focus07

Jaki wziąć kredyt na kupno maszyn z prow-u???

Polecane posty

focus07    1

Czy ktoś coś wie o kredytach na kupno maszyn z prow-u?? czy są jakieś kredyty na to?

 

huh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

idziesz do banku i pytasz o kredyt pomostowy, którego zabezpieczeniem będzie umowa z ARiMR, BGŻ ma taki kredyt...

Edytowano przez brzozak2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no np. jak kolega mówi fakt że tam trzeba trochę więcej na wkład własny ale szczerze odradzam instytucje typu siemens finance i podobne które można porównać bo providenta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Iron a co możesz więcej powiedzieć o siemens finanse?, miałeś z nimi doczynienia, że ich odradzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a Ty miałeś styczność z Providentem?? nie?? to dlaczego u nich kredytu nie bierzesz??;)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

niestety mam.wszystko było dobrze do póki agencja nie spóżniła sie z wypłatą pieniędzy.gdy wiedziałem że na pewno agencja sie spóżni pani z odziału miała zmienić harmonogram spłat, i powiedziała że trzeba czekac na decyzję dyrekcji miałem jeszcze ok 20 dni do wpłaty pieniędzy.no i czekałem jeszce po jakimś czasie zadzwoniłem do niej a ona mi powiedziała że widocznie jeszcze nie ma decyzji.agencja przysłała pieniądze prawie miesiąc pózniej a oni mi wysłali monit i 17 000 odsetek,zadzwoniłem do warszawy i mówie jakim prawem a oni na to że w odziałach pracują niekompetentni ludzie i że trzeba do warszawy pisac ;):D ale wkońcu powiedziałem że to nie moja wina przecież i mi anulowali te odsetki i przez tępą panią ich pracownicę nie mogę już zmienic harmonogramu i jestem u nich w grupie zwiekszonego ryzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

No to masz pecha tylko, że niekompetenti pracownicy mogą się znaleźć wszędzie, ja miałem taki przypadek w bgż, no i agencji, ale tam to norma. Chodziło mi bardziej o sam koszt finansowania w tej instytucji, czy wychodzi to lepiej czy gorzej od np banków. Pytam bo mam zamiar wziąć leasing w siemensie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Tak jak pisał Xmen pytaj w BS lub w BGŻ.Wiem że dają kredyt bez wkładu własnego,ten kredyt pomostowy jest na ponad 8% plus prowizja dla banku.

Powodzenia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no ja właśnie pytałem w BS a kumpel w BGZcie i wyszło że idzie dostać kredyt pomostowy bez wkładu własnego, na VAT potrzebny komercyjny/gotówkowy.

Mam nadzieję że jak skompletuję dokumenty do kredytu to nic się nie zmieni ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja już ten temat mam za sobą. nie polecam złodziejskich banków spółdzielczych nie dośc że prowizja na pozimie 2% to jeszcze zastawem całe gospodarstwo(co jest trzykrotnością tych maszyn), to jeszcze wszystkie maszyny i kase z agencji łapią, byłem w BGŻ spoko, WBK też w Siemensie i Paribasie. Siemens i paribas zapropomowali nam najlepsze warunki. Simens odpadł tylko i wyłącznie z tego powodu że tam raty były co miesiąć a w rolnictwie nie ma miesięcznych dochodów (przynajmiej u mnie) tylko sezonowe. wybór padł na piribas i narazie współpraca się uklada zobaczymy co biedzie dalej...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szary35    0

Witam jestem nowy na forum.Odnośnie kredytu ,ja wziąłem teraz w BGŻ plan -agro.Można na całość inwestycji bez wkładu własnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Z BSami to bywa tak że jedne są złodziejskiea jedne nie.

 

Jakie masz oprocentowanie w tym paribas?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

A my wzieliśmy niedawno u nich taki kredyt bez prowizji bez wpłaty własnej na 6 lat i na 7 procent SG Equipment Leasing Polska Sp. z O.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

My wzieliśmy w siemens 2 kredyty w tym roku i jakoś narazie ta współpraca się układa. Pierwszy był na sieczkarnie i my go wzięliśmy we frankach i narazie dobrze na tym wychodzimy. Drugi był na Deutza ale PROW nam dopiero rozpatrzą na niego. On też był we frankach ale na nim już tak dobrze nie wychodzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Porównywałem oferty BGŻ, BZWBK, BS, Volkswagen leasing i Pariba. Najlepiej wypadła Pariba kredyt bez prowizji oprocentowanie na podobnym poziomie jak w banku, tylko BS miał najwyższe. 2% prowizji to moim zdaniem złodziejstwo i dlatego wygrał pariba. A i co ważne to ilość dokumentów do wypełnienia i dostarczenia najmniejsza. Brałem John Deera a oni maja umowę o współpracy, więc kontaktują się też z dealerem, co do danych kupowanego sprzętu. Udzielają też kredytu pomostowego na VAT. W BGŻ wymyślili tyle dokumentów biznes planów, przychodów, bilansów itd. jak bym miał brać z 5 mln kredytu na niewiadoma jak ryzykowną produkcję. Niestety, ale banki doją rolników równo, bo firma jak by usłyszała 2 % prowizji to by zwinęła konto z banku. I jeszcze co ważne przedstawiciel dokuementy przywiózł do domu i z umową do podpisu także przyjechał do domu, jak coś brakowało mogłem wysłać mailem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

hmm - bgz to wiem że tak robi i papierów mają tyle że głowa mała bo jak kumpel miał brać suszowy to chiał mnie na żyranta, przemęczyłem się z papierami a on i tak kredytu nie dostał bo sam zwątpił.

 

W moim BSie chcą tylko abym kilka kartek wypełnił (dane osobowe, co mam, jakie mam kredyty i ile chcę kredytu oraz na co - zwykły wniosek), zaśw. z UG i KURS o niezaleganiu, umowa z arimr+wniosek co składałem na wiosnę (aby wiedzieli że co kupuję i za ile), decyzję o dopłatach, polisę gospodarstwa i jedynie zabezpieczenie mnie martwi bo odpis z KW chcą i nic więcej, wkładu własnego też nie trzeba mieć i nie muszę myśleć o żyrantach.

Zobaczymy jak to wyjdzie, na nieszczęście prywatny ROR mam w BGZcie więc tam kredytu nie wezmę ze względu na papierkowość którą trzeba wypełnić a kolejnego konta nie mam zamiaru utrzymywać, więc pewnie pozostanie kredyt w BSie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no ja właśnie pytałem w BS a kumpel w BGZcie i wyszło że idzie dostać kredyt pomostowy bez wkładu własnego, na VAT potrzebny komercyjny/gotówkowy.

Mam nadzieję że jak skompletuję dokumenty do kredytu to nic się nie zmieni ;)

W BGŻ można wsiąść na Vat kredyt obrotowy w rachunku, spłacony zaraz po zwrocie z US, oprocentowanie poniżej 8%, prowizja coś koło 1%.

Papierków w BGŻ mnóstwo, ale za to koszt kredytu w porównaniu do lokalnego BS był na przestrzeni 8 lat dla kwoty kredytu 160000zł o 25000zł mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Podobno w banku spółdzielczym biorą dodatkowo 3tysie za udzielenie kredytu pomostowego , a w pko nie, czy ktoś potwierdzi to?wink.gif czy może pko też ma tylko to sie później ujawnilaugh.gif ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie a w jakim banku najlatwiej o kredyt bo jak w bgz powiedzialem ze mam bede mial 20ha swojego i zadnej produkcji zwierzecej to mi powiedzieli ze nie ma mozliwosci kredytu 400tys na prow...no zenada moim zdaniem...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Wziąłem kredyt w BS -340 tyś.Kredytują 100% inwestycji brutto,oprocentowani 8,2%

prowizja 1,7%-prawie lichwa ale papiery załatwiłem w jeden dzień i mniej wymagali niż pisał Nikita Bennet.Na decyzje czekałem 4 dni ale dlatego że był weekend.W BS-ie tanio nie jest ale kredyt moge spłacić wcześniej bez dodatkowych kosztów co w innych bankach jest obciążone opłatą "za stracone zyski".jedynym zabezpieczeniem tego kredytu są maszyny które kupiłem i cesja ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Czy ktoś korzystał z kredytu same deutz fahr lamborghini kupując ciągnik z tej stajni?smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

No to tylko pogratulować takiego BS ;) . Ja jak brałem kredyt na krowy to niedość, że załatwiałem go ok 1,5 miesiąca, musiałem mieć wkład własny,zapłaciłem złodziejską prowizję yo jeszcze w dniu podpisania umowy dowiedziałem się, że zabezpieczeniem musi być hipoteka , gdzie wcześniej mowa była tylko o poręczycielu i cesji na krówki. Druga fajna sprawa to to, że wnioskowałem go na 15lat a dali na 10. W uzasadnieniu napisali, że to dlatego, że jestem młody i napewno dam sobie radę, to Ja się pytam po co im ta hipoteka. Nigdy więcej BS, poszedłem do nich bo miałem najbliżej i dotego pracują tam znajomi ludzie, zawsze miałem tam konto, ale od tego kredytu jedyny mój kontakt z nimi to jak spłacam ratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
home72    0

a czy brał ktoś kredytw cnh i co się stanie gdy rolnik nie udzwignie rat a zabezpieczeniem jest ciągnik lub maszyny ,co wtakim przypadku zrobi agencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1
home72 a więc:)jeśli kredyt będzie powiązany z agencją i jeśli w zastaw będzie ciągnik i maszyny i rolnik nie udzwignie rat, to myśle , że wezmą maszyny pod licytacje , żeby ściągnąć dług jeśli naprawde nie udźwignie ani troche, a z drugiej strony agencja sie przypidoli ,,gdzie są nasze pieniądze" ich sie nie da wykołować nijak , sąsiat wziął 40 tysi na płyte gnojową i kupił sobie golfa trójke a reszte przepił, i musiał niestety wiecej oddac niż wziął;) z czegoś muszą żyć złodzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie a na ile lat mozna dostac taki kredyt i czy jest jakas karencia w spłacie no i oczywiście spłata rat kredytu odbywa sie miesiecznie czy kwartalnie.a i był bym bardzo wdzienczny jak by mi ktoś napisał jakie płacicie raty od kredytu np 50 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj