robertbara

Ceny nowych rozrzutników obornika

Polecane posty

inter-vax    0

Witam. Orientuje się ktoś ile kosztuje rozrzutnik obornika Metal Tech RO 6 lub 6+.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

 

Witam. Rozrzutnik Metal Tech RO 6 kosztuje 58400 netto a RO 6+ kosztuje 59900 netto (ceny oczywiście do negocjacji). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witam Panowie musze kupic rozrzutnik do gnoju i wapna jaki polecacie ?? okolo 10 ton do 80 tys netto:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Unia Brzeg Apollo 11t , 65 000 tyś netto ! czyli ------>>> 79 950 tyś brutto.

Unia Brzeg Tytan 13t , 79 000 tyś netto ! czyli------>>> 97 170 tyś brutto.

 

inFo z przed 2 dni :)

Mocno zdrożały jak wszystkie maszyny zresztą. Ja rok temu miałem oferte tytana 13 za niecałe 65 tys, a za 11 jakoś koło 55tys. Wybrałem tego mniejszego z uwagi na te 10 tys różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djakdeere    0

Witam Panowie musze kupic rozrzutnik do gnoju i wapna jaki polecacie ?? okolo 10 ton do 80 tys netto:) Pozdrawiam

 

ze swojego doświadczenia nie polecam wapnowania rozrzutnikiem do obornika

przeciętna dawka wapna to od 3 do max 8 ton/ha, a rozrzutnikiem do obornika to się nie zejdzie poniżej 15 ton żeby porownywalna dawka była na całej powierzchni, chyba że jakies nieużytki wapnujesz lub masz stare ( zbrylone ) wapno to możesz rozrzytnikiem do obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

ze swojego doświadczenia nie polecam wapnowania rozrzutnikiem do obornika

przeciętna dawka wapna to od 3 do max 8 ton/ha, a rozrzutnikiem do obornika to się nie zejdzie poniżej 15 ton żeby porownywalna dawka była na całej powierzchni, chyba że jakies nieużytki wapnujesz lub masz stare ( zbrylone ) wapno to możesz rozrzytnikiem do obornika

Jak są tarcze przy pionowym wałku i klapa zasuwana to dokładność zbliżona do rcw. Ja moim rozsiewałem i 2 tony na ha bez problemu, jedynie posów odpowiedni, klapa zasunieta na tą samą wysokość i prędkość dostosowana. Dużym plusem jest to że nic się nie może zapchać przy rozrzutniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dziękowac kolego za dobra rade Wiesz mam w planach kupic nowy rozrzutnik na pionkowych walkach tylko nieiwem jaka firme wybrac?.A ma byc do gnoju i wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja mam Tytana 11 na 2 pionowych wałkach. ZA bardzo ich niby ludzie nie chwalą. Ale na dwóch wałkach to rozwala ładnie. Jest taka sieka na polu równomierna, aż się zdziwiłem za pierwszym wyjazdem. I do wapna też całkiem przyzwoicie. Ale muszą być dwa duże wałki. Na czterech marny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

ja tez mam tytana 11 , na dwoch wałkach i bardzo sobie to chwale!!!!w dwalata wywiozłem 2tys ton i bez zarzutu!!!!polecam ten rozrzutnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Mi zaproponowali Fliegla Aps 100 (9 ton) za 84 tys netto na jednej osi duze kola i dwa walki pionowe i niema łancucha tylko jakas płyete co pcha wszysko na raz.Niewiem co to jest bo neiwidzialem tego.Myslicie ze warto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Sprzęt super, cena też jak na taki rozrzutnik 9 tonowy. Ale za pięknie by było. Te rozrzutniki w oznaczeniu mają skrót od masy całkowitej. Waży koło 4 ton więc ładowność ma jakieś 6. A wtedy to już ta cena taka fajna się nie wydaje, choć napewno 9 ton też go nie zerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego @PawelWlkp ten rozrzutnik ma miescic 9 do 10 ton materialu a nie tylko troszke:)Cene jaka mi zaproponowali jest okolo 10 tys tansza niz u 3 innych firm handlujacych tymi rozrzutnikami.Bede mial go okolo Maja i wtedy sie okaze co jest wart:)Mialem brac polskie ale wolalem dolozyc i miec na lata Maszynke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Wymiary skrzyni wyjaśnią wszystko, chyba je znasz lub masz w prospekcie, gdybyś je podał był bym wdzięczny bo sam szukam co prawda używanego ale tak jak twój; duże koła, dwa pionowe wałki itp.

Wszedłem na ich strone http://www.fliegl-agrartechnik.de/index.cfm?cid=3144&documents.id=2146 i niestety @Pawelwlkp ma rację, pojemność 9 m3 to nie 9 t tylko ok, 6

Edytowano przez ptaszyna
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

Kolego @PawelWlkp ten rozrzutnik ma miescic 9 do 10 ton materialu a nie tylko troszke:)Cene jaka mi zaproponowali jest okolo 10 tys tansza niz u 3 innych firm handlujacych tymi rozrzutnikami.Bede mial go okolo Maja i wtedy sie okaze co jest wart:)Mialem brac polskie ale wolalem dolozyc i miec na lata Maszynke:)

 

no co do tego sprzętu to trzeba było od razu zamówić sobie tylną bortę bo nadaje się nie tylko do obornika, ale i kiszonki, ziarna (nawet rzepaku) bez dodatkowych uszczelnień. Mam dobry przykład na 3 dużych trzy osiowych pracujących na gospodarstwie w sąsiedztwie, ok 30tys ton obornika rocznie, ziarna z 2000ha, kukurydzy z 300ha. No a jak pszenicą zasypali do pełna to na wadze okazało się że ma 40 ton ładunku.

Mają je od 4 lat i nadal w idealnym stanie co ciekawe :)

 

Mi zaproponowali Fliegla Aps 100 (9 ton) za 84 tys netto na jednej osi duze kola i dwa walki pionowe i niema łancucha tylko jakas płyete co pcha wszysko na raz.Niewiem co to jest bo neiwidzialem tego.Myslicie ze warto???

 

ADS100 ma 9m3 czyli teoretycznie jest mozliwość załadunku 9 t, ale to 9t o których Ty piszesz to dopuszczalna masa całkowita gdzie jego masa to przeszło 4t :/

 

ze swojego doświadczenia nie polecam wapnowania rozrzutnikiem do obornika

przeciętna dawka wapna to od 3 do max 8 ton/ha, a rozrzutnikiem do obornika to się nie zejdzie poniżej 15 ton żeby porownywalna dawka była na całej powierzchni, chyba że jakies nieużytki wapnujesz lub masz stare ( zbrylone ) wapno to możesz rozrzytnikiem do obornika

 

no to źle myślisz dzisiejsza technika poszła tak do przodu że rozrzutnikiem mozna tonę wapna tlenkowego rozsiać bez kłopotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Czyli wsadze na niego mowicie tylko 6 ton nic wiecej?? Kurcze to malutkoo a wydaja sie duzee .Ja mam do rozwalenia rocznie 1000 tona obornika i z 200 ton wapna i mysle ze mi wystarczy taki .Co myslicie ??Zboze mysle tez nim powoze jak zdejme adapter Jeden zbiornik mi tam wejdzie pewnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dł. skrzyni 4 m, to mało większy model ma 5 m, jak możesz to zamień na większy bo przy twoim JD ten rozrzutnik będzie wyglądał jak zabawka.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego @ptaszyna wlasnie na dniach ma mi przyjsc nowy 5100R i bedzie taki w sam raz do niego mysle:) wezme ten wiekszy jak mi kasy starczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Metal Fach N292 'Sikorka' 3,5t, adapter poziomy ślimakowy, hydrauliczny posuw, drewniana podłoga- 20tys netto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu1694    18

Mam pytanie co do rozrzutników apollo jak one sie spisuje na tych dużych kołach raczej lżej idą niż tandem no nie tylko gorzej jak bedzie mokro i ktoś sie wtopi to już bedzie go ciężko wyciągnąć

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego na takich kolach ciezko Ci bedzie sie utopic:) Ja mambeczke 16 tys litrów na 1 osce i idze przez mokre bez klopotu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piot13579    6

witam poszukuje dobrego a taniego rozrzutnika 6 lub 8t (może być polski) byle by miał pionowe wałki może wiecie jaki moge kupić (mam rocznie do wywiezienia ok 200t obornika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj