Polecane posty

atomik    148

w mleczarni w Łowiczu farmpak mozna za 58 zł kupić :)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

dzis dzwonila do mnie pani i proponowal drozdze z niemiec jakas firma jbs ktorych rzekomo i docelowo ma sie dawac ok 20 g na sztuke na dobe tj ok 1 g /kg s.m

i to tez nuby jakies drozdze otoczkowane ztego co czytalem w skladzie to to 70% weglan wapnia 10 otreba pszenna z kaszy mannej jako nosnik drozdzy i dodatki stabilizatory 4b1710 sacharomyces cerevisiae MUCL 39885 200X10^10 jtk ale jak wam powiem cene to padniecie .... 400 zl za 20 kg to co w niemczech takie drogi weglan wapnia jest?? hahaha nie sadzicie ze to jakies dziwne kosmiczne ceny kolega krzynio ma 2x10^11 fcu i jaka cena

 

@krzynio257

kolego krzynio a ilosc zywych kultur w skladzie jest taka sama??? tylko otoczkowaniem sie roznia ???

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

na jaka wysokosc ja kosiles???, duzo wlukna ma i moze pamietasz jaka to odmiana byla?? robiles analize szczegolowa czy mikrofalowka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

u mnie dawki kukurydza sa podobne ok 35kg na sztuke na dzien i tez problemu z kwasica nie mam tylko ze wszystkie sztuki dostaja siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na jaka wysokosc ja kosiles???, duzo wlukna ma i moze pamietasz jaka to odmiana byla?? robiles analize szczegolowa czy mikrofalowka???

zawsze kosze jakies 30cm od ziemi. odmiany jakie mialem to subito, rota i jakas trzecia ale nie pamietam bo to kiszonka jeszcze z zeszłego sezonu a nie z tego roku. mikrofalówka sie nie bawie nigdy tylko badam w laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Tak ilość jest ta sama tylko że ten Farmcell SC jest otoczkowany. Za 10kg woreczek płacę 68zł, ale u producenta na pewno są tańsze, następnym razem będę miał od producenta bo od nich biorę pełnoporcjówkę to wtedy się pochwalę ceną , ale podejrzewam że nie więcej jak 55zł. Przed chwilą spojrzałem na worek i wyczytałem,że Fermcell zawiera również biotynę oraz stymulator wydajności niacynę. Więc oprócz ceny są też i inne różnice

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jedynie co mi nie pasuje w Farmcell to ilosc stosowana na sztukę.

 

Niby robie przedmieszke na slimaku z soja i rzepakiem i innymi dodatkami, ale czy np 3kg na 60szt dobrze wymiesza sie w 3tonach paszy w wozie paszowym?;/


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Na worku pisze, że krowy mleczne 50g na szt. Co do mieszania to trochę skomplikowane i trudne, myślę że w wozie z poziomym systemem mieszania jest to wykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ciezko powiedziec 3 kg na 3 tony ale jak bys wymieszal tak jak mowisz z soya rzepakiem innymi dodatkami moze jakas sruta zborzowa to wtedy by mialo wiekszy sens i rownomierne pokrycie kukurydzy ale tez musial bys to zrobic w mieszalniku ewentualnie przemieszac w lyzce od tura

 

 

 

i jak myslicie ktore z tych drozdzy sa najbardziej efektywne w stosunku do ceny

 

- soymax saccharomyces cervisiae i pochodne aspegirillus niger 1X10 ^10 ok 100 zł /20kg

-pansen pilot saccharomyces cervisiae szczep NCYC SC 47 400x10^9 ok 98 zl 20 kg

-Farmpak SCCNCM I 107 ( Farmcell 68zł) 2x10^11 ok 116 zl 20 kg (2 szt po 10 kg)

-jbs sacharomyces cerevisiae MUCL 39885 200X10^10 ok 400zl 20 kg

 

 

moze ktos jeszcze jakies drozdze ma np z sano niech poda poszukamy najlepszych i najtanszych

-

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mam zmijke z koszem zasypowym i tak idzie do wozu, sruta zbozowa, soja rzepak witaminy itp


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Sano Kristall Hefe - jtk saccharomyces cerevisiae (E1710,MUCL-39885) 500 x 10^9 a cena ponad 130zl za 25kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

1x10^10............................10000000000 soymax

400 x 10 ^ 9....................400000000000 pansen pilot

2x10^11..........................200000000000 farmpack

200x10 ^10...................2000000000000 jbs niemcy

500x10^9........................500000000000 kristall hefe

dobrze to zrobilem czy zle???? jesli zle prosze o poprawienie

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fejhola    0

ciezko powiedziec 3 kg na 3 tony ale jak bys wymieszal tak jak mowisz z soya rzepakiem innymi dodatkami moze jakas sruta zborzowa to wtedy by mialo wiekszy sens i rownomierne pokrycie kukurydzy ale tez musial bys to zrobic w mieszalniku ewentualnie przemieszac w lyzce od tura

 

 

 

i jak myslicie ktore z tych drozdzy sa najbardziej efektywne w stosunku do ceny

 

- soymax saccharomyces cervisiae i pochodne aspegirillus niger 1X10 ^16 ok 100 zł /20kg

-pansen pilot saccharomyces cervisiae szczep NCYC SC 47 400x10^9 ok 98 zl 20 kg

-Farmpak SCCNCM I 107 ( Farmcell 68zł) 2x10^11 ok 116 zl 20 kg (2 szt po 10 kg)

-jbs sacharomyces cerevisiae MUCL 39885 200X10^10 ok 400zl 20 kg

 

 

moze ktos jeszcze jakies drozdze ma np z sano niech poda poszukamy najlepszych i najtanszych

-

 

 

A te drożdże Farmcel to jaka firma produkuje bo w google nic nie wyszukało ewentualnie podaj jakieś namiary tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Farmcell SC produkuje firma Farmpasz z Makówki koło Narwi tam gdzie Pronary produkują. Mogę podać tel. 085 681 67 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a stosuje ktos z was Bestermine energy z de heusa to sa tluszcze chronione plus wapn,magnez,sod ,niacyna i chroniona cholina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

jaką mieszankę zasiać na sianokiszonkę na wiosnę na polu na IV i V klasie tak aby była dobra na sianokiszonkę i aby dała wysoki plon i zastanawiam się czy nie zasiać łubinu słodkiego aby dodawać do śruty zamiast śruty rzepakowej i czy taka zamiana może być bo zalerzy mi aby ciąć wydatki chociaż na śrutach białkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Pany dwa pytania

1. Kto z was stosuje drenching u krów/jałówek świeżo wycielonych ? ja podaję krowie z schaumanna energietrunk wapniowy 500 g na 10-20 l wody

zastanawia mnie produkt sano bovifit oraz stimudigest oraz ich ceny i efekty zna ktoś ?

2. to już odnośnie żywienia cieląt czy ktoś z was zakwasza mleko dla cieląt aby unikać biegunek ? czytałem parę artykułów o obniżaniu ph do 5,5 i po problemie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a co zrobić żeby krowy w oborze uwięzowej nie rzucały się kiszonką albo teśćiwą ?? takie coś potem widać na wynikach gorzej się zacielają takie sztuki ... i sa mocno wychudzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Czy to prawda że pasza pełnoporcjowa Schaumann Rolpol jest robiona na premikasach Trouw Nutrition?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jak firma która posiada swoje premiksy może stosować obce ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ja tosuje drenching ale tylko u sztuk ktore juz naprawde slabo pobieraja pasze lub maja jakies zabuzenia i zazwyczaj rusza krowe lub jalowke natychmiastowo ale to robiem moze z 3-4razy do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj