Polecane posty

karolu    3

Jeśli te drożdże paszowe są takie drogie to może można je w jakiś sposób samemu rozmnożyć :), ogólnie to widać efekty ich stosowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ale paszowe wcale nike sa takie drogie tylko jest wieksze dawkowanie niz zywych kultur drozdzy wiec wyjdzie na jedno ale wedlug mnie po tych zywych jest efekt lepszy zauwazalny na wydajnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

ale paszowe wcale nike sa takie drogie tylko jest wieksze dawkowanie niz zywych kultur drozdzy wiec wyjdzie na jedno ale wedlug mnie po tych zywych jest efekt lepszy zauwazalny na wydajnosci

 

w jakiej cenie u was drożdże paszowe? u mnie 75zł/25kg

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

kolego jakiej firmy sa twoje drozdze jaki maja szczep i ilosc zywych kultur i ile zalecana dawka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a jak ocenienicie wartośc kiszonkiz kukurdzy :

sucha masa 292

kg sm kg Br

popiół 40 11,6

masa organiczna960 280

bialko og 80 23.36

wlokno sur 186 54

skrobia 287 83

ndf 474 138

adf 257 75

wsp straw bo % 57

wsp str ws % 64

wsp strawnosci ee 83%

wsp straw bnw 78

wsp str mo % 73

bo nierozkla w żw %25

 

EB Mj/kg 18.57 5.42

em mj/kg 10.82 3.16

nel 6.53 1.91

nbo g/kg 131 38

BilNż g/kg -8.31 -2.43

strawna masa org g 700 204

bialko og strawne 45.6 13.3

wlokno strawne g 119

tluszcz strawny g 28

BNW strawne g 514

bialko nier. w żw g 20

bialko bez mocznika 80

 

możecie mi objaśnić jak to rozumieć i czy u was jest lepiej czy gorzej ?

dodam ze mam to jestzcze dla sianokiszonki

ndf 647 adf 312

bialko 155g

....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Chciałem się zapytać o kiszonkę z liści z buraków cukrowych , jaką ma wartość odżywczą i czy była by dobra do stosowania przy opasie byków ?


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia023    0

słuchajcie,stado pod kontrolą mam od marca, więc chciałabym wiedzieć o jakie parametry dokładnie wam chodzi i o jaką wydajność

 

a te drożdże kosztują 145zł/ 25kg Kristal Hefe z Sano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

agusia023- Kolegom chodzi o zawartość tłuszczu, białka, mocznika i ile litrów mleka średnio dają na dzień.

emulegator- w systemie INRA liście z burakow cukrowych z główkami (czyste) mają: 0,87JPM; 16%białka; 100g BTJN i 87g BTJE wszystkie wartości są podane dla suchej masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia023    0

pytacie dlaczego daje profisan skoro daje protamilk. Przyjechał zywieniowiec i tak mi doradził, poniewież były kiepskie wyniki i podwyższone komórki somatyczne. no i do dnia dzisiejszego nie ma poprawy

co teraz mam zrobić? zamiast protamilku dać i rzepak isoję i profisan czy zmienić firmę na Josere( jaką wy proponujecie)

proszę o szybkie odpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

ja już kilka lat temu skończyłem z Sano, bo po co utrzymywać żywieniowców w nowych golfach i te gazetki w, których wszystko przedstawione jest w różowych okularach. 300 kg protamilku to będzie blisko 900 zł a napewno taniej wyjdzie rzepak i soja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia023    0

Srednia ilość mleka na dzień to 19 litrów przy czym

5% tłuszczu

3,75% białka

mocznik <100

komórki somatyczne powyżej 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to podaj parametry srednie udoj dzienny tłuszcz bialko i mocznik

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Żeby można było coś dobrze doradzić to najpierw musisz napisać jak dokładnie wygląda u Ciebie żywienie to znaczy ile czego i jak podajesz ( ile kukurydzy, sianokiszonki i tej mieszanki treściwej i w jakiej kolejności to wszystko podajesz) i jakie z tego żywienia wychodzą parametry mleka i ile jego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia023    0

pszenżyto/ żyto 300kg

mieszanka 300kg

protamilk C 300kg

profisan 25kg

primasan 25g

kristall hefe (drożdże) 12,5kg

kwaśny węglan 12,5kg

kreda15kg

pasza objętościowa to kukurydza 16kg i sianokiszonka balot na 1,5 dnia na 26 sztuk krów

pasza treściwa 3kg na sztukę dziennie

Śrenia ilość litrów mleka od sztuki to 19litrów w tym

5% tłuszczu

3,75%białka

mocznik <100

komórki somatyczne powyżej 1000

 

i co sądzicie o tej proporcji paszy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

musisz dawac wiecej tresciwej bo masz bardzo niski mocznik a somatyka skąd taka ?moze maja pojedyncze zapalenia albo sa stare lub problemy z racicami maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Srednia ilość mleka na dzień to 19 litrów przy czym

5% tłuszczu

3,75% białka

mocznik <100

komórki somatyczne powyżej 1000

 

 

Masz krowy HF? Białko imponujące. Te somatyczne powyzej 1000 to średnia stada, którą zapewne kilka sztuk mocno winduje, najprościej było by się z nimi porzegnać pod koniec laktacji a młodsze antybiotykami leczyć Profilaktycznie tez witaminy z selenem (antysomaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

napisz moze parametry tej mieszanki ktora dajesz, na stronie sano nie ma zadnej info o tym co ile ma bialka, NEL itp.

 

moim zdaniem brakuje i energii i bialka w dawce

 

16 kg to malo kukurydzy na glowe, trawy tez jest około 15kg (z głowy wzialem zawartość s.m) moze masz jakas analize paszy?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może łapie ją ketoza. Musisz podać jej glikol propylenowy, lub glicerynę lub jakiś inny dodatek energetyczny. Możesz też podawać jej drożdże paszowe w podwójnej dawce, żeby pobudzić mikroflorę żwacza. Są też dodatki typu Propiosan lub AktivRumen. Po porodzie powinieneś obowiązkowo napoić ją ciepłą wodą,aby wypełnić nieco żołądek i zapobiec przemieszczeniu trawieńca. Do pójła możesz podać jakiś dodatek typu MaminaDrink lub coś innego. Jest tego całe mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Czytając posty o mierzeniu ilości białka w sianokiszonce i innych parametrach i trochę zbyt późnym koszeniu traw dodam do tego czym ja karmię swoje krowy. Mam paszowóz i mieszam w nim kukurydze i na zmianę bele z 1, 2, 3 pokosu z łąk torfowych, gdzie obsiewana była trawa z 5 lat temu. Łąki na wiosne są po części zalewane więc zbyt fajnych gatunków traw tam nie ma. Uzyskałem z 10 ha troche lepiej utrzymanych łąk 250bel, nie wystarczy na cały rok dla krów. Pozostałe 30ha łąk na których trawa jest niezbyt jadalna zbieram tylko 2 pokosy, najczęściej 1 pokos był w lipcu bo stała woda, przez ostatnie 2 lata było bardziej sucho i zebrałem 1 pokos w czerwcu i to skłoniło mnie do wsiania trawy na jesień we wszystkie hektary z nadzieją że uda się w porę zrobić na wiosnę bele dobrej jakości. Z tej jakości sianokiszonek i paszy treściwej własnej roboty której daję pod pysk 6kg wszystkim niezależnie od krowy, od 40krów w tym roku kwotowym będę miał ponad 360tys litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no czyli mamy porownywalna wydajnosc bo ja od 22 odstawie okolo 200 a ja ci powiem ze prawie wogole sianokiszonki nie mam tylko 3 pokos a pozostałe poszlo w siano bo byla super pogoda a nie mam typowych łąk prawie wogole wiec to co mam to mam siane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

agusia-ewidętnie więcej białka,zostaw sano a w to miejsce soja i rzepak,z tym że pewnie sianokiszonka kiepska więc śruty białkowe powinny stanowić 40 % ilościpasz treściwych,zaczną inaczej robić wzrośnie pobieranie paszy,kukurydz na 25. a somatykie trzeba (rozdojić),bo nie prawda ze dużo doji to większa somatyka,zdrowo jada(pokrywasz w miare potencjał)to i zdrowo dojii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj