Zetor53400

Wszystko o hodowli świń

Polecane posty

Zetor53400    2

Przemaglowałem całe forum na temat trzody, i nie znalazłem odpowiedzi na pytania dotyczące rozpoczęcia hodowli i wszystkiego o jej kontynuacji. Z racji wieku i rosnącej ciekawości chciałbym się nieco dowiedzieć o tej hodowli. Chciałbym się dowiedzieć następujących rzeczy:

1)Ile macior jest potrzebnych aby mieć ok. 200 sztuk prosiaków ??

2)co jest wygodniejsze i zdrowsze dla świń, chlewnia na głębokiej ściółce czy na rusztach ??

3)ile kg zboża zje w ciągu roku maciora, a ile prosiak od 25kg do 110kg ??

4)Od jakiej ilości macior opłacalna jest ta hodowla ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

w ciągu roku żeby mieć 200 prosiaków to wystarczy +/- 7 ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1)Potrzeba około 12 macior.

2)Ogólnie na ściółce nie ma problemów ze schorzeniami nóg. Ściółka ma lepszy wpływ na rozwój małych świniaków, ponieważ stwarza to warunki podobne do naturalnych(świniaki ryją w słomie). Świniaki na słomie mają mniejszą skłonność do kanibalizmu, słoma pośrednio jest paszą. Wadą ściółki jest pozyskanie słomy, co generuje koszty. Chodzi o prasowanie i zbiór. Okresowe wywożenie obornika i przywożenie słomy, szczególnie to drugie jest niekorzystne w zimie. Chlewnia na ruszcie jest droższa na etapie budowy, ale nie generuje tyle kosztów związanych z odchodami, jedynie wywóz gnojowicy. Mam tuczarnie na ruszcie, niestety zdarzają się przypadki agresji i schorzenia nóg. Gdybyśmy mieli w przyszłości stawiać chlewnie, to tylko i wyłącznie na głębokiej ściółce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Od 12 macior tylko 200 szt ? Coś mi się tu nie zgadza bo weźmy niech tylko locha ma średnio 10 szt w miocie ( choć w tych czasach to za mało) razy tylko 2 mioty w roku to daje 20 szt od lochy i to razy 12 loch to już jest 240 sztuk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomyłka obliczeniowa. dry.gif Średnio licz 20-22 na rok, bo wiadomo, część padnie w czasie hodowli(w mniejszym bądź większym stadium rozwoju). Jednak przystawianiu budynku lepiej postawić z rezerwą, gdy osiąga się wprawę to wiadomo, że prosiaków jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

A z tych 12 macior miałbym 200 prosiaków na rok, czy tak ??. a ile razy w ciągu roku maciora daje prosiaki ??

 

To zależy w jakim wieku będziesz odsadzał prosiaki i po jakim czasie lochy będą wchodziły w kolejna ruje ale na początek możesz liczyć 2 mioty w ciągu roku. Ale mimo wszystko budynek musi mieć jakieś rezerwowe kojce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Aha a jak to jest z żywieniem macior ?? Wystarczy im zwykła śruta ze swojego zboża czy może lepsze by były gotowe pasze ?? I zyt wogole to ma przyszłość ?? Mowie tu o hodowli ok. 400 sztuk rocznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Zwykła śruta nie wystarczy trzeba dodawać koncentraty lub premiksy i ułożenie receptury lepiej powierzyć doświadczonemu żywieniowcy, a z gotowymi paszami bywa rożnie u mnie np bywało tak ze co dostawa to się skład różnił a i cena jest dość wysoka. A co do opłacalności to trudno powiedzieć bo to POLSKA tu nigdy nic nie wiadomo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A ile orientacyjnie by kosztowała tuczarnia na 200 prosiaków w cyklu ?? Pomieszczenie na maciory by się znalazło. Tylko jeszcze ile by kosztowało przystosowanie pomieszczeń dla macior ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciężko powiedzieć dużo zależy od tego jakie wyposażenie wybierzesz. Jaki rodzaj budynku to będzie. Ogromny wpływ na końcowy koszt ma wkład własnej pracy w budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Pytam się tak z ciekawości i jak już to ściółka na pewno głęboka i by były jeszcze 4 kojce po 50 sztuk, kojce po jednej stronie i to chyba wsio. A teraz pytanie do tych co niedawno budowali chlewnie na głębokiej ściółce, a mianowicie czy musieliście budować płytę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem ale 3 lata temu na ponad 1000 sztuk.

Chyba nie trzeba teraz płyty budować. Ale jak my robiliśmy to unia połowę zwracała to się zrobiło i nie żałujemy ;)

no to tak najlepiej;

2 karmiki na boks

2 wentylatory na całą komorę tzn 3 boksy.

Najlepiej mieć ganek przejściowy u góry który jest zrobiony z rusztów i wentylacja zaciąga powietrze z pod rusztów, oczywiście na dworze muszą być klapy uchylne.

ściany pomiędzy boksami 160cm starczy


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

My przerobimy stodołę na głęboką ściółkę, schody są i tam będą znajdować paśniki, zrobimy podwieszany strop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

marcin200711@ a na ile sztuk masz kojce i jakich są one wymiarów ?? A ile ha trzeba by mieć aby utrzymać te 400 sztuk w roku ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi maciorami to jest różnie bo nieraz jedna będzie miała 18-20 a wychowa połowę a inna 2-3 i jeszcze zagniecie albo drugim razem się nie polocha i d*pa blada rok zleciał a tu ani jednego prosięcia po maciorze nie masz trafi ci się więcej takich sztuk i całe wyliczenia dają w łeb, a inne znowu mogą mieć 2 razy do roku po12-18 i tyle wychować ale wtedy są mniejsze prosiaki i dużej trzeba je odchować, ja bym zakładał że najlepiej to jest 8-10 prosiaków z każdego miotu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor53400 chlewnia ma szerokość 14.5 metra w środku to boks będzie miał około 13metrów długości a szerokości 4.5 metra prosiaków po odsadzeniu to spokojnie kładziemy do 130 sztuk oczywiście można więcej ale my odsadzamy największe takie partie na boks. a tuczników do 80 na boksie.Nie wiem ile ha potrzeba na 400 sztuk bo ja mam 70 ha ale jest to za mało na moja produkcje bardzo dużo kupujemy zboża.Ja rocznie przy 13 boksach odstawiam

2000 sztuk tucznika.Chlewnia ma długość 70metrów


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Słuchajcie, trafiłem na dobry temat. Mianowicie na wiosnę lejemy fundamenty i sypiemy piasek pod wylewkę itd. na chlewnię na głębokiej ściółce, około lipca/sierpnia będziemy wykonywać resztę prac tj. postawimy ściany wylewki zrobimy i pokryjemy dach. Czyli w najlepszym układzie w drugiej połowie 2010 roku będziemy już wpuszczać świnie. Ma się to odbywać w systemie otwartym. Budynek jedną stroną będzie przylegał do starego, a wymiary jakie mogę maksymalnie zrobić to 16 metrów długości oraz 10 szerokości, chcemy w nim zrobić trzy kojce ( każdy około 5 metrów wewnątrz), opróżnianie obornika tylnymi wrotami TUR-em, korytarz do chodzenia (paszowy) tylko symboliczny, bo będzie paszociąg, a korytarz tylko do wejścia, i awaryjnie z wiadrami połazić. I teraz moje pytanka, mam nadzieję że mi pomożecie :

 

1) Ile sztuk można na raz utrzymywać ( od wagi ok. 20 kg-120kg, wszystkie w jednej grupie wiekowej) ?

2)Jak długo trwa intensywny tucz od 20 kg do 120 kg (przy dobrze ułożonej dawce żywieniowej)?

3)Jaka musi być różnica wysokości między spodem boksu a stołem paszowym ?

4)Ile cm. obornika wytworzą tuczniki w ciągu jednego cyklu.

5)Ile balotów słomy na jeden cykl będzie potrzebne ?

 

Sporo tych pytań, ale jestem pewny że mi pomożecie , Pozdr :lol:


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

1)jeśli podzielisz to na 3 kojce to w każdym możesz gdzieś chować około 40szt(max)

2)od 20kg w moim przypadku do 100-120kg tucz trwa około 4msc, wiadomo jedne są prędzej a jedne później.

3.W mojej chlewni różnica wynosi 2 pustaki plus 10cm

4 Zazwyczaj dzielą oni sobie na połowę buchtę połowa sucha połowa mokrego, no ale możesz liczyć średnio na całą buchtę około 80cm

5.Co do balotów ciężko określić wiadomo latem idzie mniej zimą więcej ale powiem że sporo idzie tej słomy w twoim przypadku jeden balot musiał byś dać tak na powiedzmy tydzień bo jeśli kostki to 2 dziennie

A teraz kilka dobrych rad:

1.stosuj smoczki do wody z poidłami aby nie potrzebnie spuszczali wodę,

2.Polecałbym karmiki na tucz mokry

3.Rogi każdej buchty warto otynkować grubszą warstwą betonu lub zastosować coś innego, np jakie obicie

4.Zamiast robienia schodów do stołu paszowego wystarczy zrobić skos pod odpowiednim kontem co 20cm zagłębienie aby świnia miała gdzie się zaprzeć przy wchodzeniu.

5 No i wiadomo dobra wentylacja (kominy jaki wentylator, dobrze uchylane okna)

Jeśli będziesz chciał to będę mógł ci podesłać foty moich chlewni jedna na 150szt a druga na 200szt jak mam wykonane


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Ok dzięki za pomoc. Jak możesz to wrzuć mi te foty bo kiedyś ci miałem napisać, ale za pomniałem. Piszcie AF-wicze, za każdą kolejną odpowiedź będę bardzo wdzięczny ( im więcej dobrych hodowców się wypowie, tym moja wiedza będzie lepsza). :lol:


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Również chcem poprosic o pomoc w hodowli tuczników, co i jak. Bo chcem się przeksztalcic z bydla w tuczniki. Prosze o rady. Jak karmic? Czym? ile jeden tucznik moze zjesc?? I czy chlewnia na glebokiej sciólce bedzie dobra?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

No karmić to odpowiednimi mieszankami pasz i koncentratów ile tucznik jeden zjeść to nie wiem ale powiem ci tak mi dzienie idzie 1000kg paszy +- na 700szt


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

kobra89 :

Po pierwsze pomyśl o odpowiedniej rasie świń, potem czy prosiaki będą z własnej hodowli, czy też będą pochodziły z zakupu.

Pasza to kolejny czynnik decydujący o dalszym etapie rozwoju. Znasz możliwości posiadanych przez Ciebie gleb, więc zastanów się w jaką ilość ton dasz radę się zaopatrzyć i jakie to będą rośliny (pszenżyto, pszenica, jęczmień, żyto, łubin, groch itp).

Dodatkowo zboże może pochodzić z zakupu, bądź też można wybrać wariant żywienia paszami pełnoporcjowymi.

Potem wybór pomiędzy żywieniem na koncentratach a premiksami+soja(bądź wcześniej wspomniany groch, peluszka, łubin). Wybór produktów na rynku jest ogromny, wystarczy poczytać broszury i praktykować.

Jak karmić? Najkorzystniej i najwygodniej żywienie "do woli".

Ile tucznik może zjeść? Średnie zużycie paszy na 1kg przyrostu waha się wokół 3 kg/sztuka w przedziale od masy 20 do 105 kg.

Chlewnie na głębokiej ściółce jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzięki wielkie, bo mam 20ha ornej w tej chwili i z tego areału udało by mi się wyprodukować jakieś 90ton. Gdyż gleby są słabe co tu gadać 4-5klasa. Sieje jak zawsze: łubin, mieszanka straczkowo-zbożowa (jęczmień+pszenica+owies+peluszka),

pszenżyto i pszenica. No z tego co wyliczyłem to z własnej paszy utrzymam jakieś 200 sztuk rocznie.

Prosiaki na początek myślę kupować najlepiej Holenderskie chcę.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

90 ton + koncentraty to = około 105, 110 ton.

Na tym to utuczysz ok 300 sztuk rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj