Zaloguj się, aby obserwować  
bracinio

Czy da sie przystosowac siewnik punktowy do buraków do siewu kukurydzy

Polecane posty

bracinio    0

Proszę państwa mam w posiadaniu 6-rzędowy siewnik punktowy do buraków i chciałbym go dostosować do siewu kukurydzy .Myslałem aby nawiercić większe oraz głębsze otwory w tarczkach wysiewających a także napawać redlice aby ziarno trafiało na większą głębokość lecz nie wiem czy mi sie to sprawdzi,szerokość międzyrzędzi jest regulowana i gęstość wysiewu także .Chodzi mi o siew kukurydzy na ziarno.Czy ktoś z państwa robił coś takiego jeśli tak to prosze o dorade a jeśli to możliwe nawet zdjęcia z takimi przeróbkami z góry dziękuje :lol:

nickfrey    0

wydaje mi się. że jest możliwość przerobienia takiego siewnika gdyż już kilka razy wykonywano mi siew kukurydzy siewnikiem do buraków i wyglądało to nie najgorzej :lol: ale nie mam pojęcia jakie przeróbki trzeba wykonać :)

czareczek85    149

wydaje mi się. że jest możliwość przerobienia takiego siewnika gdyż już kilka razy wykonywano mi siew kukurydzy siewnikiem do buraków i wyglądało to nie najgorzej :lol: ale nie mam pojęcia jakie przeróbki trzeba wykonać :)

drodzy koledzy po pierwsze to trzema zmienic tarcze wysiewające pio drugie przestawic trybki do wysiewania w odpowiedniej ilości a po trzecie głębokosci sie nie zmienia bo takie siewniki sa uniwersalne pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez camo
      Witam, czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak ustawiać i regulować tą śrubę w siewniku poznaniak? Jeżeli dobrze myślę to jest to regulacja głębokości wysiewu, jak powinna być ona ustawiona aby wysiewać na głębokość ok 2 cm?

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez looki29
      Witam, siewnik amazone d8 special 3m, koła 5.00-16. Powie mi ktoś jak prawidłowo wykonać próbę kręconą? W dostępnych instrukcjach są różne ilości obrotów korby.
      https://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=795
      https://et.amazone.de/files/pdf/mh154.pdf

• Przez ursus485
      Witam kupiłem niedawno siewnik nordsten 2,5m 21 redlic i mam wątpliwości co do próby kręconej .Jedni piszą że 57 obrotów korbą to 5arów czyli 11,5 obrotu w przybliżeniu to jeden ar.ja ustawiłem na c2 d2 a1 i pszenżyto wyszło 220kg na 1ha . Chciałbym aby ktoś zaprzeczył albo potwierdził to co napisałem bo mam taki siewnikiem pierwszy raz . Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to z góry dziękuję . Pozdrawiam
    • Przez Ppu3232
      Witam 
      Czy nie wiecie gdzie mogę dostać zębatki(koła zębate do amazone d7 special 2 bo niestety nigdzie nie mogę znaleźć 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj