przemas8595

Farmer - opinie [Połączone]

Polecane posty

adikpl1    257

Niedawno zaprezentowano Farmera na Ukrainie. Będzie go produkować firma Agromashinvest z Dniepropietrowska, będąca własnością byłych pracowników Jumza. Właściciele tej firmy byli też wspólnikami sokólskiego Farmera.

https://www.youtube.com/watch?v=x7A7YsmPsfU

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fagropravda.com%2Fnews%2Ftractors%2F10374-otechestvennyj-proizvoditel-predstavil-novuju-model-traktora

I ciekawy artykuł:

https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.dsnews.ua%2Fpolitics%2Fart20558&edit-text=

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ogólnie z tego co widać to kabina jest z Koji Stawiski, układ napędowy z Turcji - Hema a silnik białoruski MMZ D-245С.

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Mam takie pytanie. Zakładał ktoś turbo do Farmera F-8244 C2? Jeśli tak to jaki jest tego koszt ,czy jest to opłacalne , czy nie będzie to dużym obciążeniem dla podzespołów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukass1982    0

Witam wszystkich,noszę się z zamiarem zakupu ciągnika do firmy, bedzie pracował głównie z rębakiem i odśnieżaniu. Przyglądając się ofertom Farmer względem cena-rocznik-przebiegi wygląda bardzo ciekawie. Warto zainwestować w taki ciągnik czy raczej szukać czegoś zachodniego? co sądzicie o tym: https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-farmer-10244-c1-2007r-turbo-4x4-tylko-1400-mtg-CID757-IDxZqrT.html#65c12d957a 

bo są różne opinie (ogólnie same złe ale może to złośliwosć albo cos)

Warto kupić takiego w takich pieniądzach czy dołożyć bo rozpiętość cenowa duża od 45 nawet do 80!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Na ten rok może faktycznie cena trochę mała. Może to tylko pozory. U mnie co prawda pracuje 8244 C2 słabszy model i odpukać odstukać nie było problemów. Może z wyjątkiem zerwanej linki od sprzęgła i od podnośnika. W kwestii opinii jest jak jest. Być może jest to zależne od operatora , jak to opisano w gazecie ciagniki nie do wszystkiego i nie dla każdego. Nie daleko mnie rolnik kupił nowego kilka lat wstecz 8244 no nie był zbytnio zadowolony , ciagnik z turem. Po czasie widać ,że chodzi jak powinien. Znając ,życie każdy poleci zachodniego. Ale zachodni w dodatku używany.... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilMaj    1

Z tego co tu czytam do już naliczyłem że ze 3 razy zamknęli tego Farmera. Ciągniki fajne. Szwagier ma i narazie wymieniał tylko tłoczek w pompce od sprzęgła i od hamulca ale to jest ten starszy model F4-7258 z turem i dealer mówił że to wada tych ciagników i zmieniają to na zetorowskie. Narazie nie narzeka, silnik John deera 66km żywy i mocy ma jak na jego gabaryt, ale jednak mówi że zmienił by na zachodniego MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

F 10244-c1 to taki specyficzny model, który ma skrzynię z tylnym mostem firmy Agrale produkowaną w Brazylii bądź Argentynie na licencji jakiegoś modely Deutz-Fahra, chyba BX. I tu zaczynają się problemy związane z brakiem części do niej. O Ile w pozostałych modelach były montowane produkowane w Indiach skrzynie Carraro to jednak części do nich są, bo są nadal montowane przez Farmtraca, Ursusa i Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

A co z częściami typowymi dla Farmera, jakieś linki, dźwignie, chłodnice, elementy kabiny? Są gdziekolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
Jak kolega pisze to są polskie ale jednak składaki napędy carraro mówię o tym 7258 kabinę chyba farmtrac ma taką samą, skrzynia 8x8 z rewersie mechanicznym to nie ma co się popsuć ale jak masz dealera nie daleko to bez obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10    0

Witam wszystkich forumowiczów ! 

Przeszukałem owy temat i nie natrafiłem na podobny problem jak w moim Farmerze F-8258 (silnik JD, 2007r.). Otóż podczas postoju słychać jargot jakby ze skrzyni/sprzęgła (sprzęgło kompletne wymienione 4 lata temu), po wciśnięciu jargot ustaje i cisza. Podczas jazdy również jest słychać takie grzechotanie i również sprzęgło i cisza. Co to może być ? Miał ktoś może podobny przypadek ? Traktor rozpołowiony rozebrany praktycznie do skrzyni - skrzyni nie otwieraliśmy bo wiąże się to ze zdjęciem kabiny a na razie się bronimy. Łożysko "wyciskowe" leciutko szumi, ale nie widzimy w tym aż takiego problemu - jasne będzie wymienione lecz co może być jeszcze. 

Pozdrawiam z lubelskiego ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jak widać na filmie MMZ lub Perkins a skrzynia turecka HEMA.

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Mnie bardziej zastanawia, czy części od ukraińskich będą pasować do starszych polskich, bo jak tak to Farmera teraz można w dobrych pieniądzach kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10    0
Dnia 7.02.2020 o 22:32, szpeloch napisał:

dzwonią Ci dzwigienki, a jak dociśniesz łożyskiem to nie mają luzu.

 

Sprzęgło zrobione nie ma żadnych luzów. Jargor ze skrzyni ewidentnie. Owies już zasiany biorę się za demontaż kabiny i zaglądamy do środka co się dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Dnia 9.03.2020 o 11:14, MF675ursus napisał:

Mnie bardziej zastanawia, czy części od ukraińskich będą pasować do starszych polskich, bo jak tak to Farmera teraz można w dobrych pieniądzach kupić

Tutaj link do producenta

http://www.agromashinvest.com/ua/

Z tego co piszą na swojej stronie, byli producentem i dostawcą komponentów na montaż ciągników Farmer w Polsce więc pewnie jakieś części mają.

Skrzynia 12x12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Doczytałem, że "polskie" farmery miały skrzynie Carraro, a ukraińskie Hema, więc w sumie jest to inny ciągnik z podobną maską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
    • Przez bajno158
      Witam. Czy jest możliwość dostania tego rozdzielacza z pokretlem pod siedzeniem w Farmerze 8244 c2? czy mozna to jakos obejsc lub cos innego zamontowac? Bo raczej wstawienie zwyklego trojnika nie pomoze...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj