black08

Ile na godzinę przerobi TC5050

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
black08    4

panowie konkretne pytanie do użytkowników TC54,TC5050, brzmi jaką wydajnośc ma ten kombajn w tonach na godzinę przy hederze 4,6m + sieczkarnia (pszenica, rzepak) pytanie skierowane do użytkowników a nie dla czytających ulotki. nie zaczynając nowego tematu jaką wydajnośc ma claas dominator 150 hydro.

ps ma ktoś NH TC 5060 lub claasa avero?

 

 

Proszę o uczciwe odpowiedzi nie bajki ;)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luke371    42

hmm Jesteśmy posiadaczem TC 54 i nie bardzo wiem jaką ma wydajnośc w tonach ale w ha to mniej więcej wyciśnie w pszenicy stojącej 1,4-1,5ha/h w rzepaku od 1-1,2ha/h. w tonach to zależne od plonowania ale np u nas było by to mniej więcej 3,5-4 zbiorników w ciągu godziny.Do zbiornika wchodzi 3 tony.10-12 ton na godzine, jest troszke wydajniejszy od rekorda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki plon pszenicy macie? Powiem Ci, że przeceniasz swojego NH, bo u nas przy plonie 9,5t/ha, realne było do osiągnięcia 1,3ha/h. Młócone TC5070 z RS. Rekord ma maxsymalną wydajność do 7-8t/h, Twój NH będzie oscylował w granicach do 9-10t/h, a TC5070 11-12t/h. Co do TC5060, to wydajność będzie na poziomie 10-11t/h. Wiem, że Dominator 68s ma wydajność 8-9t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

a jak ustawiacie pokretelkiem czujnik strat ziarna dla pszenicy, pszenzyta ???????

bo cos mi sie wydaje ze zle mialem ustawione bo w pszenzycie kosilem praktycznie na jedna lampke a za kombajnem zielono jak cholera.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

z tego co wiem to ustawiasz tak ze ci pokazuje do pomaranczowego jedziesz tak żeby przez kombajn przeszła masa i troche do zbiornika leciało sprawdzsz czy leci do tyłu i i tak do skutku profesjonalnie to powinien przy 1 uruchomieniu w polu pokazac ci serwisant z 3 razy zebys sam wiedział

 

ale ja narazie wiem pobieżnie będzie NH będę sie uczył szczegółowo


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luke371    42

Jaki plon pszenicy macie? Powiem Ci, że przeceniasz swojego NH, bo u nas przy plonie 9,5t/ha, realne było do osiągnięcia 1,3ha/h. Młócone TC5070 z RS. Rekord ma maxsymalną wydajność do 7-8t/h, Twój NH będzie oscylował w granicach do 9-10t/h, a TC5070 11-12t/h. Co do TC5060, to wydajność będzie na poziomie 10-11t/h. Wiem, że Dominator 68s ma wydajność 8-9t/h.

 

 

 

My mamy róznie,zależnie od gleby, 7,8, ton z ha.ALe ja mówie o wyciskaniu z niego maxymalnie ;) u nas pracuje z prędkością 7,3-8km/h w pszenicy wiec tyle co napisałem jesteśmy w stanie wycisnąc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

taa jasne bo wymlocisz 4 klawiszowym kombajnem wiecej niz 10 ton/h. lepiej zacznij skrupulatnie liczyc, bo takie ocenianie na ilosc zbiornikow, ma nie wiele wspolnego z rzeczywistoscia i pozniej wychodza takie bzdury na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a jak ustawiacie pokretelkiem czujnik strat ziarna dla pszenicy, pszenzyta ???????

bo cos mi sie wydaje ze zle mialem ustawione bo w pszenzycie kosilem praktycznie na jedna lampke a za kombajnem zielono jak cholera.........

kolego jest zielono bo koszenie nie polega tylko na patrzeniu na lampki ale trzeba kilka razy dziennie zejśc z kombajnu i zajżeć pod pokos.Unas po kombajnach nowych z kompami strat to aż szkoda na pole spojżeć i potem jeżdzą po 2 razy agregatami bo wstyd.A wystarczy 5min dłużej hektar kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

na scislosc to kosil moj ojciec a on jest z gatunku ze wie wszystko lepiej.............

wiec nie wytlumaczysz .a co do wydajnosci to wlasnie wolno jezdził bo mamy stara dmuchawe co wiecej jak 6-7 ton nie przerobi wiec kosi na bierzaco.

a w mocnym zbozu tc 5040 z hederem 4,6 m wolniej juz nie moze jechac........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Koledzy a czym sie różni TC5050 OD TC5060?Potrzebuje kombajn z hydromotorem i separatprem.Po ile mają klawiszy i jaka będzie różnica w wydajności pomiędzy tymi modelami.Dodamże będzie pracować z hederem ok 4m.Jak ktoś w temacie to prosze o podpowiedz aha i jaka by była różnica wcenie.Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

więc tak na dzien dzisiejszy cena dominatora 150 z hederem 4,3 + stół wągrowiec+ polski wózek 295 netto

cena do konca grudnia później ok 10 w góre( moze przy wybieraniu z placu wyrwał bys taniej).

Nh 5050 heder 4,6m +stół +wózek + szersze laczki cena po negocjacjach w ok 309 netto od stycznia podobno w gore ile nie wiem (model 2010 jest po lifcie w drobnostkach) od 2011 podobno wchodzi lift większy miedzy innymi ma byc kabina od modelu wyższego chyba od cx i jeszcze pare innych bajerów.

claas avero heder 4,3m +stól+ wózek po ostrych negocjacjach 345netto (niestety pomimo aps tyłek dominatora i złe opinie niemców podobno i brak opinii w polsce).

 

Nh 5050 ma hydro nie ma separatora 4 klawisze, 5060 ma seprator nie ma hydro (silnik 170km od 5050 reszta od 5070 oprócz hydro i mniejszy zbiornik ziarna 5200l)

jak bys sie uparł cena 5060 prawie ta sama co 5050

 

jesli chesz 5klawiszy i hydro pozostaje ci 5070 lub góral 5080 (choc widziałem i 5090 4x4)

cena pewnie ok 30-40 wieksza niż 5050

co do wydajności to jak 5050 robi hektar to 5070ok 1,5 ha

nie zrobi dużo wiecej podobno ale jednak i lepiej łyka młocarnia jak masz separator. sama młocarnia szersza klepisko masz pod odrzutnikiem oraz separatorem. klawisz wiecej sita szersze. jesli dobry operator bedzie smigał 5050 a ciulowy 5070 zrobia podobnie. dzis gadałem z gostkiem rekord tc 5050 w pszenicy ok 6,5tony od godziny 8 rano do 2 w nocy 15 min przerwy wysypywanie w biegu duże pole lekie straty wyszło ok 35ha :unsure: natomiast kumpel 5070 mowił ze rekord 20ha dziennie.

więc dużo zależy od logistyki itd. niech 5050 robi w normalnym trybie ok 15 dziennie to dla mnie baja.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My omłociliśmy od 12-1 15ha wliczając obiad kombajnisty i przejzd 6km jakieś 15ha w 4 kawałkach. Jednak sypne w większości na postoju. Jakie to zboże było i ile plonowało? @black08 bajki jakieś opowiadasz. Jak TC5060/70 mają separator to TC5050 wieczorem nie pogoni, bo nie będzie domłacał. Kiedyś pamietam, jak my młociliśmy jak już rosa była a ziarko było suche. Pozostawały wtedy kombajny co miały wielkobębnowe młocarnie. Na palcach jednej ręki policzyć. Do 5 klawiszowego to mniejszy heder niż 4,5 to nie ma senus brac, bo się za szybko jeździ. DO 4 klawiszowego czterometrowy bedzie optymalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

My omłociliśmy od 12-1 15ha wliczając obiad kombajnisty i przejzd 6km jakieś 15ha w 4 kawałkach. Jednak sypne w większości na postoju. Jakie to zboże było i ile plonowało? @black08 bajki jakieś opowiadasz. Jak TC5060/70 mają separator to TC5050 wieczorem nie pogoni, bo nie będzie domłacał. Kiedyś pamietam, jak my młociliśmy jak już rosa była a ziarko było suche. Pozostawały wtedy kombajny co miały wielkobębnowe młocarnie. Na palcach jednej ręki policzyć. Do 5 klawiszowego to mniejszy heder niż 4,5 to nie ma senus brac, bo się za szybko jeździ. DO 4 klawiszowego czterometrowy bedzie optymalny.

 

kolego po 1 nie lubię bajek opowiadac po 2 mowie ze gośc mówił po 3 masz napisane jakie zboże po 4 nie mowie ze mu wierze po 5 mogę ci dac namiary na gostka na żuławach który ma 5050 i 4,5 i daje rade spokojnie(obrabia 150ha pod kose). po 6 jestem takiego samego zdania że dodatkowy rotor za młocarnia jeszcze nad klepiskiem to dobre rozwiązanie może nawet lepsze od APS. po 7 15ha na 5070 dziennie to mało (jeżeli tak jak mówiłeś gdzieś ze sypie ci 9,5 to 15 nie jest tragiczne i dojazdy)jednak małe ale kupując maszynę o takiej wydajności to zmieniasz myślenie w żniwa. ma byc szybko możliwe z najmniejszymi stratami to ma robic a nie czekac za przyczepą czy jak kombajnista zje.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt, mój błąd, zmeczęnie daje o sobie znać. Napisałem o optymalności, bo jestem tego zdania, że większy heder większa wydajność, ale z 4 metrowym wygodniej się jeździ. :unsure: Heder 4, metra z obudowami ma 5,2m. Do godziny 20 było młócone na luzaka, a potem grzmiało więc pospieszaliśmy. Zapomniałem dodać, żę około połowa była wyległa, bo akurat napewnym obszarze przeszły silne wiatry i duze opady. Nie przeczę, że da sie osiągnąć więcej i te 15 ha to szału nie robi. Z takich ciekawszych reczy, to naszym kombajnem ojczulo młócił raz 1ha/h, z tym, że plon na tympolu był rekordowy. APS jest o tyle dobry, że to co trafia na bęben jest juz wstępnie rozdzielone i roprowadzone na całej powierzchni bębna, więc bęben ma mniejsze obciążenie. Rotary Separator w NH ma za zadanie domłocić słomę, czy wydobyć to czego bęben nie zdąrzyłwychwycić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

więc tak na dzien dzisiejszy cena dominatora 150 z hederem 4,3 + stół wągrowiec+ polski wózek 295 netto

cena do konca grudnia później ok 10 w góre( moze przy wybieraniu z placu wyrwał bys taniej).

Nh 5050 heder 4,6m +stół +wózek + szersze laczki cena po negocjacjach w ok 309 netto od stycznia podobno w gore ile nie wiem (model 2010 jest po lifcie w drobnostkach) od 2011 podobno wchodzi lift większy miedzy innymi ma byc kabina od modelu wyższego chyba od cx i jeszcze pare innych bajerów.

claas avero heder 4,3m +stól+ wózek po ostrych negocjacjach 345netto (niestety pomimo aps tyłek dominatora i złe opinie niemców podobno i brak opinii w polsce).

 

Nh 5050 ma hydro nie ma separatora 4 klawisze, 5060 ma seprator nie ma hydro (silnik 170km od 5050 reszta od 5070 oprócz hydro i mniejszy zbiornik ziarna 5200l)

jak bys sie uparł cena 5060 prawie ta sama co 5050

 

jesli chesz 5klawiszy i hydro pozostaje ci 5070 lub góral 5080 (choc widziałem i 5090 4x4)

cena pewnie ok 30-40 wieksza niż 5050

co do wydajności to jak 5050 robi hektar to 5070ok 1,5 ha

nie zrobi dużo wiecej podobno ale jednak i lepiej łyka młocarnia jak masz separator. sama młocarnia szersza klepisko masz pod odrzutnikiem oraz separatorem. klawisz wiecej sita szersze. jesli dobry operator bedzie smigał 5050 a ciulowy 5070 zrobia podobnie. dzis gadałem z gostkiem rekord tc 5050 w pszenicy ok 6,5tony od godziny 8 rano do 2 w nocy 15 min przerwy wysypywanie w biegu duże pole lekie straty wyszło ok 35ha :unsure: natomiast kumpel 5070 mowił ze rekord 20ha dziennie.

więc dużo zależy od logistyki itd. niech 5050 robi w normalnym trybie ok 15 dziennie to dla mnie baja.

Ja będe pisał na prow ten kombajn i tak , będe miał w papierach 55ha a kosić będe swego 120 rzepaku i zbóż.

Troche mętlik z tymi symbolami ale teraz mam NH z separatorem noi jest czysto i bez strat i chciałbym też taki kombajn ale też żeby był na hydromotoże.Heder wole 4m bo niebede sie odczepiał bez przerwy a z 4m to przez miast jeżdze bez problemu.Wydajność jaka by mnie interesowała to tak z 9t na godz noi cena z stołem tak do 400brutto.Może kto coś wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Większego niż TC5050 na taki areał Ci nie przydzielą. Chyba, że byś pokombinował z mokrymi żniwami i potrzebą kupna większego kombajnu, bo to eliminuje zakup drogiej suszarni i całej linii do obsługi. Znajomy tak JD1450 na ciut większy areał przepchnął. Jaki teraz masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Większego niż TC5050 na taki areał Ci nie przydzielą.

przy tym samym hederze 5050 i 5060 bedzie przydzielany na dokladnie ten sam areal (przynajmniej jak sie tym interesowalem to tak bylo, bo głąby z agencji nie patrza na przepustowosc kombajnu tylko na moc i szerokosc hederu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt zapomniałem o tym. :unsure: Pamiętam, jak oglądałem wytyczne do przydziału maszyn, to mnie zdziwiło. blink.gif To może, jeszcze by przeszedł Tc5070 z hederem 3,66. laugh.gif

 

Podobnie sprawa się ma z Avero 240 i Tucano 320. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

miałem bizona rekorda z tym hederem 3.9fajny hederek do rekorda był idealny i wszędzie przeszedł.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Zaraz będzie u mnie diler NH to oblukam temat tychmocy i hederów ale mi 4m starczy aby kombajn był do rzeczy, a mam teraz dziadka S1540 ale przy wydajności pszenicy 5.5-9 to ciężko idzie bo heder 4m a silnik 100km, ale separator to git sprawa.

 

Ortografia!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prosimy o relacje co i jak. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No dostało mi sie za ort. ale szybko pisałem i niemyślałem, ale do rzeczy.

Więc tak jak pisali koledzy wcześniej, jeśli chodzi o kombajn wyposażony w hydrostat,5 klawiszy i separator to pozostaje model TC5070.Ponoć da sie go wcisnąć na 55ha w prow.

Jeśli chodzi o cene to:

-stół do rzepaku polski 16500zł

-wózek hedera polski 8000zł

-separator -15000zł

W sumie to 437000zł brutto na dziś, a TC5060 412000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ceny wózka, stołu i separatora brutto czy netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj