Polecane posty

Gość   
Gość

Ja pisałem jak u moich wyglądało przykwaszenie kukurydzą i kał był gęsty. Pewnie jest rzadki jak się treściwą zakwasi. Moje majà straszny apetyt i bez drożdży. Próbój na razie z innymi drożdżami, zmniejsz nieco kiszonki z kukurydzy i zobaczysz czy apetyt się poprawi. Tak jak Marwasz proponował Farmpak z Adifeed, albo ProVitall Vet z Provitim. Tego drugiego daje się tylko 30 g chyba i ma metabolity drożdży które pochłaniają mykotoksyny. Przez internet kupisz pewnie jedne i drugie. Farmpak to na ddgs kukurydzianym jest jako nośnik.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja na mykotoksyny daje teraz produkt od weta. Koszt na tone to ok. 40zl i u mnie sie polepszylo po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalas3345    1
Dnia 12.11.2017 o 16:57, AlaCapone napisał:

Ogólnie masz niedobór białka w paszy. Śrutą rzepakową już wiele nie poszalejesz, zatem pozostaje soja. Co jeszcze dostają?

w mieszalniku to co opisałem pozatym kiszonka z kuku i sianokiszonka. byl dzis u mnie taki gosciu co pasze sprzedaje i zaproponował mi pasze z de heusa optimlek 38 extra. a gdybym zamiast rzepakowej i soi sypał to do mieszalnika 1t w ilosci 250 kg bluz sruta zbozowa i otreby? co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Sam taki produkt a nawet lepszy zrobisz w mniejszych pieniądzach. Ale policz sobie najlepiej sam ile bedzie cie to kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Przez pewien czas jechalem na podobnych rzeczach z sano i wrocilem do robienia samemu. Sama sruta rzepakowa i mocznik, witamin malo itd. I drozej wychodzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalas3345    1

Więć obliczyłem sobie i mysle na mieszalnik 1t dac 100kg sruty rzepakowej, 100kg sruty sojowej, woreczek 15 kg buforu, 200kg otrąb i reszta własna sruta zbozowa (owies przenzyto). jak myslicie bedzie to dobra pasza? coś dołozyc a czego ując jak cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Też bawiłem się  w różne cuda dodatki. Niedoświadczony hodowca łatwo ulega sugestiom z zewnątrz. Polecam mieszanie pasz samemu. Korektory białkowe kosztują od 1600 wzwyż a te tańsze to komponenty odpadowe. Lepiej kupić rzepaku za 1000 -1100 i soi nawet za 2400  i samemu mieszać a i tak będzie taniej  i zdecydowanie lepiej. Korektor ma 30 - 40 procent białka na gównianych komponentach(same nazwy jakoś kiepsko brzmią)  a soja nawet 48 procent, rzepak tez powyżej 33 procent i wiesz co masz w treściwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalas3345    1

okej a czy na jedną tone bedzie okej dac 100kg rzepakowej i 100kg sojowej? pasza bedzie wystarczająco biłakowa? czy wiecej powinno sie dawac rzepakowej amniej sojowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalas3345    1

Wiem wiem powoli będę wprowadzał chodzi mi tylko o to czy na tone wystarczy docelowo po 100kg sojowej i rzepakowej? Czy też którejś dać więcej lub mniej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Trzeba wypróbować. Na papierze może wyglądać wszystko dobrze, ale co z tego, jeśli krowy nie będą jeść ze względu na wartości smakowe.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
47 minut temu, Dalas3345 napisał:

Wiem wiem powoli będę wprowadzał chodzi mi tylko o to czy na tone wystarczy docelowo po 100kg sojowej i rzepakowej? Czy też którejś dać więcej lub mniej?

 

Zalezy co chcesz osiagnąć, ile dajesz kiszonek i jakiej są jakości oraz z jakich treściwych chcesz coś bilansować.  Z tych co wymieniłeś  spróbuj na początek 150 rzepaku, 100 soi, 200 otrąb a reszte zboże i zobaczysz czy coś się poprawi. Jakaś różnica powinna być widoczna już po ok 3 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajdan    0

A słyszał ktoś o makuchu lnianym ~33% białka podobno dobrze wpływa na racice ale nie wiem jak sie trawi to białko w internecie mało informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Zrobilem ostatnio z ciekawosci badanie z balota lucerny z koniczyna czerwona i wyniki przedstawiaja sie nastepujaco:

Sm 28,6 %

Popiol 14,3

NDF 35,3

ADF 36

BO 23,1

Wlokno 26,2

Tluszcz 4,2

BTJE 59g/kg

BTJN 84g/kg

BTJP 28g/kg

Wyniki podane w sm oczywiscie

pH 5,1

Kwas mlekowy 0,9

Kwas octowy 0,69

Azot amoniakalny 19,33

sMO 64%

Co sadzicie o tych paranetrach? Bialko niby rewelacja ale pH lezy mimo ze pasza nie splesniala nie popsuta ani sie nie grzeje. Krowy dostaja to aktualnie i mleko utrzymują w porzadku. Oczywiscie lucerne mieszam prawie pol na pol z kiszonka z traw. Kwas mlekowy tez lezy i tu powstaje pytanie czy mimo wszystko warto w przyszlym sezonie wydac kase na aplikator i zakiszacz? Ma ktos doswiadczenia z czystymi motylkowymi po zastosowaniu zakiszacza? Licze na zywa dyskusje w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Przy tak wysokim białku dziwnie niskie btj(n,e,p)O.o. ph i kwas mlekowy niech sobie bedą jakie są. . Zakiszacze zawsze jest warto stosować. Ogolnie taka normalna kiszonka, włókno też może być tylko popiół dość wysoki, Wyżej grabarkę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7
Popiol niech sobie bedzie. Tym sie specjalnie nie przejmuje. Zdaje sie i tak zgrabiarka w miare wysoko chodzi. No ale wlasnie czemu te BTJN itd jest jakie jest? Czy przebieg fermentacji ma na to jakis wpyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Trochę tak, ale głownie nawożenie i faza zbioru, czas od skoszenia do zbioru itd. Co do fermentacji to właśnie zanieczyszczenia czyli cześć popiołu wpływa na ten proces negatywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Podejrzewam że sporo białka amoniakalnego, bo przy zakiszaniu zabrakło cukrów. Na przyszłość koniecznie zakiszacze. Przerabiałam to z III pokosem w tamtym roku. Było 20 % białka, dużo koniczyny i młoda trawa. Dzisiaj otworzyliśmy tegoroczną i jest dużo jaśniejsza i wygląda obiecująco. Dostała zakiszacz bakteryjny. W piątek zbadam, to będzie porównanie.

Krzyśka Dąbrowskiego uważam za świetnego specjalistę z ogromnym doświadczeniem. Trzeba mówić mu czego się oczekuje i się stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajdan    0

Czy coś z tych parametrów można odczytać wiem że mocznik za mały ? Gdzie zbadam kiszonkę z kukurydzy?
Mocznik 90 Białko 3,4  Tłuszcz 4,54
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7
A wlasnie zapomnialem dodac ze to wlasnie 3 pokos. Koszone w fazie pąkowania i zbierane dzien po skoszeniu. Jak bede dawał 2 i 1 tez zbadam. zobaczymy jaka będzie roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Na wtorej mam juz umowiona pania z federacji i jest chyba tez zywieniowcem bo cos mowila ze zaraz probki pasz pobierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
jesli odasz do trzech innych labolatorium próbki to zobaczysz ,trzy inne wyniki,tak samo jak zmlekiem.belotów nie ma co sprawdzac ,każda inna belka ma inne właściwości,siankosinoka z pryzmy jest bardziej spójna i stabilna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj