mati5457

MF 3060 albo Pronar 82 TSA

Polecane posty

mati5457    1

prosze o rady ktory wedlug was okazal by sie lepszym wytrzymalszym itp prosze o wady i zalety obdwu dziekuj pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

który ogłoszenia śledź komisy odwiedzaj bo najważniejszy jest stan techniczny

 

Do tura to najlepiej by było z rewersem praca o wiele płynniejsza i mniej mecząca

I czemu uparłeś się tylko na te 2 mając wybór o wiele większy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Temat rzeka, pronar na pewno 10 lat o ile nie więcej nowszy, a za to MF milion razy bardziej komfortowy i chyba posiada rewers. W Mf-ie ehr, czasami i klima, a w pronarze to z komfortem bywa różnie. To zależy ile pieniędzy chcesz przeznaczc i jakie prace będą wykonywane tym turem?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

podobno ta seria MFow jest wadliwa (z byt duzo elektroniki, ale ja i tak w to nie wieze) i niektorzy odradzaja te modele, ale zgadzam sie z przedmowca, komfort jest bardzo dobry, a rewers w tych modelach byl, mechaniczny ale zawsze to lepsze niz by go nie bylo. sam chcialbym kupic taki ciagnik albo 3050 lub 3065, bo chce sprzedac jedna "60" i moze 902. potrzebuje ciagnik do prasy i kosiarki, ale moj ojciec uparl sie na zetora 7211 i szuka ciagnik bez przedniego napedu to ja znalazlem pare fajnych ciagniczkow. Ciągnik rolniczy Massey Ferguson 3080!! 1991r!!!!, 1991r. - otoMoto MF 3050 (837466248) - Aukcje internetowe Allegro Massey Ferguson 3060 (850728167) - Aukcje internetowe Allegro ceny porownywalne do cen zetorow 7211, a jak dla ciebie to tylko 4x4 bo do tura lepszy i mysle ze nie masz sie co zastanawiac i brac MFa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No ja właśnie sprzedałem zetora 7211 i stanąłem przed wyborem MASSEY FERGUSON 6110 (848764329) - Aukcje internetowe Allegro lub mój JD i jak koles odpalił MF-a to niedośc ze kopcił to jeszcze chodził jak 255 ;) W MF-ie było siedzenie zdarte, no i wybrałem JD, zobaczy sie po sezonie jak się będzie sprawował :D Ja bym brał do tura zachodni ciągnik w dobrym stanie, nieważne jaka marka, no byle nie coś z za wschodniej granicy, chociaż na zetora nie narzekałem, ale JD to dzień do nocy :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale też druga rzecz o tym przesądziła, sąsiad ma 5314 i tam tez siedzi perkins (nie wiem czy nie taki sam jak w tym z linku) ten ciągnik to ostu złom, ani w nim siły, a awaryjny strasznie, teraz poleciała pompa olejowa. No a po drugie miałem wcześniej U 2812 i rewelacji nie było, a słyszałem ze zetor taki paliwożerny a 7211 był oszczędny i to bardzo więcej jak 6l na mth nie mógł spalic, nawet w gruberze czy też w agregacie 2.7 z bronami 4-kami. Z zobacze jak JD będzie spalał i może obale kolejny mit ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

Temat rzeka, pronar na pewno 10 lat o ile nie więcej nowszy, a za to MF milion razy bardziej komfortowy i chyba posiada rewers. W Mf-ie ehr, czasami i klima, a w pronarze to z komfortem bywa różnie. To zależy ile pieniędzy chcesz przeznaczc i jakie prace będą wykonywane tym turem?

 

 

no oczywiscie wiekszosc prac ktore sa na gospodarce m.in co miesiac wywoze obornik od mlodyvh i starszych byków wiec wiez mi jest troche wozenia no zarowno z plyty woze co miesiac obornik . bele siana słomy rzepaczanka sprzedaja tez słome no czasami trzeba troche piachu przywiesc . Ja tak ogólnie jestem bardziej przekonany za pronarem poniewaz posiadam juz jeden cignik z ich rodziny i jest on zero awari no wiadomo niekiedy sie trafi ale to pryszcz tanie czesci w porównaniu z zachodnimi no i ja bym chcial ciagnik bez elektroniki bo słyszalem ze komputer może pokrzyżowacz dużo rzeczy i juz nie chodzi . no mf tez jest fajny wygoda rewers no itp . no dawajcie dalej rady który lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

który ogłoszenia śledź komisy odwiedzaj bo najważniejszy jest stan techniczny

 

Do tura to najlepiej by było z rewersem praca o wiele płynniejsza i mniej mecząca

I czemu uparłeś się tylko na te 2 mając wybór o wiele większy ??

 

 

 

no tak jakos wyszlo moze dlatego ze sa tansze a nie takie drogie i za te pieniadze sa wmiare dobre i komfortowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie porównuj komfortu MF-a do Pronara bo to zupełnie inna bajka, MF będzie dużo oszczędniejszy, i jeśli to ma byc ciągnik tylko do tura to wybrałbym 3050 bo to będzie najniższe spalanie, częśc tych ciągników ma klimatyzowaną kabinę z przyciemnianymi szybami oraz rewers czyli na przód zdecydowanie wysówa się MF, jeśli kupisz mf-a z zachodnim turem to też będzie super, ponieważ tur będzie raczej na pewno na dżojstik, oraz może zdarzyc się w nim samopoziom. Jeździłem trochę ts pronarem i komfort był naprawdę mizerny, w MF-ie na pewno lepsza skrzynia (w 80KM pronarze trzeszczą biegi). No i moim zdanie m z tych ciągników MF ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clasior    0

Bierz MF-a Sam chcę sobie taki kupic ;]

U wujka taki jest, jedyną wadą tej seri jest skrzynia ale 16x16 sie nie psuje u wujka działa i nic się nie dzieje Ma tura :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do oszczędności pronara to również złego słowa nie można powiedziec, nie jest pod obciążenie to dużo nie spali, jakiego masz w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

z każdym ciagnikiem jest tak samo jak trafisz na skarbonkę to masz pecha ale mf jest 100 razy bardziej komfortowy niż pronar wójek ma 82SA to nie narzeka ale mówi ze za głośno w kabinie i że jakoś biegi się kleszczą natomiast jeden gostek jeżdzi takim z beczką to niby się psuje ale cały czas po asfalcie zasuwa pola to on nie widział :lol: chociaż pronar ma wielki plus bo jest ciężki i z uprawowo siewnym radzi sobie bez problemu i ma bardzo dobry uciąg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Nie porównuj komfortu MF-a do Pronara bo to zupełnie inna bajka, MF będzie dużo oszczędniejszy, i jeśli to ma byc ciągnik tylko do tura to wybrałbym 3050 bo to będzie najniższe spalanie, częśc tych ciągników ma klimatyzowaną kabinę z przyciemnianymi szybami oraz rewers czyli na przód zdecydowanie wysówa się MF, jeśli kupisz mf-a z zachodnim turem to też będzie super, ponieważ tur będzie raczej na pewno na dżojstik, oraz może zdarzyc się w nim samopoziom. Jeździłem trochę ts pronarem i komfort był naprawdę mizerny, w MF-ie na pewno lepsza skrzynia (w 80KM pronarze trzeszczą biegi). No i moim zdanie m z tych ciągników MF :lol:

 

to ile mf spali gram ropy na kilowat podaj konkrety a nie PRONAR 82TSA spali 225 g/kWh a podj konkrety mf'a a nie ogólnikami dajesz

 

krycha094

 

Napisano wczoraj, 14:12

z każdym ciagnikiem jest tak samo jak trafisz na skarbonkę to masz pecha ale mf jest 100 razy bardziej komfortowy niż pronar wójek ma 82SA to nie narzeka ale mówi ze za głośno w kabinie i że jakoś biegi się kleszczą natomiast jeden gostek jeżdzi takim z beczką to niby się psuje ale cały czas po asfalcie zasuwa pola to on nie widział chociaż pronar ma wielki plus bo jest ciężki i z uprawowo siewnym radzi sobie bez problemu i ma bardzo dobry uciąg

przemek1025a

 

kolejna sprawa nowy Pronar 82 TSA kosztuje w granicach 90 tys PLN to co wy chcecie za te pieniadze.... W tym ciągniki jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale co mają g/kWh do l/h? :D Mam gazetę w której są testy ciągników i wynika z niej że spalanie l/h wraz z większymi obrotami rośnie a g/kWh spada, a rośnie dopiero powyżej 2000 obrotów/min. np. fendt 930 spala 230 g/kWh i co z tego jak w rzeczywistości spala ponad 40l na h :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

jaki jesteś ale fend 930 w ciągu godiznu zrobi np 10ha i spalanie wychodzi 5 litrów czy mniej nie rozumiesz tego 82tsa w orce spali około 12-15 litrów zależnie od warunków, ziemi, sprzętu


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj