Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dabroch8    1

Witam.

 

 

Parę miesięcy temu kupiliśmy tura do ursusa c-385.Bardzo słabo podnosił i miał straszne drgania.Dziś wymieniliśmy pompę hydrauliczna.Szybciej podnosi ale nadal ma straszne drgania nie wiem jaka jest tego przyczyna prosił bym o jakieś rady może ktoś miał już taki problem.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Przyczyn morze być wiele ale przede wszystkim czy nie jest mało oleju w skrzyni biegów? morze się zawór przeciąrzeniowy zacinać nie wiem też co rozumiesz przez "straszne drgania" rozdzielacz masz nowy czy jakiś tam używany sprawdź też czy nie ma uderzeń oleju w przewodzie doprowadzającym olej do rozdzielacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabroch8    1

Oleju dolałem tyle ile być powinno.Drga czyli jak by się powietrze dostawało!Rozdzielacz mam używany a waz doprowadzający olej ma jak by takie uderzenia oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabroch8    1

Powiem szerze ze z tego rozdzielacza od tura trochę leci olej.Ale dowiedziałem się ze wystarczy wyregulować jakieś zaworki od rozdzielacza ale to trzeba mieć jakiś specjalny przyrząd żeby nie nabroić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Oleju dolałem tyle ile być powinno....
znaczy się do kreski czy więcej?

uruchomić ciągnik, podnieść ile sie da, zgasić i podeprzec tura kołkiem aby nie opadł, po godzince sprawdzić czy oleju jest do kreski w skrzyni.

Ja dla przykładu w JD2850 lałem zawsze te 3 cm wyżej kreski (sporo wycieków) ale nigdy nie miałem problemu z podnoszeniem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabroch8    1

No u mnie muszę lać więcej oleju bo mam duże góry i parę razy mi się zapowietrzył.Nawet trochę po za kreskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

To nie jest nic zapowietrzone sprawdz jeszcze szybko złącza pod które masz podłączony rozdzielacz morze sie któreś zacieło ale to mało prawdopodobne przyczyn morze być wiele myśle że to wina zaworu przeciąrzeniowego który się zacina i stąd te szarpania radził bym udać się do dobrego mechanika lub w ostetaczności podnośnik do regeneracji ale to wiąże się z większymi kosztami (ok 800zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabroch8    1

No ja mam główny waz doprowadzający olej do rozdzielacza podpięty bezpośrednio do pompy może to tego jest przyczyna stylu mam tylko dwa wyjścia i dlatego jest podpięty do pompy.Ale zobaczę jeszcze ten zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Witam szanownych Agrofotowiczów. Chciał bym zwrócić się do Was z prośbą o doradzenie mi w pewnej kwestii. Mam zamiar kupić ursusa c-385 i dokupić do niego ładowacz 3 sekcyjny. Chciał bym się Was poradzić czy warto kupować do tego modelu, może ktoś użytkuje taki i podzielił by się doświadczeniem? Jak z awaryjnością, codzienną eksploatacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

działa jak to Ursus, wszystko zależy od tego, z jakiego źródła go wziąłeś ;) teoretycznie powinny się psuć tylko eksploatacyjne pierdółki, ale jak traktor był zaniedbany, to może to być skarbonka bez dna....


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Jest spoko, dopóki nie wjedziesz w błoto. Na utwardzonym placu świetny sprzęt. W polu zaczynają się problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

powiem tak Bez przedniego napędu nie wyobrażam sobie pracy z turem. Szczególnie gdzies w polu.

 

MAm tura założonego na u1014 i absolutnie nie narzekam, ale bez włączenia napędu tył się bez przerwy ślizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Aha, dzięki za radę ;)

Chciałem go używać do ładowania obornika, napełnianią wozu paszowego, bel słomy i siana na murszowych łąkach.

A na balonowych kołach z przodu z przyczepy poradził by sobie z wyżej wymienionymi pracami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja mam taki zestaw i jakoś robie bo muszę. Balonowe koła i jakoś to wszystko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

A tura masz o jakim udźwigu i sterowany joystick-iem?

I jak z codzienną eksploatacją? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buggy    7

A tura masz o jakim udźwigu i sterowany joystick-iem?

I jak z codzienną eksploatacją? :)

Powiec jakie masz ciagniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Mam 2x c-360 w tym jedna z turem i 1014. Chce kupić coś ok. 80 KM żeby nie było takiej różnicy mocy 52-100 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Aha, dzięki za radę ;)

Chciałem go używać do ładowania obornika, napełnianią wozu paszowego, bel słomy i siana na murszowych łąkach.

A na balonowych kołach z przodu z przyczepy poradził by sobie z wyżej wymienionymi pracami?

 

 

Dałby radę, byle ładowacz nie był zbyt duży. Mój c385 pracuje sporo z turem 5 (z pierwszej produkcji :) ) i szczerze powiedziawszy przy masie ładowacza ok: 700kg, ten ciągnik (konkretnie przednia oś ) wydaje mi się troszeczkę za delikatny, szczególnie gdy ładowacz targa 1000kg wzwyż. Ale przy zwożeniu balotów, ładowaniu zboża czy targaniu bigbagów itp daje radę. Jak pogoda sprzyja pracuje się znośnie (nawet bez przeciwwagi) ale zimą każdy dołek lub koleina w którą trafią przednie koła ciągnika może się okazać przeszkodą nie do pokonania :) Ale jak mówiłem- mój ładowacz to kawał klamota. Myślę, że z lżejszym ładowaczem, ciągnik zachowywał by się podobnie do np: 1212 z kompletem przednich obciążników.

 

Nie myślałeś o zakupie ładowacza do 1014? Ze starych ursusów nie ma chyba sprytniejszego ciągnika do ładowacza od czwórki z napędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Myślałem o turze do 1014 ale jest troche mało skrętny bo jest na serwo i nie ma szybkiej skrzyni więc kilka razy zmieniać biegi na uwrociach przy takiej skrzyni i skręcie to trochę męczące. A poza tym planuje go zaangarzować do pracy z wozem paszowym 9m3 więc do tur-a nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

A do 80-tki najlepiej pasuje tur o jakim udźwigu i najlepiej jakiej firmy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

mam ładowacz przy 385A turbo i jeśli by nie przedni naped to ten ładowacz był by raczej bezużyteczny no chyba że z tyłu bardzo dobre opony i porządne obciazenie. Zanim załozyłem z tyłu obciazniki to na nierównej drodze czułem jak mi tył podskakuje i to z pustą łyżką. Założyc możesz ale wykozystywał go będziesz w nie wielkim stopniu , chyba że nie będziesz podnosił nic cięższego niż 0,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

0,5t to podnosze c-360-ką a mi trzeba coś ok 1200kg ;)

udźwig jak udźwig ale najważniejsza jest dla mnie wys. podnoszenia żeby do wozu paszowego sięgną i sterte belek na 4 warstwy ;)

a Waszym zdaniem bardziej opłaca się kupić nowy z turem i na raty na 10 lat czy poczekać i odłożyć na używany mniejszym kosztem- pytam tak poza tematem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj