Polecane posty

yacenty    3883

Hej, musze zrobić przedłużacz do dmuchawy do silnika 15kW. Jaki kabel musze kupić aby wytrzymał takie obciążenie długoterminowe? Wtyczki i zabezpieczenie w gospodarstwie jest na 32A. Czy kabel 5x3.5mm styknie czy potrzeba 5x10mm? Mówimy tutaj oczywiscie o miedzi, czy są takie przewody typu linka? nie wyobrażam sobie takiego grubego kabla jako drut - jak pozniej zwinąć taki przedłużacz. Z góry dzięki za pomoc elektryków ;) pozdrawiam Yacenty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz skorzystać z takiego wzoru: P=V*A*1,7. Praktyka jest taka, że na każdy 1mm2 kabla przypada 10A prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czyli co 3mm2 wystarczy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ok a teraz pytanie czy kable miedziane 6mm2 są w wersji linka? orierrntujecie się może w jakiej cenie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silnik 15 Kw zasilany jest prądem trójfazowym o napięciu międzyfazowym 380V.Wielkość prądu dla takiej mocy to ok. 12,5 A na fazę.Przy rozruchu prąd jest nieco większy,ale i tak 6mm2 na jeden przewód to dużo.Z pewnością to nie przeszkadza,jednak koszt takiego przewodu jest wysoki i szkoda pakować się w koszty.Ważna jest również długość takiego przedłużacza,gdyż wraz z nią rosną straty wywołane oporem i by je zmniejszyć potrzeba większego przekroju.Moim zdaniem przy odległości nie większej jak 40-50 m wystarczy przewód o przekroju każdego kabla gwarantujący przepływ prądu rzędu 20-25A.Jeśli nie posiadasz instalacji z ochronnikiem różnico prądowym,wystarczy przewód czterożyłowy,który jest tańszy.Tu masz orientacyjne ceny przewodów 4 i 5 żyłowych o róznych przekrojach. http://www.allegro.pl/item850438204_przedluzacz_sila_linka_w_gumie_ow_5x2_5_20m.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dmuchawa ma już instalację na 5 przewodów i tego nie chce ruszac do poki jest na gwarancji. Instalacja w gospodarstwie jest na 4 przewodach zrobiona, więc muszę ja delikatnie przerobić. Przedłużacz do dmuchawy będzie miał 20-25 jutro chcemy z ojcem w miare to pomierzyć tak aby z jednego gniazdka można było obsłużyć 3 magazyny. Myslisz ze takie 2.5 styknie? nie będzie mi się palił? w dmuchawie wtyczka jest na 32A, do tego jest hermetyk czyli IP67 - zastanawiam się czy jest sens pakować się w lepsze zabezpieczenia? czy wtyczka IP67 będzie pasować do gniazda IP44?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Omiń piąty przewód.Nie ma to nic wspólnego z utratą gwarancji.Przerobienie starej instalacji to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa i wymaga głębokiej i kosztownej ingerencji i to całego zasilania w gospodarstwie.Piąty przewód ochronny wymaga albo głęboko wbitej sondy, a najlepiej jak jest połączony ze zbrojeniem w ławie budynku,potrzebne są ochronniki itd.Gdy jest to żle zrobione będą się działy cuda i wieczne problemy z uruchamianiem się zabezpieczeń. .Wystarczy ci czwarty przewód który będzie uziomem.Kabel taki jak ten w linku powinien wystarczyć, a jest w przyzwoitej cenie i masz go pod "nosem" gdyż Świebodzice to rzut beretem . Potrzebne gniazdo bądz wtyk kupisz bez problemu. http://www.allegro.pl/item841854573_przewod_gumowy_linka_ow_4x4_mm2_h05rr_f_promocja.html .Na przedłużacz musi być tzw.kabel oponowy w gumowej osłonie a ten takową posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czyli co kupić gniazdo przenośne na 5 bolców - połączyć ją z kablem 4 zyłowym a z drugiej strony już normalnie wtyczkę 4 bolcową i gniazdo naścienne 4 bolcowe? Jak tu wygląda sprawa tych wtyczek i gniazdek IP44 i ip67? Dmuchawa ma taką wtyczkę: PCE Polska - Wtyczki przenośne IP67 czy ona spasuje do gniazda: PCE Polska - Przenośne IP44 16A-32A


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego jeśli nie chcesz naruszać instalacji dmuchawy to według mnie zastosuj takie zastosowanie otóż musisz mieć wtykę która będzie pasować do instalacji jaką posiadasz czyli z tego co rozumiem to z 4 bolcami do tego ja bym kupił kabel OWY 4x4mm2 lub OW 4x4mm2 a w drugim końcu gniazdo 5 bolcy tak by pasowało do dmuchawy i w tym gnieździe robisz mostek pomiędzy N a PE i będzie chodzić bez problemu. Co prawda nie wszystkie prawa będą zachowane ale podstawowe warunki ochrony owszem. Silnik Twój mam nadzieje że posiada rozruch gwiazda/trójkąt. Kabel 3mm2 przy większym obciążeniu i większych odległościach może okazać się że jest za cienki. Co do tych wtyczek to ważne by gniazdo i wtyczka była na tą samą ilość bolcy i ta sama wielkośćtzn. np 32A. A to IP67 to oznacza tylko tyle że jest niby bardziej szczelne od tego co ma IP44 http://pl.wikipedia.org/wiki/IP_%28stopie%C5%84_ochrony%29 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dokładnie juz sobie wyczytałem co znaczy ip, pytanie jest tylko czy wtyk IP67 wejdzie w gniazdo ip44, czy te plastiki będą kompatybilne bo jak rozumiem długość i grubość bolców powinna byc taka sama, tutaj w przypadku IP67 jest jeszcze cos w rodzaju nakrętki a co do silnika to owszem posiada system trojkat gwiazda


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

chodzi Ci o tą nakrętkę którą wtykę rozpoławiasz to jest tak że tam jest taki mały dzyndzel plastikowy wciskasz go i przekręcasz a ta druga wtyka no to skręcana na wkręty jest. Wejdą na sto procent w siebie IP44 z IP67 bo gabarytowo musi być to samo tzn ta sama grubość bolcy i ta sama średnica plastików. Tak jeszcze patrzę i może być też tak że ta wtyka którą pokazałeś w linku z tą niby nakrętką to prosto do typowych rozdzielnic-skrzynek może być montowana bo tam widzę takie zaczaski poprostu że się wkłada i przekręca by było szczelnie i by nie wyciągnąć od tak i jeśli masz identyczną to musiałbyś sprawdzić jeszcze może lepiej jak to wchodzi do gniazda zwykłego bo szczerze nigdy nie montowałem sam takiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecam zmienić wtyczkę w dmuchawie na taki typ jaki dominuje w twoim gospodarstwie.Wtyk nie ma nic wspólnego z gwarancją,zresztą zawsze możesz go przełożyć,natomiast z moich doświadczeń wiem, że nie ma nić gorszego jak rożne gniazda i wtyki w jednym gospodarstwie.Przedłużacz musi być uniwersalny i pasować do wszystkiego,mnogość różnych typów gniazd powoduje że robi się bajzel i przeważnie tego co potrzebujesz nie masz wolnego pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wymysliliśmy sobie z ojcem ze raz sie zyje i tym sposobem wymienimy sobie wszystkie gniazda ze starych metalowo porcelanowych na plastiki, co za tym idzie trzeba będzie zrobić jakiś krótki przedłużacz przelotkę ze starego na nowe, bądź też wymienić kila wtyczek w maszynach typu wialnia, spawarka, piła cyrkulacyjna itp, ale bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim. W dmuchawie też się od razu zmieni wtyk na 4P IP44 i będzie po kłopocie. Dzięki za porady


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

yacenty zakupiłeś już przedłużkę

Moim skromnym zdaniem ;) 2,5mm2 do zdecydowanie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie kupiłem, czekam na dmuchawe, jak dojedzie to wtedy bede kombinował ale pewnie zmienimy gniazda instalacji juz na nowego typu tak jak koledzy sugerowali


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Gniazda to drugorzędna sprawa. Ważniejszą kwestią w tej sprawie jest dobór przewodu. Do podanej mocy dmuchawy powinieneś zastosować przewód o przekroju 4mm2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Kolega ma sieć cztero przewodową, więc nie jest koniecznie pchanie się w 5x. Przewód 4x4mm2 przy mocy tej dmuchawy będzie maksymalnie obciążony podczas znamionowej pracy dmuchawy, jedynie podczas rozruchu będzie przeciążony. Będzie to przeciążenie chwilowe więc nie powinien się uszkodzić.Ten przewód to minimum jakie można zastosować. Natomiast przewód 4x62będzie z niewielkim zapasem obciążeniowym, co jest jak najbardziej wskazane.

Na co się zdecydujesz to już tylko od Ciebie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silnik 15 Kw zasilany jest prądem trójfazowym o napięciu międzyfazowym 380V.Wielkość prądu dla takiej mocy to ok. 12,5 A na fazę.Przy rozruchu prąd jest nieco większy,ale i tak 6mm2 na jeden przewód to dużo.Z pewnością to nie przeszkadza,jednak koszt takiego przewodu jest wysoki i szkoda pakować się w koszty.Ważna jest również długość takiego przedłużacza,gdyż wraz z nią rosną straty wywołane oporem i by je zmniejszyć potrzeba większego przekroju.Moim zdaniem przy odległości nie większej jak 40-50 m wystarczy przewód o przekroju każdego kabla gwarantujący przepływ prądu rzędu 20-25A.Jeśli nie posiadasz instalacji z ochronnikiem różnico prądowym,wystarczy przewód czterożyłowy,który jest tańszy.Tu masz orientacyjne ceny przewodów 4 i 5 żyłowych o róznych przekrojach. http://www.allegro.p..._5x2_5_20m.html

Od kiedy silnik 15 kW pobiera prąd 12,5A? Przy tej mocy prąd pobierany wyniesie około 30 A. Także przewód powninien mieć przekrój minimum 6mm2 a przy większej długości powinien mieć przekrój 10 mm2 przy pracy ciągłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mam wentylator chodzi z innym medium niż zboże inna też praca (zasysa przed i pcha za sobą) silnik 18,5kW i nie bierze więcej niż 30A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a są wogole kable do przedłużaczy 6 lub 10mm? czy tylko z druta - twarde?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez kuba123456
      Witam jakie oświetlenie ledowe polecacie do ciągnika ? 
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj