przemas8595

Farmer - opinie [Połączone]

Polecane posty

jaro    166

Nie dziw mi się drogi @Zbychu że piszę o owych trzech-tak się składa że "dzięki" tym trzem nie ma zbytnio odważnych aby do owego elitarnego grona posiadaczy Farmerów wejść :D -jak to mówią-"do trzech razy sztuka".

Ja rozumiem "ża za tą cenę etc"-ale wybacz mi-nawet i owa niska cena to było nie było ponad 100 tys zł-a taka suma jak wiadomo na drodze nie leży-powiem więcej na ciągnik w tej cenie kusi się z reguły niezbyt zamożny rolnik (żeby nie było-sam do takich należę)-a w takim wypadku jeżeli ciągniczek nawala po gwarancji więc i obciążenie finansowe dla kogoś takiego jest stosunkowo wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Zgadzam się z Tobą, że 100 tys. to nie jest mało. Natomiast nie bardzo rozumiem czemu zakładasz, że będzie nawalał po gwarancji - mam już długi czas ciągnik po gwarancji i jakoś nie narzekam, nic się nie dzieje. A awaria po gwarancji w każdym się może trafić tylko kwestia ile kosztują części np. ile kosztuje pompa paliwowa do JD, a ile do Farmera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Słuchaj Zbychu-wysmażyłem całkiem długą odpowiedź tyle że AF znów wcięło mego posta-k...a który to już raz ;[ -szczerze mówiąc to rzadko które forum tak pada na cysie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Witam,

 

Jestem posiadaczem Farmera 10244 od ponad roku. Mam już zrobione 100 mth i jak na razie żadnej awarii. Nic z tego co piszecie. Są pewne drobnostki ale ciągnik sprawuje się jak na razie bardzo dobrze. Moim skromnym zdaniem nie ma sensu przepłacać kupując JD, NH czy inne z górnej półki chyba że śpi się na pieniądzach.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Sorry kolego ale jak robisz 100 mth w ponad rok to o czym my tu mamy mówić ?Napisz coś jak przekroczysz dajmy na to 2-3 tys mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Witam,

 

Człowieku ja tylko napisałem ile mam mth i że nie mam awarii dla Twojej informacji - lepiej jak bym pewnie nic nie pisał. Tak przy okazji masz John Deere'a z tego co wiem - No to ostatnio w JD koledze miesiąc po skończeniu gwarancji rozleciał mechanizm różnicowy. Także nie wszystko złoto co się świeci.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dyskusja jeszcze sie nie zaczęła a Ty już się denerwujesz :D -nic nie napisałem na temat tego cobyś nie pisał czy coś tam-po prostu śmiesznym mi się wydaje pisanie o bezawaryjności czegoś tam (cokolwiek by to nie było)-przy tak niskim przebiegu.Z góry też zaznaczasz że (Twoim zdaniem) nie ma sensu przepłacać itd.-to ja Ci powiem-przed laty kupiliśmy pierwszego w okolicy Zetora 7211 i też sąsiedzi pukali się w głowę (no bo po co przepłacać ?:D )-jak myślisz co z perspektywy lat i przepracowanych godzin było lepszym zakupem-droższy Zetor czy tańszy Ursus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

To ja odpowiem... <_< z punktu widzenia komfortu na pewno zetor - z punktu widzenia awaryjności, bez różnicy - mam c360 3p z 1989 r i odpukać bezproblemowy sprzęt - mam c330 z 1992 r i również odpukać bezproblemowy sprzęt - wszystko zależy jak się dba i jak się trafi. I najważniejsze - nie każdego stać aby kupić ciągnik z wyższej, czy też najwyższej półki - a robotę zrobi i ten tańszy - fakt faktem o komforcie pracy nie wspominam bo oczywistym jest, że nie ma czego porównywać - komfort po prostu kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie brałem komfortu pod uwagę a jedynie awaryjność-mam przecież też C-360 i jest niestety bardziej awaryjna od Zetora-zresztą kto ma Zetora i Ursusa może sie wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Mam c-330 ciągnik pracuje bezawaryjnie od 1991 roku. Potem kupiliśmy ciągnik C-360 3P i od razu zrobiony miał remont kapitalny w profesjonalnym zakładzie (nie u pierwszego lepszego) i do tej pory tzn. 10 lat pracy bezawaryjnej. Teraz mamy Farmera - jak pisałem narazie ok. Owszem jeśli chodzi o komfort to w tych ciągnikach (może oprócz Farmera bo tutaj w porównaniu pozostałymi ciągnikami jest o niebo lapiej) jest go brak ale bezawaryjna praca tych maszyn jest dla mnie ważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ile tymi pozostałymi ciągnikami pracujesz? dużo więcej jak Farmerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Nie brałem komfortu pod uwagę a jedynie awaryjność-mam przecież też C-360 i jest niestety bardziej awaryjna od Zetora-zresztą kto ma Zetora i Ursusa może sie wypowiedzieć.

Czyli mam rozumieć, że pomimo, iż moje ursusy są bezawaryjne to wprowadzimy pojęcie sprzęty bardziej bezawaryjne... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chyba zawsze pisałeś żeby nie uogólniać ?-więc nic nie uogólniałem tylko napisałem że moja C-360 jest bardziej awaryjna niż mój Zetor 7211-zresztą powiem tak, zrób ankietę na temat najbardziej niezawodnych ciągników (obojętnie czy krajowych czy z importu)-no i sprawdź jak wypadnie Zetor (stary).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Chciałem Ci powiedzieć przez to co napisałem, że nie muszę mieć zetora, aby porównywać awaryjność tych ciągników ponieważ nie mam awarii w swoich ursusach więc nawet jeśli miałbym do porównania zetora to powiedziałbym, że pod tym względem są jednakowe bo nie powiem, że coś jest bardziej bezawaryjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Mam takie pytanie czy ktoś z użytkowników Farmera ma skrzynie 24x24 z rewersem i półbiegami załączanymi hydraulicznie? Chciałbym się dowiedziec jaka jest zasada działania tej skrzyni.

Edytowano przez sebastian264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

panowie ma ktoś farmera f2 8248 pe może się wypowiedzieć ktoś na jego temat ponieważ w toku drożejących maszyn wraca koncepcja zakupu farmera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

czy ma farmera f4 6258 jakie wrażenia prosze o opinie uzytkowników? , jest nowa seria F5 z silnikiem Iveco od ilu mocy do ilu i czy jest juz sprzedaży ? czy farmer wprowadzi na rynek o mocy od 130km do 180km i jakimi silnikami czy bedzie to MMZ czy JOHN DEERE i w którym roku jak ktoś wie prosze o wypowiedż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rutek to innych marek nie ma? Co z tego, że kupisz taniej jak potem zapłacisz, a czasu i nerwów to już nikt Ci nie zwróci. Skoro mechaniczne modele już są awaryjne, to co będzie z bardziej skomplikowanymi konstrukcjami? Seria F5 ma mieć moc ok 100-130km, te wielkie to już 4 lata wprowadzają, coś im nie wychodzi. :) A jak tak bardzo chcecie Farmerki to już niedługo mój będzie "wolny", to ciągnik z historią, może ktoś kiedyś o nim książkę napisze.

 

 

Deere power!


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

to kupisz ok 110km ciągnik jelonka czy pume lub kolorze błękit a może wolno obrotowy czy też zaszalejesz i fenda seri 300vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

czy ma farmera f4 6258 jakie wrażenia prosze o opinie uzytkowników? , jest nowa seria F5 z silnikiem Iveco od ilu mocy do ilu i czy jest juz sprzedaży ? czy farmer wprowadzi na rynek o mocy od 130km do 180km i jakimi silnikami czy bedzie to MMZ czy JOHN DEERE i w którym roku jak ktoś wie prosze o wypowiedż ?

 

Ja mam FARMERA f4, sprawdza sie jako pomocniczy do pracy z turem, ma 61 km i tyle mu wystarcza. Kupilem go w zeszłym roku i narazie ma zrobione ok 200 mtg. Ciagnik jak każdy inny silnik john deere z carraro. Przy zakupie kierowalem się raczej tym co ma zamontowane a nie marka producenta. Jak narazie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

Do Janek102 to jest dobry czy wiesz czy można zamontować opony na tył 12.4-32 a przód ..... taki żeby układu przedniego napędu nie uszkodzić jak i skrzyni biegów ?ogólnie jak najwąsze opony do Farmer f4 6258 około 30 cm szerokości tylna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam

Farmer nówka zapowietrza się badziew co z nim robić, rano nie można odpalić i po dłuższej przerwie w pracy bez przepompowania ani rusz. Poza tym szybkozłącza ciekną szyba tylna wypadła jak oni składają te traktory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Chłopie - jak masz nowy sprzęt to dzwoń po serwis, a nie się zastanawiasz co z nim zrobić... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Zastanawiam się bo serwi s to …….. w zasadzie się nie znają na tym co robią byli podmuchali i pojechali nic temu nie radząc. Ciekawi mnie jedno czy pompka zasilająca jest taka sama w mtz. Można by kupić za parę groszy i zamontować nową . Dodam że silnik MMZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Witam

Farmer nówka zapowietrza się badziew co z nim robić, rano nie można odpalić i po dłuższej przerwie w pracy bez przepompowania ani rusz. Poza tym szybkozłącza ciekną szyba tylna wypadła jak oni składają te traktory.

 

Jeżeli masz pompkę wspomagającą tłoczkową. Zobacz w pompie wspomagającej zaworki, jeżeli to silnik MMZ to pasować będą od 60, oryginalne robią z masła. Wystarczy je wymienić i po problemie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
    • Przez bajno158
      Witam. Czy jest możliwość dostania tego rozdzielacza z pokretlem pod siedzeniem w Farmerze 8244 c2? czy mozna to jakos obejsc lub cos innego zamontowac? Bo raczej wstawienie zwyklego trojnika nie pomoze...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj