focus07

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

Polecane posty

b0gdan    90

zdecyduj się dziecko, czy piszesz o kredycie komercyjnym , czy preferencyjnym z dopłatami, bo PROW się z tym drugim wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Po raz drugi próbowałeś zrozumieć i nie udało Ci się. Z tym kredytem z agencji dałem Ci przykład że jednak istnieją kredyty na niski procent a nie jak Ty twierdzisz że to wszytko to zakłamanie. Może pierw zorientuj się co do tych dopłat fabrycznych a potem wysnuwaj swoje teorie niczym potwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

adas323 kolego nie denerwuje się ale dałeś sobie wcisnąć kit...bogdan próbuje to delikatnie wytłumaczyć ale ty się pienisz i obrażasz... żyj w świadomości że spłacasz oprocentowanie w wysokości 2%, gratulacje... zazdroszczę bardzo takiego kredytu...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

jest kwota inwestycji np 200 tys netto ktos zaciaga pozyczke na 5 lat gdzie koszt wyniesie 20 tys - czyli nawet 110% wartosci inwestycji ale zeby nie bylo tak rozowo 50% dostal z agencji wiec kredyt dotyczy tylko 100 tys - 20 tys odsetek a to nie jest nic innego jak 8% w skali roku - pierwszy lepszy kalkulator kredytowy...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

i tak jest. ale kolega @adas323 ściemnia że kredyt wynosi w skali roku 2% w co nie wierzymy...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

I tak nie jest jak to kolega podaje ponieważ biorąc jak podajesz 200tyś i po zwrocie 50% z agencji wpłacam to do pożyczkodawcy bądź nie wszystko zależy od umowy raty tzn. kapitał i odsetki maleją tak samo o 50% bo pozostaje to spłaty 100tyś więc niewiem z kąd Ty z tym kalkulatorem wyskoczyłeś. A co do tych 2% to jeżeli byś czytał moje posty wyżej byś wiedział że nie twierdze że jest to tylko 2% ponieważ dochodzą do tego wszystkie koszta związane z kredytem (opłaty manipulacyjne, wykup maszyn i bóg wie co jeszcze) i de fakto oprocentowanie zawsze będzie wyższe, więc to wy spróbujcie zrozumieć na czym to polega, a ja się nie denerwuje tylko jeżeli korzystam z takiej oferty to jednak coś wiem i mogę przedstawić harmonogram, bądź umowę. I jeszcze raz napisze że bardzo dobrze wiem że cudów nie ma z oprocentowaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

...dochodzą do tego wszystkie koszta związane z kredytem (opłaty manipulacyjne, wykup maszyn i bóg wie co jeszcze)...

 

to w końcu jest to kredyt czy leasing?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no to napisz ile wyniesie Cię koszt zakupu maszyny... błagam napisz konkretnie, bo ja jestem tak tępy, że do tej pory oprócz tych 13% w ciangu 7 lat, oraz 1,6% kredytu fabrycznego marki Claas słynącej z działalności dobroczynnej, niczego innego nie odczytałem. Proszę napisz mi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Podam wartości mniej więcej koszt zakupu 244,620zl netto spłata końcowa 294,680zl. Jest to juz spłata po konwersji lesingu który był w CHF na pożyczke juz w Polskiej walucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a więc był to leasing na początku a tu sprawa oprocentowania trochę inaczej wygląda

jaka była wpłata początkowa i czy została wliczona w koszty, na jaki okres był leasing, i w jaki sposób zamieniłeś leasing na pożyczkę? czy poprzez wykup maszyny za kasę z pożyczki czy inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Między lesingiem a pożyczką jest niewielka różnica oprocentowania coś koło 1%, wpłaty początkowej nie było. Leasing był na 7lat, po prostu jak piszesz wykupiłem ciągnik od nich za pożyczkę bo musiałem składając na PROW być właścicielem ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ile leasingu było spłacone przed wykupem?? na jaką kwotę (czy na te 244tys) była pożyczka i na jaki okres? i czy leasing i pożyczka była w jednej firmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Leasing byl splacany przez rok czasu ile spłacone to już bym musiał sięgnąć po papiery... a ta suma 244tyś to jest wartość ciągnika po okresie spłacania tego leasingu i to wszystko było w jednej firmie tylko została dokonana konwersja i pożyczka pozostała na tych samych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

aha, czyli pożyczka na 6 lat, koszt jej to z tego co podałeś to ok 20%, a w stosunku rocznym z tego co podałeś na 6 lat to jest 6,3344% przy założeniu że raty równe miesięczne, albo 6,7281% jeżeli raty malejące miesięczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

leasing sobie odpuściłem, bo z tego co zrozumiałem to leasing był spłacany przez pierwszy rok, a potem był wykup maszyny za pożyczkę 244tys i łącznie z leasingiem (1 rok) cała spłata na 7 lat (czyli pożyczka na 6 lat), i zakładam że ów maszyna kosztowała więcej jak te 244tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

Zkredytami jest tak:

BGŻ dugło przećiąga i za nim zalatwisz to ci sie odechce tle żądają paperow ale sa w miarę konkurencyjni jeśli masz u nich konto, podobny jest BS

WBK, PARIBA, CZY simens, jesli o nich syszłeś dzialaja na podobnej zasadzie

najlepiej popytć u sprzedawcy to napewno ci poleci kogoś tak jak jest u nas, przyjedzie do ciebieprzedstawiciel i wyliczy ci wszystk na miejscu,wszystkie różnia sie napewno prowizja

 

u nas wpożo jest simens zwaszcza jesli nie masz na wklad wlasny i masz problem w innych bankach tam na pewno przejdzie.

wszystko zalezy od przedstawiciela jak sie tobą zajmne.

Wszskie banki robią kożyczke z odroczonymi terminami platnosci tylko trzeba popytac

 

ja polecam simens najpierw

kolega najpierw miał leising a pózniej jak podpisał umowe przerobił na na pozyczkę i jest wszysko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

to pewnie całkowity koszt kupna tego ciągnika wyszedł coś koło 138% czyli standard(oczywiscie jesli był prow to może być mniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

nie oszukujmy sie nikt nie daje kasy za darmo,

Trzeba policzyc odsetki i prowizja a w tedy wyjdzie gdzie najtaniej.

liczyliśmy z kolega i wyszło troszke taniej jak w BGŻ i nie było tyle zachodu wdomu wszystko pokserowali i było ok.

 

A jesli ktos teraz bieze ZETORA to tylko finansowanie fabryczne wyjdzie ze 2% taniej niż w kazdym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

Wszystkie kredyty i tak realnie muszą kosztować min 8% i więcej. W większości przypadków wraz z marżą jest to 9-10%. Instytucje parabankowe - lepiej sprawdzić, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty - powiedzą tak, ale odsetki i tak musisz zapłacić .....

Jeśli w banku na lokacie można uzyskać teraz z 5 procent, nikt nie da kredytu na np 6%.

ja w BSie 8% + 2% marża - można było z 1 % zaoszczędzić, jednak tutaj wniosek to po prostu 3 strony druku i załatwione. Kredyt na 3 lata pod PROW - zamierzam spłacić go w żniwa (kasa z rzepaku, który rośnie a już sprzedany w terminówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Kredyt pomostowy w Banku spoldzielczym w Wysokiem Mazowieckiem wyniosl nas, prowizja 1,5% a oprocentowanie na podatawie wiboru i w dniu podpisania umowy wynosil 7,15% i oprocentowanie jest stale. Chyba dosc dobry kredyt bo nigdzie taniej nie moglismy znalesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ale pewnie zastawiasz nie tylko maszyny ale całe gospodarstwo??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Jakis kawalek ziemi zostal wziety pod hipoteke nie pamietam juz ile ha. W zeszlym roku bralismy tez tam kredyt na maszyny i w tym roku tez tam wzielismy i poprostu dopisali nam ten kredyt pod zalozona hipoteke. Chcieli wziac ciagnik pod zabezpiecznienie ale mowili ze to dodatkowe koszta dla nas i poszlo pod hipoteke. W zeszlym roku prowizja wynosila 1% a teraz juz podniesli na 1,5% :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

z bankami spółdzielczymi bywa różnie, tzw. dużo zależy od sposobu podejścia do klijęta, mam np. zaproponowali zastaw całego gospodarstwa, co stanowiło ok. trzykrotną wartośc inwestycji, plus udział własny i całą dodacja od razu oni "łapią" ale to akurat nie stanowiło problemu.


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj