focus07

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MANIEK416    0

Witam dołączam się do tematu, również jestem bardzo ciekawy czy ktoś korzystał z oferty finansowej BNP PARIBAS i jak się z nimi wam układało, a przede wszystkim ile to kosztowało.

Przyznam się ze umówiłem się wstępnie z przedstawicielem PARIBAS i zobaczę jaką ofertę mi przedstawią.

Pozdrawiam i czekam na posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja już w paribasie spłacam ratki i jak na razie spoko... współpraca z obu stron... nawet mnie miło zaskoczyli...chyba niespodzianka... polecam


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

A możesz mi powiedzieć jak wychodzi oprocentowanie, i czy w trakcie umowy nie zmnieniają warunków i oprocentowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

0% wkładu własnego, oprocentowanie 9%, 1% prowizji....

 

wynegocjowałbym lepsze warunki jakbym miał wpłatę własną, a ja po prostu musiałem brać jeszcze przed sprzedażą towaru na dużą sumę dlatego wychodziły w grę banki co finansowały 100% inwestycji...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

mogł by mi ktoś podac namiary na jakiegoś przedstawiciela z tego PARIBAS w woj śląskim albo jakiś LINK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

tel. 607 383 120- BNP PARIBAS- p. Baworowski - mi dał ofertę na 8,3 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja w BZ WBK dostalem oferte na 7,5% na 400tys niezaleznie od ilosci rat


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Widzę że jest dużo pytań o BNP Paribas aktualnie z nimi współpracujemy i niemożna narzekać dobre warunki pełne finansowanie wraz z VAT, tylko że w okresie kiedy braliśmy można było jeszcze brać w walucie CHF jest to dobre rozwiązanie ponieważ jest mniejsze oprocentowanie aktualnie w BNP tylko w zł można brać. Co do firmy to jak z każdą czy braliśmy w siemensie (także polecam) czy w BNP to jest zawsze to samo dobrze puki sie załatwia i bierze a później to już ciężej coś załatwic. BNP to jest duża firma maja dobre umowy z fabrykami traktorów gdzie do branego kredytu dopłaca fabryka i wtedy można już wziąść kredyt nawet na 1% (class)albo Deutz jak my mamy 1,9%. Mam nadzieję że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

z tym kredytowaniem fabrycznym nie jest tak wesoło jak ty piszesz...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

a to niewiem jak Ty miałeś problem sam korzystam z takiego kredytowania i nie było jakich kolwiek problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

nie chodziło mi o problemy... chodziło mi że nie ma żadnego kredytu nawet fabrycznego na taki procent jak napisałeś... masz w tym kredycie sporo kosztów ukrytych...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

To proponuje się dowiedzieć o finansowanie na markę Class, a po drugi jeżeli sam korzystam z takiego finansowania (1,9%) to jak możesz pisać że takiego czegoś niema dodatkowe koszty to jak we wszystkich firmach wszystkiego można sie dowiedzieć wiadomo że nie jest to tak pięknie 1% i już bo wliczając koszta to wyjdzie troche więcej ale takie finasowanie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

może i jest kredyt fabryczny za nawet 1%, ale wtedy nie ma co myśleć o dużym rabacie na maszynę. Coś za coś :P tak czy siak realny koszt wyjdzie coś koło 9-10 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Co ma rabat do kredytu mylisz coś, bo jeżeli ja kupuje ciągnik od dilera np. classa ustalam cene to ich nie interesuje czy ja zapłace gotówką czy wezme kredyt bądz leasing od firmy niezależnej np BNP Paribas która ma umowę z fabryką a nie dilerem i oni nic nie mają do rabatów. A co do tego oprocentowania to nie wyjdzie nigdy takie wysokie. Dobrze nie pamiętam ale u nas wyszło że po 7 latach spłacimy podajże 113%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Co ma rabat do kredytu mylisz coś, bo jeżeli ja kupuje ciągnik od dilera np. classa ustalam cene to ich nie interesuje czy ja zapłace gotówką czy wezme kredyt bądz leasing od firmy niezależnej np BNP Paribas która ma umowę z fabryką a nie dilerem i oni nic nie mają do rabatów. A co do tego oprocentowania to nie wyjdzie nigdy takie wysokie. Dobrze nie pamiętam ale u nas wyszło że po 7 latach spłacimy podajże 113%.

Drogie dziecko nigdy żadna instytucja nie udzieli Ci KREDYTU na 7 lat którego całkowity koszt wyniesie 13%. Owszem dilera nie obchodzi skąd weźmiesz kasę na zakup do momentu kiedy on nie ponosi z tego tytułu kosztów, zresztą dotowany przez producenta kredyt fabryczny jest u tych marek które maja problemy ze sprzedażą, a nie chcą pozwolić dilerom na większe rabaty.

Leasing w przypadku rolnika jest raczej kiepskim pomysłem, bo puki co podatku dochodowego nie płacimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

A jakie jest w ogóle wasze zdanie na temat opłacalności korzystania ze środków MR kiedy nie mamy gotówki na drugą część inwestycji i musimy wziąć kredyt z morderczymi odsetkami? W jakim czasie waszym zdaniem spłata jest jeszcze opłacalna (maksymalnie)? Czy nie bardziej opłaca się wziąć kredyt z linii młody rolnik/nowe technologia na 1,5% z dopłatą do odsetek ze strony agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na jaką sumę?

 

Edit:

zrobiłem małą symulacje

założenia :

kwota inwestycji 400tys zł netto

1. Kredyt z dopłatami arimr (nie uwzględnione koszty prowizji oraz inne)

1,5% w stosunku rocznym na okres 15 lat raty miesięczne malejące

koszt kredytu 445tys zł z czego odsetki to 45tys, pierwsza rata 2722,22zł

 

2. Zwrot z PROW w wysokości 50% i kredyt komercyjny 7,5% w stosunku rocznym na 5 lat raty miesięczne malejące

 

kwota kredytu 200000(wziąłem taką kwotę kredytu bo są oferty gdzie jest karencja na spłatę kapitału i odsetek więc biorąc 400tys możemy po zwrocie spłacić od razu połowę), koszt kredytu 238tys zł odsetki 38tyszł, pierwsza rata 4583,33zł

 

kredyt na 10 lat

koszt 275tys zł odsetki 75tyszł pierwsza rata 2916,67zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie no tylko pogratulowac kredytu na 4% ajesli ktos jeszcze dostał na 1,9 to juz chyle czoło jakis czas temu tesz stałem przed wyborem kredytu pod prow i jak nie liczył jeszcze najtaniej wyszło mi w bgz w tej chwili mam na 7,8% 1,5 prowizji troche papierów bizes plan i w ciagu 3 tygodni miałem umowe podpisana wspołpracuje z tym bankiem od chwili jak przejołem gospodarstwo i jak narazie wspołpraca uklada sie dobrze przyznaje papiery lubia ale obsługa miła i mysle ze udczciwie bo jak mi przyjechał i zrobił symolacje z jak ich nazywam objazdowych banków i powiedzał ze kredyt jest na 4% spojzałem sie na niego mowie tak mało i poprosiłem o charmonogram spłat i co wyszlo ze moj wkład i dotacja to spłace najpier odsetki a puzniej bede spłacał kapitał a w bgz jak wpłynie dotacja to spłaci kapitał i odsetki beda naliczane od tego co zostało i tak jak policzyłem to z jego 4% mi wyszło 12% albo zle policzyłem albo on ma magiczny kalkulator :P


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja się zgadzam z bogdanem... diler ci tłumaczy że ciągnik ci skredytują a procent będzie w granicy 2-3%, cena ciągnika zaraz podskoczy i te parę procent na dzień dobry masz w ciągniku...

 

innym zabiegiem jest harmonogram, pierwszy ratki wychodzą super, bo każdy liczy tylko pierwsze raty a potem mu się nie chce, okazuje się że haczyk niskiego kredytu jest w ratach późniejszych...

 

co do kolegi co cię pytał czy opłaca się brać kredyt na MGR?? każdy musi sobie odpowiedzieć sam, mi np, marzenia się spełniły...

 

kolega jan2130 ma na sygnaturze słowa które sporo mówią...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

Drogie dziecko nigdy żadna instytucja nie udzieli Ci KREDYTU na 7 lat którego całkowity koszt wyniesie 13%. Owszem dilera nie obchodzi skąd weźmiesz kasę na zakup do momentu kiedy on nie ponosi z tego tytułu kosztów, zresztą dotowany przez producenta kredyt fabryczny jest u tych marek które maja problemy ze sprzedażą, a nie chcą pozwolić dilerom na większe rabaty.

Leasing w przypadku rolnika jest raczej kiepskim pomysłem, bo puki co podatku dochodowego nie płacimy.

 

prawda lezy po srodku- zgadza sie koszt wynosi 13 % tylko jest male przeklamanie - 13 % dotyczy wartosci całej inwestycji netto a nie samego kredytu ......... czyli jezeli dostaniesz 50% zwrotu z agencji to mozna powiedziec zw z 13% zrobi sie 26%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Dla leasingu koszt całkowity wynosi 125% wartości netto, a vat płacimy swoją drogą od tej sumy. Jeśli vat wciągnie się w raty leasingowe to koszt wyniesie ok. 133% wartości netto maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Drogie dziecko nigdy żadna instytucja nie udzieli Ci KREDYTU na 7 lat którego całkowity koszt wyniesie 13%. Owszem dilera nie obchodzi skąd weźmiesz kasę na zakup do momentu kiedy on nie ponosi z tego tytułu kosztów, zresztą dotowany przez producenta kredyt fabryczny jest u tych marek które maja problemy ze sprzedażą, a nie chcą pozwolić dilerom na większe rabaty.

Leasing w przypadku rolnika jest raczej kiepskim pomysłem, bo puki co podatku dochodowego nie płacimy.

 

Dzieci to może masz w domu. A co do tematu to nikt nie pisze że 13% to jest całkowita spłata kredytu czy leasingu tylko tak wychodzi z harmonogramu spłat i o tym mówię. A chyba każdy wie że nic nie jest takie piękne jak nam mówią bo doliczając opłatę manipulacyjną, wykup sprzętu w przypadku lesingu czy każde niby nieznaczące koszta to wszystko idzie w sumę spłaty i suma sumaru wyjdzie większe oprocentowanie ale zawsze te dopłaty fabryczne do procentu są pocieszające bo wyjdzie to taniej niż w zwykłej pożyczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tak mam w domu :P Ale Ty piszesz jak dziecko któremu wciskają kredyt z LUKAS-a o oprocentowaniu 3 % z prowizja 25%. W tym temacie to ludziom chodzi o realne koszty, anie kity wciskane przez akwizytorów. Napisz ile w rzeczywistości będzie cie kosztował zakup ciągnika, bo bajeczki o 1.6% to tylko dzieci wierzą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Może kredyty na jakieś pierdoły to bierzesz w Lukasie a jakbyś czytał dokładnie wypowiedzi i przeanalizował to może byś z tego coś zrozumiał... A procent jest jaki jest to może kredyty na młodego rolnika z dopłatą z agencji to też bajeczki, a całkowity koszt to jak pisałem wyżej nie będe powtarzał. A firmy które polecałem na zakup to nie jakieś "krzak" bo woele osób z nimi współpracuje z tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj