Polecane posty

Lee001    1

@atomik ja polecam Ci płynną paszę Ketomix, lub inne temu podobne, u mnie zawsze pomaga przez pierwszy tydzień podaję tak około 200ml raz na dobę a w drugim tygodniu połowę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@iAtomik wlej jej dwie butelki Magnapacu rozrobionego z woda to ci koryto zje :) i powtorz kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinos512    0

zapytam ja również jak leczycie krowę jak już zapadnie na ketozę ? nie mówie tu o żywieniu okołoporodowym wlewach energi przed i po. zdarza się że po 4-5 tygodniach od wycielnia krowa/pierwsiatka złapie tę nieprzyjemną chorobę, jak wtedy postepujecie ?

 

 

sterydy - injekcja

wlewki energetyczne tylko na stany subkliniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ale nie mam ketozy tylko wrażliwe sztuki akurat i pytam jak wy leczycie, steryd to taka opcja hardcorowa ale przy silnej ketozie faktycznie chyba konieczne. @komodo magnapack śmierdzi gorzej jak szlam z oczyszczalni zakupilem ale wymieszana z paszą i kukurydzą nie jest pobierany dlatego pozostaje wlewka. na test zakupilem dzisiaj lacto vit plus z overa

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

sterydy - injekcja

wlewki energetyczne tylko na stany subkliniczne

kolego jakie sterydy dajesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dexafort tylko i wyłącznie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja krowom po wycieleniu daje 300 gram tluszczu chronionego i 700 gram soji. Taka jakby mieszanka plus 2 razy wlewka energetyczna

 

od momentu gdy zaczalem to podawac nie mam zadnych problemow z ketoza

 

i moim zdaniem podstawa to odpowiednie zasuszenie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

dokładnie. podstawa to prawidłowe zasuszanie, a ja u swoich sztuk 2 tygodnie przed wycieleniem i 6 tygodnie po wycieleniu daje po 150-250ml gliceryny z firmy over Energia Plus koszt 5zł/1kg. Wartość energetyczna Energii plus wynosi dla krów mlecznych (NEL) 16,8 MJ w I kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

ja krowom po wycieleniu daje 300 gram tluszczu chronionego i 700 gram soji. Taka jakby mieszanka plus 2 razy wlewka energetyczna

 

od momentu gdy zaczalem to podawac nie mam zadnych problemow z ketoza

 

i moim zdaniem podstawa to odpowiednie zasuszenie

 

A czy twój patent można by choć częściowo zamienić rzepakiem i śruta kukurydzianą, jeśli tak to w o ile większych ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

zero mleka przez 1-2 dni do tego pectospeed na pierwszy napój a potem pectolit lub emix to ze elektrolitów na silne biegunki wodniste iniekcja z potencil lub z innych leków nie antybiotykowych borgal. dodatkowo do mleka po 1-2 dniach kawa zbożowa. podejrzewam że cielak jest w wilgotnej oborze z małą wymianą powiterza i poprostu bakreie mają raj do wylęgu. cielak pije z wiadra/smoczeka czy doi krowę ? bo jesli z wiadra i stawiasz na ziemi to jest duzy błąd i to też może być przyczyna biegunek chodzi o tzw. rynienkę. wiadro 40 cm nad ziemią. do tego dostęp do świeżej wody i siano dobrej jakości

 

zapytam ja również jak leczycie krowę jak już zapadnie na ketozę ? nie mówie tu o żywieniu okołoporodowym wlewach energi przed i po. zdarza się że po 4-5 tygodniach od wycielnia krowa/pierwsiatka złapie tę nieprzyjemną chorobę, jak wtedy postepujecie ?

 

 

nie stosowałem jeszcze tej rady bo cielak raz zadko sra a raz gesto teraz pojawil sie inny problem dzisiaj zauwazylem ze cielak ciezko ma wstawac chociaz jest na ogół "sztywny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ale nie mam ketozy tylko wrażliwe sztuki akurat i pytam jak wy leczycie, steryd to taka opcja hardcorowa ale przy silnej ketozie faktycznie chyba konieczne. @komodo magnapack śmierdzi gorzej jak szlam z oczyszczalni zakupilem ale wymieszana z paszą i kukurydzą nie jest pobierany dlatego pozostaje wlewka. na test zakupilem dzisiaj lacto vit plus z overa

no zapach nie jest zbyt zachecający ale jest moc :) u mnie tez bylo nie najlepiej ale pozniej jak wymieszalem to juz jadly po malu sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

A czy twój patent można by choć częściowo zamienić rzepakiem i śruta kukurydzianą, jeśli tak to w o ile większych ilościach?

 

pewnie ze można ale po wycieleniu liczy sie aby w jak najmniejszej masie objetosciowej paszy zawrzec jak najwiecej białka i energii bo krowa dopiero od 40 dnia pobiera 100% tego co "może"

 

sruta kukurydziana da Ci wiecej energii w dawce ale mało białka, tłuszczu bym nie zamienił pomimo jego ceny 6zł/kg


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja krowom po wycieleniu daje 300 gram tluszczu chronionego i 700 gram soji. Taka jakby mieszanka plus 2 razy wlewka energetyczna

 

od momentu gdy zaczalem to podawac nie mam zadnych problemow z ketoza

 

i moim zdaniem podstawa to odpowiednie zasuszenie

więcej szczegółów poproszę tzn. pamiętam że tłuszcz z blatinu dajesz ale jak wygląda jego smakowitość zapach i pobranie u krowy ? ja wymieszałem z kukrydza tłuszcz i paszą i nic nei ruszyły. Co wlewasz z redbuli i w jakiej ilości ? chyba że znacie jakiś trik żeby zapach zabić tego cuda ?

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

zapachu nie zabijesz niczym niestety musza sie przyzwyczaic u mnie to az byl przedstawiciel sie zapytac jak sobie poradzilem z tym zeby to jadly bo mowil ze roznie bywa no ale ja juz sie z tym uporalem jak zaplacone to nie wyrzucisz a teraz juz daje ten inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

u mnie to jest podawane razem z granulatem w stacji paszowej np krowa w 15 dniu po wycieleniu ma 800gram tego redbulla i 2 kg agrocentrum 18-tki, i jak razem to je to po prostu moze nie czuje jakiegos dyskomfortu smakowego, do tej pory jedna jałowka tylko sie oparla i musialem dawac tylko granulat

 

A tłuszcz to bergafat T300, i przestrzegam aby czytac etykiety i specyfikacje. Bo sa rozne tłuszcze (można trafic na mydła) wyglada tak samo a ma inna długość łańcuchów chemicznych, jest inaczej trawiony i nie ma takiego efektu a cene ma niższa.

 

z płynnego dodatku daje w butelce energia forte z over-y

 

co do smaku i zapachu, ja nie mam w tłuszczu zadnego, dosłownie jest jedyna substancja ktora w zyciu widzialem bez zadnego smaku i zapachu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tłuszcz to magnapack ma chyba największą koncentrację energi z tłuszczy chronionych paszowych a energia to tez over


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

a co doradzicie dać jałówce po wycieleniu na apetyt, przed wycieleniem słabo jadła, dawałem jej wlewki, ketomix i glicerynę na zmianę, wycieliła się 3 dni temu i z apetytem dalej kuleje, w dniu ocielenia i aż do dzisiaj wlewam jej 0,5 l dziennie glikolu, energii i białka też nie powinno jej brakować ale bardzo mało pobiera paszy, co może jej pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

moga jej pomoc zywe kultury drozdzy a jak to nie pomoze to mozesz jej podstawic lizawke solna jak masz czasami tez pomaga i nie przesadzaj z gliceryna i z tym dogadzaniem jej bo mozesz ja zakwasic i calkiem stannie jej zoladek jest tez taki preparat ruchamax dobrze rusza zoladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

odstawienie bialka i energii, daj jej same siano przez kilka dni, moim zdaniem przesadziles troche z glikolem, mozna go podawac wedlug ulotki przez 3 dni, obciaza watrobe.

 

moj tluszcz to bergafat t300, jest to najlepiej przyswajalny dostepny na rynku produkt, ma 25 MJ NEL (niektorzy podaja 28). Trzeba szczegolnie zwracac uwage aby łancuchy tłuszczowe były jak najkrótsze

 

bergafat T100 ma:

 

C - 14:0 i niżej

 

ok. 3 %

 

 

 

 

C - 16:0 kwas palmitynowy

 

47 - 53 %

 

 

 

 

C - 18:0 kwas stearynowy

 

39 - 44 %

 

 

 

 

C - 18:1 kwas oleinowy

 

ok. 6 %

 

 

 

 

C - 20:0 i powyżej

 

ok. 1 %

 

 

 

 

 

a moj T300 ma:

 

 

SKŁAD KWASÓW TŁUSZCZOWYCH %

C - 14:0 i niżej

 

1,5%

 

 

 

 

C - 16:0 kwas palmitynowy

 

70-85 %

 

 

 

 

C - 16:1 kwas palmit tolenowy

 

-------

 

 

 

 

C - 18:0 kwas stearynowy

 

3-10 %

 

 

 

 

C - 18:1 kwas oleinowy

 

8-12 %

 

 

 

 

C - 18:2 kwas linolowy

 

2 %

 

 

 

 

C - 18:3 kwas linolenowy

 

-------

 

 

 

 

C - 20:0 i powyżej

 

ok. 1 %

 

 

 

 

 

ma lepsza przyswajalność i "lzej" organizmowi go strawić, cena pomiedzy 5-6zł/kg


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

z tym sianem to może coś być bo wczoraj wieczorem jak jej go dałem to nawet je jadła, dziwne bo wolała je zamiast kiszonki z kukurydzy czy sianokiszonki, jeżeli chodzi o glikol to od dziś już nie wlewam, żywe kultury drożdzy z Josera też dostawała, nawet trochę węglanu wapnia też dodawałem no ale z tym apetytem ....., trochę szkoda, ze zootechnik przyjedzie dopiero za 2 tygodnie bo tak moze coś z wyników bym odczytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Magnapack ma 24.06 MJ Nel a metabolicznej ponad 30

C-14 kwas mirystynowy 1,5%

C-16 kwas palmitynowy 44%

C-18 kwas stearynowy 5%

C-18:1 kwas oleinowy 40%

C-18:2 kwas linolowy 9,5% dawkowanie od 200-500g dziennie a koszt jest ok 5zl/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no wlasnie, wiec masz wiecej dluzszych łancuchów, skład podobny jak bergafat t-100, ale on jest zdecydowanie tanszy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a teraz daje inny ma mniej energi ale ma Niacyne i chronioną choline na ochrone wątroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fejhola    0

no wlasnie, wiec masz wiecej dluzszych łancuchów, skład podobny jak bergafat t-100, ale on jest zdecydowanie tanszy

 

 

statek a gdzie kupujesz ten tłuszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj