ahme999

Zagadki

Polecane posty

Gość   
Gość

gdzie kucharek 6 tam .... - proszę dokończyć zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PFK dokładnie o to chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

1 jabłko zostało szedł mąż z żoną i jej brat

 

Dobrze .

A teraz coś trudniejszego.

Orał chłop w konia i leciały gęsi. Chłop woła do nich. Ile was leci ? Na to gęś .

Jeżeli będzie nas jeszcze raz tyle i pół tyle i ćwierć tyle i ty jeden to będzie nas 100.

Ile leciało gęsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

33


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

36

 

Tak 36 gęsi leciało .

A teraz coś trudniejszego .

Wymień cztery odważniki aby na wadze szalkowej zważyć wszystkie produkty od 1 kg do 40 kg. Wiadomo ,że suma tych czterech odważników musi być 40 kg.

Jakie to odważniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jest 9 metalowych kul, jedna z nich jest troszkę lżejsza, jak sprawdzić która mając do dyspozycji wagę szalkową - do dyspozycji 2 ważenia

 

Jedna z moich ulubionych - 12 metalowych kul jedna jest inna (albo lżejsza albo cięższa), waga szalkowa, 3 ważenia. Naprawdę trzeba się nieźle napocić więc nie liczę na to że ktoś szybko odpowie wink.gif

Stare to już ale przejrzałem kilka stron tematu i nikt nie rozwiązał. Oczywiście zagadka z 12 kulkami :) Może ktoś spróbuje? Sam właśnie się nad tym głowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzk    2

Stare to już ale przejrzałem kilka stron tematu i nikt nie rozwiązał. Oczywiście zagadka z 12 kulkami :) Może ktoś spróbuje? Sam właśnie się nad tym głowie :D

 

 

Jeżeli mamy 9 kul to dzielimy to na 3 grupy po 3 sztuki. Następnie kładziemy na szalkę 2X3 i już wiemy w której grupie jest ta poszukiwana. W drugim ważeniu bierzemy już tylko 2 kule i w zależności od szczęścia poszukiwaną mamy na szali lub tą niezważoną.

 

Analogicznie postępujemy z 12 kulami - też 3 grupy tyle że po 4 sztuki. Pierwsze ważenie 2X4 sztuki - wiemy w której grupie mamy tą którą szukamy czy na wadze - przeważy czy poza (równowaga), drugie 2X2, trzecie 1X1.

 

Mam nadzieje, że zrozumiałe bo zawile napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Sory za cytat ale w odp ważny jest urywek posta...

drugie 2X2, trzecie 1X1.

 

Właśnie, że nie tak. Od tego momentu się nie zgadzam... Na tej zasadzie już dawno bym miał rozwiązane, chociaż jak rano nad tym siedziałem to prawie mi wychodzi, a przynajmniej sposób rozwiązania powinien być dobry. Jedna kula jest inna (w takim rozwiązaniu nie wiesz czy cięższa/ lżejsza) więc nawet mając 1x1. Szukana kula może być ko każdej ze stron :P

 

To z 9 kulami nie stanowiło problemu :D

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Wymień cztery odważniki aby na wadze szalkowej zważyć wszystkie produkty od 1 kg do 40 kg. Wiadomo ,że suma tych czterech odważników musi być 40 kg.

Jakie to odważniki ?Co nikt nie wie , nie można znaleźć nic w internecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fant25a    0

Sory za cytat ale w odp ważny jest urywek posta...

 

Właśnie, że nie tak. Od tego momentu się nie zgadzam... Na tej zasadzie już dawno bym miał rozwiązane, chociaż jak rano nad tym siedziałem to prawie mi wychodzi, a przynajmniej sposób rozwiązania powinien być dobry. Jedna kula jest inna (w takim rozwiązaniu nie wiesz czy cięższa/ lżejsza) więc nawet mając 1x1. Szukana kula może być ko każdej ze stron :P

 

To z 9 kulami nie stanowiło problemu :D

 

Zaczynając od II etapu

Mamy 4 kule (w tym jedna o innej masie): a, b, c, d

1. Bierzemy 2 dowolne kule z tych 4 niewiadomych (np. a i b ) i 2, które wcześniej odrzuciliśmy (wiemy, że są o tej samej masie; oznaczmy je e). Mamy trzy możliwe warianty

a) a+b=e+e

b. a+b < e+e

c) a+b >e+e

 

ad. a) spośród dwóch pozostałych kuli (c i d) bierzemy jedną i porównujemy z kulą e

c=e a więc inna jest d

c>e lub c<e inna jest c

 

ad. b bierzemy kulę a i porównujemy z e

a=e inna jest b

a>e lub a<b inna jest a

 

ad. c) podobnie jak w punktcie b

Edytowano przez fant25a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Co do tych odważników, będą to 1, 3, 9 i 27kg

Z 15 min kombinowałem ale w końcu się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahu    0

@fant25a: rozpatrujesz tylko przypadek, gdy przy pierwszym ważeniu 4-4 masz =, ponadto wiesz która jest inna, ale nie wiesz czy jest cięższa czy lżejsza.

rozwiązanie:

1. ważenie 4(abcd)-4(efgh)

2. ważenie: jeśli 1. = to: 3pozostałe(ijk) - 3zważone(abc)

3. ważenie: jeśli 2. = to: ostatnia(l) - jakaśZważona(a)

jeśli 2. < to wiadomo, że zła jest lżejsza: i - j: jeśli < to i, jeśli > to j, jeśli = to k.

jeśli 2. > to zła jest cięższa

2. ważenie: jeśli 1. <: abc e - d ijk:

3. ważenie: jeśli > to zła jest d lub e, ważenie: a - d: jeśli = to e cięższa, jeśli < to a lżejsza

jeśli = to zła jest w fgh i jest cięższa: f -g: jeśeli < to g, jeżeli > to f, jeśeli = to h

jeśli < to zła jest w abc i jest lżejsza: a - b

2. ważenie: jeśli 1. > analogicznie

 

 

zagadka: Jest 10 mieszków z monetami i waga (taka z wyświetlaczem, lub skalą i wskazówką), w 1 mieszku są fałszywe i są o 1g cięższe. Jak wykonać 1 ważenie, aby dowiedzieć się w którym mieszku są fałszywki?

Edytowano przez Jahu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Co do tych odważników, będą to 1, 3, 9 i 27kg

Z 15 min kombinowałem ale w końcu się udało.

 

Dobrze .

Jeśli ci to zajęło 15 minut to gratulacje a jeśli korzystałeś z internetu to nie masz żadnej satysfakcji z rozwiązania .

 

Teraz zadanie może nie ma tego w internecie .

 

Wyjechały dwa pociągi o tej samej godzinie . Jeden z Krakowa do Warszawy drugi z Warszawy do Krakowa . Pierwszy jechał z prędkością 90 km na godzinę a drugi jechał 60 km na godzinę .

Który z motorniczych był bliżej Warszawy jak się spotkali ?

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

żaden poniaważ w chwili spotkania maszynisci byli obok siebie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

żaden poniaważ w chwili spotkania maszynisci byli obok siebie

 

Nie do końca jest dobra odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Może chodzi o to że za spotkanie liczy się sytuacja gdy oba pociągi znajdują się koło siebie (w połowie długości obu pociągów) a nie kabiny maszynistów. Wtedy bliżej Warszawy będzie ten maszynista który do niej jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Może chodzi o to że za spotkanie liczy się sytuacja gdy oba pociągi znajdują się koło siebie (w połowie długości obu pociągów) a nie kabiny maszynistów. Wtedy bliżej Warszawy będzie ten maszynista który do niej jedzie.

 

Chodzi o to ,że obaj maszyniści będą tak samo blisko Warszawy a nie żaden .

 

A może znacie zdanie na trzy litery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Zdanie dobrze .

Zagadka.

Spadają dwie kobiety z dziesiątego piętra . Jedna blondynka druga szatynka . Która spadnie pierwsza i dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

szatynka bo blondynka sie zgubi


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Czy kierowca z kategoria prawo jazdy "C" moze jechac Autobusem? :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kserkses
      nie znalazłem nic na ten temat, więc zakładam wątek ( nie wiem czy dobre miejsce, ale lepszego chyba nie ma ).

      Kabarety, duży wybór skeczy
       
    • Przez dallas220
      Może jakieś zabawne zdjęcia związane z rolnictwem? Przy okazji witam forumowiczów
      Na siłownie chodzo a w polu to by godziny nie wytrzymały

    • Przez kamil16251290
      Witam. Jestem ciekaw jakie macie swoje ulubione kabarety i skecze. Mile są widziane linki do ich obejrzenia oraz dyskusje na temat kabaretów :mellow:
       
      Ja lubię kabaret Neonówka oraz kabaret Młodych Panów.
      Z kolei moim ulubionym skeczem jest to:
      http://www.youtube.com/watch?v=js_MzccqDBo http://www.youtube.com/watch?v=lNJzAk9mM5s...feature=related
       
      Pozdrawiam: kamil16251290 :lol:
    • Przez Lesnik13
      To ja proponuje kawały o rolnikach:
       
      Pewnemu rolnikowi z dnia na dzień przestał stawać. Chłopina z rozpaczy zaczął pić, bić babę, generalnie popadł w stan depresji. Nic nie pomagało. Jak mu wisiał tak wisiał. Jednak szczęście mu dopisało i któregoś dnia gdy wracał od lekarza, w autobusie PKS-u podsłuchał rozmowę o pewnym znachorze, który czynił wręcz cuda, a mieszkał niedaleko. Na drugi dzień był już pod drzwiami cudotwórcy. Ten wysłuchał z uwagą opowieści o problemach naszego bohatera i powiedział:
      - Mam na to sposób. Dam ci małego trolla, którego złapałem kiedyś w Norwegii. Zabierz go do domu i daj mu jakąś ciężką pracę, Jak troll będzie zajęty, to będzie Ci stał jak maczuga. Ale gdy tylko uwinie się z robotą to znowu ci zmięknie i będzie wisiał.
      Chłopina trochę niezadowolony wracał do domu, bo tak szczerze mówiąc nie za bardzo wierzył w zapewnienia znachora. Ale gdy wrócił postanowił spróbować. Kazał trollowi skopać ogródek. O dziwo gdy ten wbił w ziemię pierwszą łopatę, członek stanął chłopu jak maczuga. Radosny chłop rzucił babę na lóżko, zaczął zdzierać z niej ubranie i... nagle wchodzi troll i mówi:
      - Skończyłem.
      Fiut wrócił do stanu pierwotnego.
      - Ku**a - wrzasnął chłopina - To teraz buduj garaż... Fiut znowu zaczął się podnosić. Już się zabierał za babę....a tu wchodzi troll.
      - Skończyłem - mówi z uśmiechem patrząc na resztki erekcji swojego właściciela.
      Wtedy wstała baba i powiedziała coś na ucho trollowi, ten pokiwał głową i wyszedł. Erekcja wróciła, rzucili się na lóżko i tak baraszkowali bez jedzenia i bez spania cale trzy dni. W końcu chłop zapytał z ciekawości:
      - Jaką ty żeś dała temu stworzeniu robotę, ze już trzy dni nie wraca?
      Kobieta pociągnęła go za rękę nad pobliskie jezioro. Podchodzą... patrzą ....a tam troll siedzi nad brzegiem jeziora cały w mydlinach, wyciąga z wody chłopa kalesony, ogląda pod słońce i ze złością mruczy do siebie:
      - Cholera! Cały czas żółte na d*pie!
    • Przez ssv115511
      https://www.youtube.com/watch?v=SaSSot_EXNA
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj