Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Atomik ja tylko podałem informacje z worków. Nie znam się na tym i nie wiem jak to odczytywać, bo niby szczep ten sam a odmiany (nie wiem jak to określić) inne. Dawkowanie jest faktycznie inne, bo Biobuforu daje się 100g, Dolcella 50g a Torrovitta 50-100g. Przypomniało mi się, że miałem krótko drożdże z Provitim VitalPro i tamtych dawało się 30g, i zawierały inne szczepy.http://provitim.pl/p...olity-drody/132 Jeść zaczęły jakby więcej po nich, ale zjadały to niechętnie. Przedstawiciel firmy okazał się bardzo nierzetelny i nie mogę już ich kupić. Co do Dolfosu to ciężko mi odpowiedzieć czy działają lepiej czy gorzej, bo zaczęły je dostawać (kilka sztuk) po ataku kwasicy spowodowanym nadmiarem kiszonki z kukurydzy. Sam chyba odstawię na chwile Dolfosa i kupię ten Levucell(farmpak) i zacznę podawać krowom. Dam znać jakie będą efekty, bo widzę, że powinny jeść więcej ale jakoś nie mają ochoty.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Witam. Właśnie przejąłem rodzinne gospodarstwo i mam takie małe pytanie odnośnie żywienia. do tej pory wyglądało to tak pierwszy uduj jest 0 4.30 dostają ok 7kgospy na mokro na sztukę i słomę potem o 9.00 kiszonka z QQ o 12.00 sianko o 15.00 znów QQ o 16.30 drugie dojenie troszkę kartofli i na noc znów słomę.

Wydaje mi się że w tym jadłospisie zbyteczna jest poranna ospa bo i tak głównie z mieszanki i jęczmienia się składa i w dodatku na mokro czy nie lepiej zmienić posypując dwa razy po QQ?!?! Ewentualnie jeśli mógł by mi ktoś doradzić jakąś konkretną zmianę w żywieniu.

Na ten rok planowałem zrobić więcej kiszonki z trawy żeby była na cały rok i może by sprzedać część zboża a kupić na to konto jakąś paszę??!!

Proszę o pomoc i z góry również za ewentualną dziękuje:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

dajac ospe na pusty zoladek odrazu je zakwaszasz lepiej daj jak mowisz qq i na nia posyp i wymieszaj widlami dajesz jakies bialko rzepakowe lub sojowe do tej sruty czy same zborze daj te qq zaraz po dojeni i poznije daj sianokiszonke i wieczorem ja bym tak samo zrobil chyba ze zamiast sianokiszonki jak malo jej masz to na noc sloma ,, ile mniej wiecej kg qq dajesz ile tego zesrutowanego zborza i sianokiszonki ile dajesz?? to ty caly czas musisz przez takie ustawienie dnia w oborze siedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Mówisz ciąglę o kiszonce z QQ i sianie, a sianokiszonki nie robisz? Ja bym pomyślał też o śrucie rzepakowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Przede wszystkim koniecznie dawaj tą ospę w dwóch odpasach dziennie. Z treściwych to aby dajesz samą mieszankę z jęczmienia? Dajesz soję, rzepak? Moim zdaniem lepiej dawaj QQ wieczorem bo w nocy krowy najwięcej jedzą a tak tylko zapychają się słomą. Treściwe dobrze jest podawać właśnie na QQ. Staraj się nie dawać ospy na pusty żołądek bo krowy Ci się zakwaszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no to wlasnie Farmpak jest z Adi Feed i potwierdzam ze robi roznice

a ile te drożdże kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

tak mama ustawiła bo po dojeniu do pracy jeździ a teraz ja to kontynuuje:) kiszonka z trawy już mi się skończyła z początkiem stycznia QQ na dwie krowy daje duży koszyk to będzie ok 15 do 20kg myślę na oko:) właśnie ta ospa rano myślałem że to nie jest najlepszy pomysł i zauważyłem że w nocy więcej jedzą:) właśnie do tej pory nie dawaliśmy żadnych dodatków ale myślę że lepiej sprzedać troszkę zboża a kupić dodatki.

Może mogli byście mi podpowiedzieć jak w moim skromnym jak na razie zakresie najlepiej ustalić żywienie co jak i o której im dawać. myślałem nawet żeby z jakiejś proporcji mieszać wszystko ręcznie i tak im podawać??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie wygląda to tak. Dój rozpoczynamy o 4. Po dojeniu idzie QQ i inne dodatki potem sianokiszonka. Jak stoją na oborze to o 12 znowu sianokiszonka. O 16 powtórka rannego obrządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a ile te drożdże kosztują

zalezy gdzie od 58zl do 82 zl za worek 10kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

te 58zl to jest w serwisie w mleczarni takze cene praktycznie niesopobicia jak Łowicz bierze na 4 serwisy Konin Kutno Łowicz i Torun chyba tez to wezmie ilosc i upust dostanie a ze sprzedaje z minimalnym zyskiem badz wcale to jest cena dobra ale u mnie normalnie kosztuje u jednego 78 a u drugiego 82zl takze zdzierstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Witam. Właśnie przejąłem rodzinne gospodarstwo i mam takie małe pytanie odnośnie żywienia. do tej pory wyglądało to tak pierwszy uduj jest 0 4.30 dostają ok 7kgospy na mokro na sztukę i słomę potem o 9.00 kiszonka z QQ o 12.00 sianko o 15.00 znów QQ o 16.30 drugie dojenie troszkę kartofli i na noc znów słomę.

Wydaje mi się że w tym jadłospisie zbyteczna jest poranna ospa bo i tak głównie z mieszanki i jęczmienia się składa i w dodatku na mokro czy nie lepiej zmienić posypując dwa razy po QQ?!?! Ewentualnie jeśli mógł by mi ktoś doradzić jakąś konkretną zmianę w żywieniu.

Na ten rok planowałem zrobić więcej kiszonki z trawy żeby była na cały rok i może by sprzedać część zboża a kupić na to konto jakąś paszę??!!

Proszę o pomoc i z góry również za ewentualną dziękuje:) :) :)

przedewszytkim nie mocz ospy ! to tylko zapycha brzuch to tak jakbyś na śniadanie zjadł kisiel albo wafla ryżowego. Najwazniejszy posiłek to śniadanie a więc na dzień dobry kukurydza i na to sucha ospa - dobrze jak krowy by pojadły tak 30 min sama kukurydzę wtdy nie dajesz szybko fermentującej skrobii na pusty żwacz. Czy dajesz do tej ospy jakiś koncentrat białkowy i premiks witaminowy ? jeśli nie to tu masz info co wprowadzić nowego. Lepiej jak masz swój mieszalnik i dobry śrutownik robić samemu aczkowliwiek każda partia będzię się między sobą różnić minimalnie pod względem zawartości składników pokarmowych. Następnie ja bym słomę dawał tylko na noc ao jakiejś 1o-11 przedpołudniem siano (sianokiszonkę). Ile masz krów i ile doisz mleka ? napisz więcej w jakich ilościach czego dostają


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jezeli nie są zwyczajne to jest prawdopodobieństo że mogą dostać ochwatu. poza tym co daje podanie mokrej ospy możecie mi wyjaśnić ? krowa tym zapycha tylko żwacz


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

co do drozdzy josery pansen pilot, stosuje juz ok 2 miesiace ogolnie ciezko mi stwierdzic czy dały kopa na apetyt bo zmieniłem jednoczesnie sposób zywienia i ciezko przypisac wylizane koryta akurat tym drozdza ale co do ceny to kupuje po 98zł 20kg i 50g na sztuke/dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

trzeba pamiętać zęby nie żywic krów jak świń to są przeżuwacze wiec pasza dla nich musi mieć odpowiednia strukturę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Bo zrobic zajzajer w żoładku u krowy to nie problem ale pozniej ja wyprowadzic na prosta to juz troche czasu potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dawanie śruty na mokro to taka stara metoda stosowana jeszcze przez starych gospodarzy chodzi w niej o to że byk jak mu do wody dosypujesz to zje więcej śruty niż na sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia023    0

bardzo proszę o poradę. przyszły wyniki okresowe i okazało się że poziom mocznika w mleku jest poniżej STO. Od około 4 miesięcy krowy karmione są nowo ułożoną przez żywieniowca z Sano paszą i nie widać rezultatów. Oto skład tej paszy:kg/tone

pszenżyto/żyto 300kg

mieszanka 300kg

protamilk C 300kgprofisan 25kg

primasan 25kg

kristall hefe 12,5kg (drożdże)

kwaśny węglan 12,5kg

kreda 15kg

pasza objętościowa to kukurudza i sianokiszonka

chciałabym sę dowiedzieć co może być powodem tak niskiego poziomu mocznika a co zatym idzie spadek ilości mleka no i problem z zacieleniem

jeszcze raz proszę o wszelkie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile dajesz tej mieszanki na krowe dziennie?? Dlaczego dajesz complit skoro dodajesz jeszcze profisan a ten promisan to po co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ukladał jej sanowiec wiec chyba nie powinno cie nic dziwic jesli nie byla asertywna to wcisnał kolezance wszystko czy potrzebne czy nie wychodzi 5% witamin a przeciez ma w dawce complete a pisza w swoich ksiazeczkach ze do niego juz nic nie trzeba i ciekawi mnie wydajnosc bo dodatki chyba wszystkie mozliwe a dodatki daje sie w miare potrzeb do wydajnosci brakuje tylko tluszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ja bym wywalil ten protamilk a dal rzepak i soje a jak by nadal byl niski mocznik to num sie pokusil o mocznik ok 30 g na dobe na sztuke

 

nie dawaj zyta dla krow ma substancje antyzywieniowe i komurki beda leciec do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ale nich da przeage rzepaku bo lepiej podnosi mocznik ale w sumie nic nie wiemy ani wydajnosci ani parametrow wiec lepiej nie strzelac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj