Dawid777

Agregat uprawowo siewny do John Deere 6100

Polecane posty

Dawid777    0

Do tego siewnika Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 7211 + Nordsten Lift-o-matic Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Nordsten Lift-o-matic CLB 300 MK II a to Jelonek Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> JD 6100 mam ziemię 4-6 klasy, a czasem trafi się taka podła glina, którą ciężko uprawic. Jelonek ma 75KM, ale za to silnik 4.5l taki jak ma JD 100KM. Nie mam obciążników z przodu, ale na pewno bym założył tylko nie wiem ile kg. Jd jest na ramie, więc o złamanie się nie boje ;) Ma on dwa duże siłowniki wspomagające podnośnik, na youtube widziałem jak sobie spokojnie zetor 7745 daje radę, wiec jeleń też powinien pójśc. Tylko teraz nie wie z wydźwigiem czy bez? No i jaki wał? I czy wogóle da radę?

Z góry dziękuje :D

Pozdrawiam Dawid777


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

75KM to mało dla 3metrowego agregatu aktywnego więc musisz szukać jakiegoś biernego albo zejść 0,5m niżej co bym ci radził i kupić aktywny rototiler z jakimś strunowym czy pierścieniowym lekkim wałem i siewnikiem na hydropaku lub nabudowanym o szer. 2,5m.Jakbyś się namyślił to będę miał taki do sprzedania krone+amazone D7 lub nordsten CLG 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Na pewno będzie to agegat bierny, i na pewno Nordsten zostaje, jak nie to będe samym agregatem (mam 2.7m + 4 brony) robił a później przelece siewnikiem przelece ;) Aktywny mi na tak lekkie gleby nie potrzebny


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

ja tam na twoim miejscu bym kupił jaks agregat uprawowy 3,7 i sobie z nim latac . bo 3 m upr-siewny to troszki za duzo 75km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
Ma on dwa duże siłowniki wspomagające podnośnik,

Te siłowniki to jego cały podnośnik. Nie ma nic więcej ;)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Tak jak kolega wyżej napisał kup sobie jakiś uprawowy 3.6 metra szybko wyrobisz a potem tym nordstenem szybko zlatasz i zasiane... ;) A jak masz z kim to ty byś wyrabiał a ktoś inny by zaraz za tobą siał... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

jeżeli kupisz lekki agregat to ciągnik da radę. Mój kuzyn c-380 jeździł z 3 metry upr-siew. Ale 2 rzędy cynków tylko i lekki wał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A w 2.5m mój jelonek da rade? Jeśli tak to jaki wybrac bierny czy aktywny? I czy bez obciążników dam rade siac? I czy do 10tys kupie jakis zestaw?

Z góry dziękuje


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

mam amazone REV25+D7 jest to brona wahadłowa z wałem pakera i hydropakiem+siewnik 2,5m

ciągam to zetorem 80KM bez napendu więc Twój jeleń spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Bierny to strata czasu i paliwa jak zestaw uprawowo-siewny to tylko aktywny, w twoim przypadku 2,5m pociągnie jak nie ma większych górek.Mam dwa zestawy do sprzedania, agregaty Krone i Maschio, siewniki Amazone i Nordsten ,mogę wysłać zdjęcia na e-mail.Tylko 10tys to trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No 10tys troche mało, ale za tą sume znalazłem pare ciekawych propozycji na przykład agregat rau bierny z packerem i do tego Nordsten jak nowy (czerwona skrzynia) bez hydropaku za 8.5tys. Oraz aktywny zestaw Amazone z siewnikiem D7 za 9tys do uzgodnienia, ten aktywny to ode mnie z 15km ale najpierw musze swojego Nordstena 3m sprzedac :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Rau to nie agregat tylko zagrabywacz śladów ciągnika, bo co można uprawić dwom rzędami łap i wałem, może tylko na pustyni.Amazone to pewnie brona wachadłowa też słaby wybór.Proponuję do tego traktora rototiler 2,5m z siewnikiem na hydropaku, firma bez znaczenia raczej stan tech. się liczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Tylko że ja mam lekkie gleby a brona wirowa rozpyli ją jeszcze bardziej :rolleyes: Chodzi mi o to żeby zaorac i wjechac siac, bez zbędnych przejazdów :blink:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

za mój zestaw d7-3900zł+rev25-5950zł dałem 2 lata temu.

przed siewem zwykle jade biernym,gleby 3b,4a jest O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Brona wirowa nie rozpyla gleby jak jest wszystko dobrze zgrane i ustawione ciągnik odpowiedniej mocy żeby ciągnął z odpowiednią prędkością i lekki wał.Jak jakiś artysta do MTZ 80KM zapina 3m cyklotiler z ładnym wałem packera i jedzie 3km/h to maszyna zrobi z ziemi popiół.Obejżyj mój agregat tylko cena może ci się nie podobać.[post=http://www.allegro.pl/item896442580_agregat_uprawowo_siewny_krone_amazone_d7_2_5m.html]http://www.allegro.pl/item896442580_agregat_uprawowo_siewny_krone_amazone_d7_2_5m.html[/post]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

To jest jeszcze inny agregat niż myślałem, ale w stanie idealnym i na pewno wart swojej ceny, ale teraz kupiłem jelonka i wysiliłem swoje fundusze praktycznie na maxa. Sprzedam Nordstena i zobaczę, jeśli się nie uda to kupie sam siewnik 2.5m a np na jesienia agregat, a na wiosnę będe siał c330 z 2.5m a jeleń będzie chodził w kultywatorze. Ile może ważyc taki zestaw 2.5m?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@DarpolMasz pojęcie co Ty mu proponujesz? Na 4-6 rototiler? Taki agregat nadaje się na bardzo ciężkie ziemie. Przecież roto jest bardziej agresywne niż cyklo. Oszczędność paliwa to akurat jest przy biernym, bo masz większą prędkość roboczą, a jeżeli nawet takie same, to bierny mniej obciąża ciągnik. Polecasz ludziom aktywne bo tylko takie sprowadzasz i chcesz sprzedać.

 

@Dawid77

Ja bym polecał Ci kupić agregat na trzech rzędach zębów prostych i wałem np. crosskill. Tylko wtedy musiałbyś przodek dociążyć, zresztą do aktywnego różwnież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

wierz mi ta wahadłówka co za nim będzie lepsza

mam taką z hydropakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Bierny dobry, ale moge pociągnąc aktywny, i chce za jednym przejazdem uprawic, a co sądzicie o wałach packera? Bo rurowy to mi się wydaje że nic nie rozbije, ani nic nie wyrówna, i przypominam że ten agregat ma byc do 10tys, czyli na siewnik ze 4tys a na agregat zostaje 6 ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

eh, darpol zapraszam do mnie, zobaczysz ze jednak można posiać biernym zestawem na glebach srednich w uprawie i w dodatku najczesciej w jednym przejezdzie.

jak sie orze z wałem to juz wogole mus ze lecisz tylko raz.

dawid: po mojemu do uprawowo siewnego musisz kupić obciazniki, bo taki zestaw troszke wazy - dla przykładu mój bierny z lekkim wałem rurowym waży ok 1800kg pusty, z ziranem bedzie 2200


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ludziki deko przesadzacie żeby do takiego traktorka aktywny agregat zapinać...on z samym agregatem bez siewnika bedzie miał co robić. Do samego 3m aktywnego dobre jest 100km + 25-30 na siewnik, 2,5m kompletny zestaw upr.- siewny do 90-100km. Chyba, że na prawde macie takie ziemie łatwe w uprawie ale to po co agregat aktywny na taką ziemie. Druga sprawa to dobra hydraulika i WOM co też moc zżera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

yacenty ja myśle o siewie wiosną po jesiennej orce ,bierny potrzebuje wcześniejszej uprawy, a aktywnym jedziesz tylko raz tyle że przy biernym tą samą mocą da się pociągnąć trochę szerszy sprzęt.W belgii sieją biernymi do uprawy uproszczonej ale jest to agregat zaczepiany i długości 6-8m, 4 rzędy zębów 2 talerzówki,wały i siewnik.Ten twój to ciężki cyklotiler waży 1000-1300kg+siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RelMy
      Chciałem wymienić termostat ponieważ wydawało mi się, że ciągnik nie trzyma optymalnej temperatury podczas pracy i dodatkowo nie działa ogrzewanie. Po odkręceniu pokrywy był tylko jeden a są dwa miejsca na 2 termostaty. Widziałem rysunki i z dwoma i z jednym termostatem i pytanie brzmi czy założyć dwa czy zostawić jeden?
    • Przez Latashi
      Cześć, proszę o opinię o traktorach marki John Deere z serii 3050, 3140. Wady zalety, spalanie, dostępność i koszt części. Czy wgl warto pchać się w te modele. Zastąpił by Zetora serii 10045. Byłby jako traktor główny do pługa, glebosza, agregatu uprawowo-siewnego i pracy z turem.
    • Przez MarcinRajca
      Witam. Mam problem z pompą główna w John.D 3130 max ciśnienie to 150-160 bar i po kilku minutach czasu spaduje do 120-110 bar i wtedy wskazówka manometru dostaje silnych drgań jakby ciśnienie pulsowalo.  Po rozebraniu pompy zaworki od strony wejścia oleju wyglądają dobrze tloczki tez są w dobrym stanie bez rys.  Jedynie zaworki po stronie wyjścia oleju mają wyklepane gniazda od tulejek.  Ale te płytki na zaworach można odwrócić. 
      W pokrywie pompy w środkowej części gdzie częściowo wchodzi łożysko są dwa otwory duży i mały oba prowadzą do zaworów duży otwór do dużego tloczka z gruba sprężyna. I jest tam jakby miejsce na iglice ale jej tam nie ma.  I pytanie czy powinna tam ona być? 
      Drugi mały otwór prowadzi ma małego zaworka z iglica ale ten otworek był zakorkowany grubymi kawałkami metalu i opilkow tak ze tam nie było wcale przejścia i sam zaworek był zacięty. 
      Wie ktoś od czego jest ten mały zaworek?  
      To jest ten największy model pompy występujący z przednim napędem na hydrostacie.  
      Orientuje się ktoś czy można ta pompę zastąpić pompa zebata i takich samych parametrach 
      Taka sama pojemność i. Wydajność 
      To znaczy oryginalna pompa i zębata jaka znalazłem mają po 50ccm 
      I obie po 75L/min 
      Regeneracja oryginalnej 2500zł 
       ruska nowa pompa około 300 zł wiec jest to duża różnica. 
      Proszę o pomoc, 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez bem
      Czy ktoś może mi powiedzieć jak te maszyny się spisują?
    • Przez patrykb2736
      Witam mam problem z John Deere.Wciskajac gaz ciągnik nie wchodzi na obroty, wymieniłem potencjometr i bez zmian.Do tego sam czasami wchodzi na wyższe obroty.Mial ktoś podobny problem to proszę o odpowiedzi bo już ponad tydzień stoi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj