Polecane posty

GrzesiekAgro    288

U mnie na pasze to srednio , wlewalem do poidła ale chyba najlepiej to do pyska z butli. na pasze to raczej 99% bo ta 86 to calkiem tylko wachaly. Moim zdaniem do wozu nie poniewaz , nie dziala ona energetycznie jak pobieraja caly dzien po trochu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dziwne te krowy masz albo towar jakiś lipny... ja tylko bańke dotkne to cała obora staje na baczność i czeka na cukierki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Nie dziwi mnie to co mowisz , bo o glicerynie pare lat temu mowil mi znajomy zootechnik ze brat polewa krowa jak koncza jesc kukurydze i wylizuja koryta doslownie i tez czekaja az dostana . Jak kupilem pierwszy raz 86 i polewalem to tylko nosami szturaly. Potem 99 na pmr i to samo , probowalem tez wyslodki w wiadrze dla wycielonym polac i wymieszac i gorzej pobieraly jak bez nie tofii heh moze i naprawde sa jakies dziwne ...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Panowie a słyszeliście o tłuszczu palmowym rafinowanym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

To chyba chodzi o niechroniony tluszcz .Polecam tluszcz chroniony jest to czysta energia trawiona w jelicie ,  ale tez z umiarem 6% sm dawki wiecej zabija bakterie w zwaczu . Uzywam do zageszczenia dawki wycielonym krowa , pozniej przy moich wydajnosciach to nie oplacalne tak jak gliceryna niestety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

witam planuję zakup stacji paszowej dla 40 krów.

Wcześniej chciałem kupić stacje z 2 podajnikami, aby w jednym podawać pasze pełnoporcjową 20%,

a w drugim okołoporodowa oraz tym najlepszym (oparta na soi, ziarno kukurydzy, tłuszcz chroniony, dodatkowe drożdze i koncentrat)

 

ale znalazłem z 1 podajnikiem:

http://olx.pl/oferta/stacja-paszowa-westfalia-CID757-IDdZb3W.html

czy ktoś z Was ma może stację z westfalii? czy jest tam możliwość domontowania drugiego dozownika? czy Wy tez macie tylko po 1 dozowniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

niee, ale wozach też nie, ale wszystko sprowadza się do żywienia.

 

Główne pytanie jest takie czy wartos szukać stacji z 2 podajnikami, czy by wystarczyło używanie 1 treściwej, a resztę w tmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

witam planuję zakup stacji paszowej dla 40 krów.

Wcześniej chciałem kupić stacje z 2 podajnikami, aby w jednym podawać pasze pełnoporcjową 20%,

a w drugim okołoporodowa oraz tym najlepszym (oparta na soi, ziarno kukurydzy, tłuszcz chroniony, dodatkowe drożdze i koncentrat)

 

ale znalazłem z 1 podajnikiem:

http://olx.pl/oferta/stacja-paszowa-westfalia-CID757-IDdZb3W.html

czy ktoś z Was ma może stację z westfalii? czy jest tam możliwość domontowania drugiego dozownika? czy Wy tez macie tylko po 1 dozowniku?

Mam identyczne stacje i dokladalem do nich silnik. Tylko za klucz rozszezajacy musiałem zapłacić. Silniki pasuja stare od podajnikow zegarowych z hali udojowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tez zastanawiam sie nad stacja zeby premiowac sztuki do 100dnia laktacji i 40kg+ tylko nie wiem czy brac na dwie pasze plus mineraly czy jedna i mineraly za ta pierwsza w euromilku powiedzieli mi 43tys brutto z 40responderami

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

witam, mam przykwaszone krowy, co najlepiej podac i w jakich ilosciach? ograniczyc pasze tresciwe czy dawac je normalnie i do tego kwasny weglan sodu i bufor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja podaje 10 kg kwaśnego węglanu na tonę paszy u mnie pomaga.
Koledzy daje 6 kg paszy treściwej (sama ospa) na dzień i chce wejść z trzecią dawka w południe około 1,5 kg czy to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Minus kwaśnego to krótki czas działania , efektywna dawka to według mnie 150 g dziennie. Dobre drożdze to 50 g. Moze macie zbyt mało włokna najtaniej to czasami dodac słomy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

jak przeliczysz dawkowanie to taniej wyjdą drożdże


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jakie polecacie dobre witaminy dla krów zasuszonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosowałem wiele witamin jednak najlepiej u mnie działa mieszanka Prela 1,5 nie pamietam co to zatrzymane łozysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Panowie a słyszeliście o tłuszczu palmowym rafinowanym!

  

Taki jest w nutelli:)

Na poważnie, to musi mocno zakwaszać żwacz. W odróżnieniu od chronionego, który w odpowiedniej ilości chroni przed sobą bakterie żwacza i dlatego jest wykorzystywany dopiero w jelicie.

 

witam, mam przykwaszone krowy, co najlepiej podac i w jakich ilosciach? ograniczyc pasze tresciwe czy dawac je normalnie i do tego kwasny weglan sodu i bufor?

Najpierw podaj nam przyczynę zakwaszenia i czy potwierdził to wet?

-czy stosujesz bufory typu soda, kreda, drożdże lub gotowe?

-czy nie za dużo treściwych na odpas, a jwśli to TMR to procentowo w dawce?

-czy nie brak struktury, nie za mocno rozdrobnione wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Moje wnioski po testach 10 m3 wozu:
-przynajmniej 80% wypełnienia dobrze wymiesza,
-słoma lepiej pocięta na początku albo dodać póżniej sieczkę,
-całą belę tylko bzyknął z C-360, a ja to skarmiałam przez 2,5 dnia:)
-pasza idealnie strawiona, nie ma ziarna w kale,
-Oprócz dojenia i jałowizny nie miałam co robić :D
-5m3 będzie idealny, a jeśli ktoś woli wziąć za duży, to ma złe priorytety, najpierw jakość karmienia, póżniej własna wygoda :)

To o karmieniu, a póżniej paszowozach, jakby ktoś się czepiał ;)

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Przezuwaczka musisz pamiętać o tym ze w mniejsze paszowozy na mert3 wchodzi mniej paszy. Przykładowo w taki 10m3 wchodzi ma metę 300kg w do 5 na metr dobrze jak wejdzie 250kg.
Przy czym wystarczy ze będą suche bele i o takich wynikach możemy zapomnieć. Jak mieszam dla jalowek to w swój 15wrzucę 1,5 tony trawy 200 słomy i tonę qq i mam pełny wóz. A dla krów mieszam w nim 4800.
Fajnie jest też gdy w paszowozie jest wysoki ślimak wtedy wrazie potrzeby możemy odrobić mu nadrstawki. I jedziemy z koksem dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

przezuwaczka do drugiej dekady marca ma być na Podlasiu wóz paszowy z blattina zadzwoń do nich to przyjadą i będziesz mogła przetestować jego. do mnie jeszcze nie przyjechali, ale mają niedługo być to przy okazji i do Ciebie wpadną. To nic nie kosztuje a możesz sobie porównać obie technologie tylko że cena jest sporo większą jak za pionowy. jak chcesz namiary to daj znać.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Właśnie słomę sobie cięłam na sieczkę i jedna bela na najwyższych obrotach wypadała w 10m3. Ślimak w małym jest prawie taki sam na szerokość, więc logika, że mniej wejdzie. Oglądałam 5m3 u gościa na 30 krów i cięło pięknie. Dał pół beli i 50 kg słomy i nic nie wypadło. Po 20 min było gotowe...

Blattin to nie moja półka. Poco będę się nakręcać na coś na co mnie nie stać. Prosty polski z pryzmy też potnie, a z belą mu wycinakiem pomogę :)

Jeszcze namawiam męża na nadstawke, żeby za suchym po podwórku nie ganiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj