Polecane posty

Rols    0

Podnosiłem bo chciałem mocznik zwiększyć. Bele są o podobnej wartości. Przez 3 tygodnie od zwiększenia było oki a teraz najwyraźniej zaczęło to działać. Mocznik sie podniósł ale w przeciągu 6 dni ponad 200l na zabranie zginęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Super. Czyli wartościowy towar :)

 

U mnie rewolucja. Aż głowa boli od wrażeń. PIERWSZY PMR UMIESZANY I PODANY. Paszowóz wzięty na próbę, ale jesteśmy zachwyceni. To krok milowy w naszej przygodzie z hodowlą bydła :) Jutro jadę obejrzeć jeszcze dwa modele u rolników, organizujęmy kasę i muszę go mieć jeszcze w tym miesiącu :) Dla niego kredyt , ani leasing nam nie straszny.

 

Na jaki model się decydujesz przy takiej obsadzie? Może być priv :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Na pewno wystarczy mi 5 m3 z pionowym ślimakiem. Dzisiaj stoi u mnie DafAgro. Mam jeszcze na oku Euromilka i Pronar. Ten ostatni ma od reszty niższą cenę i lepsze wyposażenie i jest od ręki 15 km ode mnie. Muszę tylko zobaczyć go przy pracy. Może jutro się uda, bo na udostępnienie trzeba czekać prawie 2 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

NIeee rób tegooo 5m3 do niczego się nie nadaje! Minimum 7m3, a najlepiej 8. Uwierz, sam męczę się z piątką... najgorszy zakup w moim gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem ciekaw efektów i mozliwości przełożenia na własne potrzeby :) 

 

Mam do dyspozycji prócz kukurydzy i sianokiszonki - kiszone wysłodki i nie wiem jak to się ma do paszowozu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak przerzucisz się na pryzmy to piątka może Ci wystarczy, ale z belą nie da rady zbyt długo. Najlepiej to mieć pocięte nożami lub mieć wycinak 3w1. Tylko pronara nie kupuj. Kształt zbiornika to porażka konstrukcyjna. Przez bardzo szeroką górę i stosunkowo mały ślimak pasza stoi po bokach a miele środek. Takim sposobem nie uzyskasz dobre struktury. Przyjrzyjcie z mężem filmy na yt jak mieszają EM i Pronar a zobaczysz o czym piszę. W EM wszystko miesza się intensywnie i nie zatrzymuje jeśli przeciwostrza odpowiednio ustawione.Daf-agro to to samo co alima to przyjrzyj się tym wozom. Alima jednak podaje inaczej pojemność i ich 10 m.wygląda jak 8 m konkurencji. Ściany i ślimak z cieńszych materiałów. Zastanowcie się dobrze, poczytajcie temat o jaki wóz paszowy wybrać, bo to inwestycja na lata. Przypomnę wóz powinien mieć te 20% zapasu w pojemności. Przeładowany wóz kiepsko i długo miesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Właśnie dla tego muszę pojeżdzić i poolądać. Dobrze by było wszystkie przetestować:) Dzisiaj wrzuciliśmy całą belę słomy. Sciął pięknie na sieczkę. Belę o wadze 640 kg tylko bzyknął z sześdziesiątką. 10 metrowy wypełniony był w 80 %, a ja to będę skarmiać przynajmniej 2 dni. Mniej wypełniony paszowóz słabiej miesza i nie wykorzystuje swoich możliwości. Wolę mieszać dwa razy niż mieć gorzej wymieszane. Ogólnie mimo ręcznego rozładunku pracy dużo mniej...

Rolstudent sprzęt marzenie. Ja wyżej siebie nie podskoczę. Prosty polski mi wystarczy. Byle by się sprawdził.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dafagro wymieniali mi ślimak w moim bvl. I z tego jestem bardzo zadowolony. Mają dobra stal. I noże.
Jak miałem ta ich 10 na zastępstwo to też mieszalem 2 razy dziennie.
Plusem jest wysoki ślimak i dużo noży.

Fajna sprawa te przeciwnoze automatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam wstąpiłem w ocenę bydla mlecznego i przyszły mi wyniki kilka krow mam które mają białko poniżej 3% i kilka sztuk z somatyka od 250 do 500. Dwie sztuki do zasuszenie z somatyka po 500. Co robić koledzy?
Mocznik w normię od 150 do 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

witam. niestety nie mam obory pod oceną, jalowka 1.5 tygodnia po wycieleniu na ten moment dostaje kiszonkae z kukurydzy, sruta z kukurydzy 1.5kg, sruta rzepakowa 2 kg, sruta sojowa 1kg, sruta zbożowa 3 kg dolfos bmp, dolfos drożdże, siano, słoma, na ten moment zauważyłem ze zaczyna chudnąć, daje ok 30 litrów na dobę mleka, co powinienem zmienić co ewentualnie dodać? z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Witam wstąpiłem w ocenę bydla mlecznego i przyszły mi wyniki kilka krow mam które mają białko poniżej 3% i kilka sztuk z somatyka od 250 do 500. Dwie sztuki do zasuszenie z somatyka po 500. Co robić koledzy?

Mocznik w normię od 150 do 200.

Takie sztuki z somatyke prow 300tys ja sasuszam na ceprawin. I dostają ade i witaminę C

 

Sztuką z białkiem poniżej 3 brakuje energii.

http://olx.pl/i2/oferta/woz-paszowy-paszowoz-faresin-12m-CID757-IDdde1j.html#:0b663ad892

 

@Przezuwaczka może coś takiego Cię zainteresuje. Ślimaki zawsze można zregenerować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Rolstudent
Zootechniczka od której kupowalismy niedawno o krowy powyżej 11 tys litrów w laktacji mówiła ze oni też zasuszaja cepravin a weterynarz od nas powiedział ze to jest zły środek i on tego nie ma. A podawać do wymienia tuby na zapalenie?
"Ade" co to takiego? Witamina C domiesniowo?
A krowa która się doi i daje dziennie ok 35 l ma 300 tys somatyke co z nią zrobić? Białko i tłuszcz w normię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ceprawin ma to do siebie ze on bardzo długo działa. Często jest i na 6 i 7 dzień po porodzie jeszcze w mleku. Dlatego tu obowiązkowo badanie. Być może dlatego twój wet mówi że to zły środek. Poza tym działa świetnie.

Witamina ADE i C domiesniowo. To niewiele kosztuje.
Takie sztuki koło 300 400 należy obserwować. Wyrazie potrzeby dobrać antybiotyk i leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tez tak myślałem, a co do tych krów z podwyższona somatyka będę smarowal ich maścią. A co do witaminy to ade sypka a C to dawałem nieraz krowa jak nie było rui.
A uzupełnienie Energi czym polecasz? Mam do dyspozycji gliceryne po 3,2 zł za litr. Kukurydzę mielona dostają ok 1 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

u mnie kukurydza malo pomagala. dopiero gliceryna pomogla na zaspokojenie potrzeb enegretycznych, ale ja kupuje troche tansza nieodbarwiana po 1,5/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Już tyle czasu tu wałkujemy ten sam problem. I tyle razy pisałem o potrzebie stosowania cukrów prostych. Żeby prawidłowo zmetabolizowac skrobię trzeba choć deko cukrów prostych co kolega @tay29 właśnie potwierdził. 2wystarczy już 0.3kg gliceryny 86%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Ta tańsza nieodbarwiona nie szkodzi krowom? Jeśli nie to też zainwestuję bo teraz będzie więcej wycieleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Czysta rafinowana nie ale jest droższa a ta tańsza pewnie wątrobę trochę wykańcza no ale cena robi swoje tez będę musiał kupić gliceryne ale 1000 litrów nie potrzebuje a mniej każdy już ceni sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Może być ta brązowa 86procent. Etanolu jest w niej 0.02% więc To jak dla was 100 do śniadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

ja ostatnio z dowozem i z paletopojemnikiem 1700 za 900kg zaplacilem no i na fakture 23%. ja mialem problem z cystami krow. jeszcze przed moim kursem na inseminacje w stadzie byl problem z rozrodem. brakowalo energii w paszy co objawialo sie tym iz na 3 sztuki zacielone 1 sie zacielila 2 pozostale mialy cysty, dodatkowo badane byly 3 sztuki powycieleniu ok 2-3tyg i one juz mialy cysty na jajnikach. od nowego roku zaczalem stosowac gliceryne i przy odwiedzinach weterynarza na  5 sztuk odpolowalo 3 szt i zadnej cysty nie bylo. takze u mnie pomaga. ja podaje 2 tyg przed wycieleniem i do 3 miesiecy po wycieleniu. teraz zaluje tylko ze wczesniej nie zaczalem jej stosowac bo niepotrzebnie wydawalem pieniadze na hormony i inseminatora.

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Też zacząłem stosować glicerynę nieoczyszczoną 86 procent(sprzedawca z allegro, olx z podlaskiego)  ale na ich stronie z ofertą pisze, że zawiera ona 0,09 % metanolu a nie etanolu. Na razie nic się nie dzieję, krowy w lepszej formie ale mam trochę pietra, że w dalszej perspektywie to im zaszkodzi. Daje 300-400 gram tydzień przed wycieleniem i trzy cztery tygodnie po. Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Witam!

Czyli do metabolizowania skrobi gliceryna w okołoporodowym i po wycieleniu. Czy stosujecie i kiedy zaczynacie podawac wysłodki ? Ja wczesniej przyzwyczajalem przed wycieleniem toffi teraz zaczym tydz po.Czytałem ze to pasza ketogenna i powinno ja sie ograniczac w okoloporodym co o tym sadzicie?

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowy chętnie pobierają glicerynę czy tylko do wozu lać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj