Polecane posty

kyllee    14

moje tez byly prasowane melasowane mam gdzies worek poznije sprawdze ile sm mialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rochu1987    0

Mocznik można podawać zwierzętom z rozwiniętym żwaczem.

czyli ile muszą mieć miesięcy żyby podawać mocznik i jak to się przyjmuje: gramy na kilo masy czy od wieku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@Atomik z cukrowni :) poprostu brali buraki w mojej okolicy i od plantatora placilem za same wyslodki bez transportu bo transport lezy po stronie cukrowni i zaplacilem po 55zl za tone takze najlepsze rozwiązanie bo normalnie zaplacilbym okolo 1700zl za ta ilosc z transportem

@Daniel nie wiem na ile starczy w ubieglym roku 26ton poszlo w 2 miesiace ale to tak dawalem jako urozmaicenie dawki bo tego to krowa potrafi zjesc naprawde duzo a nie mozna z tym przesadzac bo mozna kwasice spowodowac ale te okrylem szczelnie i przykrylem stara kiszonka popsuta i na wiosne zostana dopiero :P

@rochu no mozna stosowac u mlodziezy starszej gdzies tak okolo 300kg ale czy warto juz jalowką podawac no dla krow to jeszcze rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no tak bo mocznik potrzebuje szybko i latwo dostepnej energi ale to trzeba tez patrzec na mocznik w mleku bo jak ktios bez stosowania mocznika ma ponad 250 mocznik w mleku to bezsensu i moze wiecej szkody jak pozytku zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przy wysokim jest problem z wykryciem rui a znowu przy niskim ruje wyraźne ale efekty inseminacji słabe. Najlepiej jak jest na średnim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma sensu jałówkom podawać mocznika. Po co??? Krowom można ale też z dystansem. Ja podaje po trochu bo kiszonki mam słabe. 17 % białka i się zdziwiłem czemu tak mało. Ale mocznik to najlepsze białko tylko że niebezpieczne i jak go podawać to razem z melasą.

A ile chciałeś białka w kiszonce ??? 17% to bardzo dobry wynik. Kiszonka z samej lucerny ma 19-21% bialka a z miesznkami z trawami czy koniczynami trzeba bardzo wczesnei kosic na te 17-18% wyzsze wyniki to jest sprawa wysokiego poziomu azotu w roslinie tz. przenawozenia co moze wiecej zaszkodzic niz pomoc

Ja staram sie trzymac mocznik w przedziale 220-250 srednio na stadzie od tamtej pory nie mialem nizszego bialka niz 3.45% wiadomo ze sa sztuki z mniejszym czy wiekszym mocznikiem i nie ma sie tym co martwic bo to normalne

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siejesz sama trawe i takie biało co to za domiany bo nie slyszałem o takich. 23% to jest ale w listkach a chyba lucerna to nie same liście jest i nie co lodygi i to bez żadnych start które sa przy zbiorze przyjmuje sie ze zebrana w odpowiednim terminie da kiszonke do max 21%. Twoj sasiad mocznik czy saletre chyba zwiózł skoro takie białko. Ile tej gnojowicy lejesz bo ja w ciagu roku daje tak 50-60tys. L Ja zawsze 4 zbieram ale i tak bez rewelacji fakt łaki troche stare ale już czesć a tamtym roku przeorałem i odsialem a reszta w tym roku gdzie sie da to posieje lucerne z mala domieszką traw tak 80%-20% z DSV siałem a tamtym roku to super plon i jakość fakt drogo ale naprawde warto. W tym roku planuje do 10 maja zerbac I pokos o ile pogoda pozwoli w tamtym zbierałem 20 to juz troche za pozno było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

za dużo gnojówki walicie, jak co roku dajecie 50-60 tys. l to wchodzą na łąki chwasty co lubią dużą koncentrację potasu. U mnie trawy 3 lata max a jak krowy na pastuchu depczą to nieraz po 2 latach trzeba przesiać bo dużo traw szlachetnych ginie przez zdeptywanie. DSV bardzo dobre jakościowo ceny nieco droższe od innych niestety


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No a ja ci mówię że u mnie tak jest i sieję samą trawę. Odsiewam co 3- 4 lata a teraz się ze 2 lata opóźnię. Gnojówkę rozlewam po każdym zbiorze i na wiosnę przed zbiorami. ziemia na polach to czasem już jest aż sina od tego. ja miałem w tamtym roku 19 % i podobno najlepsze w okolicy ale żywieniowiec mówił że w warmińsko-mazurskim był gość co miał 22 % na trawach, a jak ja słyszałem to dobry zbiór lucerny to 23 %. zbierałem trawę 11 maja w tamtym roku a tam gdzie przyczepa nie wjechała to w bele chyba 14 czy 15 maja. Nie wierzysz to się pytaj żywieniowców jakie najwyższe % białka mają ludzie z traw i zobaczysz że te 17 % to nie jest wcale jakiś rekord. 22 % to rzeczywiście potęga i nawet co u mnie 3 lata temu było 20 %, ale 17 % to dobre ale nie wspaniałe.

A tu pisałeś coś innego


  • Napisany 21 maj 2012 - 18:59

 

Ja jestem w trakcie robienia pryzmy, jeszcze dwa dni i będzie gotowa. Na szczęście mam dużą przyczepę samozbierającą i nie bawię się już tydzień tak jak kiedyś.

Coś mi sie wydawała ze widzialem twojego posta jak u mnie juz była pryzma nakryta w temacie sianokosy.

Ja rozlewam albo na wiosne albo jesienią czasem latem jak nie mam co z nia zrobic ale to badzo delikatnie bo jak 2 lata temu pojechałem konkretnie mimo ze było deszczowo chyba tydzien czasu to mineło 2 tygodnie dopuki trawa przebila sie przez skorupe z gnojowicy. 17 % napewno to nie rekord sam w tamtym roku miałem 18% ale w tym juz tylko nieco ponad 15 także słabiutko. Nie twierdze ze to nie mozliwe tylko twierdze ze takie poziom białka jest spowodowany zbyt wysokim poziomem azotu w roślinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

z tego co mi mowil moj zywieniowiec to ogolnie kukurydze sa super w tym roku jesli ktos zbierał ją z glową ale bialko w sianokiszonkach jest slabe 13-16% sa wyjątki ze ciut lepsze ale niewiele natomiast sa i gorsze bo najgorsza jaką badal miala 9,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no ale kiszone ziarno kukurydzy to jednak zupelnie inna pasza jak lucerna jezeli masz podzial na grupy to chociaz dla tych do 100-120dnia laktacji by sie przydała ja mialem lucerne zawsze osobno to pozniej nie jadly niepotrzebnie niektore albo robilem tak ze na caly spod lucerna i na to trawa to tez bylo w sumie oddzielone a teraz to nja wiosne 2014 dopiero bede siał samą lucerne bo tak bedzie mi pole pasowalo ale mam z ubieglego roku mlodą wsiana mieszanke trawa +konczyna +lucerna i 2 letnia tez z duzym udzialem konczyny(przynajmniej tak bylo na jesienie) i jedna juz 4 letnia ostatni rok bedzie zostala glownie kupkowka ale jest tez troche kostrzewy łąkowej i tymotki oraz konczyny bialej takze nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

to moja sianokiszonka 1 pokos ktory juz sie skonczyl

 

Data badania 2012-08-21 14:49:36

Numer próbki 298-08-12-BM

Uwagi: TRAWA 1 POKOS

 

ADF 33,31 %

Amoniak 8,64 %

Białko 16,68 %

Cukier 5,21 %

0,00 g/kg

Lignina 6,42 %

43,36 g/kg

NDF 59,03 %

pH 4,74

Popiół 8,05 %

Skrobia 0,00 %

Strawna masa org58,20 %

Sucha masa (tol)45,03 %

 

Surowe białko ADICP 1,22 %

Surowe białko NDICP 3,93 %

Tłuszcz 3,77 %

 

 

 

Nazwa jedn w kg SM w kg Br

-------------------------- ------ --------- ---------

----------------- ------ --------- ---------

EB MJ/kg 18,87 8,50

EM MJ/kg 9,60 4,32

NEL MJ/kg 5,62 2,53

nBO g/kg 130,74 58,87

BilNŻ g/kg 5,77 2,60

białko og. strawne g 100,08 45,07

tłuszcz strawny g 25,26 11,37

BNW strawne g 251,27 113,15

białko nier. w żwaczu g 25,02 11,27

białko bez mocznika g 166,80 75,11

2 pokosu jeszcze nie badalem ale musze moze ktos wie kto szybko i za darmo no i oczywiscie wmiare wiarygodnie bada pasze na pow wys maz woj podlaskie???

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

nie wiem nie badalem jeszcze musze zbadac i szukam kogos kto dobrze i za free bada i poda cala tablice wynikow bo mam tez nie badany ostatnio otwarty kopiec kuku wiec by sie przydala analiza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

kukurydze to ci pioneer moze zbadac za darmo jesli brales od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kyllee a na górze kiszonka nie jest troszke popsuta?? Bo dziwne to jest nie co, bialko dośc wysokie ale bialko strawne i starwnośc fatalna ja przy bialku 15,21% mam stawnego 11,09% a strawna masa organiczna 68%. Albo masz jakieś słabo starwne odmainy tarw albo trawa była juz zastara a bialko wzieło sie z górnej warsty zgrzanej kiszonki gdzie sa bakterie a jak wiadomo bakterie to bialko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj