charles

Siewnik Meprozet-Opinie

Polecane posty

mocher to ty nie podłączasz wogóle przewodów od hydrauliki ??? i ścieżki w jaki sposób załączasz tym sterownikiem??? i nie jest do tego potrzebna hydraulika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

nie wogóle nie używam hydrauliki, w sterowniku nastawiam ja chce zrobić ścieżki np. 4-1; 5-1; 6-1 jedynka to zawsze ścieżka, klikam parę razy na 1 ja ma mi zrobić ścieżki a potem przestawiam na obojętnie jaki numer i już sieje normalnie. Hydrauliki nie trzeba bo ścieżki są na elektromagnesach więc sterownik sam je załącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

@ mocher ma po prostu swój sposób ale do takiego sposobu trzeba być spokojnym i opanowanym i niestety trzeba myśleć o tym co się robi.

dla mnie ten sposób odpada bo bym sie zapomniał zamknąć a jeszcze gorzej bym zrobił jak bym zapamniał otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

@ bocecek087 hehe tak trzeba być spokojnym i opanowanym B) no i trzeba myśleć o robocie a nie o niebieskich migdałach :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

z mojej obserwacji tym siewnikiem nie posiejesz qq ten aparat wysiewający na to nie pozwoli no chyba ze bedziesz siał ją w tych samych odległościach co zboże czyli 12 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constantin    0

Dzięki za odp:), niektóre lejki bym pozamykał, jak to robiłem w poznaniaku;) tylko nie wiem jak te denka sprężyste ustawić i wysiew na tym kółku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redaa    0

Znaczniki przedwschodowe są podnoszone hydraulicznie czy elektrycznie?

Jaki jest tam założony siłownik?

 

Pozdrawiam

Andrzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Mam pytania odnośnie siewnika Meprozet S107:

1. Czy spulchniacze śladów ciągnika (komplet 4 szt.) i belka zaczepowa są wyposażeniem standardowym?

2. Czy bez pomostu (schodków z tyłu) ciężko załadowywać ziarno z worków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

1. wydaje mi sie ze sa wyposazeniem standardowym

2. chyba ciezko bo wchodzi miedzy redlice i zgarniacze moze byc ciezko, mozna sie przewrocic , nogi pokaleczyc ;)

 

ja kupilem ten siewnik miesiac temu i nie mialem jeszcze okazji go uzywac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

konrad451 dzięki za odpowiedz ;) No to narodziły się kolejne pytania i wątpliwości:

1. Możesz zdradzić cenę (może być na PW) i co z wyposażenia brałeś, gdzie robiony zakup?

2. Można kupować od razu z fabryki, może było by taniej?

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

1. cena to 12 900, chcial 13 800 na poczatku ;) , wyposazenie to pomost i znaczniki hydrauliczne, wiecej nie potrzebuje :) kupowalem w łukowie.

2. dzwonilem do fabryki ale przekierowywali mnie od jednego do drugiego i stracilem cierpliwosc i rozlaczylem sie :) mysle ze duzo nie zaplacilem za ten siewnik z takim wyposazeniem i cena prosto z fabryki moze byc niewiele nizsza. pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Dzięki za informacje. :) Jak masz znaczniki hydrauliczne to faktycznie tańszego nowego siewnika nie wyrwie się. B) Ale i tak za drogi to sprzęt przecież na takie pieniądze był by porządny używany samochód który używa się na co dzień, a siewnik dwa razy w roku. Tyle kasy, a zwykłe opony (patrząc na foto ogłoszeń) powinny być z protektorem tzw. jodełki. przecież koła mogą się ślizgać bo mała średnica. A z fabryką to nie wiadomo jak by było z transportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja mam s107/1 z ta duza skrzynią i komputerem nie nazekam na niego jest bardzo precyzyjny wiec zadnego poslizgu koła tam nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

szczerze mówiac to nir porównuje i tą tabelkąmamswoje notatki z ubiegłych lat i na tym sie wzoruje ale kazda odmiana inaczej wychodzi powiem ci ze tez jest róznica czy siejesz swiezo zaprawianym zbozem czy tez kilku dniowym ja do pruby to jestem dobrzr przygotowany bo mam kolbe przy kole i wiadro z wagą elektroniczna wiec czasem i na polu robie prube jak mi sie chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj