Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przezuwaczka    446

Coś im w tej mieszance nie pasuje. Może witaminy spróbuj inne. Sody nie jest za dużo? Bo ona neutralizuje kwas w qq, więc wymieszana mniej jest wyczuwalna. Ile na raz dostają treściwych i jaka dawka dzienna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a jaki macie pomysł na płodnośc .... mam taka mieszanke hf x nrf  po 2 wycieleniu a on zadnej rui  lekaż ja 2 razy macał  i zastrzyk na ruje dostawała a i nic  ....  kwestie bardzo duzo i szybko zjada i sie położy jako jedna z piuerwszych  w kopytach ma czysto macica tez ok  wycielona 30.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Spróbuj wyrzucic krede z tej tresciwej. Ja tylko raz umieszalem premie z kreda i lezy cały worek , ledwo to spaslem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Aktualnie w treściwej jest 3% węglanu, kredy 0,7% i 3% witamin z dolfosu tych najmocniejszych BM lactan. Najwydajniejsze dostają 7 kg czyli w sumie 210 g sody, zadawane w 3 odpasach. Nie wiedziałem ze kreda może tak hamować apetyt, aczkolwiek wcześniej miałem 1,5% i po zmniejszeniu żadnej poprawy nie zauważyłem. Jutro z ciekawości namieszam trochę bez kredy na próbę i dam tym co jedzą najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może, ale chyba nie powinna aż to takiego stopnia je zniechęcić. Każdy Ci powie, że krowy się zabijają o śrutę jaka by ona nie była. Kiedyś posypywałem kredą i sodą po wierzchu śrutę na stole paszowym i żadnej różnicy im to nie robiło.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U mnie jest więcej kredy, bo 1,4 % i mniej sody i premixu, bo po 2,35%, ale ja niektórym więcej treściwych daje. Do wozu idzie 6 kg podstawy i z ręki forte jeszcze od 1 do 6 kg no ponad 30l. Tylko to narazie, bo bez sianokiszonki jeszcze przez 1 tydzień. Będzie białko z sianokiszonki to mniej będzie schodzić...

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jakieś półtora miesiąca temu miałem podobnie, bez sianokiszonki doiłem srednio ponad 28 litrów od sztuki , a po przejsciu na zyto spadło do 22,5 teraz na sianokiszonce w zasadzie bez zmian. Na życie miałem tl 5,21 bi 3,59 i co ciekawe mocznik 335. Wczoraj woziłem mleko do badania i  aktualnie na sianokiszonce przy tej samej tresciwej mam tl 4,16 bi 3,28 mocznik 203. Za cholere nie potrafie zbilansować dawki i nie bardzo wiem gdzie robie błąd. chyba złe określam wartości pasz. 

 

Co do problemu z pobieraniem treściwej to część z tych krów jest przykwaszona, dziś właśnie pokazał się rzadki jasny kał, a reszta która nie je to wielka niewiadoma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Cieżko wnioskować coś z badania mleka ogólnego. Wejście pod ocenę daje więcej info, ale i potrafi namieszać w głowie. Bez rzeczywistych info o paszach, bilans to zabawa w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tez stosuje lactana w podobnej cenie. A co do krow kto nie chce jeść to ja robie wlewki z griceryny plus propionian sodu u mnie pomaga. Może masz takie zjawisko wyjadania i się "przyciely" nigdy nie miałem takiego problemu jedynie po ocieleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Wlewki jeszcze bardziej je przykwaszą. Są dobre przy stłuszczaniu po prodzie. Ewidętnie za mało przeżuwają. Możesz treściwe rozdzielić na większą ilość rozdań lub mieszać z qq, a najlepiej jeszcze z sieczką. Stymuluj, bo zaraz i ketozy będą. Miałeś kosmiczny tłuszcz 5,2! U mnie pod koniec lak czasem taki mają, ale zaraz i dupsko tłuste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Witam mam problem i może pomożecie mam jałówkę wycieloną i u mnie jest żywienie pastwiskowe ale ona niestety skubać nie chce tylko stoi albo leży(w oborze co bym jej dał zjada do cna) i  pewne jest ze musiała być tylko w oborze chowana ale co jej dac zeby zaczeła skubać trawę bo już nawet myślę nad posłaniem jej na rzeżnie bo to  nie moja bajka.Dodam ze to jest HF/MO i wygląda na to ze będzie mleka miała do 30l/dzień ale wycieliła się 3tyg. temu i została zaraz bo tym kwasicy i lekarz jej dawał chlorek sodu (nie skubała już przed ocieleniem ) i wniosek wet. był taki ze musiałem ją kupić z kwasicą. Kupiłem ją przepasioną więc od razu po ocieleniu dostała wapń w płynie i energie żeby nie było ketozy i odwapnienia ale o kwasicy bym nie pomyślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Puść ją razem z innymi na dobrą łąkę z odrostem do kolan. Moje MO też nie bardzo chciały się nauczyć na słabym pastwisku i dopiero po przejściu na ładną trawę szybko załapały, że trzeba sobie urwać trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Zawsze stosuje wlew propionianu sodu jak krowa mi się przekwoci ospa Poprostu za dużo jej zje. I pomaga. Oczywiście na drugi dzień już dostaje mniej ospy. Pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

W umiarze moze biedy nie zrobi ;) kazdy ma swoj "system" i jak dział niech tak robi . Niestety czasami , po porodzie apetyt spada i niektore pasze tresciwe nie smakuja i zaczynaja sie schody , wtedy trzeba ja troche oszukac .Wazne zeby jadla objetosciowke jesli nie to jej raczej nic nie pomoze .Ja wlewalem juz chyba wszystko krowa(propioniany , gliceryna drozdze , olej rozne mixy, wodka denaturat , soda , ostropesty .

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Zrobi jeśli jest kwasica, a kolega mówił, że jest. Już z dwojga złego wolę ketozę. Miałam taką akcję rok temu. Stłuszczanie+ketoza+kwasica+krowaVlaktacja. Dałam kexton, wlewki energetyczne, kroplówki, drożdże soda i pompowanie płynem buforującym żwacza i zeszła. Wniosek - chuda du*a i problemów mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Najlepiej to jak krowa jest w dobrej kondycji nie otluszczona. Stosuje po porodzie zwiększa to ich apetyt. A co do ketozy to chyba jest z nią prościej bo wystarczy wlewać energię i krowa wyjdzie o ile ketoza nie jest zaawansowana...
I jeszcze chyba najgorsze dla krow to zmiany paszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Dużo dajecie tej tresciwej ,jak macie kwasice , ja u siebie nigdy na pasku nie widzialem kwasicy, choc nie mowie ze jej nie bylo sublkniczna napewno. Dla mnie kwasica=kulawa krowa.Myslicie ze kazda krowa po wycieleniu ma idealne ph? Z wlewkami mozna kombinowac i dodac bufory np wlac oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

treściwe to można by odjąć nawet na tydzień podać drożdże piekarskie przez 3-5 dni około 300-400 gram naraz na przemian z sodą . głodówka od treściwych poprawi napewno apetyt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

oto mam nowy problem....krowy chodza po pastwisku..rano dostaja troszke sianokiszonki i sruty . na noc po spedzeniu z trawy kiszonke z kukurydzy z młotem..a bialko spada na 2,8 a tluszcz na 3.7..CO JEST????????????? wie ktos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Za mało energii pewnie i trawa już stara.

U mnie 3 godzinny wybieg z trawą obniżył mleko i jeszcze TMR się grzeje, a jak suchszy to sortują:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Mam pytanie, czy ktoś miał do czynienia z sianem pochodzącym z tych łąk ekologicznych natura 2000, gdzie było ono cięte pierwszy raz dopiero w sierpniu(albo i później). Czy jest ono w czymkolwiek lepsze od słomy? Czy jałówki i cielaki chciałyby to jeść? Czy nadaje się to tylko na ściółkę, i nie zawracać sobie głowy sprowadzaniem tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj