MF2007

Pługi z płynną regulacją szerokości (vario). Czy warto?

Polecane posty

MF2007    1

wojtus80

 

Nie gadaj głupot. Np. Lemken VariOpal może mieć dokręcany korpus. Taka sama możliwość jest też w wielu zachodnich pługach. Unia niestety tego nie potrafiła skonstruować. Ten temat dotyczy wszystkich pługów z systemem bezstopniowej regulacji szerokości, a nie tylko tych z Uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Ja też kupiłem używanego Gregoire Besson Vario 4+1. Widać że 5 korpus jest nowszy. Mam do niego JD6920 i mam nadzieję, że sobie poradzi. Wcześniej miałem 4 obracaną to nie miał z nią co robić. Nawet na cięższej ziemi jak ustawi się 30 albo 35 cm to łatwiejsza będzie uprawa przedsiewna, mniejsze skiby mniejsze grupy w szczególności na zlewnych ziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2584    0

wita ma małe pytanie na temat pługów Lemken EuroOpal x7 czy warto kupić taki sprzęt czekam na opinie związane z tym tematem. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

co do vario to nie wiem bo nie mam co do Lemkena Euro Opal 5 teściu 1634 ziemia ciężka i średnia 5X40 daje rade bez naj mniejszego problemu. Przepraszam problem był z podnoszeniem ale przy 4 siłownikach wspomagających znikną .A pług jest super

 

szkoda że nie zapnę go do 1224 bo kabina przeszkadza ale jestem ciekaw czy by poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

koledzy mam pytanie do odnosnie pluga XMS 4 vario

 

plug ma plyna regulacje szerokosci orki wszystkich 4 skib wiedz jak ustawia sie 1 skibe i jak to wtedy dzila jak zadaje pelna szerokosc albo najmniejsza?

 

silownik ktory zwęża i poszerza plug zweza go podczas obrotu czy pozostaje taka sama szeroskosc jak podczas orki?

 

z nowu w plugach uni vario plus regulowane sa 3 skiby systemem vario a do pierwszej trzeba dokupic silownik pierwszej skiby i jak wtedy to dzila i jak z liniowaniem bo juz kompletnie sie pogubilem z systemem vario a kazdy handlowiec gada inaczej

 

pozdrawiam i licze na jakas odp posiadaczy plugow vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodzio    0

To jest Unia ibis vario 5 h i ma do regulacji pierwszej skiby siłownik ,bardzo praktyczne przy vario w stosunku do śruby.Wiecej na stronie Unii.

post-16290-0-88017200-1358965592_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

odświeżam temat 

zadatkowałem pług Lemkena Europal 6 i zastanawiam się czy nie zmienić na Varipala 6 różnica w cenie to około 10 tyś. i zastanawiam się czy jest sens na 60ha ornych  gleby bardzo podobne 2 dziełki tylko z klina reszta miedze proste bez łuków, będzie pracował z ciągnikiem 120km ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Napewno vario to fajna zabawka ale przy tym areale i strukturze działek to raczej kosztowny gadzet. Koszt niewspółmierny do korzyści wg mnie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

dodam jeszcze że ciągnik jest 4 cylindrowy i zależało mi na jak nnajlżejszym pługu, a czy rzy takim wydatku nie warto dołożyć do vari czy po prostu bajer nie miałem wcześniej takiej maszyny ale nie chcę z czasem żałować zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Vario to gadzet który powoduje że pług jest cięższy  ma więcej części ruchomych , punktów smarowania i ogólnie jest bardziej skomplikowany. Używać vario będziesz zapewne od święta a 10 000 Pln to sporo grosza. Przy takich okazjach osobiście myślę co za owe 10 tys można mieć., i tak np ok 3000l ON lub nowy głębosz rodzimej ,produkcji lub dożywotni fundusz na elementy robocze do pługa który właśnie zamówiłeś. itp itd.. Ostatnie pytanie jest takie - czy ktoś zapłaci za to vario gdy za parę lat zdecydujesz śię zmienić pług. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

jeżeli chodzi o zmianę to przez najbliższe parenaście lat nie zamierzam go zmieniać dlatego jest to pług z wyższej półki nawet jeśli powierzchnia gos. zwiększy się o drugie tyle to spokojnie da radę. Zamówiłem Europala a później rozmawiałem z użytkownikiem Vari i tak mi namieszał w głowie  ze jest to takie mega pomocne od miedzy itp. dlatego mam wątpliwości i chcę się upewnić i poradzić by później nie żałować że nie dołożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam Vario KV.

Od miedzy i na klinach jest to bardzo pomocne i powiem że  jakbym teraz miał kupować to tylko Vario, na innego bym nie patrzył. Pod górę zmniejszam, a  z góry zwiększam, jak jest sucho to też zmniejszam, wtedy nie ma  problemu z  wejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemowitpl    2

Witam mam pytanie do posiadaczy plugow z plynna regulacja .kupilem plug steeno varial lev 4 szerokosc robocza 35_55 cm na korpus po rozstawieniu pluga na max szer jest z 10 cm calizny miedzy korpusami co jest nie tak jak jest w waszych plugach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Koledzy zastanawiam sie nad zakupem pługa 4 skibowego Vario do ciagnika Case MX 120. Rozglałem sie za Kuhnem albo GB. Jako ze interesują mnie tylko pługi uzywane zastanawiam się czy wybierając pług Vario nie bedzie problemów z "rozklekotaniemł puga? Wiadomo w vario calosc trzyma sie tylko na dwoch plaskownikach i swozniach ktore zapewne po latach pracy beda juz nieco wyrobione...


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Koledzy mam do wyboru overum variflex bx 4 i cx 4 w tej samej cenie -który polecilibyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj