Skocz do zawartości

Polecane posty

kr9292    59

Co na mykotoksyny polecacie i jakie dawki i cena?

Latem było o tym kilka stron wiec poszukaj i dowiesz się sporo. Mowiac krótko za coś dobrego trzeba dać ok 500 zł/worek

Może i żywieniowiec by się przydał najlepszy chyba z federacji zapłacić prawda

Warto. A to ze komus sie wydaje czy jest za duzo energii czy za mało to machnąc reką. Tresciwą dopasowuje sie do objetosciowych więc  twoja koncepcja może się sprawdzić

mariaci    5

Balzak 1 tona protect w big bagu 1700zł z jakimiś tam groszami a w małych workach wychodzi trochę drożej

ASZv3    9

Co na mykotoksyny polecacie i jakie dawki i cena?

Polecam Bufor-MAX i/lub Mycosill. Dobry w tym temacie jest również EM Bokashi Carbon - stosuję go cały czas od jesieni 2016 gdzie wtedy były ostre problemy z biegunkami u krów... Na pewno w taką pogodę i przy porażonych paszach warto stosować tego typu preparaty.

Cenowo i gdzie kupisz Ci nie powiem aby nie rozjuszać kogoś, że reklamuję ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

silny84    0

Był u mnie przedstawiciel handlowy i powiedział mi interesującą rzecz. Żyto hybrydowe pod względem energetycznym jest tak samo wartościowe jak ziarna kukurydzy i można stosować do 6kg na sztukę w dawce dziennej.

leszek1000    8

żyto hybrydowe jest lepsze od zwykłego.Może zawiera tyle samo energii,ale kukurydza aż w 30% rozkłada się w jelicie.

Thomas2135    1188

No właśnie energetycznie może być i tak samo, ale o rozkład w jelicie chodzi i dlatego kukurydzy nie należy eliminować.

PRIMO    174

żyto hybrydowe jest lepsze od zwykłego.Może zawiera tyle samo energii,ale kukurydza aż w 30% rozkłada się w jelicie.

O Dlaczego hybrydowe jest lepsze od populacyjnego?

leszek1000    8

Podobno lepiej plonuje.Z tego co wiem to ma mniej tych nieporządnych  substancji,bo zwykłe żyto nie jest najlepszym pokarmem dla krów .Można stosować tego więcej,ale lepiej te zboże przeznaczyć na opasy.

tedek2    20

U mnie teraz gdy krowy stoją na oborze i jedza sianokiszonke dobrze sprawdza siw pelnoporcjowka z de heus mlekomax 20 do tego wlasna mieszanka 5 kg otrab pszennych 6 rzepaku 6 jeczmienia i 17kukurydzy.Potem jeszcze daje samych otrab okolo 1.5 kg na krowe i aktialnie bialko 3.4 tluszcz 4.1

Troker1979    13

Polecam Bufor-MAX i/lub Mycosill. Dobry w tym temacie jest również EM Bokashi Carbon - stosuję go cały czas od jesieni 2016 gdzie wtedy były ostre problemy z biegunkami u krów... Na pewno w taką pogodę i przy porażonych paszach warto stosować tego typu preparaty.

Cenowo i gdzie kupisz Ci nie powiem aby nie rozjuszać kogoś, że reklamuję ;)

Odpukać w niemalowane ale jak dałem się namówić  na ten bufor max to od trzech miesięcy nie mam problemów zdrowotnych w stadzie. Doję wszystko a  somatyka poniżej 200 a parametry mleka jakieś kosmiczne przy niewielkich nakładach a na dzień dzisiejszy dalej  tylko pastwisko i treściwa z buforem i witaminami. Myślę że bufor pomaga lepiej wykorzystać treściwą i pastwisko.

Edytowano przez Troker1979

pedro2    341

Jeśli były przykwaszone to nic dziwnego, ale nie łudź się, ze bufor za 80zl zadziałał Ci też na mykotoksyny... ja też go daje długi czas i jestem zadowolony eksperymenty były i sprawdza się, a od mykotoksyn fortisorb phyto 25g okropnie drogi ale robi robotę.

Tedek taka dawka tresciwej to na 1szt dziennie? Bo nie ogarniam co tam piszesz

leszek1000    8

Jeśli były przykwaszone to nic dziwnego, ale nie łudź się, ze bufor za 80zl zadziałał Ci też na mykotoksyny... ja też go daje długi czas i jestem zadowolony eksperymenty były i sprawdza się, a od mykotoksyn fortisorb phyto 25g okropnie drogi ale robi robotę.

Tedek taka dawka tresciwej to na 1szt dziennie? Bo nie ogarniam co tam piszesz

Jaka cena tego fortisorb

pedro2    341

25zł za kg
Miałby ktoś namiary na zaufane gospodarstwo gdzie można kupić suche ziarno qq? Całe Podlasie, wschodnie mazowsze, mazury kilka ton bym przygarnął po co pośrednicy mają zarabiać

silny84    0

Thomas2135 jak Ty mnie zawsze potrafisz szybko zgasić.;) Namawiał mnie bym spróbował eksperymentu ale wiedząc o rozkładzie kuku i jej wartości żyto będzie tylko jednym z elementów mojej paszy;)

Pedro wyślę Ci zaufanego gościa ;)

thomas015    1

Witam, może mi ktoś podać wartości odżywcze słomy pszennej i jęczmiennej a takżę śruty pszennej i jęczmiennej?

Witam wszystkich.
Chciałbym zapytać, co mogę zrobić, aby zwiększyć wydajność.

Krowy przez całe lato chodziły na trawie. Do tego dostawały mieszankę treściwą własnej roboty:
1,5 kg pszenżyta
1,5 kg mieszanki (owies z jeczmieniem)
3 kg suchego gniecionego ziarna kukurydzy
1 kg rzepaku
~ 0.2 kg otrąb pszennych
Do tego jakieś witaminy, drożdże.
(Wszystko zmieszane, podzielone na 2 odpasy)

Wydajność.. maj czerwiec około 25 l/sztuka, teraz około 20.
Krowy zazwyczaj miały lekką biegunkę.. ale słomy nie chciały, siana nie mam.
Od około 3 tygodni zacząłem dawać sianokiszonke i kiszonkę ze zboża, ale efektu w mleku nie widać.

Co ważne - krowy chyba słabo trawią ziarno QQ, bo sporo jest w kale.
Mocznik (dramat) przez ostatnie 2 - 3 miesiące około 350.
Nie mam i nie będę miał kiszonki z kukurydzy.
Co zmienić?

Thomas2135    1188

Trochę dziwne, że przy tej ilości skrobii ze zbóż i kilogramie rzepaku masz mocznik 350. Jesteś pod ocenà czy to wynik z mleczarni?

Troker1979    13

Trochę dziwne, że przy tej ilości skrobii ze zbóż i kilogramie rzepaku masz mocznik 350. Jesteś pod ocenà czy to wynik z mleczarni?

Myślisz że wynik z mleczarni jest niewiarygodny?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się