charles

Siewnik Meprozet-Opinie

Polecane posty

torpedo    341

Troche odswieze temat.

Na Agrotechu w Kielcach siewnik Meprozetu wystawiala firma Premium Trade. Konstrukcja bardzo fajna, ale jakosc powloki lakierniczej rzucila mnie na kolana, po prostu traaageeediaaaa :( Wszystko jestem w stanie zrozumiec, ale nie glupiego odstraszania klientow w tak idiotyczny sposob. Siewnik wygladal, jakby malujacemu konczyla sie farba i musial strasznie na niej oszczedzac. Mysle, ze koszty produkcji nie wzroslyby jakos okrutnie, gdyby rzucili na taki siewnik jedna puszke lakieru wiecej!

A moze jestem przewrazliwiony i tylko mnie takie partactwo zszokowalo?

Czy ktos jeszcze ogladal ten sprzet?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Popieram jakość lakieru zero, mój wygląda jakby samym podkładem pryśnięty. Totalny brak efektu dla oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Z tym lakierem to fakt-nie błyszczy.Ale jak na razie po trzech latach nie widzę żeby miał zamiar korodować.

jednak gdy ja kupowałem to płaciłem niecałe 8tyś a poznaniak kosztował wtedy ponad 11 tyś.Wadą meprozetów

a przynajmniej mojego egzemplarza są pękające gumy na rurkach pod koszem zasypowym.Pękły mi dwie,dopasowć

je można od poznaniaka,jednak zamówiłem orginałów kilka.Koszt z przesyłką 6pln sztuka.Będę nim siał niedługo

łubin,podzielę się potem wrażeniami,jak sobie poradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Witam na forum, od dłuzszego czasu podgladam ale wkoncu zebrałem sie i zarejestrowałem :)

 

Ostatnio ogladałem ten siewnik, zaniepokoiło mnie płaskie dno w skrzyni, nie ma żadnych profili lejowych ani nawet zastawek tylko sama płaska blacha.

Z doświadczenia wiem ze przy siewie rzepaku zwłaszcza na nawrotach i trenach z sporym nachyłem nasiona jeżdżą po skrzyni. Najbardziej uciażliwe jest to pod koniec wysiewu kiedy mamy juz kilka kilo w siewniku, a jak wiadomo cena nasion rzepaku jest taka ze kupuje sie "na styk" (cena jednostki siew. to najmniej 80zł)

Jak jest to u was, jest tak jak napisałem czy moze nie jest tak źle.

 

Pozdrawiam, Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ja mam 3 metrowego meprozeta i płaskiego dna nie mam :blink: a co do przegród to przy siewie rzepaku by się przydały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

przy tym siewniku najbardziej mi brakuje hydraulicznych znaczników które stawały by do pionu a nie tylko znajdowały się w poziomym położeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

a właśnie odnośnie tych przegród w tym siewniku, ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać, bo nie długo siewy rzepaków sie rozpoczną a takie przegrody byłyby dużym pomocnikiem w sianiu rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Czy w tym siewniku coś trzeba przestawić żeby siać rzepak, gdzieś czytałem że trzeba przestawić jakieś zębatki. Sąsiad twierdzi że powinien wysypywać ziarenka z góry. Siejecie na wszystkie redlice , czy tylko na część. Mieszacie z czymś rzepak, bo wydaje mi się że ze 2 kg to zostanie na dnie i nie zostanie wysiane? Mam taki siewnik ale nigdy jeszcze nie siałem rzepaku, a dla płodozmianu chciałbym spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad73    4

Ja chcę kupić meprozeta S 107/1 i tak jak kolegę wyżej interesowało by mnie jak rozwiązany jest wysiew rzepaku w nich , a może ktoś ma ten siewnik ze sterownikiem,ścieżkami i znacznikami przedwschodowymi. Ciekaw jestem jak to funkcjonuje w meprozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Posiadam takową wersję. Co do wysiewu rzepaku to trzeba zamienić 2 koła zębate miejscami i tyle. Sterownik bardzo ułatwia życie B) i to jest chyba najlepsza rzecz w tym siewniku :).Ścieżki technologiczne załączane są elektrycznie poprzez sterownik który zlicza ilość zmiany kierunku znaczników i w odpowiednim przejeździe załącza ścieżki i opuszcza w tym samym czasie co znacznik znaczniki przedwschodowe. Do całej Hydrauliki w siewniku przy pełnym wyposażeniu jest dodawany dodatkowy rozdzielacz który wszystkim steruje. Jedyny - jaki w tym siewniku widzę to według mnie trudność w ustawieniu ilości kg/ha jest specjalna rynienka i wszystko robię tak jak w instrukcji ale na polu zawsze wychodzi co innego niż na wadze. Jak coś jeszcze was interesuje to w miare możliwości postaram się odpowiedzieć na wasze pytania B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad73    4

Dzięki MOCHER za pomoc :) , mi przy poznaniaku w próbie kręconej też przeważnie wychodziło coś innego na wadze i w polu <_< ale ilość wysiewu na ha. można sprawdzić już w trakcie siewu dzieląc wysiane ziarno przez hektary wskazane na sterowniku (oczywiście w przybliżeniu) . Mam jeszcze kilka pytań: ile ha.ten siewnik już u Ciebie zasiał, czy jesteś zadowolony z jakości siewu rzepaku i zbóż, czy miałeś już przy nim awarię, czy to prawda że do jego skrzyni nasiennej wchodzi 550 kg. pszenicy :rolleyes: . Przeprasza że zawracam Ci głowę tymi moimi pytaniami i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Ja mam siewnik SO69/2b 2,5 m pszenicy wchodzi 200 kg, i nie bardzo wiem gdzie jest ta rynienka do kreconej próby wysiewu, elektroniki też nie mam wszystko robię ręcznie. W instrukcji nie znalazłem nic na temat zamiany kół zebatych, domyślam sie że to te od napędu od koła. Ale interesuje mnie czy mieszasz z czymś ziarna rzepaku, czy wysiewasz same i czy wszystkimi redlicami. W instrukcji jest napisane że powinno sie co 3, ale przeczesuje agrofoto i tutaj radza żeby siać każdą redlicą. Ale jak ustawić w siewniku, żeby wysiać 3,5 - 4 kg rzepaku jakoś tego nie widzę. Ogólnie jestem zadowolony z siewnika, chociarz dość często łamią mi się zagrniacze (2 na rok) i pękają plastikowe rurki, ale to raczej wynik nie do końca dobrze doprawionej gleby gdy są bryły. Ale może meprozet S 107/1 to inna technologia. Mocher sterownik załatwia wszystko - i odległość den i norme wysiewu?

Co to jest znaczniki przedwschodowe?

Pozdrawim.

Edytowano przez asso2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad73    4

asso2@ co do wysiewu rzepaku to nie będę się wypowiadał bo nie siałem tym siewnikiem ale mogę odpowiedzieć w temacie tego sterownika bo przekopałem internet. Na sterowniku przerzucasz znaczniki (hydraulicznie), sterownik zlicza te przerzutki znaczników (zmiana znacznika jeden przejazd) i w ustawionym przez ciebie przejeździe włącz ścieżki i znaczniki przedwschodowe. Przy siewniku jest rozdzielacz za pomocą którego sterownik przełącza te znaczniki boczne i przedwschodowe. Sterownik pokazuje też szybkość jazdy, ilość zasianych hektarów i wydajność. Ten sterownik raczej nie reguluje ilości wysiewu ziarna a co do znaczników przedwschodowych to są znaczniki za siewnikiem które opuszczane są w tym samym przejeździe co ścieżki i wtedy widzisz gdzie masz jechać np. opryskiwaczem zanim jeszcze rośliny wzejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Wielkie dzięki konrad73, taki sterownik to fajna rzecz, ja radzę sobie bez. Przez pierwsze 2 lata znaczniki przestawiałem ręcznie jak miałem podniesiony siewnik na końcu pola, teraz nabrałem wprawy i z nich nie korzystam, a ścieżki zamykam ręcznie. Nawet mi to odpowiada bo zawsze sprawdze ile wysiałem i ewntualnie coś skoryguję. Znaczniki przedwschodowe u mnie nie miałyby zastosowania, do tej pory nie pryskam bezposrednio po siewie, czekam aż widac ścieżki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Dzięki MOCHER za pomoc :) , mi przy poznaniaku w próbie kręconej też przeważnie wychodziło coś innego na wadze i w polu <_< ale ilość wysiewu na ha. można sprawdzić już w trakcie siewu dzieląc wysiane ziarno przez hektary wskazane na sterowniku (oczywiście w przybliżeniu) . Mam jeszcze kilka pytań: ile ha.ten siewnik już u Ciebie zasiał, czy jesteś zadowolony z jakości siewu rzepaku i zbóż, czy miałeś już przy nim awarię, czy to prawda że do jego skrzyni nasiennej wchodzi 550 kg. pszenicy :rolleyes: . Przeprasza że zawracam Ci głowę tymi moimi pytaniami i z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

W sumie to już koło 50 ha pewnie zasiał, jak na razie to ładnie sieje nie miałem żadnej najmniejszej awarii (nawet powietrze z kół nie schodzi B)) W moim wchodzi coś ponad 200 kg. Siewnik ten mam w zestawie z agregatem Grano system tutaj można sobie obejrzeć jak to wygląda w realu ;)http://www.youtube.c...?v=p-qJ59AibuI. Myślę że siewnik za taką kasę jest dość dobry.

 

Ja mam siewnik SO69/2b 2,5 m pszenicy wchodzi 200 kg, i nie bardzo wiem gdzie jest ta rynienka do kreconej próby wysiewu, elektroniki też nie mam wszystko robię ręcznie. W instrukcji nie znalazłem nic na temat zamiany kół zebatych, domyślam sie że to te od napędu od koła. Ale interesuje mnie czy mieszasz z czymś ziarna rzepaku, czy wysiewasz same i czy wszystkimi redlicami. W instrukcji jest napisane że powinno sie co 3, ale przeczesuje agrofoto i tutaj radza żeby siać każdą redlicą. Ale jak ustawić w siewniku, żeby wysiać 3,5 - 4 kg rzepaku jakoś tego nie widzę. Ogólnie jestem zadowolony z siewnika, chociarz dość często łamią mi się zagrniacze (2 na rok) i pękają plastikowe rurki, ale to raczej wynik nie do końca dobrze doprawionej gleby gdy są bryły. Ale może meprozet S 107/1 to inna technologia. Mocher sterownik załatwia wszystko - i odległość den i norme wysiewu?

Co to jest znaczniki przedwschodowe?

Pozdrawim.

 

U mnie w instrukcji tez nic nie pisze na temat zmiany kół, ale byłem u sąsiada któregoś pięknego dnia i mówi, że w gazecie jest twój nowy siewnik masz poczytaj sobie i tam właśnie było napisane że do wysiewu rzepaku należy zmienić koła zębate i tak popatrzyłem u siebie w siewniku to tylko to od napędu koła właśnie idzie zamienić miejscami i jak się to zrobi to aparat wysiewający trochę wolniej się obraca. Ja na pierwszy ogień to rzepak właśnie siałem i siałem co 3 lejkę tak jak napisali ale przesadziłem wtedy z kg/ha i teraz co 2 sieje już i do tej pory nie mieszałem z niczym rzepaku tylko miałem pomocnika który jeździł na siewniku i pilnował czy wszędzie tam gdzie powinien być rzepak to był, wiem że tak dobrze wszyscy nie mają więc jak coś to można wziąć z poprzedniego sezonu rzepak i wyprażyć go na blasze w piekarniku i np. siejąc 3 kg/ha to nastawia się np 6 kg/ha dosypując 3 kg tego prażonego i wymieszać dokładnie. we wrześniu wysiałem niecałe 3 kg/ha więc jakoś się da B) . Sterownik nie niestety nie pomaga w ustawianu ilości kg/ha a szkoda :(

 

asso2@ co do wysiewu rzepaku to nie będę się wypowiadał bo nie siałem tym siewnikiem ale mogę odpowiedzieć w temacie tego sterownika bo przekopałem internet. Na sterowniku przerzucasz znaczniki (hydraulicznie), sterownik zlicza te przerzutki znaczników (zmiana znacznika jeden przejazd) i w ustawionym przez ciebie przejeździe włącz ścieżki i znaczniki przedwschodowe. Przy siewniku jest rozdzielacz za pomocą którego sterownik przełącza te znaczniki boczne i przedwschodowe. Sterownik pokazuje też szybkość jazdy, ilość zasianych hektarów i wydajność. Ten sterownik raczej nie reguluje ilości wysiewu ziarna a co do znaczników przedwschodowych to są znaczniki za siewnikiem które opuszczane są w tym samym przejeździe co ścieżki i wtedy widzisz gdzie masz jechać np. opryskiwaczem zanim jeszcze rośliny wzejdą.

 

Sterownik pokazuje jeszcze czas pracy danego pola i ma jeszcze funkcję zmiany i zapisywania w pamięci 3 działek B)

Tutaj są z tyłu znaczniki przedwschodowe

post-29166-0-84510100-1358556612_thumb.jpeg

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad73    4

To Ty MOCHER masz siewnik ze skrzynią nasienną 350 l., a ja myślałem że tego o pojemności 700 l. ziarna (jeśli do twojego 350l. wchodzi 200 kg. to do tego 700l. powinno wejść ok. 400 kg ) bo takie też są i takiego właśnie mam zamiar kupić. Ten siewnik będzie chodził z agregatem półzawieszanym więc nie muszę się bać że będzie za ciężki i ciągnik mi go nie podniesie. Mam jeszcze ostatnie pytanie, bo ten mój agregat jest dość długi (coś ok. 4 m.) i nie wiem czy te przewody od sterownika do siewnika mi wystarczą, te hydrauliczne to jakoś bym sobie przedłużył ale przy tych od elektroniki nie chciał bym za bardzo manipulować. Ten przewód musiał by mieć chyba co najmniej 4,5 m. Czy on jest taki długi ;)?

Edytowano przez konrad73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

myślę, że w tej wersji 700l to wejdzie tak 450- 500 kg tak przypuszczam. Co do przewodu to agregat aż tak długi chyba nie jest aczkolwiek nie mierzyłem jego długości więc nie wiem ale przewodu tak ze 30 cm więcej jak by było to by było trochę wygodniej, ale z tym jak coś to i tak nie będzie większego problemu bo to jest standardowe wyjście RS232 takie jak w komputerach występuje więc śmiało dokupisz sobie przedłużkę czy to w elektronicznym sklepie czy na allegro, a drugi od zasilania to jest dłuższy tak z 50 cm i jest z końcówką od zapalniczki samochodowej. te przewody co były przy siewniku to są takiej długości nic nie przedłużałem jedynie od hydrauliki musiałem przedłużyć, bo były za krótkie

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja mam siewnik z wieksza skrzynią i 500 kg przenicy wchodzi smiało a moj komputer nie zlicza dokladnie ha wiem ze posiałemwiecej bo dlugosć pola razy szerokosć robocza to wychodza mi ary a na kom jest co innego i nie wiem czym to jest spowodowane bo kolo raczej nie ma poslizgu ale nie ukrywam kolo z protektorem bylo by lepsze niz to od osobówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

a ustawiałeś komputer? bo u mnie też oszukiwał i nie miałem instrukcji do niego ale mi przysłali później i ustawiłem tak jak tam pisało i już teraz elegancko liczy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Dzięki Mocher, a po sianiu rzepaku na koniec ile zostaje ziarna którego nie da sie wysiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

trudno mi powiedzieć ile zostało bo cały czas jak siałem to tato jeździł na siewniku i cały czas pilnował i przegartał i wysieliśmy praktycznie do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constantin    0

Witam, mam takie pytanie, czy jak się kupuje ten siewnik ze ścieżkami elektrycznymi to już dają ten komputer, czy dopiero jak się kupuje ten na "wypasie" ze ścieżkami elektrycznymi i przedwschodowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

jesli kupujesz siewnik z sciezkami technicznymi to od razu dostajesz komp.

 

a ustawiałeś komputer? bo u mnie też oszukiwał i nie miałem instrukcji do niego ale mi przysłali później i ustawiłem tak jak tam pisało i już teraz elegancko liczy B)

kolego w jaki sposób ty ustawiałeś ten komp przeciez on juz sam powinien być ustawiony przeciesz on szczytuje dane z kola z siewnika a nie z ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

w ustawieniach w kompie był chyba z tego co pamiętam zaniżony obwód koła u mnie, a poza tym to szerokość siewnika też można tam ustawić i liczbę zębów na zębatce tylko już nie pamiętam której. Teraz to już pokazuje idealnie tyle ile ma pole to i tyle wychodzi na kompie. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14
Napisano (edytowany)

to nie wiem jaki ty masz komp skoro umiesz takie rzeczy w nim ustawic mozesz zrobic zdjecie swojego komputera

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj