bzunia

C-330 inny silnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kielbasa    1

przy oryginalnym silniku 14 ton ciągłem po prostej i po górkach :unsure: pociągnąłby dużo więcej, tylko co to za jazda?


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

a jak by i udało się coś wykombinować ze zmianą silnika, choć nie warto sobie du** zawracać to ciekawe jak byś badania robił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

no chłopaki co do skrzyni to bym cię naprawdę nie obawiał , bardzo rzadko miałem do czynienia z skrzynią do remonty od ciapka. Jest naprawdę mocna. więc sobie wstawiajcie co chcice w miarę rozsądku do 40KM.

 

Ale mam inne pytanie czy ktoś w inny sposób wzmocnił moc 330 oprócz zwiększenia dawki paliwa i obrotów , TURBO czy coś innego , inna pompa wtryskowa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

korbowody, panewki wszystko poszło by się... A dodatkowo dla turbo muszą być obroty wysokie ponad 2000 obr/min aby ono zaczeło działać i cos dawać :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a tak 2000 jest potrzebne Niezły klient z ciebie . Przecież są turbiny które działają praktycznie od 1000 obrotów jak jest w volkwagenie czy w skodzie te same motory i turbo gwiżdże od praktycznie 1000 obrotów ale to glupota

Skrzynia i most wytrzyma te 38 koni z perkinsa . Nie wprowdzili do produkcji c 330 3p ponieważ cena była zaporowa (za duża)

Ludzie woleli c 360 3p Ale szkoda bo to naprawde było by ok Ile było i jest gospodarstw które potrzebują coś więcej jak c 330 a mniej jak c 360


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A jak Wam powiem że mechanizmy przeniesienia napędu projektowane są zwykle bardziej pod kątem mocy przenoszonej przez koła niż mocy z silnika to mi nie uwierzycie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
no chłopaki co do skrzyni to bym cię naprawdę nie obawiał , bardzo rzadko miałem do czynienia z skrzynią do remonty od ciapka. Jest naprawdę mocna. więc sobie wstawiajcie co chcice w miarę rozsądku do 40KM....

tia ale masz chyba zwykłą C330 bo nie wierzę że masz C330M no chyba że zaspawałeś wałek w skrzyni.

U nas jak był to jedyny ciągnik to tato robił skrzynie co 2 lata - zawsze nakrętka sie odkręcała (i tylko ona). Jeśli do "M"ki wstawisz większy silnik i czepisz 5 bron 20stek to życzę powodzenia ze skrzynią, u nas właśnie to powodowało odkręcanie się nakrętki na wałku bo te 5 bron na tej ziemi co mamy to trochę za dużo do C330M.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

@Davidastra, jak ominiesz pulsację wylotu spalin przy dwucylindrowym silniku, który ma zasilać turbinę?


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

doczytaj docencie kiełbasa że dopisalem w poprzednim poście żeto głupota turbo do c 330 , chodziło o to że turbo działa od 1000 obr A nikita benet zaczepia 5 bron 20 do emki i ta ciągnie U mnie sasiad ma 3 brony 20 i perkins steka jak nic bo to przecież cięzar jak wejdzie w ziemie do ciągnięcia Emka ma faktycznie problemy zwiazane ze śruba na skrzyni ale zwykła c 330 nie poza tym niczym zedrzesz skrzynie w 30 to zjedziesz motor ze 2 razy Przecież to nierealne żeby robić skrzynie co 2 lata ????

to co ile robiłeś silnik skoro skrzynie kończyłeś tak często ???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Z obserwacji wnioskuje że z tymi skrzyniami od M -ki faktycznie jest coś nie tak , ale za to skrzynie 28 są nie do zdarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak już 2812 to lepiej kupić 3512 10 koni wiecej a spalanie prawie to samo, a tak po za tym to c330 do 35-37 koni mozna podręcic na pompie, fakt ze spalanie się zwiększy a żywotność silnika zmniejszy, ale to zawsze 35km pod maską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

widzę, że nie ma sensu polemizować z co poniektórymi na tym forum... w skrzyni w C-330M wystarczy obspawać punktowo ową nakrętkę i jest święty spokój na dość długo ;)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...A nikita benet zaczepia 5 bron 20 do emki i ta ciągnie U mnie sasiad ma 3 brony 20 i perkins steka jak nic bo to przecież cięzar jak wejdzie w ziemie do ciągnięcia Emka ma faktycznie problemy zwiazane ze śruba na skrzyni ale zwykła c 330 nie poza tym niczym zedrzesz skrzynie w 30 to zjedziesz motor ze 2 razy Przecież to nierealne żeby robić skrzynie co 2 lata ????

to co ile robiłeś silnik skoro skrzynie kończyłeś tak często ???

 

Nie bardzo wiem do kogo pijesz ale chyba do mnie. Skrzynia co dwa lata do robienia owszem ale tylko tę nakrętkę zrobić i nic więcej, tryby nie ruszane. Spawanie to głupota i tyle wg mnie.

Silnik? Ponad 4000 MTG i przerdzewiała tuleja od borygo, wymienione tuleje i dalej się kręci. A i sprzęgło było robione na gwarancji - dostawili sprężyn czy jakoś tak - coś jak w c360 - w efekcie kto nie wsiądzie to ma problem z wyciśnięciem sprzęgła.

Co do samej skrzyni - jak się orze lekkie ziemie to tak bywa że nic się nie dzieje ale jak tato obrabiał swoje i jeszcze po ludziach usługi robił jednym ciągnikiem no to co sie dziwić. Odkąd orki i bronowanie przejął inny ciągnik, kilku maszyn już też nie ma to C330M nie ma żadnych problemów ze skrzynią.

 

 

A spawac zakrętki nie było sensu. Pospawajcie sobie jeszcze głowy ;)

Wzmacniacze momentu (zółw/zając) też pewnie spawacie ;>


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Wg mnie ,,Nikita_Bennet'' głupotą jest nie złapanie tej nakrętki w kilku miejscach lekko i rozbieranie co dwa lata jak nic innego sie nie dzieje tylko to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Po co spawać, są kleje zabezpieczające odkręcające się nakrętki min. firmy Loctite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ech - odciążyliśmy ciapka kupując drugi ciągnik i problem się skończył. Teraz jak odeszło czepianie pługa i bron wszystko jest OKI od ponad 7-10lat.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

właśnie ech ;) , ale u niektórych problem występuje nadal jak mają tylko ciapka i nim robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

jak już 2812 to lepiej kupić 3512 10 koni wiecej a spalanie prawie to samo, a tak po za tym to c330 do 35-37 koni mozna podręcic na pompie, fakt ze spalanie się zwiększy a żywotność silnika zmniejszy, ale to zawsze 35km pod maską

 

Ursus 2812 i 3512 różnią się tylko dawką paliwa :lol:


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie tylko dawką, ale i też innymi wtryskami, inna wydajnosc pompy hydraulicznej, inne hamulce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Nikitta Benet nie pije do Ciebie w sprawie skrzyni i remontu co dwa lata ale w sprawie ciagania bron 5 o długości gwoździ 20 cm

zreszta 20 niema jqak już to są 22 cm lub 17 z 5 x 17 jeszcze pójdzie ale z 5 x 22 niema bata zajechał byś go po 3 godzinach o ile wogóle bys ruszył


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wiesz - mamy dobrą sztukę C330M :lol:

 

brona brony ciężkie brony polowe nowe promocja (860254057) - Aukcje internetowe Allegro

te po 350PLN

 

 

PRODUCENT, POLE BRONY 12,14,16,18,20 NAJTANIEJ (855242697) - Aukcje internetowe Allegro

te po 340PLN

 

5 takich sztuk ciągała C330M rocznie na 18stu hektarach (z racji tego że ziemi jest sporo więcej to do bron idzie zetor 10145 bo ciapek by nie wytrzymał o kierowcy nie wspominając).

Skrzynka w C330M wytrzymywała jak opisałem wyżej.

Te same brony ciągał znajomy T25A.

Oba ciągniki miały ciężko, wielu ludzi tak jak ty pukało się w głowę i mówiło że to nie możliwe ale tak było. Wbrew pozorom C330M jeżeli jest w dobrym stanie technicznym wiele potrafi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

,,Nikita_Bennet'' mówisz że głupota spawać nakrętkę w skrzyni to ci powiem że w tamtym roku robiłem c-328 co ojciec za kawalera lekko pospawał , jakieś 25 lat , wiadomo nie orze gość nim tylko w turze i przy opryskiwaczu i wytrzymała.

 

Jestem bardzo ciekaw jaką robotę robiłeś tą 330M z takimi bronami, ja 355 ma co robić jak na gorszą ziemię się wjedzie i II trzeba jechać , a na glinie to III i jeszcze za wolno, żeby rozbić bryły :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj