1014tojestto

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej

Polecane posty

przemek99    38
Ale np 1014 z ibisem 4x35 nie sapie wogule, i niemial tak ciezko przy orce:D tu jest mowa o 914 i o 1014 a nie o np 1224:D wiadomo 1224 stabilniejsza jest, paliwa wciagnie wiecej a tyle samo zaorzesz :)

 

ale napisalem ze z wiekszym plugiem np 4*50 to mniej spali niz 1014 i szybciej zaorzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale zes napisal, to jak ja bym ci napisal ze Deutz Fahr z plugiem 5 obrotowym 4X45 zaorze predzej imniej spali niz 1224:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2222    0

a jakiej klasy masz ziemie?


Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Panowie ten pług to ja ciągałem tym 10145. Fakt, że orałem na 3 terenowej, ale szedł. Ciągnik miał bardzo cięzko.

@Brzozak2 to była orka wykonywana na głębokość ok. 30cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi217    2
Jeśli podnośnik jest taki sam jak w 912 to będą problemy z podnoszeniem na bank. Mój U912 ledwo podnosi 5x35 zagonową a co dopiero obracany...

taki sam ale ma silownik wspomagajacy fabrycznie, ale wiekszkosc ludzi montuje jeszcze jeden dla wyrownania obciazenia


Moje filmy: http://www.youtube.com/profile?user=tomi2177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafalGil92    0

914 ja wiem u nas na dolnym śląsku sąsiad nie pociągnoł 4 skib tylko 3 a i tak miała co robić 914 a był to pług ibis 3+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazio    0

a ile spali taki ursus 1014 przy orce ?? bo 1614 to cos kolo 25 litrow/mh a 1014 niej wiecej ile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
ale napisalem ze z wiekszym plugiem np 4*50 to mniej spali niz 1014 i szybciej zaorzesz

 

I własnie już załozyłem temat ale widze ze nie tylko jatak samo myślę. moim zdaniem 6 1224 bedzie miała luźno i spali prawie tyle co 1014 z cięzkim bólem. i właśnie mamy zamiar kupic 1014 albo odpowiednik zetorowski i zastanawuamy się czy nie lepiej 1224 albo hego ztorowskiego brata. Robota szybciej zrobiona i mniejsze zuzycie ciągnikacena porównywalna w cięzkiej robocie spalanie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jestem zdania, że nieobciążona szóstka spali z tą samą maszyną mniej niż czwórka. Do swojego MFa (6 cyl)mamy za małe maszyny(np.pług obracany 4x40), nie mieliśmy doświadczenia z takim sprzętem, teraz okazuje się, że pług mógłby mieć. 200-220 cm. W tym pługu MF lata sobie na 1400-1600 obrotów, prędkość 8-9 km/h, spokojnie można by jechać 12-14 km/h ale to nie była by orka.Czterocylindrowy ciągnik 100 KM miał by natomiast poważne problemy z podniesieniem tego pługa, moc była by wykorzystana w 100%.

Dlatego jeśli kupować ciągnik to maszyny trzeba dobierać rozsądnie, tak aby był zapas mocy. Jeśli wybierzesz 1014 to maszyny muszą być trochę mniejsze niż dla 1224 , wtedy spalanie będzie zadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman860    2

Tu jest film jak koleś orze 4 obrotówką, ale szału z głębokością nie robi i ma lekką ziemie, natomiast co do podnoszenia i obrotu nie widać problemów

 

 

 


Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym 4*40 do 914 to nie przesadzajmy...Dobra trójka na mocnej ramie to w zupełności wystarczy. U nas uważa się że ciągnik w jakiejkolwiek pracy powinien mieć zapas mocy... Według mnie do 4 obrót to musi się mieć 6 garów pod maską, ale są różne szkoły.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazej99    4

Jak masz pług 4x30 to na cięższych ziemiach pójdzie bez problemu.Zależy to od tego jakie masz ziemie i jaki pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

1012 jest bez przedniego napędu i tu jest duży minus tego ciągnika , więc jak dla mnie to wątpliwa sprawa zależy też jakie masz ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Widziałem w ofercie Akpilu jakąś 4 obrotową do 80KM ale nie wiem jaka szerokość robocza tego pługa albo może jakiś pług z ażurową odkładnicą :lol:


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Mam do sprzedania pług VOGEL NOOT 4 skiby 4x35cm MTZ ciągnie taki, to myślę, że ursus nie będzie miał problemów najwyżej trzeba będzie dociążyć przód.Jak nie masz ciężkich gleb to taki mógłby być, lub tak jak kolega podpowiadał jakiś ażurowy pod warunkiem, że nie masz gleb ściernych

PŁUG OBROTOWY VOGEL&NOOT EBRA 4-SKIBY (854646449) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Siły mu napewno nie zabraknie , bo sam osobiscie orałem 4 obrot. ursusem 1014 . Problem moze byc z uciągiem , choc jesli masz sprawną blokadę w 1012 to nie powinno być najgozej - moim zdaniem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

My mamy Kvernelanda 3 obrotową i ciągamy ją 914 i na ciężejszej ziemi , glinie ma co robić więc wątpie że podołała by 4 obrotowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekZulawy    0

Moj sasiad ma 914 i ciaga 4-obracalna overuma na azurowych odkladniach. czasem 2 czasem 3 terenowa ale idzie, mimo ze zulawskie ziemie ciezkie sa. plug ok 1,5 m zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
    • Przez szyszka
      Witam posiadaczy ursusow z chlodnica oleju przekladniowego, chcialbym takowa zalozyc lecznieweim dokladnie gdzie siee wpiac ??? prosze o zdjecia jesli byla by taka mozliwosc . z gory dzieki . a takze Kto ma dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zamontowany , w swoim mam tylk odwa gniazda szybkozlacz
      a potrzebuje jeszcze dwa . dzieki czekam na pomocne porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj