Skocz do zawartości

Polecane posty

UrsusFan1222    23

Ciągnik z ładowaczem to nie ładowarka kołowa, każdy przekreśla od razu ten ciągnik z ładowaczem bo nie ma przedniego napędu, :unsure: dużo osób pracuje z ładowaczem jakimiś śmiesznymi ciągnikami i jest dobrze ;) Zgodzę się że wystarczy nie pewny grunt pod kołami i po zabawie, ale w przypadku c-385 przyczepność i trakcja powinny być raczej dobre aby w miarę wydajnie poruszać się.

xerion3800    42

Paszowóz zapnij do ursusa c 385 a tura do 1014. A jeśli chodzi o wajchowanie biegami to masz wzmacniacz momentu i jest już trochę lepiej. A na uwrociach dasz radę zobaczysz. Polecam takie rozwiązanie jak ma michal1014. Ma do ursusa 914 ładowacz solid 1000 firmy spawmet i jest bardzo zadowolony.

• Like 1

Jonek132    0

No tak ale moj ursus 1014 ma problemy z biegami (ciężko wchodzą) i trochę lipnie było by tak jeździć z turem i co zmiana to zgrzyt, w polu sobie radzi a nie chce mi się specjalne go rozbierać. Dlatego wolę jakiś mniejszy ciągnik do tura a ten do ciezszej pracy ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Stefano1    39

Albo nie umiesz posługiwać się hamulcem skrzyni biegów, albo hamulec skrzyni biegów Ci nie działa.

Jonek132    0

Prawdę mówiąc nie słyszałem o czymś takim i tym bardziej nie wiem do czego służy ;)

Może mi to ktoś wytłumaczy albo poda jakiś link do takiego tematu?

marcin2057    20

ja mam ursusa 902 z turem 5 i daje radę, ale jak wcześniej było napisane, zimą byle dołek i obciążony tur i ani rusz tym bardziej, że nie mam przeciwwagi, a co do zwrotności to wg mnie jest zwrotny, przy robieniu balotów sianokiszonki jeżdżę na 4 biegu i tylko zmieniam reduktorem z polowych na wsteczny i nie narzekam, zdjęcia ursusa mam w galerii.

• Like 1

Jonek132    0

jednak rezygnuje z zakładania ładowacza czołowego do 80-ki, mam 912 ale szkoda ciągnika ;)

za jakiś czas planuje zakup nowego ciągnika 80-95KM z ładowaczem czołowym, a 912 będzie już tylko do prasy i wozu paszowego ;)

dziękuje Koledzy za podpowiedzi odnośnie tematu :)

Raptus28    0

Witam planuje zakup tura do c385 z ty ze nie wiem jaki wybrać tur 4 czy 5. Czy tur 4 będzie za mały albo 5 za duży? Planuje nim wozić belki słony i sianokiszonki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez test
      jaka cena ursusa?
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?