black08

Ile na godzinę przerobi TC5050

Polecane posty

brzozak2    241

209 km nie przejdzie ponizej 100 ha, ale próbuj moze ci sie uda. bierz t5060 i zamow hydrostat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas na 107ha zbóż przepuścili. Wujaszkowi na 85ha przepuścili 1450.

 

@brzoak2 nie ma takiej możliwości. Chyba, że modyfikacja, ale pytanie czy to jest finansowo opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

107 to duzo wiecej od 55!!!!

do t5060 gdzies w specyfikacji czytalem ze da sie domowic hydro, ale moga dilerzy z tym robic problem, albo moze sie okazac ze w praktyce nie zakladaja do tak niskiej mocy, zainteresowany musi sie dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z dawien dawna Mech miał coś koło 170KM, a Hydro koło 200KM. Poza tym to wewnętrzna konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ztego co słysze od dilera i firmy doradczej to jest to do przepchnięcia na ten areał i tak będe składał bo TC5070będzie miał dużo większą wydajność od tych mniejszych a najwyżej heder wezme 3.9 :unsure:

Cena csx 7040 to 488tyś brutto ale to troche nie wtym temacie choć może sie komu przyda.

A czy jak zakwestionują te 206km to moge zmniejszyć na TC5060?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zejść w dół jest łatwiej, ankesujesz umowę i po sprawie. Działąj, jestem ciekaw co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

to ja napiszę na temat:

czteroklawiszowy NH TC 54 ma wydajność 6t/h wg producenta

w praktyce ta wartość jest osiągalna tylko przy plonie min 5 ton z ha a na pozostałych poletkach na 4,5t/h trzeba się nagimnastykować(straty ok. 0,5%;rozładunek na postoju)

zauważyłem że najwyższa wydajność osiąga późnym popołudniem,gdy słoma "łapie" rosę i nie jest taka krucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

kolego 6 ton to zrobisz bizonem. po za tym akurat jak idzie rosa to trzeba maszynę stopowac bo albo stęka na młocarni albo na sieczkarni albo zacznie robic straty. kwestia polonu a wydajności w tonach na godzinę to różnica 0,5 tony w plonie nie ma znaczenia czy ty sie wyrobisz w tych 6 tonach na godzinę czy nie. przy jednostkowej wiekszej wydajności z ha np 7 ton i przy 5 tonach wyjdzie ci podobna wydajnośc godzinowa.

 

ps jaki ty masz kombajn?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

A jak sobie radzą te cztero-klawiszowe modele z dużą ilością słomy? Da radę taki TC 5050 przerzucić przez siebie tyle co Bizon Super? Bo jak by nie patrzeć maszynę ma mniejszą niż Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

dlaczego mało kto sie pyta czy dominator 150 przerobi wiecej jak bizon skoro mnijeszy jest jeszcze od nh


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

@black08

na NH TC54 mam 320 godz. więc nie wyskakuję jak Filip z Konopi z tą wydajnością,bo ma on zdecydowanie za małą powierzchnię sit w stosunku do wydajności hederu (tj.4,5m) i bębna młócącego.Straty powstają na sitach :rolleyes:

@katator

nh ma znacznie większą przepustowość niż Bizon Super(ok.50%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz maksymalną przepustowość kombajnu w kg/s, więc wydajność hederu to mało precyzyjne pojęcie. Mniejszy heder szybsza jazda, dla szerszego szybsza jazda i ilość masy jest stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

ale przy plonach np. 2 t/ha owsu szeroki heder pozwala wykorzystać przepustowość kombajnu.W ekstremalnych warunkach prędkość robocza dochodziła do 8km/h,więc mały heder ograniczałby zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

pytanie do użytkowników TC 5050 czy warto kupic ten kombajn, jaką ma wydajność czy dużo więcej skosi na godzinę niż bizon super, jak jest z awaryjnością i komfortem pracy,jestem zainteresowany takim kombajnem i dlatego proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

bobik skoro tc 54 ma wydajnośc większą o 50% to jaką ma zo56 skoro uważasz że tc54 robi 6 ton na godzinę ?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

No u nas bizon robi te 4-5 ton na godzinę, strat nie ma, a wcale kombajn się nie nudzi. Teraz chcemy wniosek na NH 5050 napisać, a tak myśle już te 2 lata do przodu jaki heder w nim walnąć? 4,5 czy 3,9 ?? No nie znam przepustowości w kg/s i ciężko mi to wydedukować.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

myślę że wydajnośc bizona super to tak max. 6 ton/h, rekorda 7 ton/h, a jesli chodzi o new hollanda TC 5050 to bedzie 8 ton/h jest troche wydajniejszy od rekorda, moim zdaniem wez heder 4,5 m najwyzej wolniej pojedziesz w dobrym zbozy, a przy słabym plonie lepiej wykorzystasz przepustowosc maszyny z szerszym hederem, sam zastanawiam sie nad kupnem TC 5050 zhederem 4,5 m, brałem pod uwage dominatora 150 ale odpadł bo ma troche mniejsza wydajnosc od tc 5050 i gorszy wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

No Dominator to już dość długo w sprzedaży bez modernizacji (chodzi mi o 150 oczywiście), NH w Tc 5000 ma już np. poprawione wytrząsacze, przez co lepiej czyści w stosunku do TC54 itd. No i ciągle modernizowany no bo to bardzo dobra i wzięta seria, a Claas Wchodzi z Avero, a docelowo dominator ma zniknąć z ich palety na jego rzecz, poza tym stosunek ceny do parametrów nie ciekawy wg. mnie.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

kolega wyzej ma rację dominator 150 jest przestarzały, natomiast avero to szkoda kasy bo jego wydajnosc bedzie podobna do dominatora 150, no pewnie jakieś 10 % większa czyli porównywalnie do tc 5050 który jest 100 tys. zł tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

widziałeś oba komabajny?

postaw je obok siebie to zobaczysz gdzie są te pieniadze i różnice z tego co wiem jest mniejsza jak 100tys

to tak samo jak porównasz Fendta 312 albo JD6430P do NH T6020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Niestety ale tak jest. Kamil41 masz rację. Nie powinno się porównywać TC5050 z Avero bo to inna półka.. To tak jakby porównać córkę z matką- niby to samo, z tej samej puli genowej, ale wizualnie i w podzespołach wychodzi inaczej.. Chyba że ktoś lubi inaczej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

tak zgadzam się avero ma fajną kabinę, ale tyłek ma od dominatora 150 wiec duzo wieksze wydajnosci nie bedzie miał, tak wiec stosunek ceny do wydajnosci nie jest zbyt ciekawy, bo taki tc 5050 nie bedzie miał dużo mniejszej wydajnosci a moze nawet taką samą jak avero, a w różnica w cenie w sierpniu własnie wynosiła 100 tys. zł, bo tc 5050 260 tys. netto ,a avero 360 tys. netto, no ale jak dla kogos 100 tys. zł to nic to niech kupuje avero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

idąc tym tropem to avero to teściowa po operacji plastycznej niby ładniejsza ale charakter ten sam i konstrukcyjnie mało co zmieniona ;-)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj