Skocz do zawartości

Polecane posty

semyutah    0

Tak zwykły nawozowy, cofnij sie do mojej ostatniej wypowiedz tam jest jasno napisane że jak przy takim białku to te 280 mg/l powinno być

witam

nigdy nie używałem mocznika do karmienia krów, ale serio mówisz o nawozowym moczniku? aby go dodać do paszy dla krów i nie będzie żadnych problemów ze zwierzętami?

Wiadomość z agroFakt.pl

karol2997    4

A co powiecie o takiej dawce
1kg krowmix 18 z de house (0.5 rano i wieczorem )
100g witamin z buforem z de house posypane na kuku
Kukurydza ( nwm ile to kg łopata od śniegu na szt zadawane raz dziennie około 15 )
Sianokiszona do woli średniej jakości
Zaczęły ostatnio niektóre sztuki chorować przestawach jeść i chudly
Dają średnio 15 l na dzień ale jest dużo szt które dają 25-30 a nawet 35 jedna ale po miesiącu spadła
B 3.15 tł 3.9
Co tu zmienić

mariaci    5

semyutah tak powarznie nawozowy ale dawać jeżeli jest taka potrzeba

Morfek    13

Karol podaj jeszcze mocznik ale i bez tego widac ze za malo białka i energii maja
chorują tzn?

Lukash06    0

Ja daje prawie 30 kg kukurudzy i 2 kg wyslodek melasowanych tofi treścią 21 % ok 8 kg takim co doja powyżej 30 litrów a białko jeszcze nie za bogate mają... bo 3.3

karol2997    4

Niektóre przestają jeść i chudna
A jak ta energię podnieś bo nie mam dużo kuku

lukbold    397

A co powiecie o takiej dawce

1kg krowmix 18 z de house (0.5 rano i wieczorem )

100g witamin z buforem z de house posypane na kuku

Kukurydza ( nwm ile to kg łopata od śniegu na szt zadawane raz dziennie około 15 )

Sianokiszona do woli średniej jakości

Zaczęły ostatnio niektóre sztuki chorować przestawach jeść i chudly

Dają średnio 15 l na dzień ale jest dużo szt które dają 25-30 a nawet 35 jedna ale po miesiącu spadła

B 3.15 tł 3.9

Co tu zmienić

Krowa pyskiem doi więc....

łopata śniegowa to u mnie 6kg i conajmniej 4 na dzień trzeba dać aby było po co dojarke włączać a Twoje to na wegetacje mają

Krowmix to się dużym garem sypie a nie pipetą podaje jeśli nawet własnej śruty nie masz do tego.

A bez rzepaku na średniej jakości sianokiszonce też nic nie zwojujesz

pedro2    341

Do paszowozu ładujecie zamarzniętą qq i sianokiszonke czy wrzucanie wcześniej do obory żeby trochę odmarzło?

Soltys85    16

Ja wrzucam odrazu i nie widziałem zeby ktos u nas robił inaczej, poza tym jeszcze tak bardzo kiszonki nie zmarzły u nas...

danielhaker    803

I tak wszystko razem się wymiesza i w oborze samo rozmarznie

Lukash06    0

Ja nie mam paszowozu to jak miałem zamarznieta to w oborze ja rozrarzalem ale to jak było -20 teraz są normalne kiszonki

leszek1000    8

Niektóre przestają jeść i chudna

A jak ta energię podnieś bo nie mam dużo kuku

Chudą bo brakuję im Energi.Ziarno kukurydzy,ale zmielone.Gliceryna raz dziennie 200-300ml.Można do poidła,albo na kiszone, jak nie chcą to do pyska.Mam to samo,ale tylko z pierwiastkami.Spalają własny tłuszcz.Najlepiej już tydzień przed porodem wlewać im glicerynę i kuku.

hodowca    2

ja kupuję gliceryne 86% 90 zł za 30 kg z przesyłka bardzo chętnie ja pobierają to oczywiście zapobiegawczo jeśli któraś przestaje jeść bądź oznaki ketozy wtedy do pyska 99% farmaceutyczna.

danielhaker    803

Ja kupiłem w grudniu 80% z Vittra (nie było innej) jako tańszy dodatek zapobiegawczy zamiast glikolu, ale niezbyt chętnie to piły. Mówię o pojeniu z wiadra rozrobionej z ciepłą wodą, bo gdybym polał po kukurydzy to przestały by jeść. Ktoś mi polecił kupić 99"%, podobno chętniej piją, ale w okolicy tylko tą spotykam

vittra-gliceryna-80.png

damianzetor9540    1260

Ja też tylko 99,5%. Miejscowy dystrybutor wozi, 25 kg za 120 zł. :) Kiedyś kupiłem Daniel tą co Ty dajesz to dałem kilku sztukom i albo wylałem albo gdzieś w bańce stoi, bardzo niechętnie spożywały, i dodatkowo dziwnie pachniała. 

leszek1000    8

Najlepsza to 99,5% . Bo zanieczyszczona ma toksyny szkodliwe dla krów

zkordalski    81

Tamta dawka z 0.5 kg treściwej x2 18 % białka to dla zasuszonych?  Bez treściwej nie ma mowy o produkcji . A ja polecam GLIKOL PLus naprawde bardzo dobry środek..

Skoczek1994    31

Odnośnie tej glicernyny, podajecie ją tylko w okresie okołoporodowym, i przy braku apetytu. Czy może cały czas. Pytam bo w następnym tygodniu, będę miał jej dostawę. Obecnie mam jeszcze troche glikolu, ale podaję go jednej sztuce którą dopadła ketoza :/

danielhaker    803

Ja glicerynę tylko zapobiegawczo. Jak siada z jedzeniem to zmieniam na glikol z witaminami.

Trzeba będzie poszukać tej 99%, ewentualnie w sieci zamówić

lawa3p    6

Witam. Co podać krowom żeby zostawały cielne ponieważ "spalają" niesienie po 3 tyg lub po 3 miesiącach ? Dostają wiatminy z josery, zosatły zaszczepione  witaminami przez weterynarza i nic. Mam 5 na 20 krów które od zacielenia minęło 8 miesięcy i dalej nie sa pewne czy się zacielą. Może macie jakieś metody by utrzymać  ciąże ? 

danielhaker    803

No ale w 8 miesiącu, to one przecież powinny być zasuszone jeśli są cielne... Na przyszłość niech Ci inseminator albo weterynarz sprawdza czy są cielne. USG można już robić po miesiącu, a ręcznie od 2-3 miesiąca. Lepiej sprawdzić, niż później masz je doić za darmo. Nie mówiąc o zasuszeniu niecielnej sztuki, bo i tak raz u kolegi było.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się