1014tojestto

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113

Może mi się wydaje, ale bardzo podobny tenat gdzieś widziałem.

 

Jak byś jeszcze napisał jakie masz ziemie (ciężkie, gliniaste, lekkie) i jakie ukształtowanie terenu to na pewno pomoc przy wyborze pługa była by precyzyjniejsza :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

na pewno da rade ale ma ten ciągnik turbinke czy nie?

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0
Mam pytanie czy ursus 1014 pociagnołby pług 4 skibowy obrotowy , mam komplet obciazników ??????

Iść to pójdzie bo ja moim próbowałem lecz jest jeden mały problem ursus za nisko podnosił pług i nie mogłem go obrócić ostatnia skiba zahaczała o ziemnie. Potem odkręciłem tą 4 skibę i orałem 3 to elegancko szło.

Ja mam pług na resorze i to może dlatego.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Uciągnąć to da na pewno rade,ale z udźwigiem moze być problem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Albo bierz na azurowych odkładniach to bedzie lzej miał ciągnik, warto zainwestować w te azurowe odkładnie jak masz troche ciężejsze ziemie.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@ balzak - piszesz ze na pewno da rade a pozniej pytasz czy ma turbinkę - wiesz 80 KM nie wiem czy da rade na 4 obrotowej. ja u siebie 10145 ciągam 4 skiby i na jednym polu ma co robić. fakt z tylu obciążniki z kół zdjęte.

jak nie patrzył - nie pisz ze da radę a pozniej pytasz się czy to ciągnik z turbiną czy bez bo Twoja wypowiedz traci wiarygodność.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ziemie sa srednie nie ma jakis duzych gór

Ciagnik oczywiscie ma turbo i komplet obciazników

przedtem smigał z 5 PHX a póżniej OVERUM miałem

A zawsze mozna go na frezach podciagnac z tyłu jak by było za nisko wiec obrót to nie problem raczej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

heh dobrze ze napisales gdzie bedzie taki zestaw pracowal, bo wszyscy pisza ze da rade a jakby przyjechal na porzadna made po burakach 4x50 to nawet na 1 terenowej nie ruszylby centymetra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HEHE no fakt to juz co najmniej by musiałbyc 160 koników hehehe jak u wuja kiedys byłem to tam maja sama 1 i 2 klase to ma ciagnik 160 koni to z 5 owerumem zagonowym ma co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1634    1

Uciagnac uciagnie, podniesc podniesie ale nie wiem czy wyciagnie go z ziemi. Wuja ma John Deera 6220 i miał pług rabewerk 4 skibowy na azurach podnies podniósł orać orał ale słabo mu wyciagał z gleby i ucioł 4 skibe i smiga 3 skibowym bez problemu.


................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.com/watch?v=pS0RE4CqVSw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jeśli podnośnik jest taki sam jak w 912 to będą problemy z podnoszeniem na bank. Mój U912 ledwo podnosi 5x35 zagonową a co dopiero obracany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Ja mysl ze nie bedzie problemu. Do mojego 1134 zahaczylismu plug 4 obrot. marki sukow sasiada....rewelacja radzi sobie bez problemow.........podnosnik najwyzej wzmocnisz i pojdzie ...zreszta sukow sa lekkie polecam myslalem ze orka bedzie cienka a tu mila niespodzianka nadwyraz dobrze kryl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

polecam ci Lemkena opal110 na sprężynach czteroskibowy,podniosłem taki pług swoim u5314 i byliśmy zdziwieni że dał radę go podnieść,to było u gościa który ściąga taki sprzęt z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale jeszcze trzeba go obrócić...mój 4512 też podniesie pełen wybierak liści buraczanych ale już go nie otworze...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
ale jeszcze trzeba go obrócić...mój 4512 też podniesie pełen wybierak liści buraczanych ale już go nie otworze...

Masz zapewne za mało oleju w tylnim moście i gdy olej zostanie wpompowany do cylindra to później pompa nie ma skąd wziąść olej aby otworzyć wybierak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Powiem tak,jeśli chcesz kupić używany to proponuje 3+1 w razie czego to odkręcisz jedną skibe.Ja mam 914 i przymierzam się kupić jakiś pług obrotowy,prawdopodobnie będzie to trójka,lekko sobie traktor orze,nie męczy się mniej spali,wyższy bieg.Znam kilka osób,które mają 912,914,1014 i spokojnie sobie śmigają trójkami obrotowymi.Pomyślałbym nad ażurowymi odkładniami ,jaśli masz mocniejsze ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    0

Co sądzicie o zakupie pługa obracalnego cztero skibowego do ursusa 914.Prosze o wasze opinie i komentarze na ten temat? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    0

Ja mam 914 z kompletem obciążników na przodzie i kołach i daje rady na uciąg.Jeśli twoja 1014 nie będzie dzwigać tak wysoko żeby szło obrocić pług to wjedź przednimi kołami do bruzdy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jak do 914 to pług lekki z niewielkimi odkładnicami np: 4x35 lub 4x40 i nie większy (zależy też jakie masz ziemie) no i przy 4 skibach mogą być problemy z obrotem pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ojj 4x40 to mogą być już wielkie problemy najlepiej to 4x35 tylko ten ciągnik chyba nie obróci pługa obrotowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Dlaczego nie ma obrócić? 4 obrotową 4x40 spokojnie uciągnie, ale gorzej z podniesieniem. Jak waga pługa nie przekroczy 1 tony to da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

no nie wiem czy tak spokojnie uciągnie do 4x40 wszyscy zalecają co najmniej 100km a koleś niedaleko mnie kupił pług 4x40 do 1224 i zmienił go na CASE bo nie mógł obrócić z tego co wiem to podnosił bez większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
    • Przez szyszka
      Witam posiadaczy ursusow z chlodnica oleju przekladniowego, chcialbym takowa zalozyc lecznieweim dokladnie gdzie siee wpiac ??? prosze o zdjecia jesli byla by taka mozliwosc . z gory dzieki . a takze Kto ma dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zamontowany , w swoim mam tylk odwa gniazda szybkozlacz
      a potrzebuje jeszcze dwa . dzieki czekam na pomocne porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj