Polecane posty

komodo    277

wiesz takie miszanki to sam mozesz sobie robic zebys sie nie nacial na jakąs nie wiadomo jaka mieszanke ras a bedziesz mial zboza zeby dawac przez caly rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

No właśnie z tym zbożem jest problem, nie starczy do następnych żniw, wówczas będę się musiał przerzucić na pełnoporcjówkę. No z tą genetyką to cały czas pracuje żeby miało to wszystko ręce i nogi ale na to jak wiadomo potrzeba czasu, gdyby nie kupno ciągnika to pewnie zainwestował bym w około 10 jałówek wysokocielnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Nie zagladam nikomu do portfela ale moim zdaniem poszukaj jakiegos kredytu niskoprocentowego na te jalowki jesli masz miejsce. Jalowki to najlepsza inwestycja, na pewno szybciej sie zwroci niz ciagnik


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W składnie tmr-u jest ok 250-300 kg sianokiszonki i nie cała tona kukurydzy. Do tego jeszcze 30kg tresciwej i 30l melasy. Resztek trochę zostaje ale nie dużo

I co z tego masz srednio 25l od krowy dziennie??? czy masz stacje paszową czy moze z reki tresciwa i dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Nie zagladam nikomu do portfela ale moim zdaniem poszukaj jakiegos kredytu niskoprocentowego na te jalowki jesli masz miejsce. Jalowki to najlepsza inwestycja, na pewno szybciej sie zwroci niz ciagnik

 

Ale już nie było czym robić więc zakup był konieczny:) na jałówki muszę poczekać gdzieś do maja wtedy prawdopodobnie będzie zastrzyk gotówki, a nie orientujesz się gdzie można kupić dobre jałówki w woj. mazowieckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

 

I co z tego masz srednio 25l od krowy dziennie??? czy masz stacje paszową czy moze z reki tresciwa i dodatki

 

No tak przecież jasno napisałem, mam oborę pod kontrolą więc wiem co i jak. Oborę mam uwięziową więc wszystko z ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ale już nie było czym robić więc zakup był konieczny:) na jałówki muszę poczekać gdzieś do maja wtedy prawdopodobnie będzie zastrzyk gotówki, a nie orientujesz się gdzie można kupić dobre jałówki w woj. mazowieckim?

 

 

widzisz z jałowkami ciezko jest;/ mozesz teoretycznie szukac z niemiec, czech czy dani lub holandii ale musisz zdawać sobie sprawe ze sztuki ktore znajdziesz beda z innych systemow utrzymania, z innego zywienia.

Bierz pod uwage to czy jestes w stanie zapewnic im podobne warunki.

 

Znam kilka przypadkow ze ktos kupil 10szt a 5 zostalo;/ i to niekoniecznie wina tego co sprzedawał


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Nie zagladam nikomu do portfela ale moim zdaniem poszukaj jakiegos kredytu niskoprocentowego na te jalowki jesli masz miejsce. Jalowki to najlepsza inwestycja, na pewno szybciej sie zwroci niz ciagnik

 

Pewnie że przy tej cenie mleka 1,15 l to super inwestycja i jeszcze kary płacić za kwotę :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wstales lewa noga?:)

 

Gremlin, najlepiej to nic nie robic. Brac doplaty, a ziemie wydzierzawic. Tylko co gdy doplaty zabiorą albo zwieksza wymagania?

 

1,15zl jest cena która i tak gwarantuje oplacalnosc produkcji.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Ja tam żadnej opłacalności i przyszłości w tej dziedzinie nie widzę

Edytowano przez GREMLIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Jak dla mnie 1,15zł za litr to jest opłacalne przy takich założeniach:

 

- jak najlepsza mleczarnia

- jak najlepsze krowy

- powierzchnia gospodarstwa jest własna - nie ma żadnych dzierżaw co nie dość że trzeba dojechać czasami, to odrobić kulturę na tych polach to trzeba 5 lat - tak miałem, o ekologiach 10km od domu już nie wspominam:) szkoda paliwa:)

 

- jeszcze bym pewnie nawymyślał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

wlasnie:) sprzedaj a ja kupie od Ciebie kwote:P

 

co do dzierzaw to sie zgodze, umowa musi byc minimum 5 lat


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Ja napisałem przy jakich założeniach cena 1,15 zł jest opłacalna. Nigdzie nie napisałem że będę sprzedawał;

Edytowano przez piotrus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Mam zamiar i przestawić się na świnie ,dużo osób w moim rejonie tak zrobiło i nienarzeka i chociaż oprząta cały rok po dniu -rano 7-8 teraz po południu ok15 a przy krowach wiecznie po nocy i ci co mają chlewnie widze ile kasy mają, jakie maszyny, ziemie wykupują a u tych co mają krowy to tylko wieczne narzekanie że nic z tego niema, zimą sięganie kiszonek i rozmrażanie i żadnych inwestycji no chyba że trzyma ponad 50 szt ale wtedy to cały dzień w oborze i nikt mi nie powie że jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja wiem czy cały dzień przy krowach sasiad ma 60 sztuk pójdzie rano wydoi zgarnie łajno do krat zada kiszonkę podwieczór wjedzie ciągnikiem zgarnie resztki zada śrutę zada kichę przywiezie na rano zgarnie znów z krat gówna wydoi i z głowy doją w dwójkę przewodówką na 8 aparatów i tez ma wzięte dwa ciągniki Zetora , John Deere , Zgrabiarkę , wycinak , , Pług , Przyczepę wywrotke , Zbierajacą Potinger i nie narzeka na brak kasy daje rady spłacic kredyty i nie bierze ich na jakieś programy tylko zwykły kredyt , obora przejazdowa też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak przecież jasno napisałem, mam oborę pod kontrolą więc wiem co i jak. Oborę mam uwięziową więc wszystko z ręki

 

A tej treściwej to 30 kg na wszystkie sztuki dajesz czy tylko tyle do paszowozu a reszte z reki a jak tak to ile???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Mam zamiar i przestawić się na świnie ,dużo osób w moim rejonie tak zrobiło i nienarzeka i chociaż oprząta cały rok po dniu -rano 7-8 teraz po południu ok15 a przy krowach wiecznie po nocy i ci co mają chlewnie widze ile kasy mają, jakie maszyny, ziemie wykupują a u tych co mają krowy to tylko wieczne narzekanie że nic z tego niema, zimą sięganie kiszonek i rozmrażanie i żadnych inwestycji no chyba że trzyma ponad 50 szt ale wtedy to cały dzień w oborze i nikt mi nie powie że jest inaczej

 

 

wszedzie jest kasa tylko zalezy od skali produkcji. Jak masz 10 dojnych to wiadomo ze kokosow miał nie bedziesz, podobnie z 10 sztukami macior. Ile Ci z tego zostanie?

 

a postaw na 50 macior i policz zysk.

 

Ojciec miał trzode. Nigdy wiecej!!!!! miał 500szt rocznie odstawianych. Cena i płatność jak w disco polo rytm, raz góra raz dół. A na mleku masz co miesiac miedzy 6-8 kase na koncie i to w wiadomej ilości. Masz mniejsze ryzyko epidemii w stadzie. Jak wpadnie Ci w prosiętach biegunka to juz masz tydzien odchowu i kilka sztuk w plecy. A przy 50 maciorach to tez masz non stop cos do zrobienia, albo szczepienie albo ruja, albo odsadzenie. Wiec nigdzie nie ma różowo. Ojciec nie jedno probował w życiu ale nigdy takie zysku jak na mleku nie bylo.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

powiem tak wszedzie jest kasa wieksza mniejsza ale w bydle mimo ze to najbardziej pracochlonny kierunek rolnictwa zwlaszcza mleczne zgadzam sie z przedmowca w 100 % liczy sie staly systematyczny przyplyw gotowki mimo ze koszty ciagle rosna a jakos zawsze cos tam zostaje moze nie na wielkie inwestowanie ale na kredyty i zycie jest ,,, ze swiniami musisz miec bardzo dobrze ustawione porody odchow i zdrowe stado zeby w miare systematycznie byla kasa jak wiadomo z 3 szt nigdy wielkiej kasy nie bedzie czasami nawet z 300 nie bedzie jak nie bedzie z glowa robione i wszytko trzeba bedzie kupic tak wiec moj wniosek z tego jest taki ze wszytsko w miare logiki i ekonomiki mierzyc sily na zamiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

 

A tej treściwej to 30 kg na wszystkie sztuki dajesz czy tylko tyle do paszowozu a reszte z reki a jak tak to ile???

 

 

30kg do paszowozu, i dodatkowo z ręki 1kg treściwej na 2kg mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Ja wam powiem, że wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Kolega jak przejdzie na świnie też będzie narzekał na cenę, że zboże drogie itp. :D Tak jest w każdej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

niedawno kupilem cielaczka i bardzo czesto ma on biegunke nie wiem co juz robic wystarczy ze wypije wiecej niz 2 litry mleka i znów to samo....czesto dostaje leki i proszki na biegunke i na dluzsza mete to nie pomaga wiecie co sie moze z nim dziac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

polecam colostrin z josery, albo cos podobnego jako dodatek do mleka. Podaje kilka razy dla sztuk u ktorych widze problem.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

zero mleka przez 1-2 dni do tego pectospeed na pierwszy napój a potem pectolit lub emix to ze elektrolitów na silne biegunki wodniste iniekcja z potencil lub z innych leków nie antybiotykowych borgal. dodatkowo do mleka po 1-2 dniach kawa zbożowa. podejrzewam że cielak jest w wilgotnej oborze z małą wymianą powiterza i poprostu bakreie mają raj do wylęgu. cielak pije z wiadra/smoczeka czy doi krowę ? bo jesli z wiadra i stawiasz na ziemi to jest duzy błąd i to też może być przyczyna biegunek chodzi o tzw. rynienkę. wiadro 40 cm nad ziemią. do tego dostęp do świeżej wody i siano dobrej jakości

 

zapytam ja również jak leczycie krowę jak już zapadnie na ketozę ? nie mówie tu o żywieniu okołoporodowym wlewach energi przed i po. zdarza się że po 4-5 tygodniach od wycielnia krowa/pierwsiatka złapie tę nieprzyjemną chorobę, jak wtedy postepujecie ?

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj