Ferdek07

Udźwig TUR-a - dane producenta a rzeczywistość?

Polecane posty

Ferdek07    75

Różne informacje na temat polskich i nie tylko ładowaczy pojawiały się na af i nie tylko odnośnie udzwigu, widaomo im wiekszy udzwig tym wolniejsza reakcja dlatego najpopularniejsze są ładwoacze około 1200kg udzwigu ale tutaj pojawiają się różne sprzeczne informacje że np. herkules 1300kg nie udzwignie 1 t na farmtracku a komuś innemu dzwiga jeszcze więcej niż 1300kg, od czego to zalezy jacy producenci zwyżają a jacy zaniżają udzwig w jaki sposób jest mierzony ten udzwig itd? Nie chodzi mi o to że nie udzwignie bo tył poderwie w ciągniku ale nie udzwignie bo nie da rady, jak np. w ładowaczach hydrametu jest z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Tu chyba raczej będzie chodziło o pompę niż o sam ładowacz. Gdyż jak podkręcisz zawór bezpieczeństwa to możesz większe ciężary dźwigać tylko tyle że może coś się rozdupczyć.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

im większe ciśnienie w układzie tym większy udźwig będzie, jedni producenci podają maksymalny udźwig czyli taki jaki jest potrzebny aby oderwać coś od ziemi a inni podają w całym zakresie wysokości, więc przy zakupie warto by było zwrócić na to uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały pic polega na tym na jakim ciśnieniu pracuje hydraulika w ciągniku w jednych jest 160kg/cm3 w drugim zaś 195kg/cm3 i teraz pomnóż sobie ciśnienie przez przekrój siłowników i zobaczysz ile może podnieść (fizyka + matematyka szkoła podstawowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Na turze z POL-MOT Mrągowo pisze max 1200kg ale ursus za czasów swojej młodości dzwigał duzo duzo więcej, palete cegły (1,5t) podnosił az miło. Tur wytrzymał tylko w ciagniku pompa po 12 latach eksploatacji się wysłużyła i juz tyle nie dzwignie ;)


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No własnie to co napisał @JD5620, czy montując tur o mniejszym udzwigu np 950 -1,1t który relatywnie szybciej powinien podnosić i pracowął by na 100-120% możliwości nie obciążami dużo bardziej pompy w ciągniku niż w turze o dużym udzwigu np. 1650kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie należy jeszcze przesadzić, bo patrząc po niektórych TURach to jego masa + jego max udzwig przekraczają czasem maksymalny dopuszczalny nacisk na przednią oś ciągnika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No własnie to co napisał @JD5620, czy montując tur o mniejszym udzwigu np 950 -1,1t który relatywnie szybciej powinien podnosić i pracowął by na 100-120% możliwości nie obciążami dużo bardziej pompy w ciągniku niż w turze o dużym udzwigu np. 1650kg?

Będziesz wtedy pracował na wyższym ciśnieniu, ale będzie to trwało krócej. 160 czy nawet 200 atmosfer nie robi wrażenia na pompie, skoro producent sam tak ustawia zawór przeciążeniowy to znaczy, że można tak pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Ursus ostro dostał po du..ie ,praktycznie tył caly czas w górze i tak sie dziwie ze tylko przodek raz był robiony hehe


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Udźwig zależy od średnicy tłoka im większa tym większą siłe ma. i od ogólnej sprawności pompy, rozdzielacza. Dam wam prosty przykład dlaczego w tylnym TUZie jak wam brakuje udźwigu to zakładacie większy tłok albo dajecie 2 dodatkowy? to tak samo przy turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Taki standardowy krokodyl 1,4m to jaką masę gnoju konkretnie nabiera, iel takich krokodyli trzeba na rozrzutnik 3,5t, oraz czy taki krokodyl na ładowaczu 1200kg np. tur 4 to max udzwigu czy nie, czy gdy się pracuje krokodylem to mniej "piłuje" się sprzęgło tzn wbijam zamykam paszcze i cofam bez podnoszenia bo z kolcami to pewnie trzeba wbić i popchnąć żeby nabrać tak? więc wybierając krokodyl zamiast wideł sprzegło mniej by dostawało, czy nie bardzo? bo na zamknięcie paszczy też czas jest potrzebny, jak to jest w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Na Turze 6 pisze 1650kg. A podnosi 2T bez jęku :D , więc ile maksymalnie? Ciekawe. Więc można więcej podnosić , tylko z umiarem .

Pozdrawiam Przemek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

@Ferdek07 do ładowacza o udźwigu 1200kg krokodyl 1,4 w zupełności wystarczy , a nawet może być za duży:) ja przy udźwigu 1650 mam 1,5 i to też jest dość szeroki bo za dużo bierze:) , jak ja nabieram to czasami nie da rady cofnąć i wydrzec obornika więc fikam krokodyla do góry i odrazu wydziera:) na rozrzutnik 3,5 tony wystarczy max 3 razy włożyć:D ja na przyczepę 6 ton kłade 4 razy i jest już przeładowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Taki standardowy krokodyl 1,4m to jaką masę gnoju konkretnie nabiera, iel takich krokodyli trzeba na rozrzutnik 3,5t, oraz czy taki krokodyl na ładowaczu 1200kg np. tur 4 to max udzwigu czy nie, czy gdy się pracuje krokodylem to mniej "piłuje" się sprzęgło tzn wbijam zamykam paszcze i cofam bez podnoszenia bo z kolcami to pewnie trzeba wbić i popchnąć żeby nabrać tak? więc wybierając krokodyl zamiast wideł sprzegło mniej by dostawało, czy nie bardzo? bo na zamknięcie paszczy też czas jest potrzebny, jak to jest w praktyce?

Konkretnie to nie wiem ale tak jak poprzednik napisał, 3x i rozrzutnik 3,5t. pełny. Z krokodylem licz średnio 2x zwykłe widły tej samej szerokości, także ten czas na zamykanie to jest pikuś w ogólnym rozrachunku i nawet sobie tym głowy nie zaprzątaj. Co do udźwigu to turem mającym nominalnie 1650kg bez problemu można położyć ciągnik o masie 4,5 tony - wystarczająco zobrazowałem siłę? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jeśli polmot 6 ma 1650kg udzwigu a polmot 4 ma 1200kg a jest to ładowacz na tej samej ramie a różni się tylko siłownikami podnoszącymi ramę to po co dielerzy tak namawiają na tur 6 zamiast 4 do ciągnika 80km, skoro 6tka ma taki duży udzwig to spokojnie wystarczyła by 4ka to w czym ten ładowacz o mniejszym udzwigu jest gorszy poza udzwigiem, bo z tego co ja wiem mniejszy udzwig to szybsze podnoszenie, czyli ten słabszy bardziej obciąża hydraulikę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma co martwic się o hydraulikę, pompa jest zabezpieczona zaworem przeciążeniowym.

To tak jakby ciągnąć za mały pług bo silnik się mniej zużyje. Pompa i tak się kiedyś skończy, wstawisz nową i masz spokój na 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To chyba jednak odwrotnie jest @MariuszX, bo (pług) narzędzie czyli krokodyl czy łyżka to samo, a tur o mniejszym udzwigu to tak jakby szybszym biegiem orać a duży udźwig to na za niskim biegu, może zamotałem ale jak np. wbije łychę piachu to ten tur 6 podniesie bez problemu i potrzebna będzie potężna przeciwwaga, a tur 4 też podniesie ale będzie popuszczał zawór przeciążeniowy, więc większym obciążeniem na hydraulikę będzie mniejszy tur, za to może mniej będziemy nabierać w tą łyżkę słabszym turem i mniej obciążymy przednią oś i układ kierowniczy,

pa. a tak wogóle to ma ktoś porównanie tur 4 i tura 6 od podwórka, czy naprawdę tur 4 i tur 6 ma dokładnie taką samą ramę tylko siłowniki masywniejsze? to dlaczego nie montują tur 6 na 4514 czy zetor 7245?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

jaka cena jest czwórki a szóstki?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

to lepiej dołożyć - to ile kompletny szóstka kosztuje? :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Niecałe 20 tyś z amortyzatorem gazowym, chyba że coś teraz podrożało, tu już nie chodzi tyle o cene bo 4ka powinna szybciej podnosić, ale może ktoś ma porównanie czy rama w 6tce jest masywniejsza jak w 6tce czy nie bo niby według producenta jest ta sama ale wysięgnik 6tki jest ponad 30kg ciężejszy od 4ki a same siłowniki chyba tyle ciężejsze to nie są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj