Polecane posty

simental22    0

Witam czy ktoś pomógłby mi ułożyć dawkę paszy na jeden dzień dla sztuki

pasza do dyspozycji:

-kiszonka z kukurydzy

-kiszonka z traw

-własne zboże (pszenżyto)

- mieszanka B 18%

-premix mineralno-witaminowy z promleko

- kwaśny weglan

Narazie daje wszystko tak na oko , która daje więcej to daje więcej która mniej to mniej. Chciałbym bardziej dokładnie żywic krowy i polepszać wyniki.

Średnia dzienna wydajność od sztuki 16-28

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fen    0

te pszenżyto to moim zdaniem nie jest najlepsze dla krów jest zakwaszające jak na pierwszy rzut oko to mi tutaj brakuje białka (soja, rzepak) ale ciekawe jakie masz sianokiszonki musisz jakiegoś żywieniowca znalezć co by ci to zbadał i poukładał kwaśny to bym acid bufem zastąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental22    0

Sądziłem zawsze że jak daje pszenżyto to białka jest wystarczająco. Sianokiszonki mam z polnych traw bo już te słabsze skarmiłem.

Edytowano przez simental22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

pszenzyto to glownie energia i 11% bialka nawet nie napisales ile masz sm w kukurydzy zrob analizy sianokiszonki i kiszonki . masz krowy pod ocena?? jakie masz parametry mleka?? to tez jest wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental22    0

Nie mam krów pod oceną ale na wiosne zamierzam mieć. nigdy nie robiłem analiz kiszonek

parametry mleka tł 4.0 bia 3.3 mocznik 140

to może pszenżyto zastąpić jakąś śrutą poestrakcyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem po pierwszej ocenie , mam pare pytań.

średnia wydajność z 21 krów 17,2l

tłuczcz 4,68% (8kg)

białko 3,57% (6kg)

 

grupa laktacyjna

1-40 dni

średnia 23.6l

tłuszcz 4,49%

białko 3,58

stosunek tł/bi 1,25

mocznik około 217

nie wiem dlaczego ale innych grup nie podali

przy dawce zywieniowej

12 kg sianokiszonki (mieszam 3 pokos z 1)

25 kg kiszonki z qq

4 kg śruty (owies,jęczmień, przenica jara, zyto)

0,6 kg słomy

0,150 -0,200 kg witamin z josery lactoplus keragenLL

zalezne od wydajności od 1 kg do 3,5 kg protamilku HP (44 % białak w tym 8,5% z mocznika.)

zakupiłem 2 tyg temu wysłodki bo qq mam w tym roku mało wię chciał bym wiedzieć ile dawać tych wysłodków na krowe oraz ile ująć qq (wysłodki mokre ), zastanawiamy się jeszcze czy nie wprowadzić śruty poekstrakcyjnej rzepakowej i krede , u paru krow wyszly mi podwyzszone kom. somatyczne (poczytalem troche i gdzies pisalo ze moga one bys z powody zyta w dawce czy to prawda ? )Ewentualnie ułózcie mi cała dawke z QQ sianokiszonką srutą zbożową(podjacie ni procentowo ile jakiego zboza .) słomą witamiani protamilkiem wysłodkami kredą i ewentualnie jak waszym zdaniem warto to z śrutą rzepakową p.s zapomniał bym o najważniejszym zadaje wozem paszowym.

z góry dziękuje :)

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Czy dawka 3kg śruty + 1kg suchych wysłodków toffi na jeden odpas to nie jest za dużo i czy lepiej dawać wsyłodki suche czy je moczyć ? Oprucz tego dostają tylko sianokiszonkę do oporu bo nie mam QQ. Skład Wysłodkó tofii :wilgotność 12%, białko 10%,popiół surowy 8,5%, tłuszcz surowy0,78%, włókno surowe 18%,

NDF 38,5%, cukry 16%, Energia Nel -7,31MJ/kg s.m i ile dawać na sztukę dziennie wydajność od 15-28l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a to moja kukurydza i balot który spasałem aktualnie nie wiem któy to pokos ale sądząc po białku chyba nie 1. wszytskie wartości dotycza zawartości % w SM:

kukurydza sianokiszonka

SM 32,42% 52,64%

popiół 5,13% 8,13

bialko og 7,55 13,73

wlokno sur 20 35

skrobia 31,25

ndf 40,7 59,3

adf 22,6 34,18

pH 3,83 5,55

tłuszcz surowy 3,21 3,33

 

tyle danych wyciągają z nleczarni trochę mało niestety jeszcze energia by się przydala chociaż. sianokiszonka jest słaba pod względem białka a kukurydza nie najgorsza. Czy ktoś może mi objaśnić normy ADF i NDF jakie powinny być i ich stosunek prawidłowy ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Atomik co to za odmiana QQ sporo zanieczyszczen pewnie w pryzme na ziemi robione. Jakie masz klasy gleb bo słaba ta skrobia a widać ze juz włókno rosło to nic wiecej juz bys z niej nie wyciągnoł. Ph porządne widac ze dobrze przyzma ugnieciona . Sianokiszonka słaba chyba troche za puzno koszona bo białko słabe i włokno wysokie baloty słabo dobite bo ph wysokie.

 

ADF w dobrej QQ 16-22 trawie 29-31 NDF QQ 36-41 trawa 40-44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kukurydza to mieszanka Coxximo z RAGT, Rota z Saaten Union i chyba Opoka ale nie pamiętam, gleby mozaika od 4b do 6z także w jednym miejscu SM poniżej 30 w innym powyżej 40,przysuszyło ją nieźle miscami, pryzma robiona na ziemi i to jest jej początek dlatego jakośc gorsza bo więcej brudu, dogniciona jest OK. Sianokiszonka właśnie wcześnie koszona ale trawy słabe do przesiania bez motylkowych (zima zrobiła swoje) no i na glebach tez słąbych mam trawy. Trawa po polskiej warfamie więc średnio dobita ale już jest inna także poprawi się. @kargo widzę że trochę ogarniasz temat


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8868    0

Witam niedawno zauważyłem, że na fakturach za mleko wykazało mi, że w mleku jest mało tłuszczu. Chciałbym się dowiedzieć jak zwiększyć zawartość tłuszczu w mleku.

 

krowy dostają rano i wieczorem:kiszonkę z kukurydzy, siano-kiszonkę, pełnoporcjówkę

(ilośći w kg niepisałem) i osypkę z własnych zbóż

 

Mleko zawsze było ok a teraz niewiem co się stało może firma coś kupuje i temu jest mniej %(może),

jeśli macie swoje sposoby na zwiększenie tłuszczu w mleku to bardzo bym prosił o rady

 

Z góry dziękuję.

Edytowano przez pawel8868

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no wlasnie szkoda ze nie ma energi i strawnosci @Kargo jaką masz strawnosc kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Panowie proszę o poradę co zrobić? mam problemy z zacieleniami dlatego poszedłem po porady do "specjalistów". I przed 6 miesiącami żywieniowiec z josery ułożył mi dawkę dla krów:QQ-25kg, sianokiszonka 18kg, siano 1-2kg, młóto browarniane 5kg, mieszanka zborowa(owies,jęczmień kukurydza,przenżyto) 4-8kg na sztukę dziennie w dwóch odpasach w zależności od zasług, i pasze zadawane z ręki na sztukę- 200g śruty sojowej 200 rzepakowej 150g drożdży, witaminy 150, i kwaśny węglan. To nic nie dało więc od 2 miesięcy jestem pod oceną. Po pierwszej ocenie białko 3.2 tłuszcz 4,5, ale wyszedł mocznik u prawie wszystkich krów

 

Panowie proszę o poradę co zrobić? mam problemy z zacieleniami dlatego poszedłem po porady do "specjalistów". I przed 6 miesiącami żywieniowiec z josery ułożył mi dawkę dla krów:QQ-25kg, sianokiszonka 18kg, siano 1-2kg, młóto browarniane 5kg, mieszanka zborowa(owies,jęczmień kukurydza,przenżyto) 4-8kg na sztukę dziennie w dwóch odpasach w zależności od zasług, i pasze zadawane z ręki na sztukę- 200g śruty sojowej 200 rzepakowej 150g drożdży, witaminy 150, i kwaśny węglan. To nic nie dało więc od 2 miesięcy jestem pod oceną. Po pierwszej ocenie białko 3.2 tłuszcz 4,5, ale wyszedł mocznik u prawie wszystkich krów

 

ale wyszedł mocznik u prawie wszystkich krów

 

Panowie proszę o poradę co zrobić? mam problemy z zacieleniami dlatego poszedłem po porady do "specjalistów". I przed 6 miesiącami żywieniowiec z josery ułożył mi dawkę dla krów:QQ-25kg, sianokiszonka 18kg, siano 1-2kg, młóto browarniane 5kg, mieszanka zborowa(owies,jęczmień kukurydza,przenżyto) 4-8kg na sztukę dziennie w dwóch odpasach w zależności od zasług, i pasze zadawane z ręki na sztukę- 200g śruty sojowej 200 rzepakowej 150g drożdży, witaminy 150, i kwaśny węglan. To nic nie dało więc od 2 miesięcy jestem pod oceną. Po pierwszej ocenie białko 3.2 tłuszcz 4,5, ale wyszedł mocznik u prawie wszystkich krów poniżej 100 (poza 2 sztukami które mają w okolicach 130) wtedy żywieniowiec kazał zwiększyć śruty sojową i rzepakową x2. no i po podawaniu 400g śrut na sztukę po kolejnej ocenie nic si nie zmieniło mocznik nadal poniżej 100 a parametry tłuszczu 4.5 i białka 3.3. I co teraz robić... nadal zwiększać śruty? zacząć stosować mocznik o którym dużo na tym forum??? Jak stosować? po ile? czy wchodzić w dalsze koszta z białkiem chronionym które tanie nie jest? najbardziej by mi się uśmiechał mocznik ze względu na ceny... ale czy bezpieczny jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a co w tym dziwnego ze wyszedł mocznik?jaki ten mocznik mają? bo taka szeroka norma to od 150 do 250 nawet 300 wszystko zalezy od zywienia i parametrow u mnie najlepiej jak jest w granicach 250

chyba edytowales post bo nie bylo tego ze ponizej 100 no to wskazuje na niedobor bialka taki niski mocznik i cos musisz z tym zrobic najlepiej jakby wymiszal srute zbozowa z tymi srutami poekstrakcyjnymi i tak zeby gotowa pasza miala minimu20%-22%białka bo 400g poekstrakcyjnych to niestety malo i nawet razy 2 to tez niecaly 1kg wiec bardzo malo no minimum zeby 2-3kg na dzien dostaly np 2kg rzepakowej i 1 sojowej tylko stopniowo zwiekszaj

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

To dobrze, że wyszedł mocznik, ale powiedz jaki to ktoś doradzi. Troszkę białko mogło by być wyższe po mojemu,choć w normie. Może słabe objętościowe,

lub za mało treściwej w stosunku do zapotrzebowania. Problem z zacieleniami staję się chyba naprawdę powszechny.

 

Ups, widzę, że się spóźniłem. Tak jak komodo radzi, widzę tu za mało białka ewidentnie.

Edytowano przez sacrable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiekk    7

Jeśli poprawi się ci mocznik, a problem z zacieleniami będzie nadal występował to może być to sprawa genetyki (zacielanie buhajami który psuje płodność u córek). Dobrym rozwiązanie jest też zastosowanie beta-karotenu który poprawia płodność- wyraźne ruje;więc niepłodność może być spowodowana niedoborem tego składnika u krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

koleglo a badales te krowy usg? jakie maja ruje regularne? co 21 dni czy po kilku miesiacach powtarzaja? moze byc tak ze masz bvd w stadzie albo ibr , a jak wyglada u ciebie zywienie okoloporodowe bo to mozga byc rowniez braki energi i pozniej odbija sie echem na plodnosci a niski mocznik jest lepszy od zbyt wysokiego ale u ciebie jak podaja 100 to moze byc jesszcze nizszy czasami patrzylem na tabulogramach i w hodowca on line to jedna miala ponizej 100 w tabulogramach aq w hodowcy miala 45 mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie proszę o poradę co zrobić? mam problemy z zacieleniami dlatego poszedłem po porady do "specjalistów". I przed 6 miesiącami żywieniowiec z josery ułożył mi dawkę dla krów:QQ-25kg, sianokiszonka 18kg, siano 1-2kg, młóto browarniane 5kg, mieszanka zborowa(owies,jęczmień kukurydza,przenżyto) 4-8kg na sztukę dziennie w dwóch odpasach w zależności od zasług, i pasze zadawane z ręki na sztukę- 200g śruty sojowej 200 rzepakowej 150g drożdży, witaminy 150, i kwaśny węglan. To nic nie dało więc od 2 miesięcy jestem pod oceną. Po pierwszej ocenie białko 3.2 tłuszcz 4,5, ale wyszedł mocznik u prawie wszystkich krów poniżej 100 (poza 2 sztukami które mają w okolicach 130) wtedy żywieniowiec kazał zwiększyć śruty sojową i rzepakową x2. no i po podawaniu 400g śrut na sztukę po kolejnej ocenie nic si nie zmieniło mocznik nadal poniżej 100 a parametry tłuszczu 4.5 i białka 3.3. I co teraz robić... nadal zwiększać śruty? zacząć stosować mocznik o którym dużo na tym forum??? Jak stosować? po ile? czy wchodzić w dalsze koszta z białkiem chronionym które tanie nie jest? najbardziej by mi się uśmiechał mocznik ze względu na ceny... ale czy bezpieczny jest?

 

Gość z josery ci to układał ?? .No to ci powiem ze nie ma zadnego pojecia o zywienu jak dla mnie jego zalecenia to totalna porażka. Na 100% masz kwasice. Każe ci srut zbożowych tyle dawac i prawie zero białka głupota. Wcale sie nie dziwie ze krowy niechca ci załapywać z takim mocznikiem dzieki jego dawce napewno jeszcze sie zapasły bo sama energie tu widzę. Jak masz dobra QQ to dla krów które daja do 20-25 l możesz wogole zrezygnowac ze zboża ale na te litry to musisz dac ze 3kg białka tak jak komodo pisał tylko z tym rzepakiem uwazaj bo somatyka ci skoczy ja daje do max 1,5kg rzepaku i 2kg slonecznika dla tych ponad 25l dorzucam soje.

Na twoim miejscu dawał bym tak: na 22-23L dla wszystkich jesli krowa daje poniżej 16l zasusz ją

25-30kg kukurydza

15-18kgsianokiszonka i siana

5kg- młota

1,5kg rzepaku

1,5kg sloneczika

50g drożdzy jesli z josery

100g kwasnego

150g witamin

Taką dawke powinieneś stosować dla wszystkich krów a to pod spodem dla z mlekiem 23l+ dodatkowo

Mozna by było 0,5kg sruty słonecznikowej zastapic 80g mocznika

1-4kg mieszanki srut

0,5-2kg soi

50g-100 drożdzy jesli z josery

150-250 wiatamin

100-200 kwaśny

Przedziały znaczą ze stasujesz adekwatnie do wydajności

Może ci sie wydawac ze to sa duże koszty ale napewno mleko ci wzrosnie i skączą sie problemy z zacielaniami oczywiście nie z dnia na dzien ale po miesiącu powinno sie poprawić takze w ogolnym rozrachunku wyjdziesz na +. Wsztystko zwiekszaj stopniowo co 0,5kg tygodniowo badza w mniejszych odstepach codziennie.

Jak przeczytałem twojego posta od razu przypomniało ni sie jak to kiedys zywieniowiec z Dehausa jak moj ojciec jeszcze gospodarzył doradzał zeby sruyte zbożowa dawac + ich tesciwa 18% białka przy słabej sianokiszonce nie wiem czy on sam myslał ze tak trzreba czy nie chciało mu sie tłumaczyc ale dziś już wiem ze to była totalna głupota. Nie wiem gdzie i czego oni sie uczą ale jak czasem posluchac co ludziom doradzają to rece i noi opadaja. U wiekszości powinna iśc tresciwa min. 25 % białka widząc po tym jaką sianokiszonke robia ale niestety mało która firma ma taką w ofercie i wpychaja ludzią to co maja oby zbyt byl.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kolego @devon pogratulować żwyieniowaca :) a tak na serio napisze ile litrów dają Ci krowy do 90 dnia po wycielniu ? bo jeżeli są takie sztuki 40 i więcej to problem z rujami może być od deficytu energii w okresie okołoporodowym a to przekłada się na zaburzenia hormonalne i opóźnia wystąpienie rui lub sa one ciche. nie mniej jednak białka na stole brakuje Ci co nie miara ale spokojnie to co zeżrą to i oddadzą. sam miałem problem mocznik poniżej 100 a po korkecie 170-280 ze stada a na tabulogramach też ok.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

do 100 dnia krowy 35-43l dziennie, tak mi się wydawało że tu chodzi o białko, dlatego zacząłem grzebać w necie bo jego porady nie dawały nic. a jeżeli chodzi o ruje to początkowo miały ciche ruje... teraz po zwiększeniu śrut ruje są widoczne,regularne co 21 dni ale nadal brak efektu gdyż powtarzają. już zacząłem się zastanawiać może w złym systemie im to podaje. bo najpierw siano potem QQ+ospa póżniej młóto+ospa a na wieczór sianokiszonka. czy jednaknie w tym żecz i samo dodanie śruty rzepakowej zrekompensuje wszystko.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Heheh wes mnie człowieku nie zozsmieszaj ciekawe z czego doja te krowy te 35-43l ??? Moze lepiej nie dawej tych srut bilkowych bo wymiona popekają hehhe. To teraz ci tyle dają jak dajesz już od 4-8kg sruty zbozowej czy czesniej jak dawałes mniej. Kolego taki przedział 35-43l to mozna uzyskac przy odpowiednim zywiemu i dobrych krowach a ty pojecia o tym nie masz z tego co widze. Może po ocieleniu siary ci daja tyle niektore to uwierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Tam w wynikach co Ci przychodzą jest przedział od 0-40dni i 41-100dni, napisz jaką wydajność masz w danym przedziale i jakie parametry mleko ma, to bedzie można cos więcej powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

do 100 dnia krowy 35-43l dziennie, tak mi się wydawało że tu chodzi o białko, dlatego zacząłem grzebać w necie bo jego porady nie dawały nic. a jeżeli chodzi o ruje to początkowo miały ciche ruje... teraz po zwiększeniu śrut ruje są widoczne,regularne co 21 dni ale nadal brak efektu gdyż powtarzają. już zacząłem się zastanawiać może w złym systemie im to podaje. bo najpierw siano potem QQ+ospa póżniej młóto+ospa a na wieczór sianokiszonka. czy jednaknie w tym żecz i samo dodanie śruty rzepakowej zrekompensuje wszystko.?

dają pewnie ale krótko a potem dziura i dają 20 to raz a dwa dają tylko dlatego że produkują to z siebie-z zapasów tłuszczu jakie zgromadziły na zasuszeniu i stąd te problemu z hormonami. Masz wyniki z badania tej kukurydzy i trawy ? bo może dajesz 25 kg kukurydzy a energii tam nie ma ?

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

w pierwszej grupie są 3 krzyzówki z jerseyem więc wynik taki:

1-40: ilość mleka 32l

tłuszcz 5.22

białko 3.35

tł/biał 1,56

mocznik poniżej 100

w tej drugiej grupie 7 hf są i jeden sm

41-100: ilość mleka 38.6l

 

tłuszcz 4,2

białko 3.15

tł/biał 1,33

mocznik poniżej 100

a dalszych grup brak bo jestem od 2 miesięcy na ocenie a na tej głównej ocenie są tylko sztuki które są badane od początku laktacji lub w tył nie dalej niż miesiąc.

średnie parametry dla stada to tłuszczu 4.5 i białka 3.3-te wyniki przychodzą z mleczarni,brane w próbach na somat i bakterie. stado nie wielkie bo teraz dojone poniżej 30 sztuk a wszystkich z zasuszonymi jest 35 tyle ze te problemy z zacieleniami jak piasłem powyżej. jeżeli chodzi o ibr i bvb to brak danych bo dopiero w tym miesiącu weterynarz będzie robił badania. tak jak pisałem chodzi tu mi jedynie o pokazanie problemu, znalezienie przyczyny (tak jak koledzy wyżej pisali brak białka) oraz zapobieganie temu problemowi w jak najlepszy racjonalnie i ekonomicznie sposób. czyli dodatek śrut lub mocznika na jakich zasadach i proporcjach by to się negatywnie nie odbiło na sztukach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj