black08

Ile na godzinę przerobi TC5050

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol19    25

miałem okazję oglądac tego Fendta i to nic ciekawego jakośc wykonania gorsza niż w NH, a kabina to już porażka, a te 18 ton to chyba Ci się przyśniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

i to dziś w nocy:D

widze ze to Ty jesteś fanem NH i nic innego nie widzisz:P

w moim rankingu NH jest na 1 miejscu ale od końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@karol przestań te kłótnie.Jeżeli Kamil pisze że tyle było (a użytkował ten kombajn) to pewnie lepiej wie na co go stać.Nie pisz że claas jest zły,ble i do d**y,bo to kombajn innej polityki cenowej,i trochę drogi jak na realia polskiego rolnika,ale produkty z pod tej stajni są jednymi z najmocniejszych,i nie odstępują hohlandowi pod względem wydajności,wykonania itp.Każdy kupuje to,co dla niego odpowiada ;)

Kamil mi akurat Nh nie wiedzieć czemu podoba się :)

Edytowano przez adrian300895

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dzieki @Adrian za poparcie

mi NH podoba sie zupełnie z innej strony: cena w zł faktycznie bez wpływu euro; mały zadatek z możliwością odebrania przed samymi żniwami i dobre finansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie chcę tu prowokować kłótni, ale jeżeli już podajemy wydajność w tonach na godzinę, to określmy:

- sposób wyładunku zboża z kombajnu,

- szerokość zespołu żniwnego,

- rodzaj i plon ziarna,

 

Mało kto bierze pod uwagę stan słomy, wiadomo ogólnie, że zboże po deszczach łatwiej się młóci, bo ziarna już nie są tak mocno trzymane w kłosie, a sama słoma jest znacznie bardziej krucha. smile.gif Dodatkowo wysokość koszenia bardzo wpływa na wydajność. Przy koszeniu na 15 cm, a 25 cm ilość masy jaką musi przejść przez kombajn trochę się jednak różni. wink.gif

 

Także najbardziej wiarygodne to byłoby porównanie na jednym polu, a tak zawsze znajdzie się czynnik odpowiedzialny za zwiększanie lub obniżanie wydajności. mellow.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

bobek osiągnąłem raz nh tc 56 rotary seperatort pod 15 ton na godzine pszenica sypała 10 ton ale racjonalna wydajność jest na poziomie 12 ton. Nigdy nie u wierze że kombjan fendt o tak zbliżonych parametrach osiągnie 18 ton na godzinę.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Zgadza sie Bobek, napisałem to kilkanaści postów wyżej, dodam ze heder 4,8m

Duzy wpływ ma jeszcze samo pole, kształt ale i czy jest "równe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bobek No wiesz,tylko mało kto lata z metrówką po polu i mierzy wysokość ścierniska.Jak ktoś będzie chciał się do czegoś przyczepić,to przyczepi się nawet do oporu powietrza. :D No ale oczywiście,to co napisałeś na też duże znaczenie na pomiar..Mi się wydaje że te najuczciwsze testy są prowadzone w czasopismach rolniczych,bo puki co polski rolnik nie dysponuje takimi sprzętami pomiarowymi,aby prowadzić aż tak dokładnych obliczeń :)

Kamil nie wiem jak u twojego dilera nh,ale mój ma też dobre podejście do klienta,oraz jest bardzo rozpowszechniony w moich okolicach,a to o czymś świadczy.W tym tygodniu stały 5 TC,to może 3 wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@gary zależy czy liczyć tylko jak jedzie w łanie, czy nawrotami, rozładunkiem na postoju itp. Dużo można ugrać, na wyładunku w czasie jazdy, największa strata czasu to jeżdżenie kombajnem do przyczepy. dry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

w Twoim rankingu kamil41 new holland jest pierwszy od końca pewnie dlatego, że jest produkowany w Polsce i właśnie przez takich pseudo patriotów Polska popada w biedę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

też, przekonałem sie na przykładnie mercedesa vito który był porażka a teraz uzywki są za "grosze" a vw T4 nadal można nazwać samochodem.

Duzo podobnych rozwiązań do Bizona np łożyska na wytzasaczach co prawda w moim Bizoniku (rok 1986) są jeszcze oryginalne ale w okolicy to chyba jedyna sztuka i wszyscy płaczą ze bardzo problematyczne.

Niska wydajność w porównaniu do parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kamil41 spuść z tego Fendta, bo się gubisz w zeznaniach. biggrin.gif

 

kolega ma racje ze 5220 da rade wymłócić 16-18t w godz zakładając ze jest dobry plon i kształtne pole

18ton nie udało mi się osiagnąć tylko 15 ale nie ukrywam że pojecia o jexdzeniu kombajnem to ja nie mam wiec myśle że jednak udałoby sie te 18ton osiągnąć przy plonie 7t/ha...w okolicy jest CWS 1470 i osiąga też wydajność rzedu 16t pomimo ze jest troche mniejszy

Supra ogranicza silnik głównie, zresztą co wymagać od konstrukcji z 70' lat...

 

 

 

Mamy TC5070 i największą wydajność jaką osiągnęliśmy to około 12,5 tony na godzinę pszenicy, przy czym było to jednolite pole, logistyka odbioru nie zbyt optymalna, plon grubo ponad 8. Średnio uzyskujemy 10-11 ton na godzinę, przy czym nie zawsze sypiemy w trakcje jazdy, czasem kombajn jeździ do przyczepy itp. Szerokość zespołu żniwnego 4,57 m, wysokość cięcia nie więcej jak 15-20 cm, średnia powierzchnia pól w gosp. 5-5,5 ha.

Dla jednego dużo, dla drugie mało, oceńcie sami... Nie jestem zwolennikiem podawania rekordów, podaje realne wartości, które raczej łatwo odtworzyć i uzyskać.

 

15 ton na godzinę uzyskuje JD1550, jest to wartość średnia, jako osiąga właściciel.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

zgadzam się z Tobą Bobek Farmer, a jak myślisz jaką wydajnośc może osiągnąc TC 5050? da radę 8 ton na godzinę? pytam bo Ty masz TC 5070 i widzę, że nie opowiadasz bajek tak jak większośc tutaj i tak jak kolega kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z doniesień właściciela wynika, że TC54 MECH. kosi średnio 8t/h pszenicy, co odpowiada w przypadku tego rolnik średnio jednemu hektarowi tej uprawy.

 

W okolicy mieli Domi 68s, często młócił przez miedzę z naszym Rekordem, wydajność kombajny miały podobną. Tyle, że Rekord jeszcze by poszedł, ale niestety silnik już nie dawał rady. Za to Domi dawał radę, ale przy pełnym wykorzystaniu przepustowości młocarni i mocy silnika, niestety miał problem ze stratami na sitach i strasznie słabo czyścił. W zeszłym sezonie wymienili Domi na Mediona 310, teraz jak mają większy kombajn, to mówią, że bardzo dużej różnicy w wydajności nie ma, ale znacznie lepiej czyści i mniej gubi. To jest opinia nie moja tylko właściciela i operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

ja właśnie zastanawiam się nad zakupem TC 5050 i jeśli faktycznie skosi 8 ton na godzinę to taka wydajność mnie by zadowalała bo to ok. 2 ton na godzinę więcej niż bizon super, a TY Bobek Farmer jesteś zadowolony ze swojego NH ? ile już hektarów nim skosiłeś ? jak jest ze stratami w tym kombajnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Jak dobrze sypało zboże to ja swoim pełny zbiornik kosiłem w 20 minut, inaczej nie mogę mierzyć a poj to 4000l ,a kolega 2 lata temu ciął mi TC56 też jak dobrze sypało 20 minut zbiornik tyle ze z tego co wiem ma on poj 5200l bo te nowe teraz 5070 mają 6000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

@Bobek o co ci chodzi?? Przecież pisze że idzie nim osiągnąć 18ton i jest stały użytkownik 5220 na AF który może to potwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@GREMLIN u nas też średnio zbiornik 20 minut się młóci. :)

 

W 16 ton uwierzę, ale w 18 to już nie bardzo. :) Chyba, że piszesz o wydajności podczas jazdy w łanie. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Fakt kłotnie nie potrzebne bo z kombajnem jak z autem nikt nie mowi że opel z dużym silnikiem nie wytnie mesia. A tak naprawde to jak byśmy sie tu spotkali po 15 latach uzytkowania tych kombajnow i wtedy można dyskutować czy cena była tego warta czy nie bo tu chodzi nie jak szybko ale jak daleko bedzie sie jechało. Pozdro

Edytowano przez leniwy27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Kolega @Leniwy ma racje:P

Może sie pochwalisz jak sprawuje sie najstarsze Avero w Polsce :)

Ten Pan z którym byliśmy na dniach ma przyprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

na moje potrzeby super i chyba nie chodzi o to by w ciągu 1 dnia być po zniwach w koncu jakaś amortyzacja musi by by po 15 latach mozna pomyslec o nowym modelu a nie trzymać go do grobowej deski u mnie po 2 sezonach nawet łańcucha nie trzeba podkrecac ale jak dalej bedzie czas pokaże.

Edytowano przez leniwy27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

kamil41 - też nie wierzę w te Twoje 18 ton na godzinę skoro Bobek Farmer mówi, że swoim TC 5070 max. osiągnie 12 ton

leniwy - powiedz jaką wydajność osiągasz swoim Avero ? na ilu hektarach pracuje

bobek farmer - odpowiesz na moje pytania do Ciebie

gremlin - jak Ci sie sprawuje TC 5050, czyli jest wydajniejszy od Bizona, a ile miesci sie w zbiornik ziarna

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Straty zależą od ustawienia kombajnu i doboru prędkości jazdy w stosunku do szerokości zespołu żniwnego i warunków polowych. Jednoznacznie Ci tego nie jestem w stanie określić. smile.gif

Kombajn omłócił lekko ponad 400 ha, w tym czasie nie stwierdzono awarii i usterek. Ogólnie rzecz ujmując, heder ma taką geometrie, że można się kosą zaryć w ziemie, będziemy opuszczać jeszcze bardziej blachy, żeby móc lepiej zbierać groch. Trochę przeszkadza w wymienia listew, w przenośniku pochyłym, mały otwór, dodatkowo z ukośnym wzmocnieniem, w gardzieli w świetle wziernika. Brakuje trochę jednolitego wyświetlacza danych, trzeba skakać po guzikach, aby sprawdzić parametry. Mi nie ale tacie, czasem przeszkadza podłokietnik bo mu nie wygodnie rękę ułożyć, ale to już sprawa subiektywna. Tak poza tym kombajn, jak kombajn...

Na kombajn zdecydowaliśmy się głównie dlatego, że ma dodatkowy bęben i po oględzinach z potencjalnej trójki (Medion 310, CWS 1450, TC56/TC5070) wydał nam się najprostszy w budowie. Cena nie była priorytetem, chodziło o kupno kombajnu określonej wydajności i szczerze to chyba najlepsza metoda: Nie napalać się na daną maszynę, tylko na spokojnie i na chłodno rozważyć za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

czyli wychodzi na to, że wydajność TC 5050 wynosi od 8 do 9 ton na godzinę ?

Bobek Farmer jaki masz stół do rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj