1014tojestto

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MaxiKing    0
Tak bardzo chcesz przegrać?

 

Niiee włąsnie nie boje sie o nic :P oczywiscie ze jezeli ty mówisz o obrotówce z najwiekszymi skibami to zapomnij ale mniejszego na bank by dała rade bo widziałem u kogos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
OKI zakład o flaszke :P tylko nie starogardzka :/

co masz do starogardzkiej bardzo dobra wodka, piles ja kiedys czy od kolegow uslyszales ze to gowno????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

OT

Dajcie spokój @MaxiKid - owi :angry: :P . Bo mi go już żal :):) . EOT

Cytuję @MaxiKid:

fakt ze mam wszystkie seryjne cięzarki ale nawet jak bym nei miał to gwarantuje ze bez problemu dałby rade z 4 obrotówka obojetnie jaka by ona nie była ."

Obojętnia jak by nie była - a parę postów niżej pisze - jeśli piszesz o obrotówce z największymi skibami to zapomnij.

Aha zakład ja przecinam i mogę udostępnić swój pług do zakładu (czwórka obrotowa 1950 kg, ponad 4m długości).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek96    0

Oczywiście że da rade. Mój wuja ma 4 IBISA UNI GRUDZIĄC i śmiga świetnie... A jest dobry bo bardzo zwrotny jest ten 1014....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Określenie "bardzo zwrotny" w stosunku do 1014 jest chyba zbyt optymistyczne ;)

no wiesz w porownaniu do 1214 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
co masz do starogardzkiej bardzo dobra wodka, piles ja kiedys czy od kolegow uslyszales ze to gowno????

 

Piłem piłem NIESTETY :/ ciezko wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
OT

Dajcie spokój @MaxiKid - owi :angry: :( . Bo mi go już żal :rolleyes: :rolleyes: . EOT

Cytuję @MaxiKid:

fakt ze mam wszystkie seryjne cięzarki ale nawet jak bym nei miał to gwarantuje ze bez problemu dałby rade z 4 obrotówka obojetnie jaka by ona nie była ."

Obojętnia jak by nie była - a parę postów niżej pisze - jeśli piszesz o obrotówce z największymi skibami to zapomnij.

Aha zakład ja przecinam i mogę udostępnić swój pług do zakładu (czwórka obrotowa 1950 kg, ponad 4m długości).

 

Najpierw czytaj potem jeszcze raz ze zrozumieniem i wtedy pisz . Naprawde to ci pomoze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Ja bym brał 1224 bo nie dość że jest dużo tańsza to jeszcze ma więcej koni, no i ten dźwięk... Muzyka dla uszu!!! A spalanie to w cięższej robocie wyjdzie podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja na twoim miejscu bym brał 1224. Posiada 6 cylindrów, większa moc. Na sześciu cylindrach silnik już inaczej chodzi. A co do pługa u nas mają szóstkę i pług 4 skibowy Kvernelannd, starszy typ pługa i jest on bardzo ciężki. Podczas jazdy przód nie drgnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

Mam pytanie mam 1012 i ziemie różne ale nie ma az takich wielkich gór a ziemia jak powiedziałem różna . Myśle na przyszłość o ibisie L 3+1 taki lekki 4 myśle ze poradzi bo nie jest ciężki jakby co zaloże troche obciazenia na przód chociaz mam troche seryjnego co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Moim zdaniem da radę, pług ten waży (L 3+1) 1050kg...Ursus 1012 ma udźwig podnośnika 5500kg...pług ma zapotrzebowanie mocy 90-100KM, Ursus 1012 ma 95KM...więc trochę przód dociążyć i śmiało można w pole jechać... ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@MaxiKid

Tobie już nic nie pomoże.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

no dzięki za pomoc tak myśle bo 3 troche nie dobrze orać nie zabira i wogóle jezeli bedzie mozliwosc to zawsze mozna skrócić albo rozszerzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
@MaxiKid

Tobie już nic nie pomoże.

 

Widzisz :P kto tu nerwy stracił ;) hahah Naprawde nie musisz ublizac :D ja wiem swoje ty swoje i spox widocznie róznice charakteru :)

a i jeszcze jedno nie kazdego stac na takie cudne sprzety jak ty masz naprrawde (prawie 2 tony ) wow no ty masz w domu agro show normalnie :) hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@MaxiKing

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edit.

 

Btw. to źle że @deer dorobił sie dobrego sprzętu w gospodarstwie? Poza tym przeczytaj jeszcze raz co napisałeś odnośnie tych pługów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Bardzo przepraszam was wszystkich ze pisze posty pod postami swoimi ale mam internet sieciowy i jest bardzo wolny :/ niestety Sorry jak swinie pójda do góry to moze sie dorobie lepszego a co do pługu to czy ja pisałem ze to ma byc najciezszy pług .NIe wydaje mi sie ale cóż jezeli ktos chce to niech tak to interpretuje . POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0
OT

Dajcie spokój @MaxiKid - owi :angry: :P . Bo mi go już żal ;):D . EOT

Cytuję @MaxiKid:

fakt ze mam wszystkie seryjne cięzarki ale nawet jak bym nei miał to gwarantuje ze bez problemu dałby rade z 4 obrotówka obojetnie jaka by ona nie była ."

Obojętnia jak by nie była - a parę postów niżej pisze - jeśli piszesz o obrotówce z największymi skibami to zapomnij.

Aha zakład ja przecinam i mogę udostępnić swój pług do zakładu (czwórka obrotowa 1950 kg, ponad 4m długości).

 

Dobra sory ze pisze po raz kolejny ale musze bo nie wytrzymam naprawde .

deer chłpoie na mysl przychodzi mi tekst ze szkoły " ty sie chwalisz czy zalisz ze ten twój pług ma prawie 2 tony ?????

Skoro Jest pytanie czy 1014 da rade z takim pługiem to raczej ktos ma watpliwosci czy da rade i chce sie dowiedziec co my o tym sadzimy . Raczej logiczne jest ze nie ma co podjezdzac pod duzy pług ale napewno 4*30 lub nawet lekka 4*40 da rade .

Pytanie do deera czy ty masz 1014 ???? bo nie wydaje mi sie Naprawde sory za te posty po postami :/ sam sie wkurzam na tego neta i wyzywam gosci co mam go od niego ale nic to nei daje trzeba zainwestwac w netie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja miałem 1014 z 97r. 1500 mth. Sprzęt dobry, nigdy nie zawiódł. Ciągałem nim 4*40 zagonówkę czasami z cambellem. Nigdy nie było problemów z uciągiem, 4 polowa i do przodu, nawet 2 szosową dawał radę z samym pługiem. Gdy podłączyłem go do pługa kverneland EG 85 variomat 12-20" to z podniesieniem nie było problemu, ciągnik jednak tracił sterowność, za małe obciążenie z przodu choć miałem komplet obciążników. W polu to nigdy z takim obciążeniem nie pracował. 3 polową ledwie co dał radę jechać. Szybko ciągnik byłby zakatowany gdyby miał długo tak pracować. Dobre rozwiązanie do takiego ciągnika to moim zdaniem 3*50 najlepiej z pakomatem, lub jakaś lekka 4 do 1 tony, nie za długa i max 4*40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ja moim 1014 orałem Kvernelandem obrotowym 4x14" (35cm) i 1 szosowa szedł wszędzie. To co pisze kolega wyżej na temat obciążenia to się zgadza że rzuca ciągnikiem, dopiero jak zapodałem klocka o wadze ponad 200kg to było ok. Moim zdaniem te ciągniki nie nadają się do pługów obrotowych przynajmniej 4 skibowych, powód taki że podnośnik szybko klęknie i co najgorsza podejrzewam że po dłuższej eksploatacji nie wytrzymałyby korpusy od skrzyni biegów i skrzyni pośredniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Znajomy w zeszłym roku kupił zagona 4*40 Kvernelanda ciągał go 914 w pierwszych kilku dniach niemógł dojść co jest wcześniej ciągał rosyjski płóg 4*40 od deta i było lekko po ustawieniu w najszerszym położeniu złamał mu się prawy uchwyt w ciągniku póżniej zmienił ustawienia na węższe ale i tak ledwo szedł 2 terenowa max fakt glina i zaje............. górki ale zdziwiony był bo wcześniej śmigał w rabe werk 3*45 w obrocie i niemiał żadnych problemów oprócz tego że 2 razy leżał na boku ( obrót na pochyle).

Ostatnie orki zeszłym roku wykonał zetorem 8540 w najszerszym ustawieniu i stwierdził, że zetor jest dużo silniejszy bo orka szła mu dużo szybciej.

Moim zdaniem 914 może i da czy daje radą 4 obrotowej ale to jest katowanie ciągnika ( bardzo dużo zależy od ziemi jaką uprawia i od kształtu terenu). ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

może nie na temat pługa ale podnośnika w 1014. znajomy kupił taki ciągnik do lasu, do niego założył płyte z wciągarką a że przód był za lekki to założył na niego komplet obciążników z tylnych kół. jak zapiął do niego za dużo i chciał na siłe wytargać to wyrwało mu całe mocowanie podnośnika razem z podnośnikiem... u mnie w zetorze 12 są powyrywane wszystkie śruby mocujące podnośnik bo poprzedni właściciel jak zepsuł 16 przy orce(też padał podnośnik) to tego zapinał... tylko nie wiem z jakim pługiem chodził... chyba 4 orotowe ale nie jestem pewien...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Znajomy w zeszłym roku kupił zagona 4*40 Kvernelanda ciągał go 914 w pierwszych kilku dniach niemógł dojść co jest wcześniej ciągał rosyjski płóg 4*40 od deta i było lekko po ustawieniu w najszerszym położeniu złamał mu się prawy uchwyt w ciągniku póżniej zmienił ustawienia na węższe ale i tak ledwo szedł 2 terenowa max fakt glina i zaje............. górki ale zdziwiony był bo wcześniej śmigał w rabe werk 3*45 w obrocie i niemiał żadnych problemów oprócz tego że 2 razy leżał na boku ( obrót na pochyle).

Ostatnie orki zeszłym roku wykonał zetorem 8540 w najszerszym ustawieniu i stwierdził, że zetor jest dużo silniejszy bo orka szła mu dużo szybciej.

Moim zdaniem 914 może i da czy daje radą 4 obrotowej ale to jest katowanie ciągnika ( bardzo dużo zależy od ziemi jaką uprawia i od kształtu terenu). :)

 

A może ta 914 była trochę schorowana :P Bo trochę nie chcę mi sie wierzyć... Sąsiad ma C385 (74') i ciąga 3 ATLASA . Co prawda jak podjedzie w stronę łąk to 80 ma naprawdę hardcorową robotę ale daje rady....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz100
      Witam chciałbym zmienić paski klinowe od napędu alternatora wentylatora w ursusie 1614 rocznik 1999 ten ze ściętą maską. Stare są strasznie rozciągnięte. Tata wymieniał je kiedys lecz uważam ze sa za małę nie do końca to co powinno być choć nie wiem tego. oznaczenie tych starych to Z1250 ld10x1226. Moje pytanie czy takie powinny tam być czy inne? ktoś moze podpowie? Znalazłęm te mocnijsze z morgi na necie oznaczenie ich to SPA- 1257 ich szerokosć to prawie 13mm a te stare maja 10mm czy to jest duża różnica i będzie to pasować ? Jakie tam orginalne paski były montowane? Czy te co posiadam są dobre czy jednak zbyt małe? Wydaje mi sike że są zbyt bardzo wciete w koła pasowe choc możę ze starości już sie wytarł nie wiem. Dodam iż mam alternator i koło pasowe od wentylatora na dwa paski są tam dwa paski nie jeden.
    • Przez TwojaBabcia
      Witam
      Jaka ilość oleju silnikowego wchodzi do ursusa c385 by była prawidłowa na bagnecie. ?
      Pytam ponieważ u mnie według mojego bagnetu prawidłowy stanu oleju wynosi 15 litrów. po wymianie 
      Mechanik mówi że to o wiele za dużo , i mam dylemat, i chciałbym spytać  się innych użytkowników c385, jaka jest u nich odpowiednia ilosc oleju silnikowego.  
      Pozdrawiam Artur 
    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj