Polecane posty

pedro2    7209

Na razie wrócę do drożdży i zobaczymy jaki efekt będzie, jeśli nie pomoże to będziemy kombinować ;) Mocznik właśnie waha się w okolicach 200-240 i to mnie zbiło z tropu...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pedro 2 a czasem nie asz niskiego tłuszczu? i problemow z kopytami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

chłopaki mam taki przypadek, ocieliła mi sie krówka ima bliżniaki cieliczke i byczka po buhaju Manifoldzie, chciałbym ją zostawic tylko nie jestem pewien czy bedzie z niej krówka, ludzie mówią ze jak była w osobnym łożysku to ze będzie a ze gdyby była w jednym razem z byczkiem to ze napewno by nie była. Nie wiem juz czy im wierzyc, czy to prawda z tymi łożyskami ze jak są dwa to ze będzie płodna. Zalezy mi bardzo na niej bo jest po super byczku, dajdzie znac co o tym myślicie jak to z tym jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

ja tez tak słyszałem i kiedyś zostawiłem tez cieliczkę z parki i nie mogla się zacielić,  ja jeszcze słyszałem ze jak są 2 cieliczki z bliźniaków to będą płodne a jak byczek i cieliczka to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie masz co jej zostawiać. Bo byczek i jaloszka zawsze sa w osobnych łożyskach. Tu chodzi o wydzielanie hormonów męskich które sa dominujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Nazywa sie to chemafrodyta. masz 10% szansy że tą cieliczke zacielisz. Ja kupłem taką z SGGW i nie miała macicy. Ale od razu powiedzieli że sprzedaja bo jest z bliżniąt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

dzien dobry, czy uprawiał z was ktos łubin żółty na kiszonke?? jaka jest jego wartośc kiszonkowa dla krów mlecznych i czy mozna go podawac w takich samych ilościach jak sianokiszonka?? ile pokosów mozna zebrac w ciągu roku?? zastanawiam sie nad zasianiem bo wręcz idealnie pasuje na moje ziemie, IV i V klasa, ziemie średnio zwięzłe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case90    0

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy da radę uzyskać pełno porcjowej paszy treściwej z jęczmieniu, pszenżyta, pszenicy, soji, rzepaku, witamin AgroCentrum Standard i bufor? Tak żeby białka i energi było na mniej więcej tyle samo mleka. Jeśli da to bym porosił o ułożenie. Ile kg wszystkiego? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jako bufor polecam Acid buffer 100% alg morskich 25kg kosztuje 105zł a dawka max na sztuke dziennie wynosi 80g takze wychodzi bardzo korzystnie w przeliczeniu na dzien/sztuka

Od miesiąca stosuje również drozdze yeastart firmy andnutrition dawka 8g/sztuka po poprzedniej fermentacji w stalej temperaturze 35C w ciagu 24 godzin w objętości 100ml i jestem bardzo zadowolony

Stosujesz dalej den bufor? Jestes zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2900    0

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy da radę uzyskać pełno porcjowej paszy treściwej z jęczmieniu, pszenżyta, pszenicy, soji, rzepaku, witamin AgroCentrum Standard i bufor? Tak żeby białka i energi było na mniej więcej tyle samo mleka. Jeśli da to bym porosił o ułożenie. Ile kg wszystkiego? Z góry dziękuje i pozdrawiam

da sie ułozyc  zalezy  jaka pasze chcesz ile białka ile energii  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witajcie, pierwszy raz zrobiłem kiszonkę z kukurydzy i otworzyłem pryzmę po 5 tyg., jest ładna i ładnie pachnie lecz krowy nie chcą jej jeść, daje 10l wiadreko /szt rano i wieczorem. Posypywałem kiszonkę śrutą lecz i tak nic nie pomogło jak długo mogą się przyzwyczajać ? Nigdy wcześniej nie jadły kiszonki z kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Przyzwyczają się powoli u nas sąsiad też w tamtym roku pierwszy raz robił i się przezwyczaiły ale po jakim konkretnie czasie to Ci tego nie powiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Dawaj im na razie tylko rano, jak po południu fest zgłodnieją to zaczną jeść. I powinno być coraz lepiej. Daj im z tydzień, u mnie tak było z krowami które kupiłem a wcześniej nie miały do czynienia z qq. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

wielkie dzięki już jest trochę lepiej, lecz mleko spadło bo dostają mniej sianokiszonki aby więcej jadły kiszonki z qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2900    0

opowiedz cos wiece o tej kukurydzy jaki zapch ma chleba czy octowy ile moze miec % suchej masy , z ta sianokiszonka to nie był najlepszy pomysł mleka urwa duzo i taki efekt bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosujesz dalej den bufor? Jestes zadowolony.

Aktualnie nie stosuje bo nie ma takiej potrzeby ale jak stosowałem to byłem bardzo zadowolony z działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Kolego Rolstudent pisałeś że jałówka z ciąży mnogiej z byczkiem nie zostanie cielna a ja taką kupiłem ,i co z tym fantem zrobić bo genetycznie to pierwsza liga . przepraszam że post nie w temacie ale prosze poradz co zrobić może być na PW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

opowiedz cos wiece o tej kukurydzy jaki zapch ma chleba czy octowy ile moze miec % suchej masy , z ta sianokiszonka to nie był najlepszy pomysł mleka urwa duzo i taki efekt bedzie 

zapach ma  ładny, może trochę octowy, kukurydza jest suchsza a ile % s.m. to nie wiem ok 33%, sianokiszonki zacząłem dawać więcej, a mleko spadło ok 2l/ szt na jeden udój, 

rano ok 6.30 daję sianokiszonkę,ok 7,20 jak zjedzą dostają po 2kg ziemniaków , 3kg śruty i kiszonkę z qq i znów sianokiszonka  ok 17 kiszonka z qq i 3kg śruta i  wieczorem sianokiszonka i na  noc słoma jęczmienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

chłopaki mam do was pytanie,w moczniku paszowym w 0,1kg jest 144 BTJN czy to prawda ze 60% czyli 85 BTJN jest trawione w jelicie cienkim przy wyrównanym poziomie energi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam panowie mam taką prośbę moglibyście pomócmi ułozyć dawkę zywieniową dla krów  posiadam kiszonkę z kuku  siano i  ziarno pszenicy pszenżyta żyta jęczmienie i owsa co musze jeszcze dokupić i co da się z tego ułożyć żeby krowy doiły jakoś przyzwoici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj