Polecane posty

gregory7    1

witam mam taki problem: posiadam starą instalacje elektryczna w domu,do ściany dochodzą 4 druty w umowie mam moc umowna na 19 kW a reszta instalacji to szmelc do wymiany(aluminiowy przewód idzie po belkach co jest dość niebezpieczne)chciałbym to zrobić od nowa tzn skrzynka elektryczna przy ziemi przy budynku i zaraz koło skrzynki 1 mufa.tylko żeby to wytrzymało te ok 20 kw gdyż w planach jest pobór prądu 24h/dobę prawie cały miesiąc.

może mi ktoś powiedzieć jakie zabezpieczenia muszę kupić,jakie kable chodzi mi o minimum bo to nie planowany koszt a potrzebuje tego przyłącza na ok rok wiec racjonalnie z kosztami

jak to jest z tzw "górnym zabezpieczeniem"można to samemu robić czy już energetyka trzeba wołać?jaki był by kosz takiej skrzynki z osprzętem pod te 20kW nie licząc kabli...

proszę o poradę i z góry dziękuje :D

pozdrawiam całe AF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam z taką sprawą to najlepiej udaj się do najbliższego rejonu energetycznego który obsługuje twój teren bo jak to mówią "co kraj to obyczaj" niech ci co się niby znają wypowiedzą na ten temat i doradzą to napewno będzie łatwiej ci sforsować ten temat.zrobisz sam to będą kręcić nosem wiem bo przerabiałem ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

20kW to na 10 mm2 bym zrobił zależy jaki odcinek bo im dalej tym grubszy. zabezpieczenie to zależy co to masz za urządzenie co tyle prądu potrzebuje. Ale minimum to bezpiecznik tzn "es" C40 lub "beemy" 40A. Najlepiej to jakiegoś elektryka znajdź co CI to zrobi doradzi zawsze to bezpieczniej i tak jak kolega radzi popytaj w oddziale energetyki. to co do licznika to jest energetyki a za licznikiem to możesz sobie robić co chcesz byle nie przekraczać mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

dzięki za odp ;)

w zasadzie są to 3 silniki:15kw,2X2 kw

urządzenie to brykieciarka

do tej pory miałem zaklepaną hale z przyłączem 60 kw ale się gościu wycofał ze współpracy jeszcze zanim to ruszyło i coś muszę wymyślec szybko bo maszyny za 100 tys czekają a tu taki psikus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Aha. no to wszystko wyjaśnia. A w jakim rejonie polski to uruchamiasz? i ze słomy bedziesz robił brykiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory7    1

będzie to w okolicy Wrocławia,brykiet ze słomy ewentualnie trociny zależnie od zapotrzebowania, przy okazji dokleję pytanie: po ile sprzedajecie słomę i na jakich zasadach w poszczególnych regionach kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli posiadasz umowę na 19Kw to zabezpieczenie główne jest dostosowane do takiej mocy i co najgorsze jest to moc nie na fazę, lecz łączna.Podejrzewam że zapięcie takiego silnika może być niemożliwe gdyż trudno w tym czasie nie używać światła,lodówki i innych odbiorników które liczą się w bilansie mocy.Modernizacja instalacji to ingerencja w zabezpieczenia i średnicę przewodów,oraz odbiory i zmiana warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj