matijasek88

Zakup kombajnu zbożowego Fortschritt E 516b

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matijasek88    1

Witam serdecznie!! Zamierzam dokonać zakupu forschritta e 16 B z 88 roku w okazyjnej cenie ( silniczek 8 heder 6,7 m). Jest dobrze utrzymany ogólnie nie ma sie do czego przyczepić. Dodam ze posiadam gospodarstwo o powierzchni 20 ha w jednym kawałku i zależy mi na szybkim obrobieniu tego. Czy jest to dobry wybór? Gółwne zboża jakie uprawiam to przenica i rzepak. Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie? z góry dziękuje za wszelkie porady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16

Mysle że pod tym linkiem zasięgniesz wiecej informacji pozdro ;)

Edytowano przez Matey
link do pewnej stronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

Hm, no przede wszystkim musisz patrzec, od spodu, z góry z boku czy nie jest przegnity, silnik musisz koniecznie sprawdzic, później licznik mtg, ale tutaj jest śliska sprawa, bo cofnac go to nie problem, dlatego porównaj z bieżnikiem opon. Możesz też popatrzec czy był spawany, póżniej podzespoły, łożyska, paski, ale to już jest mniejszy problem, najważniejsze, żeby nie był zgnity, silnik był ok. Posłuchaj też jak pracuje.

 

Idealnego kombajnu nie kupisz, zawsze coś się znajdzie do zrobienia ;P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

A jeśli wolno, czemu chcesz kupic E-516b a nie E-517? 517 są młodsze :unsure:


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Nie polecam sam mam 517 i ciągle popsuty, u sąsiadów podobnie. Mam też 524 z 1993 roku i o niebo lepszy. Ale ida obydwa do żyda- kupiony nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

No to jest oczywiste, że 524 będzie lepszy od E-517, chodziło mi o to, że 517 jest młodsza od 516, 516b.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale kupiłem :rolleyes: ładnie wygląda pasy jak nowe, sieczkarnia założona 3 sezony temu, silniczek ładnie pali, bez żadnych wycieków. Jeżeli będzie pracował tak jak wygląda to powinienem być z niego zadowolony. Zostało mi jedynie sprowadzenie go ok 200km, lecz poczekam z tym do wiosny ze względu na pogodę. Myśle że dojedzie o własnych siłach przy okazji będzie to małe sprawdzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

No to opowiadaj, który rok, ile mtg, jak łożyska? Nie ma wyjścia, musi chodzic dobrze :rolleyes:

Czekamy na fotki


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

oczywiście że wstawię jak tylko sprowadzę:rolleyes: ile ma godzinek natłuczone to niestety nie wiem bo ten licznik przy silniku nie działa ;/ z tego co zauważyłem to do wymiany ma 2 łożyska na takim jakby sprzęgle od sieczkarni ale nie wydaje mi się żeby był jakiś problem z założeniem nowych. Więcej padniętych nie zauważyłem jeszcze... Podajniki oki ,nie jest przegnity bęben nie pogięty tak jak i taki odrzutnik który jest zaraz za nim. Zastanawia mnie wialnia tego kombajnu a mianowicie składa się z dwóch wiatraków na końcach wialni a nie tak jak w moim JD w którym są takie blachy przymocowane do ośki które naganiają wiatr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

Nieważne ile byś chodził i tak wszystko wyjdzie w praniu :rolleyes: Najważniejsze, żebyś potrafił dobrze go ustawic pod zboża/rzepak, masz się kogoś poradzic czy próbujesz samemu?

 

Aha, jeśli Twoje węże od hydrauliki są już popękane lub jeśli masz rurki i są lutowane to radzę Ci to wymienic, koszt niewielki a ile oleju zaoszczędzisz. U nas była dziurka jakby igłą zrobił, a chlapało olejem niemiłosiernie. A weź tu wjedź na styk w bramę bez wspomagania..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

węży to było sporo nowych wszystko suche... zbytnio nie wiem jak go ustawić jak wyjadę w pole to będę kombinował :rolleyes: zastanawiam się nad stołem do rzepaku czy założyć nowy czy kupić drugi heder już ze stołem. Wygoda na pewno większa :)na allegro widziałem po 6 tyś zł kompletne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

Dużo rzepaku siejesz? 6tyś to jest heder+stół tak?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

w tym roku 15ha ;)

tak cały kompletny ze stołem. żeby coś więcej o nim powiedzieć to musiał bym jechać i obejrzeć, ale puki co to sobie daruje niech wiosna przyjdzie:) a wiecie coś może o sitach do niego? na tych co ma można młócić rzepak? wyczytałem kiedyś przypadkowo w necie że ktoś miał do sprzedania również forszajka 516 z "sitami do rzepaku" wymagane są jakieś specjalne;>? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

Na tyle ha to stół do rzepaku Ci się spokojnie przyda

 

U mnie (E-512) pierwsze sito masz żaluzjowe, a dolne otworowe, we Twoim pewnie też tak jest. Te dolne powinno miec otworki do max 5mm (optymalnie około 3mm), my kosiliśmy tak na 7mm to leciało dużo brudu. A te żaluzjowe przy koszeniu rzepaku powinno byc całkiem zamknięte albo delikatnie uchylone. W zasadzie przy całkowicie zamkniętym sicie są takie dziurki, że rzepak sobie przeleci ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

Kupic się da pewnie w każdym sklepie z częściami, ale ile to kosztuje to nie mam pojęcia, ojciec jeszcze nie dzwonił i nie pytał o cene do naszej E-512 ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

czekamy na foty


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Nie polecam e-516

 

no to gościu wniosłeś wiedzę do tematu...

matijasek88 wrzuć foty nowego nabytku proszę.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijasek88    1

jak tylko je zrobię to wstawię :D ale to bliżej wiosny jak go sprowadzę :lol: stoi jeszcze u poprzedniego właściciela zapłaciłem połowę ceny spisałem umowę i gitara;) zamierzam przyjechać nim na kołach a teraz trochę pogoda nie sprzyja no i nie miał bym go gdzie wstawić bo jeszcze mojego nie sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

Mam nadzieję, że poprzedni właściciel nie napsoci ci w kombajnie?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj