Polecane posty

poziomka    20

kukurydzy aż będą się ogony prostowały i będą lały  ale co to ja nie wiem :P heheh ale ok wrzucę jak u nas jest teraz ustawione według żywieniowca 650kg krowy
mieszanka zbóż 33% 15kg (owies,jęczmień,przenica)
owies ziarno 40kg
sruta żepakowa poek"00" 17kg
sojowa 46% 12kg
kuku ziarno 10kg
pro spezial 2.5kg
pansen pilot 2kg
multi bufor plannt  2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

kukurydzy aż będą się ogony prostowały i będą lały  ale co to ja nie wiem :P heheh ale ok wrzucę jak u nas jest teraz ustawione według żywieniowca 650kg krowy

mieszanka zbóż 33% 15kg (owies,jęczmień,przenica)

owies ziarno 40kg

sruta żepakowa poek"00" 17kg

sojowa 46% 12kg

kuku ziarno 10kg

pro spezial 2.5kg

pansen pilot 2kg

multi bufor plannt  2kg

 

A ile kilogramów na sztukę dziennie tego dajecie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

kukurydzy aż będą się ogony prostowały i będą lały  ale co to ja nie wiem :P heheh ale ok wrzucę jak u nas jest teraz ustawione według żywieniowca 650kg krowy

mieszanka zbóż 33% 15kg (owies,jęczmień,przenica)

owies ziarno 40kg

sruta żepakowa poek"00" 17kg

sojowa 46% 12kg

kuku ziarno 10kg

pro spezial 2.5kg

pansen pilot 2kg

multi bufor plannt  2kg

 

 A ile kilogramów mogę dać dziennie tej mieszanki i jaką osiągne wydajność pomożcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ale to zalezy od tego jaka masz obietosciowke. Przy bardzo dobrej bystarczy 5 kg. Przy kiepskiej trzeba dużo dużo wiecej.

 

Generalnie przyjmuje sie tak ze kilogram paszy o zawartości 18 procent bialka i troche ponad 6MJ energi to 2 litry mleka

a bardzo dobrej jakości pasza obietosciowa to podstawa na okolo 20 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mam pytanie kto albo  gdzie mogę zbadac kiszonkę z QQ.??

Następne , jak skutecznie odkwasić krowy?? Oczywiście dostają kredę, sodę ,bufor i drożdże ale to mało. Nie mam paszowozu...

Sieczka ze słomy sie sprawdza stosuje ktoś ?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Opisz co zadajesz , w jakiej ilości, oraz w jakiej kolejności. W jakiej fazie dojrzałości kosiłeś kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Mam pytanie kto albo gdzie mogę zbadac kiszonkę z QQ.??

Następne , jak skutecznie odkwasić krowy?? Oczywiście dostają kredę, sodę ,bufor i drożdże ale to mało. Nie mam paszowozu...

Sieczka ze słomy sie sprawdza stosuje ktoś ?

A czemu sadzisz ze masz kwasice? Tak sieczka ze słomy od ķģ do 2.

Taki bufor acidbuf po 80 gram jest bardzo skuteczny. Wlasnie od miesiąca go stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Bo sie ślinią  mają nieprzetrawione ziarna . współczynnik z oceny 1,2   niektóre 1,1 .

Rano dostają kiszonkę z qq i śrutę z dodatkami  2 szufelki z sano około 2,5 kg, póżniej sianokiszonka a o godzinie 16 powtórka i tyle.

QQ kosze póżno jak już podeschnie  ale z trawami to różnie bywa..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Napisz, jaki masz mocznik w tabulogramie.Wydaje mi się, że zadajesz mało paszy białkowej. Może sianokiszonkę masz słabej jakości ? Jeśli qq kosiłeś w fazie dojrzałości woskowej, a ziarno zostało słabo pogniecione, będziesz znajdywał ziarno qq w kale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mocznik 150 ,większość młode łąki ,może za mały procent suchej masy?

qq pognieciona jest dobrze.

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Bialka mało. Wyżuc ten koncetrat z sano. W to daj z 2 kg poekstakcyjnej z rzepaku. Do tego koniecznie drożdże. U mnie najtaniej wychidzi dolfos.

generalnie masz poprostu to bardzo nie zbilansowane. A i ja bym zsczynal od sianokiszonki a nie kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Trochę się nie zrozumieliśmy. Białko ograniczam ze względu na brak kwoty..

Moja treściwa na 1 tone.

100 soja

150 rzepak

100 pszenżyto

200 pszenica jara

100 owies

250 mieszamka [owies jęczmień]

dodatki premix, drożdże 10 kg.bufor 20 kg -z dolfosu ,kreda10 kg ,soda 25kg

tak było wcześniej teraz soje i rzepak zmniejszyłem o 50kg

A Ty jak byś to ustawił.?

 

 

Jak się najedzą sianokiszonki to nie będą chciały QQ.

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Najpierw ustaw objętościówkę, a potem treściwe, ale przy braku kwoty, zmniejsz je.  Jeśli sianokiszonkę masz wilgotną, obowiązkowo dodaj słomę, najlepiej jęczmienną lub owsianą. Na wieczorowym odpasie zadaj tyle sianokiszonki, aby rano były jeszcze jej resztki. Wtedy rano zaczynaj odpas od qq. Jeśli nad ranem krowy nie mają zapasu sianokiszonki, karmienie zaczynaj od niej, jak radzi kolega "rolstudent".Poziom mocznika najszybciej podniesiesz dodając do śruty mocznik nawozowy, w ilości pół szklanki na sztukę dziennie.

Edytowano przez wujekk110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

kukurydzy aż będą się ogony prostowały i będą lały  ale co to ja nie wiem :P heheh ale ok wrzucę jak u nas jest teraz ustawione według żywieniowca 650kg krowy

mieszanka zbóż 33% 15kg (owies,jęczmień,przenica)

owies ziarno 40kg

sruta żepakowa poek"00" 17kg

sojowa 46% 12kg

kuku ziarno 10kg

pro spezial 2.5kg

pansen pilot 2kg

multi bufor plannt  2kg

 

Panowie a co sądzicie o takim żywieniu nie mam  siano kiszonki mam tylko  kiszonkę z kuku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Bez sianokiszonki lub siana, stosujac tylko pasze treściwe i qq, nie ma możliwości ułożenia właściwej dawki pokarmowej dla bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jest taka możliwość. Tylko trzeba słomy dużo. Ona zrobi strukturę. A dalej to duzo rzepaku slonecznika i soi. Tak rzeby srednie bialko wyszlo gdzieś 15 procent na stole. Generalnie drogi biznes. Choc w usa ten midel po części funkcjonuje. A zapomnial bym. Trzeba jeszcze jakis cukier prosty dać. Glikol czy fruktoze. Bo inaczej watroba u krowy nie wytrzyma takiej ilosci skrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Kolego"rolstudent", czy stosujesz glicerynę, w szczególności przy deficycie energii?. Bo ja tak, a glikolu nie stosowałem. Czy fruktoza występuje w postaci sypkiej?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Sama fruktoza to chyba nie. maltodykstryna tak.

Ja stosuje i gliceryne i glikol. Zwlaszcza na poczatku laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Kolego "rolstdent" dziękuje za odpowiedż. Ja jak widzę, że krowa jest w dobrej kondycji, glicerynę profilaktycznie zaczynam podawać conajmniej na tydzień przed wycieleniem. A po wycieleniu obowiązkowo każdej krowie, w zależności do jej apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyjaśni ktoś jak to z tą słomą jest. Z tego co wiem to najodpowiedniejsza jest słoma pszenna później żytnia a kolega doradza owsianą czy jęczmienną.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj