Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Soltys85    83

Ja wrzucam odrazu i nie widziałem zeby ktos u nas robił inaczej, poza tym jeszcze tak bardzo kiszonki nie zmarzły u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash06    0

Ja nie mam paszowozu to jak miałem zamarznieta to w oborze ja rozrarzalem ale to jak było -20 teraz są normalne kiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Niektóre przestają jeść i chudna

A jak ta energię podnieś bo nie mam dużo kuku

 

Chudą bo brakuję im Energi.Ziarno kukurydzy,ale zmielone.Gliceryna raz dziennie 200-300ml.Można do poidła,albo na kiszone, jak nie chcą to do pyska.Mam to samo,ale tylko z pierwiastkami.Spalają własny tłuszcz.Najlepiej już tydzień przed porodem wlewać im glicerynę i kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

ja kupuję gliceryne 86% 90 zł za 30 kg z przesyłka bardzo chętnie ja pobierają to oczywiście zapobiegawczo jeśli któraś przestaje jeść bądź oznaki ketozy wtedy do pyska 99% farmaceutyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Ja kupiłem w grudniu 80% z Vittra (nie było innej) jako tańszy dodatek zapobiegawczy zamiast glikolu, ale niezbyt chętnie to piły. Mówię o pojeniu z wiadra rozrobionej z ciepłą wodą, bo gdybym polał po kukurydzy to przestały by jeść. Ktoś mi polecił kupić 99"%, podobno chętniej piją, ale w okolicy tylko tą spotykam

vittra-gliceryna-80.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja też tylko 99,5%. Miejscowy dystrybutor wozi, 25 kg za 120 zł. :) Kiedyś kupiłem Daniel tą co Ty dajesz to dałem kilku sztukom i albo wylałem albo gdzieś w bańce stoi, bardzo niechętnie spożywały, i dodatkowo dziwnie pachniała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tamta dawka z 0.5 kg treściwej x2 18 % białka to dla zasuszonych?  Bez treściwej nie ma mowy o produkcji . A ja polecam GLIKOL PLus naprawde bardzo dobry środek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Odnośnie tej glicernyny, podajecie ją tylko w okresie okołoporodowym, i przy braku apetytu. Czy może cały czas. Pytam bo w następnym tygodniu, będę miał jej dostawę. Obecnie mam jeszcze troche glikolu, ale podaję go jednej sztuce którą dopadła ketoza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

Witam. Co podać krowom żeby zostawały cielne ponieważ "spalają" niesienie po 3 tyg lub po 3 miesiącach ? Dostają wiatminy z josery, zosatły zaszczepione  witaminami przez weterynarza i nic. Mam 5 na 20 krów które od zacielenia minęło 8 miesięcy i dalej nie sa pewne czy się zacielą. Może macie jakieś metody by utrzymać  ciąże ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

No ale w 8 miesiącu, to one przecież powinny być zasuszone jeśli są cielne... Na przyszłość niech Ci inseminator albo weterynarz sprawdza czy są cielne. USG można już robić po miesiącu, a ręcznie od 2-3 miesiąca. Lepiej sprawdzić, niż później masz je doić za darmo. Nie mówiąc o zasuszeniu niecielnej sztuki, bo i tak raz u kolegi było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mocznik może za wysoki? 

"od zacielenia minęło 8 miesięcy i dalej nie sa pewne czy się zacielą" Można jaśniej? :lol: Ostatni raz były zacielone 8 miesięcy temu, czy może od wycielenia minęło 8 miesięcy i nadal nie są cielne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Gdzie popelniam błąd ; dawalem pełną porcjowa 18 mleka było malo i mocznik 180 .
Zadaje teraz paszę 22 mleko ładnie podskoczylo białko i tłuszcz tez ale mocznik doszedł do 300
Krowy dostają kiszonkie z qq sianokiszonkie ,siano i teraz jeszcze zaczolem tofi podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Chyba miał na myśli że są po wycieleniu 8 miesięcy i są nie cielne .Nie miały ketozy albo nie mają cyst na jajnikach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash06    0
Napisano (edytowany)

Gdzie popelniam błąd ; dawalem pełną porcjowa 18 mleka było malo i mocznik 180 .

Zadaje teraz paszę 22 mleko ładnie podskoczylo białko i tłuszcz tez ale mocznik doszedł do 300

Krowy dostają kiszonkie z qq sianokiszonkie ,siano i teraz jeszcze zaczolem tofi podawać.

Z 18 na 22 to moim zdaniem bardzo duży skok zrobiłeś albo w tej pelnoporcjowej 22 dozucono dużo więcej mocznika lub śruty rzepakowej stąd duży mocznik. Porownaj składy tej paszy a będziesz wiedział dokładnie. Edytowano przez Lukash06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Nie wiem po ile ten repromax, nie dawałem bo nie było potrzeby. Ale na tle innych zawartość karotenu wysoka


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

właśnie zna ktoś cene tego repromaxa>>>>???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6
Napisano (edytowany)

Płacę za repro max 120zł worek 20kg naprawdę dobre witaminy a od komórek somatycznych somifix 100zł jedyne witaminy po których jest efekt a stosowałem już naprawdę różne

Edytowano przez mariaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj