przemas8595

Farmer - opinie [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszekd    110

Dzięki kolego to się podmieni te zaworki, ale za szybę to im nie zapłacę była po prostu kiepsko przykręcona. No i te szybkozłącza ile powinno kosztować żeby było dobre nie ciekło albo jakiej firmy.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

Do Janek102 to jest dobry czy wiesz czy można zamontować opony na tył 12.4-32 a przód ..... taki żeby układu przedniego napędu nie uszkodzić jak i skrzyni biegów ?ogólnie jak najwąsze opony do Farmer f4 6258 około 30 cm szerokości tylna.

Tylna to tylko 34 cm , a przód 28 cm, i tak nie ma prawa nic sie stac, ale bedziesz musiał felgi zmienic tez na węższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anglik    0

Ostatnio oglądałem ten ciągnik F4.

Zastanawiam się, ile fabryka "wypuściła" już tych ciągników.

Ten, który oglądałem miał bodajże trzycyfrową liczbę seryjną.

Kolego Janek 102, jesteś drugim użytkownikiem ciągnika F4 na forum (tak mi się wydaje). Możesz napisać, który Ty masz numer seryjny? Coś mi się zdaje, że liczba koło 500 jest lekko przesadzona-a jak pamiętam to właśnie coś koło tego miał ciągnik, który oglądałem. Jakie masz opony u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

Do Janek102 to jaki numer ogumienia dokładnie?a tak za opony i za felgi ile bede musiał dopłacić? farmer seria F4 bardzo dużo tej serii idzie zagranicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jedno mnie zastanawia jaki najwiekszy przebieg posiada ciagnik farmer?

Bo to moze swiadczyc o marce

Inna sprawa to czy wyeliminowano juz wiekszosc problemow zwiazanych z np łamanie sie tego ciagnika problemy ze sprzeglem itp?

Po prostu jakie teraz po kilku latach produkcji sa niedomagania tych maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

Do Janek102 to jaki numer ogumienia dokładnie?a tak za opony i za felgi ile bede musiał dopłacić? farmer seria F4 bardzo dużo tej serii idzie zagranicze.

 

 

Powinny pasować 340/70 R28 Tył 280/85 R20 przód, Będzie jezdzić ale bez szaleństw no i może śmiesznie wyglądać. A cen nie znam każdy kupuje tam gdzie ma najbliżej.

 

jedno mnie zastanawia jaki najwiekszy przebieg posiada ciagnik farmer?

Bo to moze swiadczyc o marce

Inna sprawa to czy wyeliminowano juz wiekszosc problemow zwiazanych z np łamanie sie tego ciagnika problemy ze sprzeglem itp?

Po prostu jakie teraz po kilku latach produkcji sa niedomagania tych maszyn?

 

Firma ma ok 10 lat, podejżewam że choroby wieku dziecięcego już za nią, konstrukcja wsporcza ładowacza juz poprawiona została lata temu, sprzęgło dawno zostało zmodernizowane, a reszta to już jak kto jeżdzi i z czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

wczesniej chyba bylo sterowane linka a teraz jest hydraulicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

Do Janek102 dzięki za wymiary ogumienia a twój F4 niech się sprawuje a serwis nie przyjedza tylko na wymiane oleju i filtrów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam. Kto zna firmę AgroMot w Lubawie diler Farmera,Belarus,Zetor. A mianowicie moje pytanie polega na co sądzicie o serwisantach AGROMOTU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Lukasz szczerze to nie ;p Sąsiad ma pękł mu ;) Składak jak *** wszystkie kraje świata znajdziesz w nim ;) Chyba że się poprawili ale ja bym nie ryzykował ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLAWEK1987    2

no właśnie. ciekawe z którego roku był. jakoś wożę po całej palecie cementu, nawozów i nic mi nie pęka.

a co do składaków... to większość do składaki. nawet zetor ma most carraro więc też składak :lol:

nawet john deere w mikro ciągnikach montuje silniki yanmar, czy tam iseki.

wystarczy poczytać forum że w każdej marce są awarie. ja ci polecam.


KPK Komurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

Serwis jest w porzadku znajomy kupił F2 8248 W Agromocie i nie narzeka. ciagnik ma sporo mocy i niedużo pali jak na 80 tke z turbiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebekroger    0

Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych0    0

sebekroger - numery skrzyni i mostu znajdują się za zbiornikiem paliwa-jakby odlane na obudowie.Tabliczki brak ,bo to nie Carraro a Deutz-tak mi się wydaje..

Czy robierałeś też tylny most?Jak wygląda mechanizm różnicowy?Cztery satelity na krzyżaku ,czy wersja "pro" - dwie satelity na ośce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebekroger    0

Krzychu to nie te numery, ale mniejsza o to zdobyłem katalog z częściami do tej skrzyni, teraz muszę znaleźć kogoś kto ten cały bałagan mi złoży :D, mechanikiem nie jestem ale jest jedna ośka i prawdopodobnie jak to nazwałeś to dwie satelity :), wrzucę później jakieś fotki.

Edytowano przez sebekroger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebekroger    0

Jestem użytkownikiem Farmera F010244 C1 jest to wersja 105 km jakby ktoś nie wiedział i mogę coś napisać na temat tego ciągnika. Wybrałem wersje silnika MMZ . Ogólnie silnik oszczędny mało pali i chyba to jest jedyna zaleta tego ciągnika. Na samym początku podnośnik przestał podnosić, ale wtedy ciągnik był na gwarancji, wymieniono nam pompę i było po sprawie. Po 700 mh poszło łożysko w skrzyni i tryby się ścięły, a muszę dodać ,że gwarancja się już skończyła. Serwis sokółki wprowadził monopol wie ,że ciężko z częściami do tej skrzyni ,narzuca wysokie cenny, lepiej kupić nową skrzynie niż u nich naprawiać i nie wiadomo czy ciągnik wróci z tymi samymi częściami. Dodatkowo nikt nie chcę podejmować się naprawy tych skrzyń. U mnie ciągnik stoi już około 4 miesięcy rozkręcony. Podobno ta skrzynia lepiej współpracuję z silnikiem John Deera, Drugi raz nie kupiłbym tego badziewia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego - te skrzynie nie występują w połączeniu z silnikami JD w Farmerach... nie wprowadzaj błędnych informacji na forum....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

W tych Farmerach z silnikami JD są prawdopodobnie te same skrzynie co w JD serii 5G, które dla JD produkowane jest we Włoszech przez Carraro, dlatego to się pewnie lepiej trzyma kupy :blink:

I jeszcze taka ciekawostka, że Farmer ma ukraińskie pochodzenie: http://www.agromash.com.ua/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
    • Przez bajno158
      Witam. Czy jest możliwość dostania tego rozdzielacza z pokretlem pod siedzeniem w Farmerze 8244 c2? czy mozna to jakos obejsc lub cos innego zamontowac? Bo raczej wstawienie zwyklego trojnika nie pomoze...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj