przemas8595

Farmer - opinie [Połączone]

Polecane posty

sebastian264    15

Witam. Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten ciagnik F4-7258 o mocy 66KM, silnik johndeere i takie tam. Ogólnie z tego co widze nie jest źle tymbardziej że będzie dostępny w wersji lekko zwężonej o 20cm. Jako że mam gospodarstwo o profilu mieszanym (Zboża sad i truskawki) taki ciągnik by mi bardzo odpowiadał. Ogólnie bardzo zastanawiałem się nad Kiotim Dk 551c, ale myślę że ten farmerek byłby lepszą alternatywą dla tego ciągnika (mocniejszy i na znanej firmy podzespołach).

Chciałbym, usłyszec wasze opinie na temat tego ciągnika. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Obawiam się że może być problem z oceną tego ciągnika ponieważ nikt na AF go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Farmerlandzie i wiele ciekawych rzeczy zobaczyłem i dowiedziałem. Jeśli już obejrzycie wszystkie śmieszne filmy na YT, tankujcie samochód i heja do Sokółki. :) Szkoda tylko, że aparatu nie wziąłem bo było tam kilka ciekawych modeli, a foty z komórki nie przechodzą przez czujnych moderatorów. :)

Tobie Sebastian też polecam tam się przejechać i porozmawiać z pracownikami... :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Wczoraj byłem w Farmerlandzie i wiele ciekawych rzeczy zobaczyłem i dowiedziałem. Jeśli już obejrzycie wszystkie śmieszne filmy na YT, tankujcie samochód i heja do Sokółki. :) Szkoda tylko, że apadratu nie wziąłem bo było tam kilka ciekawych modeli, a foty z komórki nie przechodzą przez czujnych moderatorów. :)

Tobie Sebastian tez polecam tam się przejechać i porozmawiać z pracownikami... :)

 

Kolego napisz coś dokładniej bo piszesz jakieś ogólniki z których nic nie wynika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tam kilka fot i dziś już mi się nie chce bawić się z nimi... A co chcesz Zbychu wiedzieć ? Bo wszytko co napisze jest na niekorzyść firmy z Białostockiej 200. :) Były tam chyba wszystkie modele, 2 te duże jeden 130km czy coś koło tego, to to jest C1 z 6 cylindrowym silnikiem czyli lipa jak ... na właśnie. :) A 2 to chyba taki, którego obejrzałem najbardziej. 170 konny byk, z przednim WOM i TUZ. W środku jakiś biały pulpit, i styl trochę ala nieudolne T6000. Skrzynia z CNH w nim taka jak w mniejszych silniki JD. Jakieś Fordowskie ustrojstwo, bez rewersu po lewej. Wymontowali też EHR ( w 2008 w Szepietowie miał EHR) i dali nisko przy fotelu 2 dźwignie od podnośnika, zaś z tyłu, czarno... 8 wyjść hydrauliki, bez żadnego zaczepu i mocowania do niego, oraz żadnej dźwigni do podnośnika. Kolos na glinianych nogach tak go opiszę. :) Był też ten 80konny z półbiegami, 2 dźwignie, z czego jedna zaczerpnięta z Belarusa, a raczej producenta... :)

Resztę nie trudno napisać bo je znacie aczkolwiek niektórzy się zdziwią. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Chcę właśnie wiedzieć co widziałeś i bez znaczenia czy to będą dobre czy złe rzeczy - ja już kupiłem Farmera więc Twoje komentarze u mnie już nic nie zmienią... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw coś lekkiego czyli mosty i skrzynie leża na dworze, część pod plandekami, ale co zrobić, miejsca brak. :) Hala produkcyjna ma wymiary ok 30x10m xD A w niej kilku gości. :) I 3-4 miejsca na warsztatach. Pracowników więcej jak 13-15 to tak nie ma, zatrudniają tam z urzędu bo za nich płacić nie muszą, są to bezrobotni, praktykanci i stażyści. :) To wyglądało jak u jakiegoś prywaciarza, hobbysty a nie producenta. Było jeszcze kilka niedogodności związanych z naszym Farmerem... tj. ja na to zły jestem.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

@FarmerF10244C1 Twój już naprawiony??? kiedy zabierasz go do domu? :D

Patrzę że nawet go tobie umyli :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byliśmy to był naprawiony...no trochę zawiłości z tym było i powiem, że kierownik serwisu to kłamca. :D Jeszcze deska rozdzielcza, była założona od c2 i serwisant mówił, że ona nie pasuje a nasz panel jest Białymstoku w naprawie, nie wiem kiedy wróci, ale słoma jeszcze nie zwieziona. :)

Umyli i pomalowali. :) Prócz maski i wnętrza, ale i tak jest dobrze. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Mnie tam związki Farmera z Belarusem wcale nie dziwią.

t63539_01.jpg

Ciekawe co było pierwsze jajko czy kura :D, Belarus czy Farmer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten BX 85 jest z 2003, potem pomysł Belarusa poszedł w odstawkę i niedługo po tym zaczęto je składać(oni chyba nic sami nie produkują). Kiedyś na oto moto był taki BX. A nasz Farmer podobno zrobiony, teraz tylko formalności...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

FarmerF10244C1 - na czyj koszt jest robiona naprawa Twojego Farmerka w Sokółce? Co Ci dokładnie padło, że aż do Sokółki go odstawiłeś? Napisz jak możesz coś dokładniej o tej całej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to się stało z agregatem, ale był prawidłowo złożony. a przełamał się między skrzynią a sprzęgłem. do tego coś przy silniku grzebali, deskę rozdzielczą, i takie drobnostki... Kto koszt poniesie jeszcze nie wiadomo, ale Sokółka na 100% nie. to co mnie wkurzyło to to, że za transport policzyli po 2.80 za km ( miejscowi by za 2pln pojechali), składali go 56godz, a to dlatego, że 2 razy go rozkładali bo myśleli, że wal będzie dobry, okazał się zły, i my za ich niewiedze musimy płacić. I na dodatek tam gdzie stal na placu był otwarty, a w środku pasy, gaśnica, trójkąt i - do było dla mnie niedopuszczalne - kluczyki. :D Każdy mógł wsiąść i pojechać, ciekawe kto wtedy by koszt pokrył... miejmy nadzieję, że jak najprędzej przyjedzie bo baloty słomy czekają.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundziel    0

105 km jest na silniku mtz- to dobra sprawdzona konstrukcja, połączone jest to z zsynchronizowaną skrzynią biegów carraro, z resztą całe podwozie to carraro - jeśli wiesz o co chodzi to znasz tą markę :D ogólnie ciągnik godny dużej uwagi: stosunkowo tani, dobrze wyposażony, dobre warunki kredytowania i tani, sprawny serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D ;[ ;[ Już dawno się tak nie śmiałem. ;[ Niezłymi grypsami operujesz, min. godny dużej uwagi, dobrze wyposażony czy też sprawny serwis( spróbuj sie tam dodzwonić i porozumieć z kierownikiem).

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"FarmerF10244C1" jak ten Farmer tak ci się psuje to spróbuj go sprzedać pozbyć się tego sprzętu z podwórka masz chłopie cierpliwość albo dobrze ubezpiecz i spal.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś znał całą historię związaną z tym ciągnikiem... no ciekawa jest... a piszę chyba po raz 100, że był brany na SPO i go sprzedać nie możemy, a w ogóle kto go kupi.

 

Pozdrawiam użytkowników ciągników Farmer. :D

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
    • Przez bajno158
      Witam. Czy jest możliwość dostania tego rozdzielacza z pokretlem pod siedzeniem w Farmerze 8244 c2? czy mozna to jakos obejsc lub cos innego zamontowac? Bo raczej wstawienie zwyklego trojnika nie pomoze...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj