Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Dziękuję chłopaki za podpowiedź. Ciut zwiększę słomę do paszowozu. Ja jeszcze kładę suchutką i piękniutką słomę z pszenżyta na koniec korytarza paszowego, którą wykorzystuje do ścielenia po drugiej stronie jałówkom, ale i krówska lubią sobie trochę pojeść. Jak zacząłem w ten sposób robić, to zdziwiłem się, że tak chętnie same pobierają słomę....

statek    137

dobry sposób z tym masz Zbyszek. ta ktora chce to znajdźie :) dane mam z tabeli z książki :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1188

Można sobie zamówić książkę Normy żywienia przeżuwaczy. Przysyłają za darmo i nie płacisz nawet za przesyłkę. Są tam wartości wszystkich pasz, przykładowe dawki, bilansowanie,itp.

Thomas2135    1188

Jak będę przy komp. to podam Ci adres. W tym temacie jak wpiszesz ten tytuł to znajdziesz pewnie stare posty z przed roku. Wpisz w google tytuł i Makarewicz autorkę to znajdziesz sam jak nie chcesz czekać.

mat22889    11

ja coś znalazłem ale mam nadzieje że ktoś poda stronę gdzie można to zamówić chętnie sobie poczytam :)

Rols    0

Witam. Potrzebuje porady. daje krowom:

- rano- godz 4.40- kiszonka z ququ 12kg, wysłodki buraczane 3,5kg, pasza 0,6kg;

-godz 6.15-pasza 1,8kg,

-godz 7.10-sianokiszonka łąkowa 4-5kg;

-godz 15.30-kiszonka z ququ 12kg, wysłodki buraczane 3,5, pasza 1,8kg;

-godz 17.50- sianokiszonka łąkowa 4-5kg.

Pasza ma 18% białka i w skład 1kg paszy wchodzi: 0,1kg soi, 0,1kg rzepakowej, 0,12kg koncentrat ( 38% białka w tym 10% azotowe), 0,025kg  kwaśnego, 0,02kg węglan wapnia, 0,02kg witaminy, 0,15 śruta jęczmienna, 0,46 śruta z pszenżyta. 

Borykam się z niskim tłuszczem i mocznikiem. Chciałbym zwiększyć dawke paszy i zadawać 3x1,8kg tylko nie wiem czy drugą dawkę dawać na ququ i wysłodki czy na sianokiszonkę i czy to pomoże na niski tłuszcz i mocznik???

Edytowano przez Rols

grzegorz132    9

wyjasnijcie mi kwestie rozdajania krów ;

wg mnie nalezy krówki przed porodem przyzwyczaic do dawki  ,  odciazyc watrobe po porodzie np glikole gliceryny,  pilnowac struktury  i na 30 dzien dojsc do pelnej dawki tresciwej  ?  np 8kg dziennie     pilnujac poziomu mocznika koło 200  bialka w mleku >3.2  a jak wygladaja rozdojenia krówej duzej wydajnosci (10-16k  w 305 dni)  npzaczyna laktacje 1-4kg tresciwej i kuku  do woli i kisoznki z traw siana,  spotkałem się z tym ze na 5-6 dzien moge mie przy takiej dawce 18-20 na  dój  35-40 dzien

rolstudent    94

Rozdajanie tak wydajnych krów zaczyna sie juz z pierwszym dniem zasuszenia. I to jak sa zywione krowy w tym okresie decyduje o ich starcie. W tym czasie powinniśmy przygotować krowę jej serce pluca wątrobę zwacz. W pirrszej fazie pomóc sie jej zregenerować oczyścić pozwolić odpocząć wątrobie a juz w drugiej fazie zasuszenia wprowadza się wszystkie komponety dawki podstawowej
Aby zwacz sie przystosowal odpowiednie witaminy drożdże. Na początku laktacji nadajemy tylko temu tępa.

aras8593    6

Panowie przy wypasaniu krów na łące podawać kwaśny węglan czy może drożdże? Będę dokarmiał kiszonką z kukurydzy i śrutą z pszenżyta oraz sianem. 

rolstudent    94

Masz dobry tok myślenia.

A koledzy to mnie w manewrowali w te normy żywienia. Mialy być za darmo a tu prawie 40 zl do zapłaty

daremw    128

nie kupowałeś osobiście (twarzą w twarz) więc masz możliwość zwrotu w ciągu chyba siedmiu dni

Thomas2135    1188

Może przysłali Ci nowe poprawione wydanie na 2014 rok. Ja mam to starsze i było za darmo w stuczniu zeszłego roku. Miałem propozycję wyboru nowego. Pisałem,żeby zapytać i się upewnić czy za darmo. 40 zł to nie jest dużo a na pewno skorzystasz.

Ela1971    5

Ja też napisałam i przysłali z fakturą do zapłaty 14 dni.Ale to nic przyda się :)

Piotrek1975    318

Panowie czy pszenica w żywieniu jałówek i kiedyś krów mlecznych, ma jakąś wartość, jak ma to jaką bo jak czytam to nie bardzo kojarzę aby dodawali to zboże do dawki pokarmowej krowy. Czy pszenica jet ok tylko dla świń.

rolstudent    94

Pszenice można dawać dla krów jest tylko pytanie po co? Jak jest tańszy jeczmien czy kuku. Dużo ludzi sprzedaje pszenice a kupuje wlasnie ziarno kukurydzy

daremw    128

a ja nie sprzedaję nic, u mnie chcieli kupować zboże ty wybiłem to z głowy i kukurydzę kupuję i robię śrutę- efekty mi się podobają ;) tylko mam jedną delikatniejszą krowę która nie lubi śruty kukurydzianej (?)

statek    137

jezeli ma się pszenice jakościową która spełnia wszystkie możliwe parametry do sprzedania w porcie lub młynie to absolutnie nie opłaca się tego mleć.

Ja sprzedaje pszenicę a skarmiam jęczmień który najbardziej sprawdza się w żywieniu mlecznic

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się