Skocz do zawartości

Polecane posty

slawek74    135

zenonim te bele nawet potrafią ważyć więcej kiedyś kupowałem i ważyłem a jeżeli chodzi o trawę to bele po pasówce bardzo mokre osiągają powyżej tony . te wysłodki to bardzo dobra pasza i urozmaicenie diety .

Zenonim    47

wiem , że dobra bo sam tej paszy używam.

mk9422    96

Tak jak thomas2135 napisał sm to około 30 % i waga 1200 kg. Przywożą po 20 sztuk na samochodzie.  Rozmawiałem z kierowcą, który woził dużo tego towaru i mówił że trzeba mieć dobrego tura i chwytak bo nie jednemu już kilka belek wypadło podczas rozładunku. 

Wiadomość z agroFakt.pl

marko06060    2

Jaki dobrać odpowiedni premiks i lizawki dla cielaków, jałówek przed/po zacieleniu i dla krów w laktacji? Lepsze dla jałówek przed zacieleniem i krów od początku laktacji do zacielenia a dla reszty jakieś tańsze? Cel to poprawienie pokazywania rui i skuteczności zacieleń.

pedro2    341

Ręce opadają czasami, wczoraj była dyskusja o tym przeczytaj kilka str zanim zadasz jakieś pytanie

hodowca    2

mk9422 to prawda do tych balotow z wyslodkami trzeba porządnego tura sąsiad raz spróbował i mtz 82 ani zetorem 7340 nie dało rady tego zdjąć, dopiero manitou, ale pasza bardzo wygodna z mojej cukrowni sucha masa w przedziale 22-28%, zależy na jaki transport się trafi, odpady znikome.

nie dobry tur tylko dobra pompa ;) też 3 lata temu jakoś kupowałem i sciągałem ursusem problemu nie było żadnego ;) 

kr9292    60

Mam do was pytanie a zarazem prośbę. Czy ktoś z was ważył, ewentualnie czy mógłby sprawdzić czy masa podana na worku witamin lub innych dodatków zgadza się z masą w rzeczywistości. Ważyłem wagą elektroniczną, potem sptrawdzałem zwyczajną na obciążniki i wyniki się pokrywają. Na worku BM Lactanu brakuje 0,5 kg, drożdzy ok 0,3-0,4 kg tł chronionego bergafat 0,75 kg a kredy i sody było za dużo o ponad 0,3 kg. Gdyby ktoś napisał jak u was to wygląda byłbym wdzięczny.

Napisano (edytowany)

Jakie wysłodki lepiej wybrac? Suszone czy prasowane w belach? Mogłby ktos podac wartosci odzywcze tych wyslodek tzn. ilosc bialka energii itp bo rozne zrodla roznie podaja. Tak orientacyjnie chce wiedziec bo wiadomo dokladny sklad to dopiero bylby wiarygodny po zbadaniu danej paszy.

Edytowano przez ksiezopolanin

marju12    43

w blach sa lepsze tylko musisz miec blisko cukrownie

slawek74    135

w belach taniej i nie trzeba moczyć sam też chyba zamówię .

Thomas2135    1189

Mam ulotkę z tych balit z Ewrolu to sprawdzę. Dzisiaj dzwoniłem do Agroloku zapytać o bele. To co kupił kolega po 165 to były bele z kampani buraczanej 2015 i obowiązywało przy zakupie 20 szt. Nie wiem jak daleko to wieźli, bo transport strasznie podnosi cenę. Te niemelasowane już się chyba kończą.
Belki ważą chyba 1150 kg. Teraz jest niby promocja. Płacisz za 9 bel a dziesiąta za grosz lub płacisz za 18 i 2 za 2 grosze. Mi za 10 bel melasowanych zaproponował 192 zł za belę a jakbym brał 20 to 182 zł.

mk9422    96

Z tą promocją za 1 grosz to tyczy się tych bel z 2015 roku czy 2016? Przy wysłodkach w belach właśnie odległość to główny czynnik ceny bo przywożą je z Krasnystawu lub z Werbkowic więc na mazury to około 400 km

Thomas2135    1189

Właśnie nie wiem. Niemelasowane były z 2015 a o melasowane nie pytałem. W sumie mi to bez różnicy, bo powinny być tak samo dobre. Z tą promocją jak każdą to lipa. Nie ma nic za darmo. Te belki mają teraz na hurtowni, ale której to nie wiem. Susz, Lutry? W Nakle jest cukrownia to nie z tamtąd biorą? Do Golubia będzie poniżej 300 km raczej.

greg1985    7

Jak zamawiałem wysłodki w belach to kazałem żeby ustawiali je na paletach i na podwórku zdejmowali HDS-em . Podjeżdżają gdzie im pokaże i rozładunek idzie szybko i bez wysiłku. Mam zetora z turem ale po prostu szkoda mi go na taki ciężar . W zime kupować te bele to lipa bo są zmarznięte  i twarde jak kamień . Siatka wmarza w wysłodki i ni jak nie idzie tego wyrwać. Ale reszta roku jak najbardziej. W tamtym  roku przywieźli mi w marcu to dopiero dawałem w lipcu . Mało odpadu no chyba że rozerwana bela w transporcie albo koty się dostaną ale te drugie to raczej burzej biedy nie narobią . Żeby się psuły dużo musi być duża dziura

mk9422    96

Może i biorą z innych cukrowni. Ja wiem tylko o tych cukrowniach bo jak przywozili do mnie czy znajomych i jak rozładowywałem to pytałem skąd przywożą. 

Greg masz rację z tym że jak zmarzną to chwytakiem ciężko jest je zdjąć bo się ślizgają i nie zgniatają w ogóle przy ściskaniu. W zimę trzeba było je do obory przywozić i czekać aż rozmarzną bo inaczej nie szło ich dawać 

A bialko ogolne z tych BTJP BTJN I BTJE jak wyliczyc ? Dodac to wszystko ? :) Dzieki Damian za pomoc.

Thomas2135    1189

U mnie skarmiałbym na wiosnę. Wszystko co do mnie przyjeżdżało było na tirze z firanką. Nie wiem skąd biorą, tylko mi się Nakło przypomniało. Od 2016 r wszystkie bality owijają tylko folią nie siatką. Zdecydowanie lepsza metoda i trudniej o uszkodzenia. Nie mam pojęcia jak to zdjąć.

mk9422    96

Dobry pomysł z tym że owijają tylko folią bo jak kolega wcześniej pisał upierdliwe było wyciąganie siatki. Jak firanką przyjadą i nie jest zamarznięta belka to bez problemu idzie zdjąć. Najgorzej jak jest twarda jak kamień, wtedy nie jest ciekawie. Do mnie kiedyś lodówką przywieźli o 23 na paletach i paleciaka nie mieli na samochodzie to gość musiał czekać do następnego dnia aż znajdę paleciak żeby wozić po samochodzie te belki. Także radzę się zapytać czym przyjadą żeby niespodzianki nie było. Tak pasza jest dobra bo krowy aż się rwały do tego. Na gorsze siano sypałem żeby przy okazji zjadały wszystko. Do zdjęcia jest potrzebny lepszy sprzęt i obciążenie z tyłu bo inaczej na pochyłościach robi się ciepło :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się