Poke912

Powrót Perkinsa

Polecane posty

Poke912    0

Jak myslicie czy jak Ursus w roku 2010 podpisze już ta umowę na silniki perkinsa zacznie się drugi okres swietnośći ursusa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z innego założenia. Ursus powinien w końcu wziąć się do roboty i stworzyć coś sam a nie jechać ciągle na jakiś licencjach. Przez to nie mamy w ogóle żadnych pojazdów rodzimych... ciągników... samochodów... czy motocykli...

Może że i gdy zapożyczą znowu coś z Perkinsa to się ożywią... ale na jak długo....??


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Podobno tylko na rok.

Czytałem też że ktoś chciał wykupic połowe udziałów w Ursusie ale nie chcieli im sprzedać wiec coś tam kreca i widocznie nie maja problemów wiec mogą nas czym zaskoczyć ale co bedzie nie widaomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ursus jest państwową fabryką tak czy go sprywatyzowali? może głupie pytanie ale w tym nie siedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

I to dlatego tak ciężko im idzie. jakby ktoś pomysłowy i zaradny wziął by w prywatne ręce to może jeszcze by Ursus dogonił inne marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Zdaje sie że Ursus jest bardzo nisko w tabeli ciągników w europie a ku naszmu zaskoczeniu mianuje sie na 7.

W wypowiedzi prezes powiedział że podniosą produkcję ciągników z 600 na 7500 ciagników rocznie i chcą zmiescić się w pierwszej 5 za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweuch    0

Gdyby Ursus poszedł w prywatne ręce to długiej kariery mu nie wróże. Wszystkie firmy Państwowe w mojej okolicy po przejsciu w prywatne ręce chulą się ku upadkowi, dlaczego? Bo komuś zależy na zniszczeniu konkurencji i wykupieniu majątku firmy za grosze. Tej marce życze jak najlepiej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Hehe 7500 ciekawe gdzie oni chcą to sprzedać? Będą musieli zrobić naprawdę duży krok do przodu zmienić silniki,skrzynię,tylny podnośnik, kabinę komfortową i sprzedawać to w niskich cenach. Bo jeśli za wiele nie zmienią to MTZ będzie według bardziej atrakcyjny niż Ursus bo może i nie szokuje komfortem i i wyposażeniem ale jest tani. A jeśli dużo rzeczy zmienią to może im się uda nawet Zetora prześcignąć ale muszą robić na jakość a nie na ilość bo inaczej wylecą na zawsze z rynku. Fajnie by było gdyby w swoim Ursusie miał do wyboru silnik Deutza albo Perkinsa, skrzynia ZF z dużą ilością biegów i półbiegów pod obciążeniem (albo jakaś polska myśl techniczna), tylny podnośnik tak z 6000kg wydajna hydraulika no i żeby maska była w końcu atrakcyjna bo o ile w dużych wygląda ładnie to w małych jest okropna.Może kiedyś sen się spełni... Oczywiście Ursusowi życzę jak najlepiej i wolałbym żeby to czerwono było od Ursusów a nie od Zetorów a swoją drogą ciekawe jakby wyglądały ursusy jakby je robili w kolorze żółtym tak jak kiedyś co o tym sądzicie??xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Hmmmmm.... No fajnie by się to komponowało:D

Sory nie 7500 tylko 750.

Ciekawe czy jakby wejść na ich stronę firmową i napisac kilka propozycji czy by to rozpatrzyli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

znając ursusa za taki ciągnik ok 80KM chcieli by pewnie ok 200tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Musza sobie jakoś radzić.

No ale jak oni cos zrobią to pochodzi pare ładnych lat (np. c360 c330 c385)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Poke912 nie patrz na stare ciągniki bo one na pewno więcej wytrzymują od tych nowych. I hmm wątpię by coś dało napisanie do nich. Na moje to powinni zrobić bardzo szczegółowe badanie rynku przez neta jak i w plenerze i się dowiedzieć czego oczekują rolnicy wybrać najlepsze pomysły i dać inżynierom do pomyślenia. Ale wątpię by tak było. Wiec pewnie zrobią ciągniki typu farmer mtz tylko troszkę bardziej wygodne i sprzedać będą to chcieli za 2 razy taka kasę. Mam nadzieje że tak nie będzie ale zobaczymy.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Nom zmieni pozostaną tylko 2 lata do końca świata hahaha


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

HahaxD

I tak nikt w to nie wiezy;p

A co do ursusów to oni powninni zajrzeć do swoich starych modeli

i starych kampani reklamowych może powinni go w TV reklamowac to by sie głosniej zrobiło o nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg mnie 1 rzecz która by mogła przyciągnąć klientów to tylko i wyłącznie cena. Obecna zdecydowanie jest zbyt wygórowana...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Jak by sprywatyzowlali URSUSA to w ciagu kilku lat by nie istanial ta firam nie daleko mnie jest zakadl ELANA kiedys taka duza firma i co a teraz juz tylko czastka tego pracuje a reszte rozbieraja a kupiona byla za gorsze, niech lepiej URSUSa ma panstwo to chociasz nie upadnie tak szybko tylko zeby cos robili w nim i roziwijali go. A mozna wiedziec jaki jest ten ranking ciagnikow.

 

a co do polskich samochodow to Leopard jest robiony w polsce ale nie znam szczegolow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ktos napisal ze ursus powinien produkowac swoje silniki, tylko warto pamietac ze juz nie ma tej odlewni ktora byla bodajze w Lublinie i nie maja gdzie produkowac swoich odlewow np. blokow do silnikow czy skrzyn biegow. ursusowi zostala tylko ta jedna duza hala montazowa na ktorej montuje sie tylko sprowadzane silniki. nie wiem jak to jest ze skrzyniami, czy maja jeszcze zapasy, czy gdzies je produkuja albo sprowadzaja. moje zdanie jest takie ze pierwszym krokiem powinno byc opuszczenie cen kazdego modelu o jakies 30 tys zl. moze sie wydawac ze fabryka by na tym stracila, ale wrecz przeciwnie, wzroslo by zainteresowanie ciagnikami, a zwlaszcza nowymi modelami 5524 i tymi wiekszymi 1674 bo jesli sie nie myle to mozna dolozyc 30k i kupi sie NH T6050. cena powinna byc troche nizsza niz za zetora oczywiscie chodzi o odpowiadajaca moc. mysle ze wtedy sprzedaz by wzrosla do tej granicy ktora chcial by osiagnac prezes, a potem to juz by bylo tylko z gorki, no albo chociaz wyszli by na prosta i sciagneli/wyprodukowali lepsze skrzynie bo do silnikow nie ma sie co przyczepic, moze i troche stara konstrukcja z MFow ale normy spalin spelniaja. moze by podpisali jakis kontrak z jakas odlewnia i produkowali modele tylko z krajowych czesci.

 

z reszta nie ma sie co czepiac ursusa bo jeszcze nie dawno temu wszyscy wrozyli koniec fabryce ursusa a on dalej wytwarza nowe modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Wsyztsko zależy jak się będzie to wszystko zgrywało ze sobą. Bo przecież ursus to będzie typowy składak jak np farmer. Jeśli wytrzymałością dotrzymają tempa zachodnim ciągnikom to będzie w miare ok no i cena w dól. Ponowić kontakty z zapleczem serwisowym i wysyłać serwisantów na szkolenia w nowych technologiach i już coś się będzie rozkręcało.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

pierwszy krok jak narazie to upust cen aby sprzedaz troche ruszyla, fudusze powinny rosnac oczywiscie jezeli rolnicy beda kupowac ursusy. ja z checia bym kupil takiego ursusa 1674 ale tylko jak by mial skrzynie z rewersem elektrohydraulicznym i zeby cena nie przekraczala 180k, mysle ze taka cena cena byla by idealna bo teraz za 180k mozna kupic tylko i wylacznie 1614 a 1634 kosztuje rowne 200k wiec troche przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak nic nie będą produkować, tylko wszystko kupować od innych marek, to ceny nie spadną ale wzrosną.. bo każdy ma swoje narzuty, a czym idzie przez więcej"rąk" tym cena wzrasta, co odczuwa konsument. Wg. mnie by cena spadła to ursus musi zacząć produkować, a nie montować... Nie możemy tak mówić że została im tylko hala... przez tyle lat już są na rynku że powinni się już rozwinąć... budując własne odlewnie i zatrudniając inżynierów, by wdrażali nowe pomysły na rynek, mają na to ostatni gwizdek...

Bo jak już pisali koledzy wcześniej... ceny są za wysokie, do oferowanego produktu.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nawet Fendt sam nie produkuje, silniki dostaje gotowe, a skrzynia może i jest konstrukcji Fendta ale ją produkuje chyba ZF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Hmm to dlaczego farmer jest składakiem a jakoś nie kosztuje aż tyle co ursus? Hmm


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj