focus07

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

Polecane posty

aadams7    0

w Siemens spłacasz co miesiąc odsetki a raty możesz sobie zaplanowac kwartalnie, ja w paribacie mam wszystko w 2 ratach półrocznych (odsetki i spłata kapitału) wszystkie warunki możesz dogadać. długośc okresu spłąty jest różny w różnych bankach do 7 albo 8 lat


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Mi w pariba banku zaproponowali kredyt na 2 lata, pierwsze 6 miesiecy po 7 tysiecy,a do konca po 160zł,i jeszcze jakieś lewe prowizjebiggrin.gif ale nie skorzystałem, bo nie byli szczerzy od początku. Naprawde nikt nie korzystał z kredytu sdf finance?wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

focus: sdf finance to paribas z dopłatą SDFu ;), rozmawiałem z nimi, wygląda to nie najgorzej.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubuso87    0

Witam! Jestem pracownikiem firmy ROLSAD. Jestem odpowiedzialny za finansowania maszyn przy współpracy z Paribas. Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem maszyn pod PROW bądź normalnie jestem w stanie załatwić wszystko od wypisania wniosku po podpisanie umowy bez wychodzenia klienta z domu. Warunek jest taki że maszyny nuszą być zakupione u Nas w firmie. W razie pytań proszę pisać na mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

yacenty ja też rozmawiałem z ich przedstawicielemsmile.gif nie spodobało mi sie to, bo najpierw mówił ,że to na 2% , później sie okazało , że na3,5%, a tak naprawde to nie wiadomo ile wyjdzie, pariba ma chyba najtańsze ubezpieczenie oc, ac, nw , bo mają 70% zniżki, korzystałeś z tego kredytu:)???byłem u dealera lamborghini i tam dyrektor sprzedarzy nie mógł zorjentować sie gdzie oni mają haczyk , bo na początek dają niesamowicie duże ratylaugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

umiesz liczyc? to sobie policz, wez wszystkie oplaty zsumuj i bedziesz widział, ja tylko rozmawiałem z przedstawicielem i przeliczyłem dokładnie jego kalkulację. u mnie nomninalnie było 3.5% ale po kilku moich zabiegach wyszło 2.5% efektywnie, więc jesli miałbym brać nowy ciągnik to brałbym to jako ciekawą opcję


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie tak cudownie to niejest z tym procenten na 2,5% bo jak ja dostane kredyt na 2,5% to wrzuce go na lokate i zarobie natym wiec nie wieszcie w bajki przedstawicieli niech ci wydrukuje kakretny charmonogram spłat .Sam stoje przed wyborem kredytu na zakup na prow byli juz umie z Paribas Siemens WBK i tak wszystko pieknie ładnie do póki nie pokazał mi charmonogramu spłat i wyszedt ten chaczyk ta dopłata z arimr + moja wpłata co ja wpłace to najpier spłace odsetki z całego okresu kredytowania a wiadomo przez 7lat od sumy 130tys troche tego jest a kapitał to tak naprawde za wiele sie nie splaca Ja jednak wezne chyba w BGŻ wiecej papierów ale jak mi powie ze 8% to 8 % i mam przejzyste warunki chłopaki nie wieszcie w cuda na 2,5% nikt kredytu ci nie udzeli to zwykły chwyt bo oni licza nie procent roczny tylko procent od całego okresu tylko jak w moim przypadku 70% spłacam w pierszym roku wiec jak na trzezwo to przeliczyłem to wyszło przeszło 10% niewiem mi tak wyszło moze jestem w bledze ale mam przed soba symulacje i tak mi wychodzi


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

umiesz liczyć - licz na siebie, ja już kilka kredytów przerobiłem, takich na kilka tys złotych czy takich na setki. wiem jak to mniej wiecej dziala. umiem liczyc z harmonogramów i wiem co wybiore. powodzenia w wyborze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Powiem tak mam w paribasie Same i oprocentowanie 3% bo reszte dopłaca producent ciagnika mam jeszcze deszczownie ale już na 5% bo nioe mają umowy z producentem. Rat sa bardzo dogodnie ułozone według zyczenia. Pierwsza rata była po 3 miesiacach kiedy dostałem vat. Nastepna rata miała byc jak ARiMR dokona zwrotu kosztów. Po tych spłatach przyszedł nowy harmonogram na spłatę reszty kwartalnie i wszystko pieknie.

 

Ostatnio chce dokonać nowej inwestycji i byłem w moim BS a dokładniej to jest Mazowiecki Bank Regionalny

i kredyt powiedzieli ze spox dadzą. 1% prowizja udzielą tylko w 80% kwoty netto reszta wkład własny oprocentowanie 3,2-3,5 % zależnie jak sie zmienia stopa procentowa + 3% .

 

Moje doświadczenie pokazuje ze z Paribasem jest dużo lepiej pomagają wszystko załatwić układają sie do potrzeb klienta i niższe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Pytałem w BS o kredyt na budowę obory na kwotę ok 1,5 mln. Mogą mi udzielić kredytu na ok 1,5% ale chcą kredytować tylko 80% inwestycji. Skąd w takiej sytuacji wziąć pozostałe ok 300tys? Bo z kieszeni raczej żaden rolnik takiej kwoty nie wyciągnie ;) Kredytować na 8%? zjedzą mnie odsetki. Kombinować z fakturami? trochę niebezpieczne...Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

po co wy ludzie bierzecie te kredyty na te maszyny.tylko banki sponsorujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

bo my w przeciwieństwie do ciebie probujemy coś robić, a nie tylko na dopłaty czekac i narzekać


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Stoję przed tym samym problemem, jaki wziąć kredyt kupując ciągnik na PROW. Wczoraj dostałem ofertę z Simens Financial. I wygląda to tak że oni niby sprytnie ukrywają oprocentowanie pisząc że koszt roczny wynosi 3,12% przy 150tys na 6 lat, a tak naprawdę jest to równiutkie 10%, czyli bardzo dużo, a we frankach wychodzi 6%. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę taki harmonogram przesłać na maila. A teraz moje pytanie odnośnie firmowego kredytu zetora (bo będe brał Proxime), Czy ktoś z was miał styczność z tym kredytowaniem? Babka przez telefon zapewniała mnie że jest to około 4,5%(0,5 procent prowizji+ 4 oprocentowanie bo zetor do tego dopłaca. Mam nadzieję że nie jest to tak jak siemensie, a w rzeczywistości okaże się ponad 10%. Jak ktoś miał styczność z tym kredytem to bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

mam rozumieć że nikt z was nie miał problemu ze znalezieniem tych 20% własnych środków? Zapraszam do dyskusji. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że jeden z gospodarzy w mojej okolicy miał wyłożyć również te 20% więc dogadał się z pewnym dealerem sprzętu żeby wystawił na fakturze kwotę większą o te 20% i zaniósł ją do banku, potem dealer wystawił korektę faktury i kwota została pomniejszona o te 20%. Niby by tak można, ale słyszałem też że zdarzył się kiedyś przypadek, kiedy pracownicy banku przyjechali do takiego dealera i prosili o ujawnienie dokumentacji pewnego rolnika, na szczęście dealer się nie zgodził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

niektore banki kredytują 100% inwestycji inne udzielają tzw. kredytów pomostowych, obrotowych na vat, po 2 miesiącach masz vat na koncie idziesz i spłacasz kredyt i problemu nie ma. a na takim kręceniu jak ty mówisz tu 20% wiecej tu tak tu siak to można cztery litery zmoczyć ;)


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Zrobiłbym tak jak mówisz ale...mojej znajomej przydarzyła się sytuacja, że dogadała się z dealerem że to on poczeka na te 20% dopóki przyjdzie VAT a było to coś koło 300k. US napisał do niej pismo, że ze względu na kryzys ekonomiczny w kraju musi poczekać na zwrot VAT-u i tak się zeszło ponad pół roku, mało dealer z torbami nie poszedł ;) A co jak zdarzyłoby się tak mając kredyt w banku? Oddaj wtedy 30 tys do banku na odsetki ;) Poza tym planowałem akurat za VAT dokupić jałówek żeby od razu zapełnić nowy budynek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

jak to ze wzgledu na kryzys?? powariowali w tym urzedzie?? jak kumpel spóźnił się 3 dni z kasą do US, to miał już komornika na głowie... ja tam mam narazie dobry kontakt z US i nienarzekam, kasa zawsze na czas


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

witam wszystkich mam pytanko co to jest za interes na rolnictwie żeby tylko robić na kredyty czy nie lepiej iść do roboty.proszę nie zamykac tematu.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Nikt z was nie miał styczności z firmowym kredytem zetora? pisałem o tym parę dni temu i nikt nic nie wie?

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

witam wszystkich mam pytanko co to jest za interes na rolnictwie żeby tylko robić na kredyty czy nie lepiej iść do roboty.proszę nie zamykac tematu.pozdrawiam

 

nie!!!!!!! lepiej robic na kredyty i mieć za***isty sprzet w garażu i być panem prezesem u siebie i przy tym co się lubi niż być popychaczem u kogoś... ty wolisz byc chłopcem na posyłki u kogoś to twój wybór, ten temat powstał dlatego że my się nie zastanawiamy czy lepiej iść do pracy jak ty, my juz wybraliśmy i rozmawiamy tu o kredytach bo na wzięcie ich jesteśmy zdecydowani... a po za tym to z pewnością bys miał racje gdyby nie pomoc UE. ona sporo daje ale prawdziwą kase zgarniają banki i składnice maszyn ale i tak pozwala to na spełnienie marzeń przynajmiej w moim przypadku... a reszta co na to??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety,sprzęt będzie nasz dopiero po spłacie kredytu.Do tego czasu jest własnością banku,co nie przeszkadza się nim cieszyć i wyobrażać sobie że jest własnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Ja na to jak na lato :) Na kredyty i owszem trzeba zarabiać ale zawsze coś dla siebie zostaje. A myślisz że mając firmę w jakiejś innej branży nie jedziesz na kredytach? Jak chcesz się rozwijać to kredyty były, są i będą. Ja tam wcale nie marzę o czasach kiedy spłacę wszystko co mam na minusie. Utrzymanie kredytów to po prostu pewne koszta ponoszone przez gospodarstwo ale zawsze coś dla siebie się urywa i jest za co żyć a powiem nawet że poziom życia się podnosi. A jeżeli ktoś woli dorabiać kogoś innego to proszę bardzo niech żyje za 1200zł i na starość utrzyma się z 600zł renty, i tacy na świecie są potrzebni :)

 

@aadams7 co do US to niestety prawdziwy przypadek z tym wstrzymaniem ale co poradzić że w takim kraju przyszło nam żyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety wiele wskazuje na to że każdy kto pracuje poza rolnictwem może liczyć na większą emeryturę jak rolnik i z tym 600 zł,to przesadziłeś,bo na taką sumę możemy liczyć My-rolnicy.Co do 1200 zł, to owszem taka jest płaca minimalna,jednak jak zauważają forumowicze większość ziemi rolnej nabywają dzisiaj osoby nie związane z rolnictwem,>95% pozwoleń na budowę domów dostają nie rolnicy,kupno nowych samochodów i mieszkań to również teren dla ludzi nie związanych z rolnictwem.Wobec tego jaka jest nasza płaca?Kto u kogo jest parobkiem i kto właściwie kogo dorabia?A ze jest się u siebie prezesem,to prawda,podobnie jak prezesem jest zbieracz złomu, obwożny sprzedawca sznurka lub lokalny sklepikarz.Piszę to dlatego by młodzi ludzie, zanim wezmą się za rolnictwo po trzy razy się zastanowili i wzięli pod uwagę każdą alternatywę,hurra-optymizm to zły doradca.Rolnictwo to piękny zawód,dający wolność,lecz jak mówi przysłowie"miłością kapusty nie okrasisz" i dlatego nie jest to takie proste rozpoczynając dzisiaj od zera, lub poziomu bliskiemu zeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam bral ktos kredyt w siemensie bo ostatnio dostalem oferte i wyszlo oprocentowanie ok 4,2% na okres 6 lat przy kwocie 100 tys czy brac taki kredyt czy to jakas podpucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj