1014tojestto

[polączone] Czy u914/1014 podoła 4 obrotowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fordson    0

Mam 1014 87r. +tur 5 szybka skrzynia plugi 3 obrotowe Rabe lekkie .ciaga je bez klopotu. Przy 4 skibach podczas obrto pewnie wentylator o chlodnice by tracal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Mam 1014 87r. +tur 5 szybka skrzynia plugi 3 obrotowe Rabe lekkie .ciaga je bez klopotu. Przy 4 skibach podczas obrto pewnie wentylator o chlodnice by tracal.

 

A co ma chłodnica i wentylator do pługa :P??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No trochę tego nie rozumiem... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Jak tylko bede miał okazje to porobie fotki jak znajomy lata 4 obrotówka 1012 i smiga super fakt ze u mnie nie ma gór i czarnoziemów ale jezeli 1012 daje rade to 1014 tez da rade B) a co do tej chłodnicy to tez nie rozumniem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Plow pulled ZTS 10145 by the reason of failure ZTS 16245.

i widac ze ci nieliczni co sie zaparli maja tez problemy z czytaniem :D

co z tego, za raz pociagnal bo 16 sie popsula?? to napewno nie byla normalna orka, dlugo by ten ciagnik nie pociagnal przy takim obciazeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordson    0

Moj plug ma silownik jednostronnego dzialania i sprezyny .Podczas obrotu cholernie buja traktorem.Co do chlodnicy to kolega opowiadal ze kiedys widzial 912 z 4 obrotowa i rozmawial z traktorzysta to ten mu powiedzial ze ciagnik sobie radzi tylko przy obracaniu kilka razy chlodnice urwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 4 jest oszczędniejsza, mam ibisa4, i orze na klasach 3,4,5 iniema zadnego problemu, wogule nie zamula sie ten traktor, 6 jest stabilniejsza, ale paliwa troche wiecej pali, 4 pali jak sprawdzalem to 12-14litrow na ha, szostka jest bardziej mułowata, lepiej by sie spisywala 4, przod ma lzejszy, ale obciazniki jest nie problem skolowac, orze 4 i mi sie podoba, nie narzekam, zwrotnosc extra, no i malo pali, a w godz robie ok 1,10ha jezdze 4 terenową:huh:) dzieki ze moge sie wypowiedziec pozdr


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Moim zdaniem 4 jest oszczędniejsza, mam ibisa4, i orze na klasach 3,4,5 iniema zadnego problemu, wogule nie zamula sie ten traktor, 6 jest stabilniejsza, ale paliwa troche wiecej pali, 4 pali jak sprawdzalem to 12-14litrow na ha, szostka jest bardziej mułowata, lepiej by sie spisywala 4, przod ma lzejszy, ale obciazniki jest nie problem skolowac, orze 4 i mi sie podoba, nie narzekam, zwrotnosc extra, no i malo pali, a w godz robie ok 1,10ha jezdze 4 terenową:huh:) dzieki ze moge sie wypowiedziec pozdr

tylko ze ten twoj ibis uni 3+1 bierze 1,60 a moj B-200 2m + wal,pali 14-16 bez walu na mtg a ma wydajnosc 1,30 do 1,50 z walem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje przemek99 że jest węższy niż twój ale zasadniczą różnicą jest to że IBIS jest pługiem obrotowym!!!!!! a to duża oszczędność paliwa jeśli chodzi o uwrocia czy o oranie poprzeczniakó, obrotowym wjeżdzaszna pole z której strony tylko chcesz i orzesz nie martwisz się o nic, bez bruzd dziur mierzenia pola żeby bruzdy były proste. Kto teraz kupując pług kupuje zagonowy???NIKT!!!!!!Więc nie masz się czym chwalić pisząc tu o swoim forschnicie przestarzałym i jakimś wale którego błędnie nazywasz cambellą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porównaj cene obrotka Ibisa i fortschritta...

masz zapas paliwa na kilka lat na te poprzeczniaki...

obrotek dobra rzecz i nie ma nawet dyskusji

a ten poprzedni post to po to żeby sie pochwalić czy żeby kolege zjechać?

a nawiasem mówiąc to fortschriit jeśli chodzi o opory i wygląd orki to jest naprawde dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Mam jedno pytanie bo kupiłem pług który ma 4 weze olejowe i tak:

1 Waz od podnoszenia tyłu pługa jednostronnego działania bo opada pod swoim ciezarem jak np. PHX

2 waz od ustalania cisnienia oleju w tłokach którego podłaczam tylko raz zeby ustawic cisnienie i go dołaczam bo jest w orce nie potrzebny

3 i4 to weze od regulacji szerokosci orki jednym siłownikiem i jezeli chce go podłaczyc do ciagnika to moge bo mam 2 pary wyjsc tylko jak sie steruje 1 a jak 2 zeby podczas podnoszenia nie rozszerzała sie szerokosc i odwrotnie .Czy jest w 1014 jakas dzwignia zeby strowac odzdzielnie jednym i drugim czy moze sie nie da i bede musiał ustawic tylko raz szerokosc i odłaczyc weze ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Masz dwie pary ale tylko jedną możesz sterować, druga para (ta z lewej) to wydatek z siłownika pomocniczego TUZ (górne) i wolny spływ (dolne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

no tak to jest prawda ale temat nie jest o porownaniu fortschritta i uni tylko kory jest lepszy ciagnik moim zdaNIEM 1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja wam powiem tylk otyle ze jak problem jaki ciagnik uciagnie ten plug to kup sobie kolego Fendta 615 lsa turbomatik e (180km) i nie bedzie problemu ja mam takiego i z 5 skibowym obracanym pali mi 14-15 l na mtg a mam ziemie klasy 3-4-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

weź sobie 1014 jak masz takie ziemie to będzie lekko tylko na wszelki wypadek dorób dodatkowy siłownik(jest o tym w RPT tylko nie pamętam w którym jest o 914)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FendtFarmer    0

moim zdaniem ursus 1224 jest lepszy, ponieważ jest on 6 - cylindrowy, co zawsze zwiększa moc i moment obrotowy ciągnika, nie jest tak obciążony jak 4 - cylindrowy ciągnik - a w orce to jest najważniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

moge wyrazic swoja opinie jeszcze mianowicie powiem ze 1014 to dobry ciagnik na srednie polskie 30ha gospodarstwo ale powinien on pracowac z zwyklym polskim sprzetem poniewaz nowosci takie jak obracalny plug to juz ponad jego mozliwosci byc moze podniesie nawet obroci i bedzie w polu sobie radzil z ta czworka ale napewno bedzie to katowanie maszyny...mysle ze 4 zagon ewentualnie 5 zagon i robota ubywa bez wiekszego ubutku na "zdrowiu sprzetu:)"


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ja mam ursusa 1014 i ciągałem nim przez 7 lat pług uni ibisa 4X35, i nie było duzych problemów, podnośnik był 2 razy w ciągu 7 lat wymieniany, nieraz słabo obracał, to założyliśmy pompe 96l/min, i elegancko, i az tak nie bujało nim, a orałem 4 terenową, a ziemie mam 3,4,5 klasa. troche szkoda pompy, wolalbym juz do niego podczepic 4 ale polzawieszana pozdro


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

nie lepiej sobie kupic ursusa silnikim VI????z jakas wieksza czworka bedzie mial luz a np 1014 bedzie sapala , mimo ze ma VI ma wiecej konikow to przy plugu spali mniej albo i tak samo i robota jest inna , a ceny ursusow z silnikami IV i VI sa porownywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12    0

zgadzam sie z toba w porównaniu do ceny nie różnią sie ale pod względem koni bardzo lepiej zatem kupić 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale np 1014 z ibisem 4x35 nie sapie wogule, i niemial tak ciezko przy orce:D tu jest mowa o 914 i o 1014 a nie o np 1224:D wiadomo 1224 stabilniejsza jest, paliwa wciagnie wiecej a tyle samo zaorzesz :)


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
    • Przez szyszka
      Witam posiadaczy ursusow z chlodnica oleju przekladniowego, chcialbym takowa zalozyc lecznieweim dokladnie gdzie siee wpiac ??? prosze o zdjecia jesli byla by taka mozliwosc . z gory dzieki . a takze Kto ma dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zamontowany , w swoim mam tylk odwa gniazda szybkozlacz
      a potrzebuje jeszcze dwa . dzieki czekam na pomocne porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj